Relacje z KobietamiRozwój OsobistyWszystkie Wpisy

Sprawdź czy jesteś narcyzem – test

Sprawdź czy jesteś narcyzem – test:

Sprawdź czy jesteś narcyzem - test
Sprawdź czy jesteś narcyzem – test

W dzisiejszym świecie – nie ukrywajmy, trudnych relacji damsko – męskich, prawie co druga kobieta twierdzi, że była w związku z toksykiem i narcyzem. Wejdziesz na pierwszą lepszą grupę Facebookową czy babskie forum związane z relacjami damsko – męskimi i można wysunąć wnioski, że praktycznie każdy facet jest toksykiem i oczywiście narcyzem, bo to chodzi zawsze w parze :):):) Pominę już ten fakt, że dzisiaj możesz zostać okrzyknięty toksykiem i narcyzem, tylko dlatego, że się nie zgadzałeś z kobietą w jakiś kwestiach. Lubisz wgłębiać się w siebie? Więc poszukajmy w sobie narcyza i sprawdźmy czy rzeczywiście nimi jesteśmy w tych chorych czasach :):):)


Test na to czy jesteś narcyzem:

 

Rozwiążmy więc mały test, który podpowie nam  – czy jesteśmy narcyzami. Wybierz stwierdzenia, z którymi się zgadzasz i zaznacz cyfry, które z Tobą rezonują. Do dzieła!

1. Uwielbiam zwracać na siebie uwagę otoczenia

2. Krytyka innych osób mnie irytuje.

3. W dzieciństwie moi rodzice ciągle porównywali mnie do kogoś innego, nadal mnie to boli w dorosłym życiu

4. Jestem perfekcjonistą i staram się robić wszystko idealnie, jak tylko mogę.

5. Czasami myślę, że jestem gorszy od innych osób, przyjaciół, kolegów, znajomych

6. W bliskich związkach najbardziej boję się, że mój partner zobaczy moją prawdziwą twarz i dowie się jaki naprawdę jestem.

7. Moi rodzice często mówili mi w dzieciństwie – „nie wstydzisz się”, „wstydź się”.

8. Zawsze wybieram dla siebie wszystko co najlepsze!

9. Czasami czuję, że mogę przenosić góry! Czuję, że mogę wszystko!

10. Najtrudniejszym uczuciem dla mnie jest wstyd.


Wyniki testu „Czy jesteś narcyzem?

 

Jeśli zaznaczyłeś cyfry przy stwierdzeniach oznaczonych numerami 3, 4, 6 i 10, to słuchaj :):):) Tak naprawdę nie ma zbyt wielu „rażących” narcyzów, takich jak ci pokazywani na filmach czy specyficznej literaturze. Jest ich naprawdę bardzo mała ilość i większość tych damulek nie spotkała na swojej drodze prawdziwego narcyza. Mało prawdopodobne jest znalezienie w każdej innej osobie toksycznego narcyza będącego „królem świata”. Jest to naprawdę bardzo trudne. Jeśli chodzi o ciebie i mnie, zwykłych śmiertelników, zwykłych zjadaczy chleba, to z reguły nie mówimy o narcyzmie, ale o narcystycznej traumie jak już.

Czym jest narcystyczna trauma?

 

Narcystyczna trauma – czym jest?

To sytuacja, w której ktoś zrobił coś bardzo raniącego twoją samoocenę. Mogło to nie być jednorazowe, ale mogło trwać latami. Na przykład twoi rodzice zawstydzili cię publicznie, surowo ukarali za niewłaściwe zachowanie, wymagali doskonałego zachowania i ocen. A może byłeś prześladowany w szkole, a każda twoja „nieidealność” była poddawana prawdziwej przemocy psychicznej.

Co dzieje się z takimi ludźmi w przyszłości?

Oczywiście nie wszyscy z nich stają się wielkimi narcyzami. Wielu z nich jest zdolnych do współczucia, nie wyrastają im korony i nie są nazywani „toksycznymi manipulatorami”. Ale odkrycie swoich niedoskonałości i praca nad nimi jest dla nich bardzo bolesne.

-„A co jeśli w pracy zorientują się, że jestem kompletnym zerem”, „A co jeśli jestem najgorszy i zostanę zdemaskowany?”.

-A co jak mnie zostawi, bo…

W ten sposób ludzie żyją przez lata i nie zdają sobie sprawy, że coś jest nie tak. Ale narcystyczna trauma jest uleczalna. Zdrowa samoocena to prawdziwy sport. Jeśli będziesz ćwiczyć, zapomnisz o tych myślach w środku nocy, kiedy twój mózg postanowi przypomnieć ci o absolutnie każdym błędzie w twoim życiu.


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw Mi Kawę

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń Wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego. Napisz jakie masz zdanie na ten temat w komentarzu.

 

4/5 - (3 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button