Rozwój OsobistyWszystkie Wpisy

Technika Manipulacji na Profesora Angielskiego

Technika Manipulacji na Profesora Angielskiego

Technika manipulacji na profesora angielskiego
Technika manipulacji na profesora angielskiego

Na czym polega technika manipulacji – „na profesora angielskiego”?

 

Słyszałeś może o powiedzeniu – „wyjście angielskie?” Ktoś wyszedł z imprezy w stylu angielskim? Polega ono na wyjściu np: z imprezy, niezauważonym, bez pożegnania.  W technice manipulacji również wycofujemy się w stylu angielskim, niezauważenie dla naszego rozmówcy.

Technika manipulacji na profesora angielskiego polega na wyrażeniu wątpliwości czy spełnienie jakiś żądań, próśb, poleceń, rozkazów, partnera, przełożonego, szefa, przyjaciela, kolegi, znajomego czy innej osoby, nie narusza Twoich dóbr osobistych.  Z tego też powodu jesteś tak jakby usprawiedliwiony przed tą osobą, kiedy jej odmawiasz.

Mało tego!

Ona jest wstanie w pełni zrozumieć Twoją odmowę i ją zaakceptować. Z tego też powodu powodu nie będzie dalej naciskać na Ciebie, próbując wywrzeć na Tobie jakąś presję. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że nie będzie na Ciebie z tego powodu w żaden sposób zła czy obrażona.

Czym są dobra osobiste?

 

Dobra osobiste człowieka są to powszechnie uznane w społeczeństwie wartości niemajątkowe związane ściśle z osobą człowieka i będące przejawami godności osoby ludzkiej, obejmujące przede wszystkim integralność fizyczną i psychiczną oraz indywidualność człowieka.

Co może należeć do dóbr człowieka?

 

Do dóbr osobistych człowieka możemy zaliczyć:

  • Jego sumienie
  • Jego wartości
  • Jego zasady
  • Jego moralność
  • Jego prawa
  • Jego wyznanie
  • Jego przekonania
  • Jego orientację
  • Jego płeć
  • Jego pochodzenie

Po prostu mówiąc – „NIE” zasłaniasz się np: swoją klauzulą sumienia, swoimi zasadami, religią, których nie chcesz łamać. Może być to oczywiście ściema, ale jeśli w taki sposób będzie Ci łatwiej powiedzieć – „NIE”, to możesz zrobić to w sposób łagodny.

Pamiętam jak kiedyś będąc na wakacjach w górach, poprosiłem o coś pewnego górala, od którego wynajmowaliśmy pokój. Odmówił mi słowami:

-Jestem góralem i górale tak nie robią

Coś w tym stylu. Chodziło o to, że by złamał jakieś tam swoje zasady jakby spełnił moją prośbę. I to wystarczyło, abym w pełni zrozumiał i zaakceptował jego odmowę, a nie się jeszcze z nim negocjował uparcie. W taki sposób zasłonił się swoimi zasadami i góralskim pochodzeniem. Oczywiście mógłby spełnić moją prośbę, ale widocznie nie chciał z jakiś powodów tego robić i założę się, że nie chodziło tutaj o to, że był góralem :):):) Nie chciał wprost mi jako swojemu klientowi mówić – „NIE”, bo mogło to nieelegancko wyglądać. Za to odmówił mi w stylu angielskim, powołując się na swoje pochodzenie :):):)

Technika manipulacji na „profesora angielskiego”, jest dobra dla osób, które mają trudności z mówieniem wprost – „NIE”.


W jaki sposób stosować technikę manipulacji na „angielskiego profesora”?

 

Możliwe odpowiedzi przy zastosowaniu tej techniki:

– To stanowi przedmiot moich przekonań.

– Jeśli to zrobię, nie będę sobą…

– Nie jest to zgodne z moimi zasadami

Jeśli to zrobię, to źle się będę z tym czuł…

-Nie, bo złamię tym prawo…

Moja religia mi na to nie pozwala…

-Nie! My Polacy mamy inne podejście do takich tematów…


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń Wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.

5/5 - (4 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button