CiekawostkiJak Odzyskać Byłą DziewczynęRelacje z KobietamiWszystkie Wpisy

8 Faktów o kobietach, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia

8 Faktów o kobietach, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia:

5 faktów o kobietach, o których nie miałeś pojęcia
5 faktów o kobietach, o których nie miałeś pojęcia

Kobiety są niezwykle ciekawymi osobami z bardzo złożonym charakterem. Mimo, że o kobietach wiadomo już wiele, to ciągle są pewne fakty, o których większość ludzi nie ma pojęcia. W tym artykule przedstawimy Ci pięć faktów na temat kobiet, o których być może nigdy w życiu jeszcze nie słyszałeś :):):)


8 Faktów o kobietach, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia:

 

8 Faktów o kobietach, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia.

1. Kobieta ma ciągle wątpliwości:

 

Może troszkę przesadziłem z tym, że kobieta ma ciągle jakieś wątpliwości, bo to nie jest prawda. Wtedy kiedy kobiety wiedzą czego chcą, to są pewne, konkretne i zdecydowane.

Kobiety wtedy kiedy mają być zdecydowane, pewne, to właśnie takie są. Niezdecydowanie kobiet przejawia się zupełnie inaczej, niż u mężczyzn. U kobiet niezdecydowanie zazwyczaj pojawia się w drobnych sprawach życia codziennego. Jeśli kobieta czyści sobie buty kilka razy, to zazwyczaj zrobi i piąte czyszczenie, tak na wszelki wypadek, ponieważ będzie miała wątpliwości co do ich czystości.

Pamiętam jak z moją kobietą szykowaliśmy się do wyjścia i ona wyczyściła sobie buty na blask. Jednak dalej nie była zdecydowana czy może już je zakładać, ponieważ mimo iż były czyste, to jednak dalej miała wątpliwości czy są – wystarczająco czyste, aby w nich wyjść.

Słowo – ” wystarczająco” i jego synonimy,  są kluczami w kobiecym niezdecydowaniu.

Kobiety zazwyczaj mają wątpliwości co do „wystarczania”. W ich głowie pojawiają się wątpliwości z tym związane, które charakteryzują się zadawanymi pytaniami sobie oraz nierzadko mężczyźnie.

  • Czy wystarczająco dobry obiad zrobiłam?
  • Czy goście się wystarczająco najedli?
  • Czy zrobiłam wystarczające zakupy? Czy mam wszystko? Czy czegoś mi nie brakuje
  • Czy zrobiłam wystarczająco dużo? Czy zrobiłam wszystko co mogłam zrobić w takiej sytuacji?

U facetów nie ma, aż takiego niezdecydowania w takich drobnych sprawach życia codziennego. Nie ma pytań do siebie i otoczenia w stylu – czy coś jest wystarczające.

Jest TAK lub NIE.

Są buty czyste albo są brudne.  Jeśli pada słowo – wystarczająco czyste, to dla mężczyzny jest to aprobata do ich założenia. U kobiet jest to hasło, które powoduje wątpliwości i pretekst do kolejnego ich czyszczenia :):):) U kobiet nie ma, że szklanka jest do połowy pełna lub do połowy pusta. U kobiet są wątpliwości czy w szklance jest wystarczająco dużo :):):)

Jak odzyskać byłą kobietę?

 

Jeśli chcesz odzyskać byłą dziewczynę, która od Ciebie odeszła, to w pierwszej kolejności musisz zasiać w jej głowie wątpliwości – czy dobrze zrobiła, że od Ciebie odeszła i nie dała Ci kolejnej szansy? Pomimo, iż tych szans w jej mniemaniu już dostałeś wystarczającą ilość.

W jaki sposób zasiewa się zasiewa w głowie kobiety takie wątpliwości?

Najlepszym do tego sposobem jest napisać do niej list, w którym w pierwszej kolejności kobieta zacznie mieć wątpliwości – czy rzeczywiście zrobiła wystarczająco dużo / wszystko, aby ten związek naprawić i nie da się nic więcej z nim zrobić. Ma czuć niedosyt.  Jednak żeby kobieta mogła poczuć niedosyt i zadać sobie takie pytanie, to musi poczuć się współwinna za rozpad związku. Musi sama przed sobą przyznać, że wina za rozpad związku również leży po jej strony. Trzeba to umieć w odpowiedni sposób zrobić. Nie jest to łatwe, ponieważ jak kobieta zrywa z facetem, to jest w 100% pewna swojej decyzji. Jest pewna, że to wina faceta, który dostał już tyle szans od kobiety, że nie można już uratować związku, ponieważ nie ma sensu. I w tym miejscu trzeba w umiejętny sposób zasiać  w głowie kobiety wątpliwości, które sprawią, że zacznie myśleć – czy zrobiła wystarczająco dużo / wszystko, aby ten związek jeszcze naprawić.

