Relacje z KobietamiWszystkie Wpisy

Jak rozpoznać toksyczną partnerkę?

Poradnik związkowy - jak rozpoznać toksyczną partnerkę

Jak rozpoznać toksyczną partnerkę?

Jak rozpoznać toksyczną partnerkę?
Jak rozpoznać toksyczną partnerkę?

Jak rozpoznać toksyczną partnerkę? Czy kiedykolwiek znalazłeś się w związku, który bardziej przypominał emocjonalne rollercoaster, niż harmonijną podróż życiową? Jeśli tak, prawdopodobnie spotkałeś się z toksyczną partnerką. Toksyczna partnerka to osoba, która wykazuje szereg zachowań i cech, które negatywnie wpływają na związek oraz samopoczucie partnera. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak rozpoznać toksyczne wzorce w związku. Oto lista kontrolna, która pomoże ci zidentyfikować toksyczną partnerkę.


Jak rozpoznać toksyczną partnerkę – Lista kontrolna:

 

Oto masz przed sobą ekskluzywną listę kontrolną zachowania toksycznej partnerki lub ewentualnie partnera. Dam Ci radę! Jeśli zauważysz, że Twoja partnerka jest toksyczna, to kurwa spierdalaj jak najdalej, ponieważ będziesz pił zaraz wódę ze szklanek :):):)

1. Wiecznie niezadowolona mimika twarzy:

 

Wiecznie kręci nosem!

Dosłownie na wszystko!

Zawsze jest na – NIE! Nawet jeśli w głębi duszy jest na TAK, to i tak powie, że jest na – NIE! Nawet kurwa jak jest dobrze, to jest źle. Wiecznie jej coś nie pasuje. Nawet trawa, że jest zielona za bardzo lub za słabo zielona. Nawet jakbyś wygrał miliard w totka i zabrał ją dookoła świata, to i tak by kręciła nosem, ponieważ podróż byłaby za długa. No dobra! Może jakbyś miał miliard, to by skakała koło Ciebie, ale jakbyś jej pozwolił położyć łapę na Twoich pieniądzach, to szybko by jej humor się popsuł. Jej twarz zawsze wydaje się być zamknięta w kwaśnym wyrazie, a radość czy uśmiech są rzadkością.

Taka osoba z niczego się nie cieszy!

Taka osoba nic nie docenia, za nic nie jest wdzięczna, bo jej wiecznie nic nie pasuje! Chociażbyś podarował jej wszystkie gwiazdy z nieba, to nie usłyszałbyś słowa dziękuję, tylko przyjebie się o jakiś szczegół w związku z tym związany.


2. We wszystkim widzi spisek:

 

Nawet najdrobniejsze sytuacje są interpretowane jako atak lub spisek przeciwko niej. Kurwa ktoś uśmiechnął się do niej i powiedział – dzień dobry, a ta już Cię uderza łokciem i mówi:

-Tyyy on powiedział mi dzień dobry kierowniczko! Się przymila do mnie, bo wie, że  ja jako jedyna mogę mu rzucić 2 zł na wino!

We wszystkim widzi spiski i sama te spiski tworzy, snując do każdej sytuacji – nawet tej towarzyskiej, koleżeńskiej, swoje wyssane teorie.

Pamiętam moja była dziewczyna, była taką kobietą. Wszędzie widziała spiski. Kiedyś byliśmy na imprezie i jej dobra koleżanka, której zawsze obrabiała do mnie dupę za plecami rozmawiała w innym pokoju z naszymi wspólnymi znajomymi. Moja ex widząc tą sytuację uderzała mnie łokciem w brzuch i szeptała na ucho mówiąc:

-Pewnie nas teraz obgadują! Zobacz jak się dziwnie patrzą! Zobacz teraz jak spojrzała się na nas!

