Wszystkie WpisyMotywacja

JANUSZ KORWIN MIKKE CZYLI 22 RZECZY, KTÓRE PRAWDOPODOBNIE MOGĄ ODMIENIĆ TWOJE MYŚLENIE O NIM

fot.Flickr.com

Janusz Korwin-Mikke jest bardzo kontrowersyjną postacią. Można go lubić, można go nie lubić, można się z nim zgadzać lub nie, jednak na pewno nie można mu odmówić interesującego życia oraz wielu osiągnięć. Także czytając tego bloga odstaw na bok wszelką politykę, bo w tym wpisie nie będzie nic o jego poglądach, ani polityce, tylko o jego osiągnięciach, których ma naprawdę bardzo dużo…


Krótki życiorys

Na stronie Janusz Korwin-Mikkego, można natknąć się na taki opis jego osoby:

Urodzony 27 października 1942 r. w Warszawie, Absolwent liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie, student Wydziału Matematyki (5 lat) i (równolegle) Wydziału Filozofii (magisterium) Uniwersytetu Warszawskiego, w 1965 r. aresztowany (List 34), nastepnie de facto zawieszony, studiował w tym czasie psychologię, prawo i socjologię, w 1968 r. powtórnie aresztowany i relegowany z uczelni, odzyskawszy dzieki temu papiery zdał jako ekstern egzamin magisterski z filozofii. Uczestnik seminarium Teorii Podejmowania Decyzji profesora Klemensa Szaniawskiego, Przewodniczący sekcji Socjocybernetyki w Polskim Towarzystwie Cybernetycznym. Członek wielu towarzystw PTE, TNOiK, PTCyb i inn. Wykładał Teorię Podejmowania Decyzji w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami


Tyle tytułem wstępu, a teraz czas na ciekawostki związane z Panem Janusze:

Ciekawostki z życia Janusza Korwin-Mikkego:

