Relacje z KobietamiWszystkie Wpisy

Jak budować zdrowy i szczęśliwy związek – 4 sposoby

 Jak budować zdrowy i szczęśliwy związek – 4 sposoby

Jak budować zdrowy i szczęśliwy związek
Jak budować zdrowy i szczęśliwy związek

Zdrowy i szczęśliwy związek to podstawa szczęścia i satysfakcji w życiu. Jednakże, jak wiele par wie, utrzymanie dobrego związku to nie jest łatwe zadanie. Można powiedzieć, że najtrudniejsze zadanie. Poznać kobietę jest bardzo prosto. Pójść z nią do łóżka również nie należy do jakiś skomplikowanych rzeczy, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie pocałunek praktycznie nic nie znaczy wielkiego. Jednak utrzymać związek na lata, to nie lada sztuka. Tym bardziej jest to sztuka, aby sprawić, że ten związek będzie naprawdę dobry jakościowo oraz szczęśliwy, a nie z przymusu lub z przyzwyczajenia.

W tym wpisie na bloga, omówimy najważniejsze aspekty budowania zdrowego i szczęśliwego związku, które pomogą Ci stworzyć trwałą i satysfakcjonującą relację.


Komunikacja w związku:

 

Komunikacja jest kluczowa dla zdrowego i szczęśliwego związku. Większość związków rozpada się dlatego, ponieważ kobieta i mężczyzna nie potrafi się ze sobą porozumieć na głębszym poziomie. Kobieta i mężczyzna nie tylko nie potrafi ze sobą rozmawiać, ale również i słuchać. Zazwyczaj rozmowa wygląda tak, że kobieta milczy jak jej coś przeszkadza, a facet dopytuje się z agresją:

-O co Ci kurwa chodzi? No powiedz o co Ci chodzi? Co ja takiego zrobiłem, że się do mnie nie odzywasz?

W zamian nie słyszy nic, albo oklepany tekst:

-Powinieneś wiedzieć!

-Domyśl się!

Daj Bóg, żeby tak to jeszcze wyglądało. Zazwyczaj jest tak, że facet nie wie co zrobił źle i że coś kobiecie naprawdę przeszkadza, ponieważ ona go o tym nie informuje. W zamian zbiera sobie te wszystkie sytuacje w swojej głowie, w których facet dał dupy i w pewnym momencie – najczęściej na tygodnie przed rozstaniem, mu wszystko wyrzyguje w twarz podczas kłótni stulecia.

Moja była dziewczyna dosłownie w taki sposób, można powiedzieć, że zakończyła ze mną związek. Wypróżniła się na mnie całymi swoimi emocjami. Cofnęła się przy tym w czasie, chyba do epoki kamienia łupanego i wypominała mi dosłownie wszystko. Każdy szczegół, każdą najdrobniejszą sytuację, w której dałem dupy jako facet.

Mało tego!

Kopara mi opadła jak wygarniała mi wszystko z taką dokładnością, że ja nawet nie wiedziałem, że coś takiego miało w ogóle miejsce. Coś jej nie pasowało, coś jej przeszkadzało, ale siedziała na dupie cicho. Siedziała cicho, ponieważ na tamten czas miałem w jej oczach atrakcyjność. Szacunek, autorytet, posłuch, zaufanie. Jednak wygarnęła mi  wszystko, kiedy moje atrybuty atrakcyjności straciły w jej oczach na wartości. Byłem w jednym, wielkim szoku, ponieważ przypominała mi sytuacje, w których kompletnie, nigdy bym nie przypuszczam, że mogło być coś nie tak. A jednak nie było! Nic o tym nie wiedziałem, ponieważ zabrakło pomiędzy nami komunikacji na odpowiednim poziomie.

W zamian nasza komunikacja opierała się o krzyki, złość, demonstracyjnej ciszy, pretensjach, przerywaniu, niezrozumieniu. Ona nie starała się zrozumieć mnie, ale również i ja nie starałem się zrozumieć jej. Jej słowa wpadały mi jednym uchem, a drugim wypadały. W drugą stronę również było podobnie.

Co obejmuje dobra komunikacja w związku i jak ją poprawić w relacji:

 

Dobra komunikacja obejmuje szacunek, szczerość, kompromis, empatię / zrozumienie i umiejętność słuchania. Oto kilka wskazówek, jak poprawić komunikację w związku:

 1. Słuchaj uważnie:

To, co mówi Twój partner, jest ważne. Staraj się zrozumieć jego punkt widzenia oraz jego emocje. Zwróć uwagę co czuje.