3. Uwikłana w najdrobniejsze szczegóły i podejrzenia o kłamstwa:

 

Ma skłonność do analizowania każdego szczegółu i podejrzewania partnera o kłamstwo bez solidnych dowodów. Na przykład wychodzisz z nią na miasto, wchodzicie do wybranego przez ciebie PUB -u, a ona nagle Ci wyjeżdża, że ten PUB leży 10 minut od miejsca zamieszania Twojej byłej i pewnie ją tu zabierałeś i kurwa zapewne ją zdradzasz. Potem zaczyna buszować Ci po telefonie, szukając dowodów na Twoją niewierność. Kiedy jej nie chcesz dać telefonu, to od razu ma już 100% pewność, że jej podejrzenia są prawdziwe.

Spóźnisz się kilka minut  z pracy i na dzień dobry w progu słyszysz:

-Gdzie kurwa byłeś?

-Z kim się łajdaczyłeś?

-Dlaczego się spóźniłeś?

I policjantka zaczyna Cię szczegółowo przesłuchiwać pod kątem dowodów Twojej niewierności. Jednak gra rolę tego złego policjanta!

-Gdzie byłeś? 

-Z kim byłeś?

-Dlaczego się spóźniłeś?

-Przecież mogłeś powiedzieć szefowi, że nie możesz zostać dłużej w pracy!

-Przecież mogłeś ominąć korki korzystając z Yanosika :):):)

Taka kobieta wymusza na Tobie przyznanie się do winy lub jakieś absurdalne tłumaczenie. A jak jej nawet wszystko rozrysujesz i wytłumaczysz powód Twojego spóźnienia, to i tak usłyszysz z jej ust, że coś kręcisz.


4. Promieniuje nieufnością:

 

Kontynuacja  punktu 3. Brak zaufania jest fundamentem jej relacji, co prowadzi do ciągłego pytania i wątpienia w uczucia partnera.

Anna nie potrafi zaufać Markowi. Każdego dnia, gdy Marek wraca do domu, Anna zadaje mu serię pytań: “Gdzie byłeś? Z kim się spotkałeś? Dlaczego wróciłeś tak późno?”. Marek odpowiada na te pytania, ale Anna nadal ma wątpliwości.

Pewnego dnia Marek daje Annie prezent – piękny naszyjnik. Zamiast cieszyć się z prezentu, Anna zaczyna się zastanawiać.:

“Dlaczego mi to dał? Czy próbuje zatuszować coś? Czy spotyka się z inną kobietą?”.

Te pytania ciągle krążą w jej głowie. Anna zaczyna wątpić w uczucia Marka. Zastanawia się, czy naprawdę ją kocha, czy tylko udaje. Ta niepewność prowadzi do ciągłych kłótni i napięć w ich związku.

5. Nie zna się na żartach!

 

Jest stypiarą!

Jest bardzo poważną osobą 24/h

Każdy najdrobniejszy żart traktuje bardzo poważnie i bierze do siebie. Nie potrafi odróżnić żartu od prawdziwych intencji, co prowadzi do nadmiernego dramatu i konfliktów. Wszędzie widzi atak na swoją własną osobę! Jak się zaśmiejesz, to ona ma uczucie, że śmiejesz się z niej.


6. Dąży do obrażania:

 

Kiedy  coś idzie nie tak, kiedy coś idzie nie po jej myśli, kiedy jej coś nie pasuje, kiedy ktoś się w czymś z nią nie zgadza, to zamienia się w zwierzę, które atakuje werbalnie mężczyznę. W taki sposób chce wymusić na nim zmianę zdania lub ukarać go za to, że miał czelność postąpić inaczej, niż ona by chciała lub miał inne zdanie na jakiś temat od niej.

Często obrażanie polega na:

-Wyzwiskach!

-Wyśmianiu!

-Poniżaniu!

-Porównaniu do kogoś lepszego!

-Wypunktowaniu wad!

-Przypomnieniu jakiś wstydliwych sytuacji z przeszłości!

Jest to niewątpliwie znęcanie się psychicznie nad drugim człowiekiem. Jest to też pewna forma kontroli oraz manipulacji, ponieważ mężczyzna może mieć w pamięci zachowania kobiety w tego typu sytuacjach i dla świętego, pierdolonego spokoju, aby nie słyszeć tych wszystkich wyzwisk na swój temat, zgadza się z kobietą pod każdym względem, która go w taki sposób zdominowała. Taką sytuację można spotkać w długoletnich małżeństwach, gdzie kobieta w taki sposób siedzi na głowie mężczyzny.