I ma sama dojść do takich wniosków. Sama z siebie. A facet jedynie ma naprowadzić jej myśli na odpowiednie tory poprzez list. Wtedy kobieta najczęściej zacznie zastanawiać się – czy może nie dać Ci jednak, jeszcze jednej szansy?

Zacznie mieć wątpliwości. A jak kobieta ma wątpliwości – to myśli! Im bardziej kobieta myśli, tym mocniej inwestuje swój czas oraz energię w byłego. A to z kolei prowadzi do tego, że zaczną wracać jej wspomnienia oraz emocje związane z byłym facetem.

Jak napisać taki list do byłej dziewczyny, który zrobi jej mętlik w głowie i zasieje wątpliwości?


Przeczytaj o tym: Jak napisać list do byłej dziewczyny, tak aby wróciła


W jaki sposób jeszcze przejawiają się kobiece wątpliwości?

 

Kobiety również mają wątpliwości co do wyboru, a w zasadzie co do ilości tego wyboru, w sprawach życia codziennego. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że same, na własne życzenie, sobie stwarzają takie sytuacje, w których mają mnogość wyboru, przez co są niezdecydowane i pełne wątpliwości. Facet jak coś kupuje to wchodzi do upatrzonego sklepu, przymierza – albo nawet i nie :):):) – to co wpadło im w oko i wychodzą ze sklepu z jedną rzeczą, po którą przyszli. Kobiety nierzadko łażą po kilka godzin i albo wychodzą z całymi siatami zakupów, albo nic nie kupują :):):)

Jeden błąd jaki popełniają mężczyźni w sytuacji kiedy kobieta jest niezdecydowana:

 

Niezdecydowanie kobiety możesz widzieć przy zakupach czy przy wyborze jakiś miejsc, rzeczy, itd. Dlatego w tym miejscu wskazana jest męska pomoc, przy podjęciu decyzji :):):) Niestety wielu mężczyzn popełnia ten błąd, że dają podjąć niezdecydowanej kobiecie decyzje, którą ona nie potrafi podjąć :):):) Jest to poważny błąd, bo w jej oczach w taki sposób tracą na wartości, a kobieta w taki sposób wchodzi im na głowę. W taki właśnie sposób tracą na własne życzenie w czach kobiety: posłuch, szacunek oraz autorytet.

Jeśli kobieta jest niezdecydowana i ma wątpliwości, mężczyzna musi potrafić rozwiać te wątpliwości poprzez decyzje, którą on  ostatecznie podejmuje. Kobieta daje opcje wyboru, a mężczyzna prowadzi ją – wybierając jedną z nich. I taka sytuacja ma przełożenie na wiele sytuacji z życia codziennego, jak choćby wybór stolika w restauracji.

Wielokrotnie zdarzyło mi się z moją kobietą pójść do restauracji, w której moja kobieta pyta się:

-Gdzie siadamy?

-Możemy tutaj – odpowiadam, pokazując na pierwszy lepszy stolik, chociaż wiem, że zaraz moja kobieta upatrzy sobie inne miejsce.

-Tutaj? Siądźmy może tam? – pokazuje na inne miejsce, jednocześnie zadając mi pytanie

-Jesteś pewna, że chcesz tu usiąść ? – Pytam się wiedząc i znając ją dobrze, że za chwilę będzie chciała usiąść jeszcze gdzie indziej i nigdy nie powie – „TAK CHCĘ TUTAJ” :):):) A pytanie to sprawi, że będzie miała wątpliwości – czy rzeczywiście chce tu usiąść, gdzie pokazała. Gdybym powiedział – „Ok” siądźmy tam, to zapewne bym usłyszał coś w styli – „Albo nie! Czekaj! Siądźmy może jednak tutaj, co?” :):):)

-Oooo!!! Zobacz!!! Tu jest kominek, dawaj tutaj siadamy. Albo czekaj! Nie! Tam jest wolne miejsce przy oknie. Może tam? Będziemy mieć ładny widok na starówkę – padają kolejne miejsca do wyboru w restauracji z jej strony, ale dalej nie padła konkretna decyzja – gdzie usiąść!

Jakbym na to odpowiedział coś w stylu:

-Jak wolisz tam, to siadamy tam. Jak wolisz tutaj, to możemy i tutaj. Mi to jest obojętne. Ty wybieraj, gdzie chcesz usiąść.

