Rozwój OsobistyWszystkie Wpisy

Szybki Sposób Na Koncentrację

Szybki sposób na koncentrację

Jutro napiszę wam o tantrze, ale zanim wam to napiszę, dziś skrobnę tak na szybko o koncentracji, ponieważ bardzo się wam przyda. Żeby opanować to co jutro napiszę będziecie potrzebowali naprawdę się skoncentrować.

Koncentracja nie tylko przyda się wam w tantrze, ale także w życiu codziennym np: nauce. Żeby nawet osiągnąć jakiś cel, nawet drobny potrzeba skoncentrować się na tym celu. Jeśli masz słabą koncentrację to jesteś mało efektywny i przez cały dzień robisz bardzo mało.

Pierwszą techniką jest to technika Rona Davisa.

Wyobraź sobie, że w dłoni trzymasz czerwoną piłeczkę…

Popatrz sobie na nią, możesz nawet po podrzucać. Umieść następnie tę pomarańczę z tyłu głowy w górnej części….

Wszystko odbywa się w głowie/myślach.

Poczuj tak jakby ta piłeczka przylegała do głowy, poczuj jak się trzyma dotykając Twojej głowy. Następnie zamykasz oczy i wyobraź sobie, że stoisz za sobą. Wyobrażenie ma wyglądać tak, że jakbyś stał za sobą samym i widział tę czerwoną piłeczkę przyklejoną do głowy. Jednocześnie patrząc masz czuć dalej tą piłeczkę. Otwórz oczy i nadal przez kilka sekund masz czuć tą piłeczkę jak przylega do głowy. Potem zabierasz się za to co masz zrobić. Całość zajmuje dosłownie kilkanaście sekund. Stosuj tę technikę bezpośrednio przed jakimś zadaniem, czytaniem, pisaniem i sprawdź efekty.

Drugi sposób jest związany z metodą tantryczną tzw. Odliczaniem stulecia.

Siadasz na krześle, rozluźniasz się, zamykasz oczy i robisz wolno 100 wdechów napełniając płuca dużą ilością tlenów i 100 jednocześnie wydechów;). Oczy mają być zamknięte, a myśli mają przebiegać przez głowę i nie zatrzymywać się. Jest to też dobra technika jak uprawiacie seks bo skupiacie się na liczeniu i możecie dłużej, a także jak nie możecie zasnąć. Wtedy wyobrażajcie sobie jeszcze cyfry 1,2,3,4,5….z każdym wdechem.

Jak sprawdzisz efekty, to podziel się w komentarzu efektami :):)

P.S

Jak dałem Ci do myślenia i chcesz mnie w jakiś sposób wesprzeć, to możesz mi postawić “małą czarną”, bo lubię brunetki :):)

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

 

 

Rate this post
Pokaż więcej

2 Komentarzy

  1. A jak z dietą i koncentracją? Jak w ogóle odżywiasz się na co dzień? I co sądzisz o ormusie (takim białym pyłku z drobinek złota, bynajmniej nie do ćpania 🙂 ) ?

    1. Teraz są święta i właśnie najadłem się ptasiego mleczka i popiłem piwkiem… Nie ukrywam ciężej się myśli… Nie słyszałem o ormusie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button