Wszystkie WpisyMotywacja

MASTERMIND CZ. II

team-472488_640

Cele Założenia Grupy Wsparcia Mastermind

Każdy z nas spotkał się na swojej drodze z ludźmi, którzy podcinają nam skrzydła.  Jeśli od nich się jeszcze nie uwolniłeś to jak najszybciej musisz to zrobić ponieważ jeśli nie zmienisz środowiska to Ty się w ogóle nie zmienisz. Jak czytasz moje blogi to wnioskuje, że jesteś nastawiony na rozwój, chcesz konieczne zmienić swoje życie. Jeśli nie zmienisz środowiska to Twoje życie nie ulegnie zmianie. Naukowo jest udowodnione, że żółwie, rybki i inne gady akwariowe jakby zostały wypuszczone za wolność to by urosły o kilka nawet rozmiarów. Jeśli masz złotą rybkę, która pływa sobie w dzbanku, to gdybyś ją wypuścił do większego zbiornika to ona by tam przybrała o wiele większe rozmiary. Ptak, żeby wbił się w powietrze musi rozłożyć skrzydła. Jak on ma to zrobić jak siedzi w klatce? będzie siedział w miejscu. Tak samo z żaglówką, jak pływa po malutkim jeziorku to nie rozwija żagli, no bo po co?. Na takim jeziorku to i wiatr słaby….Nie to co na wielkim Oceanie. Dla nas nasi znajomi, rodzeństwo, rodzice stanowią taką mentalną klatkę z której trzeba się uwolnić. Nieraz bywa to bardzo trudne zrobić ten jeden krok.

Celem grupy jest wspieranie i motywowanie oraz inspirowanie siebie nawzajem. Rozwiązywanie problemów z kobietami, inspirowanie do zarabiania pieniędzy, pomoc w problemach życia codziennego, oraz wymiana poglądów na różne tematy związane z rozwojem osobistym.Całość ma być okraszona dawką dużej motywacji do działania.Wspieramy siebie na wzajem jak muszkieterowie. JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO. Jest takie powiedzenie, co dwie głowy to nie jedna. Zawsze ktoś inaczej spojrzy na problem, który właśnie masz. Zawsze ktoś inaczej popatrzy na Twoją sytuację życiową, ponieważ będzie obiektywny i zachowa suche emocje. Ktoś może miał podobny problem i już go rozwiązał. Najlepiej uczyć się na czyiś błędach.

Mastermind w przeszłości tworzyli Walt Disney oraz Dale Carnaige osoby, które osiągnęły wielki sukces. Mastermind Tworzą też osoby na jakich ja się wzoruje. Mastermind tworzył też Stanisław August Poniatowski pod postacią obiadów czwartkowych. Bardzo dużo ludzi sukcesu tworzy taką grupę wsparcia, więc skoro oni to robią to trzeba to modelować.

Zasady Grupy Mastermind

Zasady każda grupa ustala według swojego uznania. Jednak kluczową zasadą jest  ZAKAZ NARZEKANIA, DOŁOWANIA, ŚMIANIA SIĘ Z KOGOKOLWIEK ZA COKOLWIEK. Jeśli ktoś zapragnie polecieć na księżyc to nie mówicie mu „Stary zapomnij”, tylko wspólnie główkujecie jak to zrobić. Tak swoją drogą firma spaces adventures w tym roku zabierze w lot dookoła księżyca za 150 milionów dolarów turystów. Także jak ktoś chce lecieć na księżyc to niech główkuje jak zarobić te 150 milionów.

Jak powiedziałem zasady sami ustalacie ja powiem jak to jest u mnie:

