Rozwój OsobistyMotywacjaWszystkie Wpisy

7 brutalnych prawd o życiu które uczynią cię silniejszym psychicznie

7 brutalnych prawd o życiu, które uczynią cię silniejszym psychicznie:

7 brutalnych prawd, które uczynią cię silniejszym psychicznie
7 brutalnych prawd, które uczynią cię silniejszym psychicznie

Siedem brutalnych prawd o życiu, które uczynią Cię silniejszym. W życiu każdego z nas pojawiają się wyzwania, które wymagają odwagi, wytrwałości i samodyscypliny. Czasami musimy stawić czoła prawdzie o sobie, która może nas wzmocnić i pomóc osiągnąć sukces. W poniższym tekście przyjrzymy się siedmiu brutalnym prawdom, które warto zrozumieć, aby stać się silniejszym i bardziej świadomym człowiekiem. Gotowy? To zaczynamy! Rozkład jazdy znany, jazda z kurwami, starymi demonami!


1. Nikt nie jest na tyle zajęty, by ci nie odpisać, nie oddzwonić, nie odpowiedzieć:

 

Nikt nie jest na tyle zajęty w swoim życiu, by Ci nie odpisać, nie oddzwonić do Ciebie, nie odpowiedzieć Tobie, nie odczytać od Ciebie wiadomości. Po prostu z jakiś powodów tak się dzieje. Prawdopodobnie tym powodem jest Twoja niska wartość społeczna w oczach takiego człowieka, aby to zrobił. Nie chce mu się odpisać Tobie, ponieważ odpisywać może komuś innemu.

Kiedyś miałem kolegę, który nigdy mi nie odpisywał czy też nie odbierał ode mnie telefonów. Czasem odebrał, ale tylko wtedy jak był najebany. Czasem również oddzwonił najebany coś mi pośpiewać do telefonu, jak jego ukochany klub wygrał mecz, a on akurat wypił. Często jego telefony były z jakiegoś przypadku! Z jakiegoś kibla, gdzie szło echo. Kiedy się go pytałem, czemu mi nie odpisuje, to zawsze mówił, że był zajęty, a po prostu zapomniał do mnie oddzwonić. A ja zamiast się kapnąć, że po prostu moja wartość w jego oczach

Kiedy po dłuższym umawianiu się złapaliśmy się na jakiegoś browara, to z dzisiejszej perspektywy zauważyłem, że gadaliśmy o jakiś pierdołach, której nie zauważałem na tamten czas. On cały czas siedział w  telefonie, odbierał telefony od innych osób i prowadził z nimi zupełnie inny dialog, niż ze mną. Na tamten czas zauważyłem chociaż tyle, co dało mi do myślenia, że jak chce to potrafi szybko odpisać / oddzwonić, a skoro mi nie odpisuje, nie odbiera telefonów, to znaczy, że ma ku temu powód.

Tamtą znajomość zakończyłem ja sam po sytuacji w której nie odzywając się do mnie kilka miesięcy, nagle odezwał się dopiero wtedy, kiedy coś chciał. Dobrze, że chociaż tyle zauważyłem.


2. Każdy stawia swoje interesy ponad innymi:

 

Bez względu na to, jak szczera, miła lub troskliwa jest dana osoba, zawsze będzie bardziej zainteresowana własnymi problemami niż Twoimi. No chyba, że jest to Twoja mama czy tata.


3. Nigdy nie będziesz w stanie zadowolić wszystkich:

 

Gdybyś słuchał wszystkiego, czego chce od ciebie każda osoba, już dawno byś zwariował, a potem przyciągnąłbyś do siebie „lekarza”, który wcisnąłby Ci złoty środek – jak zadowolić wszystkich :):):) Jak rozwiązać ten problem :):):)

Ale to nie jest problem…

Poważnie, nie da się zadowolić wszystkich. Zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że nie żyjesz właściwie lub wybrałeś złą ścieżkę. Będziesz krytykowany bez względu na to, co robisz, więc po prostu rób to, co kochasz. Ponieważ jedynym sędzią, którego powinieneś słuchać, jesteś ty sam.


4. Świat nie jest ci absolutnie nic winien:

 

Możesz być najfajniejszą, najmilszą, najmądrzejszą i najbardziej interesującą osobą na świecie, ale jeśli nie będziesz pracować nad sobą i rozwijać się, wszystkie te wspaniałe cechy pozostaną w twojej wyobraźni. Istnieją dwie opcje: możesz spędzić życie użalając się nad sobą, ponieważ zasługujesz na więcej, lub możesz zacząć działać i brać wszystko od życia już teraz. Zgadnij, którego wyboru dokona osoba samowystarczalna?


5. Nie usprawiedliwiaj się przed samym sobą:

 

Możesz spędzić całe życie narzekając na fakt, że nie masz czasu, pieniędzy, energii lub zasobów, aby osiągnąć swoje cele. I wszystko, co mówisz, może być prawdą, ale trudna prawda jest taka, że każda osoba na tej planecie ma co najmniej jedną cholernie dobrą wymówkę, aby nie dążyć do życia, jakiego pragnie.

Czasem i ja się usprawiedliwiam przed samym sobą mówiąc – dobra! Pójdę na trening jutro, bo jestem zmęczony :):):) Ludzie, którzy dostają od życia to, czego chcą, ignorują swoje wymówki. Znajdują sposoby na pokonanie swoich ograniczeń, zamiast nad nimi ubolewać – to jest powód ich zwycięstw.


6. Charakteryzują cię twoje działania, a nie słowa i myśli:

 

Czyny nie słowa!

Skończ pierdolić, zacznij działać!

Możesz siedzieć w domu przez cały dzień, wyobrażając sobie lepszy świat, ale dopóki nie wyjdziesz i nie zaczniesz wprowadzać rzeczy w czyn, nie ma to znaczenia. Zdolność do tworzenia wielkich planów jest cudowna, ale dopóki nie towarzyszy jej działanie, jest bezużyteczna. W końcu możemy być oceniani na podstawie naszych działań, a nie słów czy myśli.


7. Nikt nie przyjdzie i nie uratuje cię przed twoim własnym życiem:

 

Gdy jesteśmy niezadowoleni ze swojej sytuacji, irracjonalnie liczymy na to, że w cudowny sposób pojawi się jakiś czarodziej i wybawi nas od wszystkich problemów. I wtedy najczęściej system podstawia Ci kontrolowaną agenturę :):):)

Problemy nie rozwiązują się z dnia na dzień za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a jeśli chcesz zobaczyć zmiany w swoim życiu, musisz sam nad nimi popracować. Najsilniejsi ludzie o tym wiedzą. W trudnych czasach zakładają zbroję, wsiadają na białego konia i ratują siebie. Nie liczą na państwo, nie liczą na polityków, nie liczą na lepsze jutro!


Wesprzyj mnie, jeśli dałem Ci do myślenia:

 

Możesz mnie wesprzeć kawą, jeśli dałem Ci do myślenia. Pójdzie na rozwój strony oraz moją motywację do dalszego pisania :):):)

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ


 

5/5 - (1 vote)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button