 1. Janusz Korwin-Mikke (IQ 168 lub 136-148). Nie wiem jaką metodą było mierzone jego IQ, bo jest z tego co pamiętam kilka, ale to dosyć duży wynik. Z tego co pamiętam zbliżone IQ do Janusza miał wynalazca bomby atomowej. Albert Einstain miał podobno 160, Stephen Hawking 160, Napoleon 145, Tarantino 140, Gates 160, Kopernik 160, Freud 156. Czyli jeśli te liczby to prawda, to Pan Janusz jest w czołówce.  Ja robiłem sobie jakiś czas temu test i wyszło mi ponad 120, ale nie wiem na ile te testy są wiarygodne:).
 2. Studiował Psychologię, Filozofię, Socjologię, Prawo oraz Matematykę. Czyli zdobywał wiedzę z bardzo odległych od siebie dziedzinach. Ja skończyłem Prawo, a poszedłem tylko po to, aby nie uczyć się matematyki. Życie pokazało mi jednak, że od matematyki nigdy nie uciekłem…
 3. Zna 9 języków obcych poza chińskim. Dobrze zna tylko jeden i jest to angielski, a w innych językach potrafi się porozumiewać. Ja ledwo znam angielski, a uczyłem się jeszcze i niemieckiego i rosyjskiego;).
 4. Był najbardziej aktywnym mówcą Sejmu I kadencji. Wiele osób śmieje się z Korwina, że nigdy nie zostanie posłem w Polsce. Otóż on był już posłem, Sejmu I kadencji.
 5. Był mistrzem kraju w brydża. Z tego co się orientuję nawet był w reprezentacji Polski w brydża.  Brydż jest to karciana gra logiczna.
 6. Wygrał konkurs na najlepszy system podatkowy w Polsce. Wygrywając konkurs, był najlepszy, ponieważ jak wiecie konkursy wygrywają najlepsi. Warto brać udział w różnych konkursach, gdzie od Twojej wiedzy i wysiłku zależy to czy wygrasz. To buduje Twoje sukcesu w głowie. Takie rzeczy sprawiają, że nie odpuszczasz i się nie poddajesz tak łatwo w innych dziedzinach życia. Twój sukces to nawet konkurs recytatorski, teatralny, wygrana w kapsle, wygrany turniej w piłkę nożną za małolata. Kolekcjonuj sukcesy, a z porażek wyciągaj wnioski. 
 7. Napisał Konstytucję. Nieważne, że nikt jej nie widział i mało osób ją przeczytało, ale coś napisał co ma potencjalną wartość i zostawił ślad po sobie. Jedni trollują na internecie, a drudzy piszą wiersze, poematy, bajki i w taki sposób zostawiają ślad po sobie w tym  życiu. Wiele wierszy wypłynęło z czasem po śmierci ich autorów.
 8. Założyciel: Instytutu Socjo-Cybernetyki, Fundacji Indywidualnego Kształcenia (która pomaga osobom niepełnosprawnym). Założyłeś jakąś grupę, fundację?. Nawet ten MLM z którym się nie zgadzam w którym byłeś tym liderem?. Jedni coś robią i zakładają różne stowarzyszenia, a inni leżą na kanapie. Mój kolega z miasta od licealnych czasów zakładał jakieś kółka polityczne, a teraz jest radnym w moim mieście:). 
 9. Grał w filmach i serialach, nagrał piosenkę. Czyli znów zostawił ślad po sobie w jakimś stopniu. 
 10. Laureat nagrody Kisiela. Nagroda ta jest przyznawana przez tygodnik Wprost w kategorii: najlepszy biznesmen, najlepszy ekonomista, najlepszy publicysta. 
 11. Spadochroniarz i motocyklista. Tego nie wiedziałem o Panu Januszu. A Ty chociaż raz skoczyłeś na spadochronie, bungee lub nawet przeleciałeś się balonem?. Mój kolega robi kurs na szybowce, a inny kurs nurka i to całkiem hobbistycznie. A Ty masz jakieś hobby, którym żyjesz po pracy?. Masz jakąś pasję?. 
 12. Posiadający w swoich zbiorach kilkanaście tysięcy książek– przeczytał wszystkie (sam napisał 21). Kolejne osiągnięcie. Ile Ty w życiu przeczytałeś książek, które dają do myślenia lub poszerzają horyzonty?. Uważam, że warto napisać i wydać swoją książkę, nawet dla siebie. Może nie być to książka, ale chociażby tomik. Może być i blog. Dziś jest dużo łatwiej niż kiedyś i nie ważne czy czyta Cię 10 osób czy 10.000. Ważne , że coś robisz. Życie na tym polega, na przełamywaniu barier. 
 13. Kostkę Rubika układa w minutę z zamkniętymi oczami. Teraz podobno już to nieaktualne, ale kiedyś tak właśnie było. Cóż osobiście jestem pod wrażeniem, bo to nie lada wyczyn i kolejny sukces. 
