Relacje z KobietamiWszystkie Wpisy

Dlaczego warto być singlem – 10 powodów

Dlaczego warto być singlem – 10 powodów:

Dlaczego warto być singlem
Dlaczego warto być singlem

W dzisiejszych czasach życie bez partnera często bywa źle postrzegane i uznawane za coś, co trzeba jak najszybciej zmienić. Jednakże, bycie singlem nie musi być czymś negatywnym, wręcz przeciwnie – może to być cenny okres w życiu, w którym możesz skupić się na sobie, swoich celach i rozwoju osobistym. W tym artykule przedstawimy dziesięć powodów, dla których warto być singlem i jakie korzyści z tego wynikają. Czytając dalej, odkryjesz, że bycie singlem to nie tylko samotność, ale także wolność, niezależność i wiele innych pozytywnych aspektów, które warto docenić.


Kim jest  singiel? Definicja singla:

 

Kim według mnie jest singiel? Moja definicja singla.

Singiel to osoba, która nie jest w związku partnerskim, czyli nie ma aktualnie partnera lub partnerki. Osoba taka może być samotna, ale może też cieszyć się swoją wolnością, niezależnością i skupiać się na rozwoju swojej kariery, hobby, przyjaźni, a także na poznawaniu samego siebie. Istnieje wiele różnych powodów, dla których ktoś może być singlem, w tym wolny wybór, decyzja o skupieniu się na innych obszarach życia, zakończenie poprzedniego związku lub brak czasu na poszukiwanie nowej osoby.

Ustalmy teraz jedno!

Za singla uważam samotnego mężczyznę, który po prostu nie wchodzi w związki z jakiś ważnych dla niego powodów. Singlem nie jest osoba typowo samotna, która bardzo by chciała być w związku i mieć dziewczynę, ale nie może, bo nie ma wyboru wśród kobiet lub nie potrafi jej znaleźć. Singiel mimo, iż nie ma na stałe kobiety u swego boku, to jednak otacza się kobietami i ma w nich duży wybór. Ma z kim pójść do łóżku, jak trzeba to pójść na wesele czy pojechać na wakacje.

Dlaczego warto być singlem – 10 powodów:

 

Oto 10 powodów, dla których warto być singlem.

1. Niezależność oraz wolność:

 

Bycie singlem oznacza, że możesz cieszyć się wolnością i niezależnością, aby robić to, co chcesz, kiedy chcesz i gdzie chcesz, bez konieczności uwzględniania czyichś potrzeb lub pragnień. Nie musisz się nikomu spowiadać, gdzie idziesz i o której wrócisz. Nie musisz się nikomu z niczego się tłumaczyć, dlaczego nie wróciłeś na noc czy najebałeś się jak świnia.

Będąc singlem możesz być spontaniczny. Wielokrotnie miałem tak, że siedziałem sobie w domu i nagle przyszło mi na spontanie, żeby pojechać nad morze. Spakowałem się w 15 minut i buta na dworzec kolejowy. Będąc w związku już tak raczej nie zrobisz. No chyba, że z kobietą :):):)

2. Czas na skupienie się na osobistych celach:

 

Kiedy jesteś singlem, masz więcej czasu i energii, aby skupić się na swoich osobistych celach. Może być to budowanie kariery, podróżowanie, czy realizowanie jakiegoś hobby. Możesz chodzić sobie na piwko z kolegami oraz jeździć na ryby :):):) Będąc w związku możesz mieć z tym pod górkę, ponieważ kobieta może nie akceptować Twojej pasji.

3. Brak kłótni, fochów, scen zazdrości:

 

Związki mogą być czasami pełne dramatów, kłótni i nieporozumień. Bycie singlem oznacza, że nie musisz sobie z tym radzić. Masz spokojną głowę. Nie żyjesz w stresie, ponieważ nikomu nie musisz się z niczego tłumaczyć.