 • Zakaz narzekania, dołowania, śmiania się, mówienia „To nie możliwe”- Jak ktoś od czapy rzuci jakiś pomysł to bazujemy na systemie plusów i minusów. Za i przeciw, a osoba zainteresowana ma podejmować decyzję, bo ona należy do niego.
 • Nie tracimy czasu na pierdoły- nie gadamy o dupie Marynie, o cyckach Dody, tylko skupiamy się na tym co ważne.
 • Każdy wnosi coś od siebie do grupy– czyli każdy udziela jak tylko może rzetelnej pomocy, a nie odpowiada półsłówkami typu „tak”, „nie”, „nie wiem”, „być może”
 • Spotykamy się regularnie– Jeśli jest jakaś osoba w grupie co na pół roku jej istnienia była raz, czy dwa lub trzy razy i tyle to się go wywala z grupy. No bo nic ona nie wnosi do niej. Oczywiście może się zdarzyć, że ktoś naprawdę nie może uczestniczyć z jakiś powodów, ale jeśli bardzo często opuszcza i raz jest, raz nie ma i do tego nic nie wnosi do grupy no to nie ma co takiej osoby trzymać.
 • Głosowanie– Jak istnieją jakieś sporne kwestie, to robicie głosowanie, zwycięża większość. Jeśli macie podjąć decyzję o wywaleniu kogoś z grupy to podejmujecie wspólnie ją i głosujecie.
 • Wszyscy są równi– Nie ma w grupie lepszy czy gorszy, nie ma równych i równiejszych. Nie ma, że ktoś się wywyższa bo na przykład  jest milionerem, ma 10 firm i  ma setki kobiet i rozumy pozjadał. Niezależnie czy  ktoś jest zaawansowany czy dopiero się uczy każdy jest równy.
 • Jak komuś grupa nie odpowiada i mu się znudziło to się wycofuje, a nie ściemnia wiecznie, że „nie mogę bo….”
 • Ustalamy co ile się spotykamy i tego się trzymamy. Możecie spotykać się co tydzień, co dwa, lub co miesiąc. To od was zależy.

Jacy Ludzie Powinni Brać Udział w Mastermindzie

Krótko i na temat. Nastawieni na rozwój, co nie zamulają. Mają plany i marzenia i chcą je osiągać. Niektórzy będą mniej zaawansowani i stojący w miejscu, a inni trochę bardziej zaawansowani już z sukcesami w życiu. Nieważne, pomagamy sobie nawzajem. W grupie nie chcemy ludzi, którzy nic kompletnie nie robią, tylko zapisali się po to by się zapisać. Jeśli ktoś stoi w miejscu, to ma okazję przy pomocy grupy rozwinąć skrzydła.  Fajnie by było, żeby w grupie były osoby nastawione na rozwój, ale  mający różne umiejętności na przykład ktoś jest dobry z kobietami, ktoś jest programistą, ktoś jest studentem prawa, ktoś studiuje medycynę, ktoś jest kulturystą. Im więcej rozbieżności w różnych dziedzinach, które są połączone wspólnym nastawieniem na rozwój i sukces tym będzie dużo łatwiej.

Jak Powinno Wyglądać  Pierwsze Spotkanie

 • Jesteście podzieleni na miasta, które są najbliżej siebie. Chodzi o to byście mieli możliwość poznania się na żywo i tworzyli mastermind w realu. Jednak jeśli ktoś mieszka daleko od siebie to pozostaje SKYPE, GOOGLE HANG OUT.
 • Jest max. 5 osób w grupie. Jednak w niektórych grupach może się zdarzyć, że może być 6-8 osób.  Ale uważam, że max. powinno być 5 osób z tego względu, że łatwiej się dogadać co do terminów spotkania.
 • Ustalacie sobie wspólnie dzień i godzinę spotkania i gdzie ono będzie się odbywało. Czy w realu, czy na skype.  Najlepszy termin to niedziela. Jednak znając życie nie każdemu może pasować spotkanie w realu, albo godzina w takim wypadku ustalacie tak godzinę, aby każdemu pasowało. Nieraz niektórym trzeba będzie pójść na rękę i zrezygnować z jakiejś sprawy by odbyć mastermind. Myślę, że każdy wykroi godzinkę i dostosuje się do kogoś. Dlatego max. 5 osób najlepiej żeby było, bo im więcej tym trudniej się dostosować.
 • Pierwsze spotkanie jest to spotkanie takie zapoznawcze. Przedstawiacie się, mówicie czym się zajmujecie, ile macie lat oraz na jakim etapie życia teraz jesteście. Żeby była jasność z kim jesteście w grupie i macie do czynienia. Jeśli komuś nie pasuje to niech się wycofa i ewentualnie z inną grupą będzie się dogadywać jak chce. Mówicie jakie macie cele i co chcecie osiągnąć. I tyle, potem dogadujecie termin drugiego spotkania, tego już  głównego. I spotkanie to zapoznanie się i tylko tyle.
 • Pierwsze spotkanie i każde kolejne musi mieć mistrza ceremonii:). Jedna osoba prowadzi spotkanie, żeby był porządek. Następne spotkanie prowadzi już inna osoba i tak w kółko. Jak osobę zje trema, to nie ma śmiania się tylko pomagamy mu się wysłowić.

