Autorytety

Czyli coś na czym charaktery chłopców już od młodych lat powinny być kształtowane. Problem edukacji jest nam szerzej znany bo jak wiadomo uczy się nas w szkołach wszystkiego o wszystkim a tak naprawdę o niczym. Moim zdaniem jakaś wiedza podstawowa/ogólna powinna być ale bez przesady bo jakoś historia Egiptu mi się do niczego w życiu nie przydała i jeśli ktoś jest dobry chociażby w fizyce i podoba mu się ten kierunek to powinno się taką osobę do tego jeszcze bardziej zachęcać i ułatwiać zainteresowanie i rozwijanie z tej że dziedziny.

Większość dzieciaków nie jest po prostu przygotowana do życia i z tego potem wynikają takie problemy jak na przykład “nie wiem co mam zrobić ze swoim życiem” , “dziewczyna mnie rzuciła, co zrobić? “.

W Polsce powinien być kult rozwoju na tle sportowym, Jak powinno sobie radzić gdy ktoś nas gnębi, Jak się przeciwstawiać, Jak być asertywnym, Jak być ciekawym i głodnym życia i sukcesów aby polepszać byt sobie i swojemu otoczeniu. Bo z tego co widzę ojcowie nie spełniają swoich ról. Na przykład podam to że mój ojciec od małego wpajał mi że mam być twardy jak skała choć by nie wiadomo co się działo, Że jak ktoś mnie zaczepi to nie mam latać i się skarżyć czy ustawiać się na jakieś głupie solówki tylko walić od razu prosto w ryj zanim zdąży ten ktoś zareagować. Zaszczepiał również we mnie sport, Sztuki walki bo jego zdaniem każdy chłopak już od małego powinien potrafić się bić.

To tylko nieliczne przykłady lecz takie coś zaowocowało tym że byłem pewniejszy siebie i silniejszy od większości rówieśników gdzie w późniejszym etapie miałem po prostu lepszy start niż inni. Tego sądzę że oprócz chłopców powinni być wychowywani ludzie również i w starszym wieku aby mogli czerpać i wyciągać wnioski ze swojego życia motywując się tymi autorytetami.

Taką osobą z pośród autorytetów, Moim zdaniem chociażby jest Mariusz Pudzianowski, W wywiadach niektórych może nie błyszczy elokwencją bo nie raz powtarza swoje słowa… Ale w sumie co ma mówić ? Zwykły, Prosty gość który dorobił się ciężką pracą, Nie roztrwaniając swojego majątku lecz inwestując w różne biznesy, Jak firma transportowa, Dom weselny (czy co tam jeszcze było) Widać to po nim że jest dumnym, Silnym człowiekiem i takie osoby, Takie postawy powinny być promowane i nauczane w szkołach, Takie osoby powinny spotykać się z młodzieżą i nakręcać ją do właśnie takiej postawy życiowej. I możecie być pewni że to miałoby również wpływ na rozwój kraju…….. Bo popatrzcie na to co się dzieje, Większość dzieciaków siedzi na jakichś magicalach i wysyła im donejty a robią to bo po prostu nie mają ciekawszych zajęć. Gdzie potem się w nich kreuje głupota i chęć “wiecznych libacji” oraz przesiadywania przed komputerem całymi dniami.

Póki co jak sądzę nic się nie zmieni, Więc każdy kto to przeczyta niech pamięta o tym i niech stara się być kimś z kogo inni chcieliby brać przykład, Codziennie swoją postawą oraz postępowaniem.

 

Siła z wami !!

2 komentarze
  1. Zdjęcie profilowe tyab
    tyab 7 miesięcy temu

    Jest dział Biografie na stronie więc tam można czerpać wiedzę z autorytetów

  2. Andrzej 7 miesięcy temu

    Lepiej dla nas jak nic nie będzie się zmieniać.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Realizacja CodeCat

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account