Wszystkie WpisyCiekawostki

DasCoin -Kryptowaluta przyszłości czy Piramida Finansowa?

Cześć chłopaki i dziewczyny po dłuższej przerwie w dziale Inwestycje 🙂
Skusiłem się by opisać tą kryptowalutę ze względu na sporo kontrowersji wokół niej , podzielonych opinii oraz dość sporego rozmachu , który ostatnio jej towarzyszył. Lecz wracając do tematu -czy Das Coin jest piramidą fiansową czy ambitnym projektem który zmieni świat kryptowalut i płatności? .

Ten blog powinien ułatwić wyrażenie zdania w tej kwestii. Więc zaczynamy od początku -czym jest ta słynna piramida finansowa?-wujek Google przychodzi z pomocą jak zwykle : Piramida finansowa to najkrócej :

struktura finansowa, w której zysk konkretnego uczestnika jest bezpośrednio uzależniony od wpłat późniejszych uczestników, stojących niejako niżej w tej strukturze. Od nazwiska twórcy pierwszej w historii piramidy finansowej Charlesa Ponziego struktura ta zwana jest także schematem Ponziego.

Nie wiem jak wam ale mi ta definicja przypomina jedną instytucję w Polsce zwaną Z-akładem -U-utylizacji -S-zmalu w skrócie ZUS. Wszyscy wpłacają a wypłaca tylko ten co dożyje:/ „Jest to niewątpliwie organizacja przestępcza , lecz nie nazwałbym ją zo-organizowaną -o ZUS słusznie stwierdził Prezes Janusz Korwin 🙂

Wracając do tematu na początku skupię się na tym , kto siedzi w całej loży DasCoin (projektu ,który sięga wstecz do 2016 r-a może nawet wcześniej jak piszą sami jego założyciele.

Opiszę tylko dwóch pierwszych panów bo dobrze im z oczu patrzy resztę drużyny możecie znaleźć na http://biznesplay.biz/pl/tworcy-dascoin/.

1.Michael Mathias (dyrektor generalny projektu).   To Absolwent Uniwersytetu Princeton,
posiada  23- letnie doświadczenie w branży, specjalista od zarządzania. Jest  założycielem i  prezesem firmy z branży social media – Mojo Media. Ponadto to założyciel i dyrektor generalny sieci marketingowej TREKA oraz firmy związanej z grami online – Change Gaming.
Kończąc , posiada  10 letnie doświadczenie jako konsultant strategiczny jednego z największych amerykańskich banków JP Morgan Chase.5 lat doświadczenia jako specjalista ds. marketingu w branży finansowej dla American Express oraz T. Rowe Price.

2. John Preto -(prezes projektu).  Posiada 20 letnie  doświadczenie w branży IT, marketingu i zarządzaniu. To dyrektor technologiczny i główny programista dla R66T (firma zajmująca się technologią bezprzewodową) oraz dyrektor ds. operacyjnych w ComF5 (dawniej DigitalFX) – cyfrowa platforma marketingowo-reklamowa. Dyrektor technologiczny i współzałożyciel HelloNetwork.  Wiceprezes działu technologicznego SmartConnect.

Ważna kwestia jakby na to spojrzeć nie są to młodzi wilcy. Jeden nie produkuje amfy a drugi nie jeździ brawurowo autem marki cinquecento-jak mawia klasyk z polskiej komedii.

Panowie już swój pierwszy milion zarobili -pytanie po co mieliby by kraść kolejnych kilkanaście hehe 🙂 Faktem jest , że współtworzyli projekt OneCoin -który miał być również rewolucyjną krypto. Niestety projekt się rozsypał -bo giełda wewnętrzna na początku 2017 roku przestała działać . Tak , że ci co kupili mają problem. Aczkolwiek panowie są czyści w tej sprawie jak dziewica przed nocą poślubną 😀 -nic im nie udowodniono-choć nie smak pewnie został-ale idźmy dalej.

Sami wspomniani o DasCoinie mówią , iż „to kolejny etap ewolucji pieniądza. Łącząc najlepsze cechy istniejących pieniędzy z korzyściami rozwijających się walut cyfrowych, DasCoin stworzył hybrydę zaprojektowaną tak, by stała się pierwszą cyfrową walutą istniejącą w mainstreamie.”

