ZdrowieWszystkie Wpisy

Sekret zdrowia kobiet ze Wschodu – Właściwości lecznicze liści szałwii

Sekret zdrowia kobiet ze Wschodu – Właściwości lecznicze liści szałwii:

Sekret zdrowia kobiet ze Wschodu - Właściwości lecznicze liści szałwii:
Sekret zdrowia kobiet ze Wschodu – Właściwości lecznicze liści szałwii:

Środa dzień zdrowia. W tradycyjnej medycynie chińskiej, liście szałwii są znane jako „kobiece zioło” ze względu na ich zdolność do skutecznego leczenia wielu problemów ginekologicznych. Oprócz tego, szałwia ma wiele innych korzystnych właściwości, które wpływają pozytywnie na zdrowie kobiet.


Liście szałwii zostały uznane za środek, który wspomaga kobiece libido i odmładza organizm. Dodatkowo, szałwia może obniżać poziom cholesterolu i glukozy we krwi, co jest korzystne dla zdrowia ogólnego.

Jak przygotować napar z liści szałwi:

 

Aby przygotować napar z liści szałwii, wystarczy zalać 2 łyżki suszonych liści szklanką wrzącej wody, przykryć i pozostawić do parzenia przez 45 minut. Po tym czasie napar można odcedzić i spożywać 0,5 szklanki 2 razy dziennie.

Napar z liści szałwii jest zalecany w wielu przypadkach związanych z zdrowiem kobiet. Wspomaga on między innymi wzmacnianie ścian macicy oraz pomaga w łatwiejszym noszeniu płodu, co jest szczególnie istotne podczas ciąży.

Korzyści ze stosowania naparu z liści szałwii:

 

Ponadto, szałwia może być stosowana w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak:

  • Choroby serca i niedostateczny dopływ krwi do mózgu
  • Bezsenność i kołatanie serca
  • Opóźniona miesiączka
  • Ból miednicy po porodzie,
  • Ból w nadbrzuszu i kończynach
  • Czyraki, dusznica bolesna, zapalenie wątroby.

Nie tylko działania na układ ginekologiczny i hormonalny są korzystne, ale także szałwia może obniżać ciśnienie krwi i działać jako środek uspokajający, co przynosi ulgę w stanach napięcia i stresu.

Szałwia, jako naturalny środek leczniczy, może być cennym wsparciem dla zdrowia kobiet, ale przed zastosowaniem jakiegokolwiek zioła lub suplementu diety, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli jesteśmy w ciąży, przyjmujemy inne leki lub mamy istniejące schorzenia. W połączeniu z zdrowym stylem życia i odpowiednią opieką medyczną, szałwia może być jednym z wielu elementów wspierających zdrowie i dobre samopoczucie kobiet.


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń ten wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.


5/5 - (1 vote)
Pokaż więcej

1 Komentarz

  1. Ciekawy artykuł widzę, że zaczepiasz temat Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, może więcej wpisów na jej temat? Od jakiegoś czasu interesuję się tematem i jest super ciekawy + znam kilka przypadków od mojego fizjoterapeuty , którym „zachodnia” medycyna nie pomogła , a wręcz zaszkodziła ,a Tradycyjna Medycyna Chińska można powiedzieć że uratowała im życie, pozdro!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button