To wiem, że moja kobieta by wyszukała jeszcze inne miejsce, albo była niezdecydowana czy rzeczywiście tam siadać :):):) Zaczęłaby mieć znów jakieś wątpliwości, a w tym miejscu już decyzja należy do mnie. Niestety większość facetów ma wyjebane na podjęcie decyzji i w taki sposób zazwyczaj odpowiadają. A potem się dziwią, że jak przyszło co do czego, to nie mają prawa głosu. Jeśli nie potrafisz podjąć za kobietę decyzji w drobnych sprawach, to nie dziw się, że ona nie da Ci prawa głosu w grubszych sytuacjach.

Ona pokazała mi opcje wyboru, ale decyzję podejmuję ja, bo ona tak wybierać mogłaby do usranej śmierci. A jakby wybrała, to by podjęła decyzję za mnie, którą ja powinienem podjąć. A to oznacza, że zabrałaby mi odrobinę mojej wartości jaką mam w jej oczach. Na krótką metę jest OK, ale na dłuższą metę, w taki sposób mężczyzna traci wartość w oczach kobiety i w późniejszym czasie nie jest nawet dla niej autorytetem przy wyborze papieru toaletowego. Kobieta kompletnie nie liczy się z jego słowami. A tak to można powiedzieć, że decyzję podjęliśmy wspólnie. Ona dała mi opcje wyboru, ale decyzję podejmuję ja. Jak coś marudzi jeszcze, to biorę ją za rękę i prowadzę do stołu mówiąc:

-Tu jest fajnie i tu siadamy!

I tyle! Cała filozofia. Relacje damsko – męskie składają się na tego typu sytuacje, życia codziennego. I poprzez takie drobne sytuacje z życia, które nawarstwiają się dniami, tygodniami, miesiącami, latami, kobieta wchodzi na głowię mężczyźnie i zabiera mu kierownicę w związku. Faceci jednak nie zdają sobie z tego sprawy z długoterminowych konsekwencji braku decyzyjności z ich strony, w takich drobnych sytuacjach. Poprzez głównie takie drobne sytuacje życia codziennego, w których mężczyzna jest niezdecydowany, traci na wartości w oczach kobiety. A życie i relacje damsko – męskie w głównej mierze składają się z takich drobnych chwil, które w umyśle kobiety się sumują.

Kobiecie masz dać wybór z którego ona i tak nie skorzysta, ale pokaże Ci różne alternatywy, a decyzja należy do mężczyzny. Jeśli z miejsca będziesz upierał się przy swojej opcji, nie dając kobiecie wyboru, to nie będzie u was partnerstwa, tylko tyrania, gdzie kobieta nie ma prawa głosu oraz decyzji.


2.  Kobiety są bardziej rozmowne i komunikatywne od mężczyzn:

 

Według badań naukowych kobiety wypowiadają średnio 20 000 słów dziennie, podczas gdy mężczyźni tylko 13 000.

Takie stwierdzenie często pojawia się w kulturze popularnej, ale warto zaznaczyć, że różnice w liczbie słów wypowiadanych przez kobiety i mężczyzn mogą być zróżnicowane w zależności od sytuacji i kontekstu społecznego.

Badania naukowe potwierdzają, że kobiety mają skłonność do częstszego i dłuższego wypowiadania się w sytuacjach interakcyjnych, takich jak rozmowy towarzyskie czy spotkania biznesowe. Jednakże w sytuacjach, gdzie wymagana jest dominacja werbalna, jak np. debata polityczna czy rozmowa o tematach specjalistycznych, mężczyźni częściej i bardziej intensywnie się wypowiadają.

Ważne jest również, aby pamiętać, że różnice w liczbie wypowiadanych słów między płciami są jedynie średnimi wartościami, a w rzeczywistości istnieje wiele indywidualnych przypadków, gdzie ta różnica może być nieznaczna lub wręcz odwrotna.

3.  20 na sto najbogatszych kobiet świata zdobyło swoje fortuny po rozwiedzionych mężach:

 

Wiele kobiet w ostatnich latach zaczyna odnosić sukcesy w biznesie i stawać się przedsiębiorczyniami, często korzystając z osiągnięć i zasobów uzyskanych w wyniku rozwodu z bogatymi mężami.

Jednym z przykładów takiej kobiety jest MacKenzie Scott, była żona Jeffa Bezosa, założyciela firmy Amazon. W wyniku rozwodu z Bezosem w 2019 roku, Scott otrzymała 25% udziałów w firmie Amazon, co przekłada się na około 36 miliardów dolarów, a jej fortuna stale rośnie dzięki inwestycjom w różne przedsięwzięcia.

