Wszystkie WpisyRozwój Osobisty

Szybki Sposób Na Koncentrację – 2 Skuteczne Techniki

Koncentracja i Skupienie

Szybki Sposób Na Koncentrację – 2 Skuteczne Techniki

Tematem dzisiejszego bloga jest szybki sposób na koncentracje, w tym tygodniu napiszę wam o tantrze ale zanim do tego dojdę warto byście poznali moje metody i skuteczne techniki na dobrą i szybką koncentracje.

Tak na szybko o koncentracji – uważam że bardzo się wam przyda żeby opanować to co jutro napiszę. Jak również w wielu aspektach życia będziecie jej potrzebowali. Znajomość dobrej metody jak się skoncentrować pomoże ci w pracy teatrze czy nawet podczas oglądania filmu. Koncentracja nie tylko przyda się wam w rozrywce, ale także w nauce. Jak masz słabą koncentracje to czas u możliwości uciekają ci między palcami. Pamiętaj że nawet żeby gdzieś dojść to najpierw musisz skoncentrować się na celu podróży.  Jeśli masz słabą koncentrację to jesteś mało efektywny i przez cały dzień robisz bardzo mało. Dla tego zapoznaj się z moimi sposobami na koncentracje których rególarnie używam od wielu lat.

Jaki jest najlepszy sposób na koncentracje?

Jest wiele sposobów na to jak szybko i efektywnie się koncentrować, dziś wymienię dwie które przez lata najlepiej sprawdziły się w moim życiu. Jak już wiedzie koncentracja pozwoli wam na zwiększenie efektywności i produktywności, a jej najważniejszym aspektem jest fakt, że bycie skoncentrowanym podczas czytania pozwoli wam zapamiętać więcej przydatnych informacji.

Szybki Sposób Na Koncentrację
Szybki sposób na koncentracje przyda się w momencie kiedy będziesz potrzebował uporządkować zagmatwane myśli

Technika Rona Davisa – Technika Pomarańczy.

Krok 1 – Wyciągnij dłoń przed siebie a następnie wyobraź sobie w głowie, że na twojej dłoni trzymasz pomarańcze. Teraz w myślach popatrz sobie na nią obróć podrzuć ją, postaraj się wyobrazić sobie jej zapach, poczuj w myślach czy jest miękka czy twarda, jaką ma fakturę i czy jest szorstka czy gładka. Chodzi o to byś przez chwilę skoncentrował uwagę na szczegółach wyobrażonej pomarańczy i gdy poczujesz że nadszedł ten moment to z samkniętymi oczami trzymając wymyśloną pomarańczę w dłoni umieść umieść ją z tyłu swojej głowy.

Krok 2 – Poczuj dokładnie jakby pomarańcza przylegała do głowy, poczuj jak się trzyma. Następnie z ciągle zamkniętymi oczyma wyobrażasz sobie, że stoisz za sobą. Wyobrażenie ma wyglądać tak, że jakbyś stał za sobą samym i widział pomarańcze przyklejoną do twojej głowy. Jednocześnie patrząc na nią musisz czuć jej obecność z tyłu głowy. Teraz otwórz oczy i nadal przez kilka sekund postaraj się czuć  jak pomarańcza przylega do głowy.

Krok 3 –  Zabierasz się za to co masz zrobić. 🙂

Na początku zajmuje to dłuższą chwilę ale po kilkunastu próbach całość zajmuje dosłownie kilkanaście sekund. Stosuj tę technikę bezpośrednio przed jakimś zadaniem, czytaniem, pisaniem i sprawdź efekty.

Drugi sposób jest związany z metodą tantryczną tzw. Odliczaniem stulecia.

Siadasz na krześle, rozluźniasz się, zamykasz oczy i robisz wolno 10 wdechów napełniając płuca dużą ilością tlenów i 10 jednocześnie wydechów. Oczy mają być ciągle zamknięte, a myśli mają przebiegać przez głowę i nie zatrzymywać się. Technika ta pozwoli ci ci oczyścić myśli i skupić się na swoim wnętrzu, wyreguluje oddech i pozwoli ci na zrelaksowanie się. Warto ją stosować ponieważ otaczający nas szum informacyjny często nieświadomie wywołuje natłok myśli i rozdrażnienie. Ciekawostką jest, że techniki tej można użyć do przedłużenia stosunku. Jak uprawiacie seks to skupiacie się na liczeniu i możecie się na chwilę ostudzić przez co opóźnicie start rakiety 😉 Technika sprawdza się również w momencie kiedy nie możecie zasnąć. Wtedy wyobrażajcie sobie jeszcze cyfry 1,2,3,4,5….z każdym wdechem.

Jak sprawdzisz efekty, to podziel się w komentarzu swoimi odczuciami, a może znasz inne techniki na skupienie? Podziel się wiedzą z innymi 🙂 O najciekwacych zrobie osobnego bloga.

Podsumowanie

Jak widzisz koncentracja jest bardzo istotna i warto znać sposób jak z niej lepiej korzystać, jeśli podobał ci się mój blog na temat szybkich sposobów na koncentracje to możesz zostawić komentarz lub ocenić bloga za pomocą gwiazdek. Dziękuje że jesteś !

 

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Jeśli chcesz mocniej wesprzeć tego bloga to możesz postawić mi małą czarną. Twoje wparcie będzie przeznaczone na rozwój oraz niezbędne opłaty – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

 

 

5/5 - (3 votes)
Pokaż więcej

2 Komentarzy

  1. A jak z dietą i koncentracją? Jak w ogóle odżywiasz się na co dzień? I co sądzisz o ormusie (takim białym pyłku z drobinek złota, bynajmniej nie do ćpania 🙂 ) ?

    1. Teraz są święta i właśnie najadłem się ptasiego mleczka i popiłem piwkiem… Nie ukrywam ciężej się myśli… Nie słyszałem o ormusie.

      EDIT…

      To nie TYAB pisał to wyżej :):) Ormus – POLECAM wypróbować i poeksperymentować :):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button