 14. Założyciel tygodnika „Najwyższy Czas”. Kolejna jego aktywna działalność.  Znów coś robi, znów działa aktywnie. Nawet jakbyś założył stowarzyszenie latających dywanów i miałbyś kilku członków to coś robisz. Założyłeś chociaż Mastermind?. Spotykasz się regularnie z osobami, które myślą tak jak Ty?. Tak tworzy się wielkie rzeczy. Wspólnie, razem. Co dwie głowy to nie jedna. Dlatego bardzo zachęcam, abyś stworzył grupę sobie grupę mastermind. Co to jest mastermind?. Możesz poczytać u mnie na blogu lubw darmowym e-booku. 
 15. Jego strona na facebooku ma prawie 800 000 polubień. To też bardzo duże osiągnięcie ;). Tak czy siak ma rzeszę ludzi, która go lubi, popiera i którą zdobył i ujął swoją osobą. Ja mam tam ok. 1500 (po akcji linku sponsorowanego;) i też jestem dumny. Taka mała rzecz, a cieszy. Byłem nawet dumny jak pisałem dla 10-15-50 osób. Fajnie, że ktoś mnie czyta. 
 16. Bohater filmu „Korwin The Movie”. Nagrano o nim Film, to też jest osiągnięcie.
 17. Obecnie jest najaktywniejszym polskim posłem w Parlamencie Europejskim. Kolejny sukces. Dostał się do Europarlamentu, w którym jest bardzo kontrowersyjny. Z tego co się orientuje pomimo jego wieku, bywa w nim regularnie kursując Warszawa-Bruksela-Warszawa. W tym wieku to nie lada wyczyn. 
 18. Prezes Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność I Nadzieja-KORWiN.  Poprzednio założyciel Kongresu Nowej Prawicy. Wiele osób śmiało się robiącgłupawe memy po tym jak Korwin został odsunięty z funkcji prezesa Kongresu. Jednak takie jest życie. Podobnie było np: z Jobsem i innymi ludźmi. Został odsunięty, więc założył drugą partię.
 19. W 1989 roku I nagroda w konkursie na system podatkowy w Polsce.  Kolejne zwycięstwo i sukces. Jak pisałem wcześniej warto kolekcjonować zwycięstwa, nawet te drobne. A żeby je kolekcjonować, trzeba wziąć w „Czymś co daje zwycięstwo”. Nie wiem czy wiesz, ale w tej chwili bierzesz udział w wielkim konkursie zwanym: ŻYCIEM. W którym rywalizujesz każdego dnia z przeciwnościami losu oraz swoimi słabościami. Żyjesz, aby wygrać to ŻYCIE. Te słowa piszę też dla siebie, gdyż zmieniłem teraz branżę w której działam rzucając się na naprawdę głębokie wody i przez kilka dni miałem w głowie myśli typu- „to nie dla mnie”, „daj sobie spokój”, co sprawiało, że byłem przygnębiony. Jednak właśnie takie sytuacje i mierzenie się z nimi, dają nam zwycięstwo. A nawet jak nie wygrasz, to i tak będziesz bardzo, bardzo daleko…
 20. Biznesmen. Korwin jest prężnie działającym biznesmenem. Ma wyrobiony dochód pasywny i śmiem twierdzić, że to właśnie od niego powinni uczyć się marketingowcy;). Wystarczy spojrzeć na stronę jego sklepu w internecie, gdzie można kupić energetyki KORWIN, koszulki, smycze, książki, zapalniczki i inne gadżety. A Ty stworzyłeś swój produkt? Tak się zarabia pieniądze. Producenci produkują, by potem sprzedawać, a konsumenci konsumują. Bądź producentem tak jak Korwin.
 21. Korwin w wieku 73 lat, ma bardzo dużo młodszą kobietę od siebie. Nie ukrywam zawdzięcza to swojemu sukcesowi, bo to sukces przyciąga do Ciebie kobiety. Facet im starszy, tym lepszy, pod warunkiem, że odnosi w życiu sukcesy. Faceci po 40 z sukcesami na koncie jest bardzo atrakcyjny dla kobiet. Często tacy faceci przeżywają w tym czasie długą młodość i to oni  tym przedziale wiekowym rzucają swoje żony dla młodszych. Tak jest, a czy to jest moralne czy też nie, to mnie nie obchodzi. Ja jestem tylko narratorem. (Wiem, że sporo osób, przyczepi się o ten punkt, dlatego dałem go jako jeden z ostatnich).
 22. Korwin w wieku 73 lat ma dziecko 😉. To też jest nie lada wyczyn i świadczy o potencjale ;). Zresztą wystarczy popatrzeć na niego jak śmiga. Porównajcie 73 letnich dziadków do Korwina. Różnicę w aktywności widać gołym okiem, a wiesz czemu?. Bo Korwin widać, że ma cel, ma wizję i działa aktywnie. To go napędza i daje życie. Człowiek im dłużej ma cel i stawia sobie wyzwania, tym dłużej żyje. W Polsce statystycznie umiera się w kilka lat po przejściu na emeryturę. Większość Polaków nie cieszy się emeryturą długo. O czym to może świadczyć?. O tym, że przestają być aktywni zawodowo, przestają mieć cel w życiu i umierają. Większość młodych osób, jeszcze żyje, ale życie prowadzą takie jakby dawno umarli. Śmiem twierdzić, że właśnie celem naszego życia jest to, żeby mieć ten cel…
 23.  W 2019 roku po blisko ćwierć wieku został posłem na Sejm 🙂

