Wszystkie WpisyMotywacja

MASTERMIND – Czym jest? Jakie daje korzyści? Jak go przeprowadzić?

MASTERMIND -Czym jest? Jakie daje korzyści? Jak go przeprowadzić?


possible-379215_640

Chciałbym, abyście znaleźli grupę osób max. 5 zainteresowaną rozwojem i wszystko co się z tym kojarzy.  Robicie spotkania jak wam się podoba raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc. Możecie się spotykać na żywo co polecam, lub na skypa. Ja tworzę dwa mastermindy jeden na żywo z moimi kilkoma znajomymi i przez skypa z ludźmi poznanymi na szkoleniu jakimś.

Mastermind jest bardzo pomocny. Ostatnio jak mówiłem piszę książkę i osoba, która nie jest zorientowana w temacie na jednym z mastermindów dał mi dużą inspirację. Czasem ktoś z boku może inaczej spojrzeć na nasze cele, na nasze problemy, wyzwania, marzenia.  Jak to się mówi co dwie głowy to nie jedna. A co pięć głów to mieszanka wybuchowa.

Na mastermindzie wybieracie jakiegoś lidera, który prowadzi „przedstawienie”.  Następy mastermind kto inny prowadzi.  Jedna osoba ma mówi, reszta słucha. Opowiada co najbardziej inspirującego zrobił w tym okresie, jakie podjął wyzwania. Jak mu idzie z realizacją celów itd.  Jak pisałem wypowiadacie WOJNĘ 3 MIESIĘCZNĄ I REALIZUJECIE CELE NA JAKICH NAJBARDZIEJ WAM TERAZ ZALEŻY. CELE, KTÓrE CHCECIE OSIĄGNĄĆ BY NA PRZYKŁAD WASZE ŻYCIE NIE KULAŁO. Jak jesteś za gruby jak jak to na pierwszym mastermindzie mówisz co chcesz osiągnąć w trzy miesiące i jak chcesz to zrobić.  Na drugim mastermindzie mówisz ile Ci się udało schudnąć, ile straciłeś na wadze i ile w obwodzie. Jakie problemy się pojawiły itd.  Jakie masz dalsze plany od nośnie dalszego tego celu. Ogólnie spowiadacie się ze swoich celów, a reszta osób was mobilizuje i patrzy na was z boku. Mogą też to być relacje z kobietami, biznes czy cokolwiek. Tak, że jak przyjdzie następny mastermind i nic wam się nie udało zrobić to MACIE POCZUĆ SIĘ GŁUPIO PRZED GRUPĄ. MIĘDZY WAMI MA BYĆ RYWALIZACJA……MACIE NAWZAJEM SIĘ MOBILIZOWAĆ I POPYCHAĆ DO PRZODU.

P.S

Jak dałem Ci do myślenia i chcesz mnie w jakiś sposób wesprzeć, to możesz mi postawić “małą czarną”, bo lubie brunetki :):)

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

5/5 - (1 vote)
Pokaż więcej

40 Komentarzy

 1. Dobra ja będę pierwszy, jest ktoś z Trójmiasta kto jest zainteresowany stworzeniem ze mną takiego Mastermind? Napisz w komentarzu. 😉

  1. Jestem z trojmiasta i chętnie zobaczę „z czym to się je” na żywo. Prawde mowiąc to czasami wydaje mi się że z Trojmiasta to jakoś najmniej osób jest co się interesuje tematem, albo po prostu ja mam takiego pecha że nie trafiam na zainteresowanych. Podaj swoj adres e-mail, to napiszę do Ciebie.

 2. A gdyby tak zebrać ludzi z tej strony i zrobić takie grupy ? Spotkania przez Skype’a ? Ewentualnie jeżeli jest ktoś z Krakowa niech się odezwie w komentarzu . 😉

 3. Śląsk – Katowice, Tychy i okolice, chętnie się dołączę do czegoś takiego lub stworzę z kimś nową grupę.

 4. Nie znam w okół siebie ludzi, zainteresowanych rozwojem osobistym. 😉 Coś z moim towarzystwem jest nie tak. 😀

 5. Jak ktoś chce stworzyć masterminda to niech poda skype to jakoś się dogadamy, myślę że to może być dobra opcja

 6. Ja jestem za rym żeby zrobić zamknięta grupę na Facebooku taki mastermind stworzony z ludzi wokół tej strony jak będą chętni to mogę nawet sam założyć taka grupę. Moim zdaniem świetna sprawa

 7. To kto podejmuje się stworzenia grupy na fb? Można tam zebrać listę adresów skype połączoną z miejscowościami, żeby łatwiej było się zlokalizować i spotkać się w realnym świecie. Może coś w formie dokumentu w chmurze, który każdy członek grupy mógłby edytować?

 8. Dobry pomysł! 😀 Kiedyś miałem taki pomysł stworzenia takich właśnie grup rozwoju, ba! nawet miałem pewniem pomysł na biznes związany z tym ale nie brałem się za to, zapewne dlatego że nie znałem żadnej osoby ze znajomych która by się tym interesowała i ew. pomogła coś takiego założyć 😀

  Tyab zarzucił pomysł, chętni są więc może ruszy! Ja też się pisze jc (skype, podkarpacie)

 9. Jest jakiś problem z tym linkiem do grupy na FB…klikam w link i wyświetla się info, źe strona chwilowo niedostępna ?

  1. Powiem Ci, że było tych grup dużo, ale z tego co wiem to się porozpadało. Jak jesteś z pomorza okolice Gdańska to z tego co wiem coś tam działa jako tako

 10. Ja jestem zainteresowany stworzeniem takiej grupy lub dołączeniem. Czy mógłbyś Tyab polecić jak to zrobić, żeby miało to przysłowiowe ręce i nogi?

  1. Hmmm…no tak jak opisałem : zbierasz ekipę, spotykacie się co jakiś czas w realu lub na skype. Nie więcej niż 5 osób. Mówicie jaki macie problem, co was zainspirowało, jakie macie postanowienie do następnego spotkania. Wszystko związane z waszymi celami i każdy wypowiada się na temat waszego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button