3. A teraz trochę informacji technicznych o projekcie :

3.1 Podobnie, jak w przypadku typowych kryptowalut, liczba DasCoinów jest ograniczona – ma ich być łącznie 8,5 miliarda. Również samo „wydobycie” ma być coraz trudniejsze – dlatego ci, którzy w system wchodzą wcześniej, mają otrzymać w cyklach więcej DasCoinów niż ci, którzy zwlekają. Ja pamiętam , że kupiłem jedną licencję za 100 euro w listopadzie/październiku 2016 i to wydobywało z 650 DasCoinów -dziś pewnie niewiele ponad 500 sztuk bo frequency lock czyli częstość wydobycia spada i coraz mniej DasCoinów się wydobywa.

3.2.Współpraca z jedną najlepszych księgowych na świecie Price House Water Coopers – weryfikacja kont i portfeli http://www.pwc.pl/

3.3. Współpraca z Blair Baker ( jeden z założycieli https://www.fxcm.com najlepszej platformy forexowej na świecie ). Blair również będzie dla Coinleaders otwierał platforme tradingowa (exchange) która będzie oparta na technologii z Wall Steet. Bedzie to giełda otwarta na cały świat.

3.4.   Wprowadzenie programu lojalnościowego dla ludzi płacących Dascoin ( rabaty cenowe, promocje).

3.5 Technologia Dascoin będzie około 100 razy szybsza niż np. Bitcoina. To byłby kamień milowy w rozwoju kryptowalut . Teraz się czeka średnio od 0,5 h do ponad 40 min zanim dostanie się te 3  potwierdzenia przy Bitcoinie -czas pokaże czy tak będzie jak mówią panowie.

3.6. Standard KYC(Know Your Customer) -czyli weryfikacja klienta -każdego kto kupił licencję. Takie firmy jak Visa Czy Mastercard korzystają z licencji (KYC). Aby korzystać z usług tych firm musisz się wylegitymować. Firma Netleaders posiada licencje (KYC) – co czynią ją w tym momencie wiarygodną.

W sumie DasCoin to hybryda -połączenie centralizacji -(czyli tego , że będzie można nim płacić , rządy i banki to zaakceptują i będzie legalną walutą). Z drugiej strony jest zdecentralizowana bo Janek , który kupi licencję na wydobycie jest częścią tego projektu , tak jak ktoś kto kopie sobie Bitcoina.

Gdzie słynny Bitcoin niestety niestety dalej jest postrzegany jako waluta do handlu bronią , zleceniami przestępczymi , czy praniem kasy . Co prawda można płacić Bitcoinem za granicą i w Polsce .Tych miejsc  jest obecnie 8367, z czego kilkadziesiąt znajduje się w naszym kraju, a najwięcej w Warszawie (27 punktów).

3.7 W planach firmy jest podłączenie DasCoina do płatności mobilnych , gdzie akceptowane są m in. Visa i Mastercard . Z tej technologi na dzień dzisiejszy korzystają już takie marki jak Apple Pay, Vodafone.

3.8 Webwallet jest zdecentralizowany i niezależny od systemu. Tylko ty masz dostęp do swoich „monet” dascoin-ów podobnie jak z kryptowalutą Bitcoin. Bitcoin zyskał tym swoją popularność ,że nie ma do niego dostępu żaden rząd i instytucja.Tylko ty masz kontrole nad swoim portfelem i Bitcoinami- jeśli nie trafi ci się haker to tak 😛

Po wspomnianym Webwallecie gdzie każdy był zobligowany wy wrzucić zdjęcia z dowodu czy paszportu , dodatkowo jakiś dowód zapłaty  za jedno z mediów (woda , prąd itd.) dla akceptacji , przyszedł czas na Validator.

Najprościej jest to przenośny pendrive -tak wygląda , stworzony w nowoczesnej technologii . Oczywiście trzeba go było zamówić -koszt kilkadziesiąt euro i czekać z 3-4 tyg. aż dopłynie łódką z USraela. W sumie dobry to pomysł ze względów bezpieczeństwa , byle Zbyszek nie włamie ci się na konto jak trzymasz jakieś kryptowaluty na giełdzie.

Każda transakcja DasCoinem musi być zatwierdzona przez Validator. Musisz wpisać swój PIN aby zatwierdzić transakcje. Świetne rozwiązanie aby dać większe bezpieczeństwo każdej osobie korzystającej z usług DasNet kryptowaluty DasCoin.