Jednak warto zauważyć, że wiele kobiet, które odniosło sukces w biznesie, zrobiło to nie tylko dzięki zasobom uzyskanym w wyniku rozwodu, ale także dzięki własnej pracy i determinacji. To, że kobiety te były wcześniej zamężne z bogatymi mężami, nie oznacza, że ich sukcesy są tylko efektem ich poprzednich związków małżeńskich.

4. Zapach noworodków podnieca kobiety tak samo, jak zapach ulubionych narkotyków podnieca narkomanów – twierdzą naukowcy:

 

Badania wykazały, że zapach noworodka może wpływać na stężenie hormonów takich jak oksytocyna i prolaktyna u kobiet, co z kolei może wpłynąć na ich poziom stresu i zwiększyć odczucie relaksu. Badania dotyczące wpływu zapachu noworodka na kobiety są stosunkowo nowe i wciąż trwają. Jednym z ciekawszych badań przeprowadzonych w tej dziedzinie był eksperyment przeprowadzony w 2013 roku przez naukowców z Uniwersytetu w Montrealu.

W badaniu uczestniczyły kobiety, które były matkami i nie-matkami, a także mężczyźni. W trakcie eksperymentu badacze zarejestrowali reakcje uczestników na zapach noworodka, zapach innego dziecka, a także zapach różnych innych substancji kontrolnych. Wyniki pokazały, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni mieli silniejsze reakcje na zapach noworodka niż na kontrolne substancje, a reakcje te były szczególnie silne u matek.

Inne badania, przeprowadzone na Uniwersytecie w Konstancji w Niemczech, wykazały, że zapach noworodka może wpływać na poziom oksytocyny i prolaktyny u kobiet, co może skutkować zwiększeniem ich odczucia relaksu i zmniejszeniem poziomu stresu.

5. Kobiety są bardziej odporne na ból niż mężczyźni:

 

Jednym z największych mitów dotyczących kobiet jest to, że są one bardziej wrażliwe na ból niż mężczyźni. W rzeczywistości jednak, kobiety są bardziej odporne na ból, niż mężczyźni. Według badań, kobiety mają wyższy próg bólu niż mężczyźni, co oznacza, że są w stanie wytrzymać większe jego ilości. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że kobiety często muszą radzić sobie z bólem menstruacyjnym i bólem porodowym. Facet jedynie odczuwa ból, porównywalny z menstruacyjnym, jak dostanie kopa w jaja :):):)

6. Kobiety mają lepszą pamięć niż mężczyźni:

 

Kobiety słyną z tego, że mają lepszą pamięć niż mężczyźni. Badania pokazują, że kobiety mają lepszą pamięć epizodyczną, czyli zdolność do zapamiętywania faktów, wydarzeń i doświadczeń z przeszłości. Ponadto, kobiety mają również lepszą pamięć werbalną, co oznacza, że są w stanie łatwiej przyswajać i przetwarzać informacje słowne. W badaniu opublikowane w czasopiśmie „Memory & Cognition” w 2008 roku przeprowadzono testy pamięciowe na grupie 120 mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 80 lat. Badacze odkryli, że kobiety osiągały lepsze wyniki w zadaniach związanych z pamięcią słów, a także miały większe zdolności werbalne niż mężczyźni.

7. Kobiety są lepsze w wielozadaniowości niż mężczyźni:

 

Mimo, że mężczyźni często uważają, że są dobrzy w wielozadaniowości, to badania pokazują, że kobiety są w tym lepsze. Kobiety mają zdolność do skupiania się na wielu różnych zadaniach jednocześnie, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach, gdzie trzeba prowadzić wiele rozmów jednocześnie, lub prowadzić wiele działań jednocześnie.

Na przykład, badania sugerują, że kobiety mogą być lepsze w wielozadaniowości, gdy jedno z zadań jest bardziej werbalne lub wymaga bardziej emocjonalnego zaangażowania, podczas gdy mężczyźni mogą być lepsi w zadaniach, które wymagają większej precyzji i manipulacji przestrzennej.

8. Kobiety są lepsze w czytaniu między wierszami:

 

Kobiety są bardziej wyczulone na niuanse i subtelne sygnały, które często ukryte są między wierszami. Dlatego też, kobiety są w stanie czytać i interpretować sygnały emocjonalne innych osób, w sposób bardziej intuicyjny i skuteczny niż mężczyźni.


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

Oceń ten wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.


 

5/5 - (1 vote)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button