2. Nie przerywaj:

Daj się wypowiedzieć swojemu partnerowi. Najlepiej mieć wyrobioną zasadę, że jak jedno mówi, to drugie w tym czasie słucha uważnie. A przynajmniej takie stwarza pozory :):):)

3. Nie ignoruj oraz nie bagatelizuj jego słów:

Najgorsze jest wtedy to, kiedy jedna strona się „produkuje” i stara się przekazać coś ważnego, a druga strona w tym czasie zajmuje się czymś innym np: czyta, przegląda telefon lub ogląda telewizję. Często jest tak podczas rozmów telefonicznych, gdzie ewidentnie widać, że jedna strona nas w ogóle nie słucha.

4. Wyrażaj siebie jasno i klarownie:

Unikaj nieporozumień, mówiąc wprost o swoich potrzebach, uczuciach i oczekiwaniach. Mówisz wprost, a nie na okrętkę, że partner ma się domyślać o co Tobie chodzi. Szczególnie mam na myśli tutaj kobiety :):):):)

5. Szanuj poglądy partnera:

Jeśli się nie zgadzasz z partnerem, wyraź swoje niezadowolenie w sposób szanujący jego osobę.

6. Bądź skłonny do kompromisu oraz prawa wzajemności:

Czasem formą komunikacji jest ustępstwo będące formą kompromisu. Czasem trzeba ustąpić, jednak musi być ustępstwo za ustępstwo zgodnie z prawem wzajemności. Jeśli nie będziesz tego pilnować, to kompromis również może zabierać w Twoich oczach po pewnym czasie szacunek. O kompromisie jeszcze napiszę osobnego bloga.

Trzeba nauczyć partnera odpowiedniej komunikacji:

 

Żeby mogła zaistnieć w związku odpowiednia komunikacja, to partnerzy muszą być jej świadomi, albo przynajmniej jedno z nich powinno mieć na ten temat wiedzę. Jak czytasz ten blog, to myślę, że już dałem Ci na ten temat do myślenia. Teraz postaram się dać trochę mocniej.

Pamiętaj, że to nie jest tak, że Ty na każdym etapie związku nauczysz kobietę odpowiedniej komunikacji z Tobą. Jeśli kobieta jest zepsuta lub ma złe przyzwyczajenia z poprzednich związków, to może być trudno taką kobietę „zresocjalizować” i nastawić na odpowiednie tory. Tym bardziej trudno, a wręcz niemożliwie będzie, jeśli straciłeś w jej oczach  zaufanie, szacunek, autorytet czy atrakcyjność. Dlatego też, aby nauczyć kobietę odpowiedniej komunikacji w związku, musi być to odpowiednia kobieta, która się do tego nadaje, a Ty musisz mieć w jej oczach szacunek i posłuch. W przeciwnym wypadku nie zrobisz tego, ponieważ kobieta będzie wiedziała swoje i będzie się kierowała swoimi drogowskazami w związku.


Zaufanie w związku:

 

Zaufanie to podstawa każdego zdrowego związku. Bez niego trudno jest budować trwałą i szczęśliwą relację. Zaufanie w związku jest dwojakie i ma takie również znaczenie.

Kiedy istnieje zaufanie w związku:

 

Kiedy istnieje zaufanie w związku? Kiedy kobieta darzy Cię zaufaniem?

 • Kiedy jest Ciebie pewna
 • Kiedy wie, że może na Ciebie liczyć

Zaufanie wiąże się nie tylko z wiernością, ale również i z odpowiedzialnością. Zaufanie stoi na filarach pewności oraz odpowiedzialności.


Jak budować zaufanie w związku:

 

Oto kilka sposobów na budowanie zaufania w związku:

 1. Bądź szczery: Nie ukrywaj swoich myśli i uczuć przed partnerem.
 2. Trzymaj swoje obietnice: Dotrzymywanie obietnic pokazuje, że jesteś godny zaufania.
 3. Daj swojemu partnerowi przestrzeń: Zaufanie wymaga czasu i przestrzeni, aby rozwijać się naturalnie.
 4. Bądź odpowiedzialny: Pokaż partnerowi, że zawsze można na Ciebie liczyć, ponieważ dasz sobie radę.

O budowaniu zaufania napiszę osobnego bloga.


Wspólne cele w związku:

 

Wspólne cele to klucz do trwałego i szczęśliwego związku. Wspólne cele dadzą wam prawo wzajemności. Niech te cele będą dopasowane konkretnie pod was indywidualnie. A żeby to zrobić, to już od samego początku musicie być w pewien sposób do siebie podobni oraz dopasowani. Cel też nie może być oklepany, że byle jaki, następny facet Twojej kobiety będzie mógł Cię z łatwością zastąpić i przejąć pałeczkę w realizacji waszego wspólnego celu.