Podsumowanie:

Wiele osób nazywa Janusza Korwin Mikkego nieudacznikiem życiowym, niespełnionym posłem itd. Powiedz mi, czy rzeczywiście Janusz Korwin Mikke jest nieudacznikiem?

Możesz go nie lubić, możesz się z nim nie zgadzać, ale szacunek mu się należy, chociażby za to, że wiele osiągną w życiu. Zastanów się kilka razy zanim powiesz na niego-„o znów ten kretyn”, jak zobaczysz go w telewizji, bo byle kretyn nie miałby takich osiągnięć. Nie miałby, bo by mu się nie chciało.

Pan Janusz nie jest osobą medialną. TV go nie lubi, a i on popełnia wiele błędów w komunikacji, jednak osoby, które myślą samodzielnie będą miały do niego szacunek nawet jeśli są z innych obozów politycznych. Uważam, że Janusz Korwin Mikke jest osobą na której warto się wzorować.

Teraz niech ktoś mi pokaże takie osiągnięcia życiowe Rysia Petru, Bieńkowskiej, Kidawy-Błońskiej oraz oczywiście Donalda i innych „polityków”, którzy są w Sejmie z protekcji.

P.S

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

P.S

Czy jestem za Korwinem? W wielu przypadkach się z nim zgadzam, w wielu nie. Nie ukrywam, czasem i ja mam bekę z jego  niefortunnych wypowiedzi. Jako człowieka, go bardzo szanuje. Szanuje go za osiągnięcia inne niż polityczne.

P.S II Bloga napisałem na podstawie wzmianki Facebookowej u Pana Janusza na facebooku.

Rate this post
Pokaż więcej

29 Komentarzy

 1. Ważny wpis dla świadomości czytelnika tyab. Ja dodam jeszcze kilka faktów które nie podałeś a są istotne jeśli idzie o sukcesy z życia Janusza 🙂
  +Chińskiego nauczył się podczas pobytu w więzieniu za komuny.
  +Ma nieruchomości o wartości kilkunastu mln zł.
  +Spotkał się i rozmawiał z Miltonem Friedmanem , Margaret Thatcher , Vaclavem Klausem . Reszty nie pamiętam ale również byli to wpływowi ludzi z Europy i zza oceanu 😀

  1. Mamo przecież ten pan agent nie ma szat. A nawet jest z tego dumny. Co ma do tego inteligencja i status majątkowy żeby być targowiczaninem. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest Polska, a ten pan jest wybitnie antypolski chcąc rzucić nas jeszcze raz dla Rosji n pożarcie. Jemu nic się nie stanie ba a nawet może być bogatszy. A MY? Wstyd kto glosuje na niego, n mało tego rozbił prawdziwych narodowców.

 2. A gdzie wzmianka o ilości zaliczonych kobiet ? 🙂 Z tego co pamiętam to Korwin się tym chwalił i mówił, ze tylko murzynki nie zaliczył , bo się brzydzi 😀

 3. Podziwiam Pana Janusza za całokształt. Mówi, to co myśli. Dzisiaj jest to właściwie wada, ujma, przeszkoda.

  Ponoć choruje na zespół Aspergera, co pokrywa się z jego zdolnościami i charakterem.

 4. Chciałbym jeszcze dodać że wszelkie kontrowersyjne wypowiedzi jak ta o mniej inteligentnych kobietach, o niepełnosprawnych są wycinane z kontekstu, oraz manipulowane.

 5. Dodam parę słów od siebie, bo choć Korwina nie poznałem, to poznałem ludzi, którzy dobrze poznali jego 🙂 Bo działałem trochę w UPR i potem KNP i co do punktu 1 – tutaj nie ma wątpliwości, jego inteligencja jest bardzo wysoka. Czy 168 czy 158, to bez znaczenia. Kto sam jest inteligentny, to szybko wychwyci, czy ma do czynienia z osobą inteligentną, czy nie. Tutaj zdecydowanie tak. Punkt 3 – i po chińsku parę słów powie, jest nagranie na youtube. Punkt 7 – Korwin nie napisał projektu Konstytucji. Zrobił to Stanisław Michalkiewicz. Korwinowi by się nie chciało 🙂 Ale napisał parę książek, więc coś po sobie zostawi, a o tym mówi punkt 21. Punkt 8 – nie wiem, jak z tym Instytutem, ale Fundacja Indywidualnego Kształcenia to była tylko wydmuszka. Założone i tyle. Jasne, można zapisać po stronie życiowych aktywności, jak to się mówi, można wpisać w portfolio. Ale to raczej z dużej chmury mały deszcz, ta fundacja nie prowadziła działalności.

  I parę słów ogólnych. Korwin jest specyficzny, ale wszystkie te punkty można ująć w jeden – jest bardzo aktywny i to jest jedna z kluczowych rzeczy. On był już aktywny w latach 60, 70 czy 80. A i tak nie wszystko zostało wymienione. Warto by było dodać o znajomości ze Stefanem Kisielewskim, o założeniu partii UPR, która w polskiej polityce zaistniała swego czasu, o pięciokrotnym (rekord!) kandydowaniu na prezydenta RP, o ósemce dzieci (!), a nie tylko o jednym. I o tym, że jest osobą znaną na tyle, że prawie wszyscy w Polsce go kojarzą. Ma ogromny biogram na Wikipedii, co tylko potwierdza moje słowa. I warto wspomnieć o tym, że długo się nie poddawał i w końcu, po wielu latach niepowodzeń, jednak osiągnął sukces wyborczy. Tak uparcie kandydował, że aż mu się udało, choć miał momenty zwątpienia. A wady? Ma ich sporo, ale jedną szczególnie – brak zmysłu politycznego i organizacyjnego, które powinny go, przy jego inteligencji i aktywności, wywindować na poziom 10% i stałej obecności w sejmie. Cóż, nikt nie jest idealny.