Drugie i Kolejne Spotkania

 • Prowadzi je następna osoba, która się zgłosi, ale ma być to nowa osoba. Jak osoba zacznie się jąkać i zje go trema, to  nie ma śmiania i oceniania tylko pomagamy. A uwierzcie ja jak prowadziłem konferencję to tak dziwnie było pieprzyć do komputera:). Tutaj będzie łatwiej bo będzie pomiędzy wami dialog, ale może się zdarzyć, że kogoś trema zje. Oczywiście możecie też sobie żartować, spotkania nie mogą wyglądać też drętwo jak spotkania biznesowe. Ma być na luzie z tym, że nie pieprzymy o cyckach Dody.
 • Każdy po kolei mówi co zrobił przez ostatni tydzień/dwa tygodnie/ miesiąc od ostatniego potkania. Co zdarzyło mu się zrobić inspirującego, czego fajnego doświadczył np: podchodził do kobiet, co mu fajnego się przytrafiło i o tym opowiada, kogo poznał itd. Wszystko co wywołało uśmiech u was na twarzy i pozytywne emocje. Oraz czego bał się zrobić np: podejść do kobiet i czemu tego nie zrobił. Ogólnie cel jest taki, aby WYCHODZIĆ ZE STREFY KOMFORTU I ROBIĆ WSZYSTKO CZEGO SIĘ BOICIE I DZIELIĆ SIĘ EMOCJAMI I DOŚWIADCZENIAMI. 
 • Następnie każdy opowiada jaką książkę teraz czyta i czego jak na razie się z niej nauczył. I czy ją poleca czy też nie. Rozmawiamy jak coś o książkach co poszerzają horyzonty myślowe.
 • Potem każdy mówi jaki ma problem/wyzwanie i jak chce go rozwiązać. Problem/wyzwanie ma dotyczyć jakiejś waszej sytuacji życiowej w której się znaleźliście, albo problem  związany z waszymi celami. Każdy z uczestników mówi co on by zrobił w takiej sytuacji. Metoda „plusów” i „minusów”.
 • Na na koniec każdy podejmuje jakieś zobowiązanie do czego się zobowiązuje do następnego spotkania. Zobowiązanie ma się wiązać z waszymi celami. Jak się nie zobowiążecie i dacie dupy to będzie wam głupio przed grupą i dostaniecie opierdol publicznie:).
 • Ustalacie i dogadujecie się na następny termin, albo wstępny termin, gdy ktoś „nie wie jeszcze  co będzie robił…”.

Możecie jakieś punkty dopisać według waszego uznania, także nie musicie się sztywno trzymać tego co napisałem. Ja piszę jak jest u mnie.

Edukacja

Stale się edukujemy i działamy łapiąc doświadczenia. Żeby komuś radzić też trzeba mieć jakąś wiedzę i doświadczenia. Jak się nie ma to trzeba je zdobywać.  Wasza grupa nie może stać w miejscu, musi się rozwijać łącznie z wami wszystkimi. Jeśli Twój poziom wiedzy i doświadczenia przez ten rok nie ulegnie zmianie, nie wskoczył na wyższy poziom to będziesz najsłabszym ogniwem w grupie. Będziesz grupę opóźniał…..ponieważ nie będziesz w stanie dawać konkretnych i pomocnych rad.  Nic nie będziesz wnosił do grupy…..a wtedy grupa może zdecydować, że NIE PASUJESZ TUTAJ…SORRY!!!.

Grupa musi się rozwijać i będzie to po was widać. Jeśli nic przez 2015 rok nie osiągniecie, wasze życie nie ulegnie diametralnej poprawie to tak naprawdę straciliście swój czas na te spotkania i czas innych osób. Osoba na której się wzoruje jest grubym milionerem:). Osoby, które są w jego mastermindzie też są milionerami. Poznali się kiedyś na szkoleniu dawno dawno temu jak jeszcze nimi nie byli. U nich grupa się cały czas rozwijała….i wszyscy szli równo, wspierając siebie nawzajem.  Najpierw jednemu bańka pękła, więc następni nie chcieli być gorsi i chcieli dorównać do poziomu. Najgorzej będzie jeśli 4 na 5 osób w grupę będzie milionerami, a ostatnia osoba będzie bezrobotna i nic się u niej nie zmieniło. Wtedy taką osobę się wywala ponieważ marnuje cenny  czas.