7. Często używa zwrotów typu „prawdziwy mężczyzna powinien…”, „jeśli mnie kochasz to….:

 

Jednym słowem takiej kobiecie jesteś coś ciągle winny…

W taki właśnie sposób kobieta narzuca mężczyźnie styl życia i bycia.

-Prawdziwy mężczyzna powinien potrafić utrzymać niepracującą żonę i dziecko…

-Prawdziwy mężczyzna powinien wyglądać tak i siak

-Prawdziwy mężczyzna powinien potrafić to i owo

-Prawdziwy mężczyzna powinien mieć to i tamto

Ok!

Każdy ma swoje jakieś tam wymagania odnośnie drugiego partnera. I to jest w porządku. Jednak jeśli kobieta do związku nie wnosi nic innego, niż swoją dupę i cycki, które z każdym rokiem tracą na wartości, jednocześnie na każdym kroku mówiąc, co facet powinien: zrobić, umieć, posiadać, ubierając to w słowa „prawdziwy mężczyzna”, to trzeba od takiej spierdalać szpagatami jak najdalej.

Jeśli kobieta również za każdym razem próbuje wymusić coś na Tobie słowami „jeśli mnie kochasz, to zrobiłbyś, zgodziłbyś się….”.


8. Odmawia spełnienia próśb:

 

Nie potrafi nic zrobić dla mężczyzny, jak ten o coś ją prosi. Nawet najdrobniejszej rzeczy, jak kupienie gazety. Nie wykazuje się najdrobniejszym poświęceniem się na rzecz mężczyzny. Jak już robi coś, to z wielką łaską albo ją trzeba mocno prosić czy niekiedy podnieść głos.

Nie potrafi również chodzić na kompromisy. Nie potrafi być elastyczna. Nie potrafi się dopasować. Nie potrafi negocjować.


9. Nie potrafi przyjmować komplementów:

 

Mówisz jej miłe słowo, chcesz jej za coś podziękować, chcesz ją za coś docenić, a ona reaguje na Twoje słowa i czyny w sposób chłodny i zdystansowany. Taka kobieta ma niskie poczucie własnej wartości i odrzuca pozytywne opinie na swój temat. Można powiedzieć, że może wietrzyć w komplementach jakiś spisek.


10. Kontroluje, pisze, dzwoni, sprawdza gdzie idziesz, z kim, prosi o zdjęcia, selfie, filmy:

 

Ma potrzebę mieć obsesyjną chęć kontroli nad mężczyzną. Musi wiedzieć z kim jest, gdzie jest, a przy tym jest nieufna. Prosi o ciągłe dowody na potwierdzenie słów. Masz nagrać filmiki, masz pokazać zdjęcia, że nie kłamiesz. W takim związku nie zaznasz wolności, ani prywatności. Nie będziesz miał nawet czasu dla siebie. Nie będziesz miał czasu na swoją pasję, nie będziesz miał czasu na swoje hobby.


11. Obraża się pod byle pretekstem:

 

Nie można jej nic powiedzieć!

Nie można jej zwrócić uwagi, na to, że np: robi coś nie tak lub robi coś źle. Od razu się obraża i uznaje zwrócenie uwagi – jako atak na jej osobę. Z taką kobietą trzeba obchodzić się jak z jajkiem lub przymykać na wszystko oko, co robi nie tak. Będzie to nam przeszkadzało, ale będziemy zaciskać zęby i tolerować jej styl zachowania lub bycia, z obawy przed tym, aby jej nie urazić, ponieważ się obrazi.


12. Obwinia każdego dookoła:

 

 Zamiast przyjąć odpowiedzialność za swoje działania, zawsze szuka u kogoś winy. Wszyscy są zawsze winni, tylko nie ona. Wszyscy są zawsze przeciwko niej. Kiedyś spotykałem się z pewną kobietą, która na umówione przez nas spotkanie się zwyczajnie spóźniła. Patrząc, że jest spóźniona, zadzwoniłem do niej z pytaniem o powód spóźnienia i co mam dalej robić? Czy czekać czy się zawijać? Dałem jej jeszcze 15 minut czasu, a potem powiedziałem, że spotkanie nasze jest nieaktualne, ponieważ nie będę stał jak kołek.