4. Więcej czasu dla przyjaciół i rodziny:

 

Bez znaczącej drugiej osoby, która zajmuje Twój czas, masz więcej czasu na spędzanie go z przyjaciółmi i rodziną, a także na budowanie z nimi silniejszych relacji. Będąc w związku może być Ci trudno wyjść z kumplami na piwko :):):)

5. Wolność finansowa:

 

Bycie singlem oznacza, że masz pełną kontrolę nad swoimi finansami i nie musisz się martwić o dzielenie wydatków lub wspieranie kogoś innego finansowo. Czasem bywa tak, że jeśli para się nie dopasowała do siebie finansowo, to mogą na tym polu pojawić się zgrzyty. Pamiętam jak pracowałem w Kancelarii Komorniczej i przyszedłem odebrać dług od pewnej kobiety. W jej domu jej nie zastałem, ale za to zastałem jej męża, który jak dowiedział się, że jego żona ma jakieś długi, to momentalnie pobladł. Mój kolega miał żonę, która nie pracowała i była na jego utrzymaniu. On zarabiał 4000 zł, więc 4000 zł na dwie osoby, to są marne grosze.

6. Zdolność do odkrywania siebie:

 

Kiedy jesteś singlem, masz okazję naprawdę odkryć, kim jesteś jako osoba, i dowiedzieć się więcej o swoich upodobaniach, niechęciach i wartościach.

7. Brak kompromisu:

 

Bycie w związku często wymaga kompromisu, co może być wyzwaniem dla niektórych osób. Bycie singlem oznacza, że nie musisz iść na żadne kompromisy i możesz podejmować decyzje wyłącznie na podstawie własnych preferencji i upodobań. Nie musisz z niczego rezygnować.

8. Więcej możliwości poznania nowych ludzi:

 

Kiedy jesteś singlem, masz więcej możliwości poznania nowych ludzi i nawiązania nowych znajomości. Może to prowadzić do nowych doświadczeń i możliwości, których być może nie miałbyś w innym przypadku.

9. Brak presji na ślub czy dziecko:

 

Bycie w związku może czasami sprawiać wrażenie, że istnieje duża presja, aby uszczęśliwić drugą osobę lub dostosować się do pewnych oczekiwań. Bycie singlem oznacza, że możesz po prostu być sobą bez żadnej presji na zmianę czy wrzucenie związku na wyższy level.

10. Czas na wyleczenie z nieudanego związku:

 

Jeśli niedawno przeszedłeś przez rozstanie lub rozwód, bycie singlem może dać ci czas i przestrzeń, której potrzebujesz, aby wyleczyć się i odzyskać siły przed ponownym wejściem w nowy związek.


Przeczytaj Również: Jak odzyskać byłą dziewczynę


Podsumowanie – dlaczego warto być singlem:

 

Bycie singlem ma wiele pozytywnych stron i może stanowić wartościowe doświadczenie dla każdego. Nie musisz się obawiać samotności, ponieważ możesz cieszyć się swoją wolnością i kontrolować swoje życie. Zostając singlem, masz możliwość skupienia się na sobie i na swoich celach, rozwijania swoich pasji oraz budowania bliskich relacji z przyjaciółmi i rodziną. Nie musisz przystosowywać się do innych, ani nie musisz kompromisować swoich pragnień. Możesz odkrywać siebie, poznać swoje wartości i zainteresowania oraz zyskać cenną perspektywę na życie. Bez ciśnienia na spełnianie oczekiwań innej osoby, możesz poznać siebie, odnaleźć się i zregenerować po trudnych momentach. Dlatego, niech brak związku nie będzie dla Ciebie problemem, lecz szansą na rozwój i samorealizację.


Przeczytaj Również: Dlaczego nie warto brać ślub – 9 powodów


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania.


Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

Oceń ten wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.


5/5 - (2 votes)
Pokaż więcej

5 Komentarzy

  1. Dlaczego większość gości „znika” gdy znajdą partnerkę na stałe? Widzę to po wszystkich kumplach. Zawsze chętni na piwko, wyjazd, wakacje czy sporty, a jak wciągną się w babę to chłopa nie ma. Potem zaproponujesz cokolwiek to zawsze mają wymówki xD

    1. Też widziałem nieraz takie przypadki i raz także sam w ten sposób dałem dupy… Jednak mam też kumpli którzy potrafili to jakoś połączyć. Może to kwestia tego że znaleźli normalne baby albo nie dali sobie wejść na głowę 😉

  2. Jak zawsze bardzo dobry wpis dający do myślenia! Warto usiąść nad nim i kilkoma innymi i zastanowić się jak to życie chcemy przeżyć.

    Pozdro Tyab

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button