Mówiłem na początku o rywalizacji między grupami. Myślę, że rywalizacja może polegać, że na koneic 2015 roku każda grupa podzieli się swoimi osiągnięciami i to przeliczy się na punkty. ( Trzeba regulamin ustalić, jakby co  odnośnie zaad przydzielania tych punktów, chodzi za jakie osiągnięcia). Jest tylko 1 miejsce nie ma drugiego i trzeciego jak to w życiu. Także pozostali fundują wygranym wódkę, wycieczkę, bilet do cyrku nie wiem dogadajcie się co nagrody.

Jeśli ktoś będzie oszukiwał to oszukuje sam siebie, ale myślę, że siedzą tu poważne osoby.

Alarmowy Mastermind

Może się tak zdarzyć, że ktoś potrzebuje nagle pilnie się naradzić bo ma problem. Wtedy zwołuje się „alarmowy mastermind”, żeby nikogo nie zostawić w potrzebie. Ewentualnie wymieniacie się numerami i osoba taka dzwoni do każdego i pyta się o problem jaki na niego spadł. Także warto się wymienić numerami.

Skype/ HangOut VS Real

Fajnie by było spotykać się na żywo w jakimś lokalu przy piwku i wymienić się poglądami. Jednak dla osób co mieszkają daleko od siebie wystarczy SKYPE. Gdzieś kiedyś możecie razem wybrać się w Polskę na jakieś szkolenie. Spotkanie w realu ma swoje plusy i minusy tak samo rozmowa na skype.

PLUSY SKYPE/Hangout:

 • Oszczędność czasu.
 • W każdej chwili jak macie ochotę możecie pogadać na skype
 • Jak macie kamerki możecie tez i siebie zobaczyć

Minusy SKYPE/Hangout:

 • Mogą pojawić się problemy techniczne jakieś
 • Jednak to nie to samo co rozmowa na żywo. Prawie robi jednak różnicę.

Plusy reala:

 • Poznanie w realu nowych osób
 • Na żywo jest po prostu lepiej się z kimś dogadać. Ja przynajmniej tak mam. Jest taka pozytywna energia.

Minusy reala:

 • Czasem trudno jest się zgrać, przez czas.
 • Dłużej zajmuje dojazd, spotkanie, przyjazd. A na Skypa siadasz wygodnie i gadasz.

 

Jak widzicie są plusy i minusy. Jednak możecie raz na jakiś czas spotykać się w realu, a resztę prowadzić na skypa. To od was wszystko zależy.

Moja Inicjatywa

Od czasu do czasu jak będę mógł oraz jak mnie zaprosicie to będę brał udział w waszych mastermindach.  Mastermind jest dla was i od was zależy czy grupa przetrwa.  Jest teraz zapisanych ok 50 osób, co chwila ktoś się pyta mnie czy można dołączyć jeszcze. Wiem, że z 50 osób i z tych 10 grup zostanie kilka grup osób, które naprawdę chcą działać.

Wczoraj prowadziłem moją pierwszą, dziewczą konferencję live na żywo. Nie była ona udana przyznam:), jednak pierwsze koty za płoty. Doszły mnie słuchy, że chętnych na konferencję było dużo więcej osób, jednak google hangout pomieści tylko 10 osób.W przyszłości będę więcej takich konferencji prowadził tylko będę musiał wykupić pokój konferencyjny jakiś.  Na ten pokój i na rozwój tego bloga będę chciał zarobić na mojej książce którą piszę. Ja swoich prywatnych pieniędzy nie będę inwestował w to, ponieważ to jest moje hobby i jak mam to rozwijać to z pieniędzy zarobionych tylko i wyłącznie na tym hobby. Także to taka , krótka informacja  dla osób co mi marudzą, że strona amatorska, że nie mogą na telefonie i tablecie czytać niektórych wpisów, ponieważ polskich liter nie widzą. Jak chcesz, żeby była bardziej profesjonalna to na wiosnę kup książkę:).

P.S

Jak dałem Ci do myślenia i chcesz mnie w jakiś sposób wesprzeć, to możesz mi postawić “małą czarną”, bo lubie brunetki :):)

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

 

5/5 - (1 vote)
Pokaż więcej

13 Komentarzy

 1. Są jakieś aktywne grupy na tą chwilę? Mam dwie osoby z Krakowa chętne do uczestnictwa w takiej grupie. Z tego co zauważyłem większość mastermindow na Fejsie milczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button