Cele mogą być różne, ale mają być wspólne. Wtedy oboje będziecie inwestować w wasz związek swój czas, serce oraz duszę. Najgorzej jest kiedy partnerzy nie mają wspólnych celów, ani nawet wspólnej wizji w związku.  Kiedy para ma wspólne cele, mają wspólny cel do osiągnięcia. Oto kilka wskazówek, jak ustawić i realizować cele w związku:

 1. Ustal cele razem: Razem ustalcie cele, które chcecie osiągnąć w związku.
 2. Bądźcie elastyczni: Ustalone cele mogą się zmieniać w czasie. Bądźcie elastyczni i dostosujcie swoje cele, aby pasowały do zmieniającej się sytuacji.
 3. Celebrujcie sukcesy: Kiedy osiągniecie cel, razem celebruj i cieszcie się osiągnięciem.

Fajnie, żeby cele były związane z waszym wspólnym jakimś hobby, które was połączy na płaszczyźnie fizycznej oraz emocjonalnej. A najlepiej, żeby kobieta przejęła jakieś hobby po Tobie i w taki sposób podążała za Tobą.


Praca nad konfliktami w związku:

 

Konflikty są nieuniknione w każdym związku. Ważne jest jednak, jak się z nimi radzimy. Oto kilka sposobów na pracę nad konfliktami w związku:

 1. Rozmawiajcie o problemach: Nie unikajcie problemów, ale stawcie im czoła. Rozmawiajcie o swoich obawach, potrzebach i oczekiwaniach. Dlatego jeszcze raz podkreślam, jak bardzo ważna jest komunikacja w związku.
 2. Wyrażajcie swoje emocje: Wyrażenie swoich emocji może pomóc zrozumieć, dlaczego coś Cię boli i jak można to naprawić.
 3. Szukajcie kompromisów: Czasem trzeba ustąpić, aby osiągnąć wspólny cel.

Na pewno nie należy się kłócić w związku.  O tym dlaczego nie warto tego robisz przeczytasz w poniższym blogu:


Przeczytaj Również: Dlaczego nie warto kłócić się z kobietami


Czas dla siebie w związku:

 

Czas dla siebie w związku to ważny element zdrowej relacji. Jest to bardzo ważne i powinno opierać się o wzajemny szacunek oraz przede wszystkim zaufanie. Kobieta powinna mieć czas dla siebie, ale również mężczyzna powinien mieć prawo do prywatności. Warto wiele rzeczy robić wspólnie lub z rodziną, ale czasem również warto zrobić sobie jeden lub kilka dni przerwy od siebie. Ja osobiście jadę wtedy do rodzinnego domu, gdzie „odpoczywam” od mojej kobiety :):):) Mój ojciec robi to samo. Zimą ucieka do piwnicy i tam przesiaduje sobie po kilka godzin, a latem jest na działce lub na rybach :):):)

Ty masz prawo do chwili „wolnego”, ale również i Twoja kobieta ma do tego prawo. Dlatego też nie zamykaj jej z zazdrości w złotej klatce. Niech wyjdzie sobie na babski wieczór na wino i plotki. Ty pójdź na mecz, do lasu lub zajmij się tym co lubisz.

Oto kilka sposobów, jak zatroszczyć się o czas dla siebie w związku:

 1. Ustalcie granice: Ustalcie granice i szanujcie je. Dajcie sobie przestrzeń na rozwój osobisty i indywidualne zainteresowania.
 2. Szukajcie wspólnych zainteresowań: Szukajcie wspólnych zainteresowań i spędzajcie czas razem w sposób, który sprawia Wam przyjemność.
 3. Uznajcie potrzebę samotności: Czasem trzeba po prostu być samemu ze sobą, aby zregenerować siły i zebrać myśli. Dlatego ja przeważnie mam jeden dzień w tygodniu, gdzie na kilka godzin idę do lasu, by się zregenerować.

Podsumowanie – jak budować zdrowy i szczęśliwy związek:

 

Budowanie zdrowego związku to proces, który wymaga zaangażowania, czasu i pracy. Komunikacja, zaufanie, cele, praca nad konfliktami i czas dla siebie to kluczowe elementy, które pomogą Ci zbudować trwałą i satysfakcjonującą relację. Pamiętaj, że każdy związek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń ten wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.


 

5/5 - (5 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button