31 września 2017 w Tokyo nastąpiło otwarcie giełdy wewnętrznej. Pamiętam , że DasCoin kosztował wtedy 0,36 euro -firma wprowadziła wtedy pewne ograniczenia co do kwoty DasCoinów jaką można opchnąć-aby uniknąć,zapobiec drastycznego załamania ceny wartości kryptowaluty dascoin firma Netleaders postanowiła wprowadzić limity dziennych transferów na giełdy zewnętrzne i giełdę wewnętrzną.

Niedawno w Londynie , dokładnie 27.04.2018 r.  DasCoin wszedł na kilka giełd zewnętrznych(coinfalcon),(btc-alpha) (eubx) . Fakt szoruje na dnie od kilku do kilkunastu euro-centów ale patrząc na inne krypto to norma. Bitcoin miał bodajże 6 centów jak wbił się na giełdy zewnętrzne.

Wprowadzili ponadto możliwość kupna wpłatomatów i bankomatów do kryptowalut Bitcoin itd.Przykładowo wkładasz pieniążki , przyciągasz telefon i już masz kasę na koncie kryptowalutowym -bez opłat co najważniejsze. A pieniądze masz z reklam znanych marek.

Więcej szczegółów https://www.youtube.com/watch?v=cioin4fF8fc

Działanie blocków Dasa możemy obserwować na tej stronie

http://dascoinexplorer.com/

Niektórzy mówią , że zrobiony w Paincie na kolanie u koleżanki -ale jest i działa :).

Ważna kwestia dotycząca rozsądku przy inwestowaniu . Sporo ludzi , którzy żyją z marketingu sieciowego czy internetowego jeszcze bardziej ciśnie by mieć jak najwięcej ludzików w strukturze -co nie jest złe.W DasCoinie za promowanie projektu dostajemy i siano i DasCoiny.

Przykładowo znany Damian wyskakujący z lodówki , drugi Robert wyskakujący z basenu namawiający na kupno jak największej ilości , czy inny gwiazdor Jacek, który nawet na krawężniku potrafi sprzedać licencję – rzekłbym każdy orze jak może.

Natomiast jak ktoś już pierdoli , że by wziął kredyt na kryptowalutę z banku , zapożyczył się itd(niekoniecznie chodzi o krechę na krypto , może być to też giełda , czy coś mało płynnego). Pamiętaj ,żeby nie popaść w długi .

Nie bierzesz kredyt na biznes w , który będziesz inwestował czy nieruchomość jak Sławek Muturi-tylko lecz  na coś trudniejszego do wyegzekwowania w razie wtopy. Projekty kryptowalut mogą się pojawić-(co chwilę się pojawiają nowe) , mogą też prysnąć.

Ja miałem sytuację ,że gościowi 2 razy pożyczyłem na % i oddał wszystko a za 3 razem się wysypał i go windykuje teraz :). Na giełdzie podobnie ludzie pajacują jak coś spadło to musi odbić-nie zawsze tak jest.Czy , że dana inwestycja to okazja życia jak mówi się o DasCoinie- czas pokaże 🙂

Pamiętaj by inwestować kasę na , której stratę możesz sobie pozwolić !!!

Ja oczywiście kupiłem sobie kilka licencji DasCoina przed 2017 ale za niecałe 1200 zł :)-więc mnie to nie obciąży jak wtopie .Widziałem natomiast sporo projektów typu TrafficMonsoon czy Recyclix , gdzie ludzie pozadłużali się po uszy a teraz mają komornika na głowie:/

Podsumowując :”Jak mawiał Jasiu Kulczyk -„Lepiej jeść regularnie łyżkami niż zadławić się chochlą”

Do zobaczenia przy następnym blogu 🙂
Informacje zawarte na tym blogu mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19.10.2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r. Nr 206, poz. 1715).

Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w materiale jak i jakichkolwiek  innych materiałach.

Nie jestem jak Rysiek Petrugalia , że namawiam na krechę we frankach a później własny kredyt w obcej walucie przewalutowywuję  na złotówki bo mam info ze Szwajcarii 🙂 -taki żarcik 😛

P.S

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

Rate this post
Pokaż więcej

10 Komentarzy

 1. dla mnie to jest scam, na pewnym forum polskojęzycznym dascoin został dogłębnie prześwietlony. No ale mam nadzieje, że mimo wszystko uda się coś zarobić. W hyipach grunt to nie być zachłannym.