 6. Spoko gość.
  Szkoda że wielu ludzi uważa go za furiata i wariata.
  Gość mądrze mówi i ma wizje, nie płynie z nurtem, więc to pewnie wadzi szarakom.
  Napisał 21 książek ,czytałem może dwie.
  Już wchodzę na woblink i nakurwiam resztę !

 7. Już pierwszy punkt jest NIEPRAWDĄ.
  Dowód w tym filmiku w minucie 12:22: http://patrz.pl/film,janusz-korwin-mikke-w-pociag-do-polityki,137881.html
  Korwin sam mówi ze uzyskiwał za dawnych lat wyniki 136-145 w zależności od badania.
  A jako ze na facebooku gdzieś kiedyś widziałem ze wstawiał informacje o tym ze ma jednak to 168 IQ każe mi myśleć o nim jako o kłamcy i megalomanie. Zatem nawet ta informacja z filmiku może nie być prawdziwa (mówi na nim z niepewnością).
  Także radzę się odguruizować. 🙂

    1. Przewrażliwiony jesteś gościu. Pisać prawdę hahah hahahahahahah no nie mogę. nie szkoda Ci czasu?

     hahaha

     ale typ ahahaha.. Sorry nie mogę wyjść z podziwu.

     Powiedział że ma 168 ? Powiedział? Więc na chuj drążyć temat. Radzę się wyluzować. Co za różnica czy 130 czy 168. To wysokie i to wysokie, zresztą nie mam co robić tylko bawić się w detektywa i kurwa analizować każde słowo korwina i wyszukiwac informacje na temat prawdziwości jego IQ? Daj spokój, wolę poczytać coś innego.

     „Czyli jeśli te liczby to prawda, to Pan Janusz jest w czołówce..” Tak, zasiałem ziarnko niepewności w tej linijce odnośnie prawdziwości jego IQ, które jest przecież takie kluczowe w tym co napisałem i gra główną rolę. Ale dzięki. Straciłeś swój cenny czas na szukanie prawdziwości informacji odnośnie IQ KORWINA hahahahah (no dalej nie mogę sorry…) to edytuje bloga i dodam jedną linijkę.

     Pozdrawiam

 8. Testy IQ są różne, to nie jest jeden test w innym teście można uzyskac inny wynik nawet tego samego dnia. Po drugie jeśli nawet wykorzystasz jeden test i zrobisz go np. dziś i jutro (ten sam test nie znaczy te same pytania – zestawy się zmieniają) to wyniki moga się różnić nawet o kilkanaście punktów. Pierwszy raz test robiono mi gdy kończyłem podstwówkę z wynikiem 149, kilka lat później w tym samym teście miałem 127. z kolei w teście MENSy który jest bardziej logiczno-matematyczny miałem zaledwie koło 120. To że wyniki podawane są różne przekonuje mnie właśnie do tego że mówi prawdę i osiąga wysokie wyniki.

 9. Nie jest nieudacznikiem w żadnym aspekcie. Po prostu jest ideologiem a nie politykiem. Dziś polityka wymaga kręcenia, mówienia wyborcom to co chca usłyszeć, tuszowania lub omijania prawdy – Korwin tego nie potrafi. Mówi to co myśli. Z całą pewnością jest najuczciwszym człowiekiem na politycznej scenie – mówi wybprcom prawdę, nawet niewygodną. A że nie wygrywa wyborów? To świadczy źle nie tyle o nim ile o wyborcach.

  1. Zawsze tak było, że polityka tego wymagała. Polityka to nic innego jak sprzedaż. Mówienie ludziom, to co chcą usłyszeć. Czy jest najuczciwszy? Tego nie wiesz, bo nie doszedł do władzy i taka jest prawda. Koryto wszystkich ludzi zmienia-patrz Andruszkiewicz.

   Czy wybory rzeczywiście polegają na demokracji? Gdyby wybory miały coś zmienić zostałyby już dawno zakazane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button