Co zrobiła kobieta?

Powiedziała mi przez telefon, że zaraz będzie i żebym  poczekał. No więc poczekałem jeszcze trochę czasu i widzę jak wpada na spotkanie cała wkurwiona, mówiąc, że przeze mnie portfel zgubiła, bo tak ją poganiałem :):):)


13. Minimalizuje Twoje radości i sukcesy:

 

Nie potrafi się  z nich cieszyć wspólnie z Tobą, tylko ciągle sprowadza Cię do rzeczywistości, umniejszając Twoje sukcesy. Nawet Ci ich nie pogratuluje, tylko powie Ci, że nie ma się co podniecać. Każdy Twój sukces przyjmuje z obojętnością. Nie usłyszysz od niej, że jest z Ciebie dumna

Dostałeś awans w pracy?

-Dostałeś awans, to dostałeś! Nie ma z czego się cieszyć, zwykła rzecz!

Mniej więcej takie słowa usłyszysz z jej ust. To tylko praca i nie ma co się cieszyć.  Zamiast gratulacji i wspólnego świętowania, usłyszy komentarze typu: „To tylko drobnostka”, „Wiesz, że to nic wielkiego” lub „Nie ma się czym zachwycać, to tylko praca. W pracy są awanse i to jest normalne.


14. Postrzega wszystko w czarnych barwach:

 

Jest wieczną pesymistką, która widzisz wszystko w czarnych barwach. W dodatku jeszcze jak wierzy w jakieś przesądy, to w ogóle jest przejebane.  Powiesz jej, że śnił Ci się pożar budynku, to powie Ci, że to źle, że Twoje życie będzie płonęło :):):)

Jej zachowanie będzie Cię demotywowało i podcinało skrzydła. Będziesz do czegoś nastawiony entuzjastycznie, to zaraz sprowadzi Cię na ziemię słowami:

-I z czego się tak cieszysz?

-Nie za wesoło Ci?

-Nie masz problemów żadnych, że tak Ci wesoło?

Taka kobieta zabiera energię!

Taka kobieta obniża wibracje!

Taka kobieta przyciąga wszystkie problemy i pecha!


15. Stawia ultimatum typu ” albo będzie tak jak chce, albo do widzenia…”.

 

Można powiedzieć, że w taki sposób szantażuje partnera, aby uzyskać to czego chce. Kobieta używa szantażu takiego tylko wtedy, kiedy poczuje, że naprawdę ma faceta w garści do tego stopnia, że on zrobi wszystko co w jego mocy, aby jej nie stracić. Kiedy kobieta poczuje, że facet boi się jej stracić, to może go w taki sposób szantażować.


16. Wyśmiewa Twoje zainteresowania, pasje oraz hobby:

 

Wyśmiewa Twoje zainteresowania, pasje oraz hobby! Mało tego! Próbuje wymusić na Tobie, abyś porzucił je na jej rzecz.  Będzie atakować Twoje pasje, że są nudne, dziwne,  dziecinne!


17. Domaga się ciągłej uwagi!

 

Atencjuszka, która domaga się ciągłej uwagi. W dodatku może być kontrolująca. Nie będziesz miał czasu dla siebie, tylko będziesz musiał poświęcać jej swoją całą uwagę.  Taka kobieta nie ma własnego życia, więc zacznie wyssać do resztek Twoje.


18. Często popada w skrajne emocje:

 

Często popada w skraje emocje, których nie kontroluje. Często ma napady złości, śmiechu, płaczu. Życie z taką kobietą to emocjonalny rollercoaster, gdzie w ciągu godziny może się popłakać, wkurwić, krzyczeć i Cię przytulać oraz całować.


19. Stosuje przemoc:

 

Leci z łapami, a nierzadko do tego tłucze naczynia, rzuca czym popadnie w swojego partnera w wyniku kłótni – nawet tej drobnej z dupy.

20. Nie akceptuje znajomych:

 

Negatywnie wypowiada się o znajomych mężczyzny i stara się go odizolować od każdego.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5/5 - (2 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button