 2. Cześć dzięki za komentarz. Niepokojący jest poślizg kilkumiesięczny w celach , do których się zobowiązali . Choć po ostatnim evencie w Londynie jak pokazali te wpłatomaty i bankomaty kryptowalutowe , bez prowizyjne to odzyskali część zaufania , które stracili w moich oczach. Nominalnie dziś nawet jak bym sprzedał wszystkie Dasy to i tak jestem do przodu o kilkadziesiąt %. Czekam na DasPaya ,który ma być ogłoszony w 3-4 tygodniu czerwca-zobaczę czy będą terminowi co do tej decyzji , pozdrawiam.

 3. Nie „inwestycje” w to autor tego tekstu to zwykły naciagacz. W skrocie jakiś nagabywacz tu autor posta szuka ludzi żeby kupowali „licencje” XD żeby nabijać pieniążki z prowizji.

  Autor mówi ze mógł by już sprzedac no jestem ciekaw gdzie, jak na żadnej giełdzie tego nie ma. BO TO OSZUSTWO!!!!!!!

  Do autora posta: zapewne będziesz chciał obrzucać mnie ekskrementami, bo przecież jak to nie możesz pisać prawdy o tym czymś bo ludzie będą mieć obiekcje i nie wyłudzę pieniążków. Nie interesuje mnie co sądzisz o tym komentarzu bo z oszustami się nie zadaje… a jeśli już tyle „zarobiłeś” powinneś przyjąć to na klatę i mieć wyjebane

  ps. Ten post powinien zostać usunięty

  1. Dziękuje za komentarz . Co do twojego posta . Nie usuwamy komentarzy bo panuje tu wolność słowa:) . Poza twoimi bezpodstawnymi obelgami wobec mojej osoby odpowiem na twoje słowa 🙂

   1.Nie jestem naciągaczem i nie utrzymuje się z DasCoin :). Akurat zarabiam na czym innym -głównie giełda pożyczki społecznościowe etc. -czasem etat -tak w w gwoli wyjaśnienia .

   2.Trzeba czytać ze zrozumieniem na giełdzie wewnętrznej która została otwarta 31 września 2017 -można spieniężyć DasCoiny -dzisiejszy kurs to 16 eurocent -później te pieniądze wypłacić przez konto Bitcoinowe z Webwalleta na Bitbay a później wystarczy już tylko sprzedać na złotówki.

   3.Pisać wolno każdemu byle to było sensownie merytorycznie -to tyle w temacie .

 4. Dla mnie kryptowaluty to piramida i jak zaczną je kupować sprzątaczki to ich koniec jest bliski.Rządy państw nie zgodzą się na konkurencję w walutach przykładem jest zakaz handlowania wekslami.

 5. Dzięki za komentarz . Rzeczywistość jednakowoż przeczy temu , że kryptowaluty nie zostaną zaakceptowane przez rządy : Dubaj do 2020 roku chce być zasilany przez blockchain https://www.digitalassets.pl/dubaj-stawia-sobie-za-cel-zostanie-pierwszym-na-swiecie-rzadem-zasilanym-przez-blockchain/
  Ciężko stwierdzić czy jak zaczną je kupować sprzątaczki to będzie bankructwo krypto-bo cały czas powstają nowe -DasCoin to tylko kropelka w może projektów krypto . Spekulantom nigdy nie jest dość . Na giełdzie jest podobnie. Czas pokaże , kto miał rację 🙂

  1. Pieniądz to dług ,za pracę nie dostajesz złota ani zboża tylko papierek gwarantowany przez państwo za który możesz dostać chleb bez dżwigania złota ani zboża.
   Krypto jeśli się stanie powszechnie środkiem płatniczym to państwa na tym stacją, myślę że Chiny Rosja i Ameryka południowa nie pójdzie na taki numer.
   To że da się wykreować popyt to sobie wyobrażam,ale gwarancji jakoś nie.

 6. Witam, dragon moglbys napisac cos wiecej o pozyczkach społecznościowych, zainteresował mnie temat… Moze odzielny blog, pozdro

  1. Cześć tu masz link do mojego wpisu o pożyczkach społecznościowych -kokos.pl https://damcidomyslenia.pl/elementarz-rentiera-cz-inwestowanie-pozyczki-spolecznosciowe-jako-jeden-ze-sposobow-budowania-wolnosci-finansowej/.
   Na dziś trzeba być przedsiębiorcą by udzielać pożyczek , zgodnie z zarządzeniami KNF-na portalu kokos.pl przestrzegają tego a na innych portalach nie, więc wypłacam tylko resztę pieniędzy od dłużników i inwestuję w giełdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button