Relacje z KobietamiSeksWszystkie Wpisy

10 sposobów na intymność bez seksu

Jak zbliżyć się do swojego partnera na głębszym poziomie?

10 sposobów na intymność bez seksu: Jak zbliżyć się do swojego partnera na głębszym poziomie?

Sposób na intymność bez seksu
Sposób na intymność bez seksu

Intymność i bliskość to nie tylko seks – jak się wielu osobom wydaje, którzy chcą zbliżyć się do swojego partnera na bardziej intymnym poziomie. Istnieje wiele innych sposobów, aby zacieśnić więź z osobą, którą kochamy i to bez wchodzenia z nim za każdym razem do łóżka. Poniżej przedstawiam dziesięć intymnych czynności, które mogą pomóc w zacieśnieniu relacji i zbliżeniu się do swojego partnera.

10 sposobów na intymność bez seksu: Jak zbliżyć się do swojego partnera na głębszym poziomie?

 

10 sposobów na intymność bez seksu. Czyli jak zbliżyć się do swojego partnera na głębszym poziomie?

1. Podzielcie się swoimi lękami:

 

Mówiąc sobie nawzajem swoje lęki, będziesz się zbliżać do siebie poprzez szczerą rozmowę, której w wielu związkach tak naprawdę brakuje. Jednak w przypadku mężczyzny jest  pewna zasada. Nie mów o lękach, które będą obniżały Twoją wartość w oczach kobiety. Mów bardziej o tych lękach, które choć są lękami, to działają na Twoją korzyść w jej oczach.

 Nie mów jej o lękach, które obnażają słabość Twojego charakteru. Tym bardziej jak zdarzyło Ci się popełnić już w relacji jakieś frajerskie błędy. Nie możesz rozmawiać o swoich lękach z kobietą i totalnie się rozklejać jak małe dziecko, które błądzi we mgle. Z kobietami i w związku należy być szczerym, ale bez przesady. Bo wszystko jest dobrze, jak masz atrakcyjność w jej oczach. Kiedy ją stracisz, to podczas kłótni Twoje lęki, którymi się podzieliłeś z kobietą w przeszłości, mogą zostać użyte przeciwko Tobie. Mówimy tu o lękach, a nie o Twoich słabościach.

Nie mów kobiece, że boisz się, że Cię zostawi, a wtedy nie będziesz wiedzieć co zrobić. Nie mów kobiecie, że boisz się, że pozna kogoś innego. Nawet jeśli tak czujesz, to tego nie mów. Nie mów kobiecie, że boisz się, że nie poradzisz sobie z jakimś problemem. Nie mów kobiecie, że boisz się o przyszłość. Takimi lękami nie można się dzielić. Każdy ma słabości charakteru. Nikt nie jest z kamienia. Jednak są pewne granice szczerości, słabości i wrażliwości.

Obecnie jestem w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Parę rzeczy mi nie wyszło, parę rzeczy się ciągnie za mną z przed kilku lat, jedna sprawa wybiła właśnie teraz i finał jest taki, że mam niepewne jutro, które nie ukrywam, ale obniża moje wibrację i pogodę ducha :):):). Jednak w przypływie szczerości nie mogę usiąść, rozpłakać się i powiedzieć do mojej kobiety:

-Ojojoj kurwa buuuuu…. Co to będzie? Jak ja sobie poradzę buuu….. Boję się buuuu….!!

Nie o taką szczerość mi chodzi. Nie takie lęki mam na myśli. Nie chodzi mi o żale. Nie mam na myśli lęków, które pokazują Twoją słabość i bezradność w jakiejś sytuacji. Takich lęków się wystrzegaj! To nie są lęki! To są błędy czy rzeczy, nad którymi musisz przepracować sam, wciąć je na klatę czy je rozwiązać, a nie się żalić. Jak już masz takie lęki i kobieta o nich wie, to pokazuj jej, że jesteś na dobrej drodze do ich rozwiązania, ponieważ wiesz jak to zrobić. Ja zapierdalam teraz ile fabryka dała na kilka etatów i można powiedzieć, że damcidomyslenia.pl stało się takim moim etatem również :):):) Gdzie moją wiedzę i doświadczenie, wymieniam na kawę, którą możesz mi postawić jak dałem do myślenia:):):) Pójdzie na waciki, rozwój strony oraz moją motywację :):):)

Jakimi lękami i zmartwieniami można się dzielić z kobietą?
 • Lękami o swoich bliskich.
 • Lękami z dzieciństwa
 • Lękami z przeszłości, z którymi sobie poradziłeś i kobieta to widzi

Pokażesz kobiecie, że jesteś zwykłym człowiekiem, który również ma słabości, jednocześnie będące dla Ciebie plusem. Jak masz wygląd twardziela, to pokaże to Twoją wrażliwość. Jak w taki sposób otworzysz się przed kobietą, to ona również się otworzy i zbudujecie pomiędzy sobą – zaufanie. Na zaufaniu opiera się związek. Na zaufaniu związek stoi.

Oczywiście wszystko w granicach dobrego smaku. Nie może być też tak, że lęki zamieniają się w jakieś ciągnące się żale i melodramaty.

2. Patrzcie razem na gwiazdy:

 

Oklepane?

Możliwe. Jednak w długoletnich związkach tak bardzo rzadko praktykowane. Wybierzcie się na spacer pod nocne niebo, połóżcie się w trawie i obserwujcie gwiazdy.  Może zobaczycie spadającą gwiazdę i wspólnie pomyślicie życzenie :):) ?

To przypomni ci, jak mało znaczący jesteśmy my, ludzie, w tym wszechświecie, ale także pomoże ci docenić to, co masz. Da ci to większy obraz życia i zbliży cię do siebie. Szczególnie polecam pojechać na jakiś off road samochodem terenowym i stanąć na jakiejś górskiej polanie z ładnym widokiem na okolicę. W tej kwestii górują osoby z południa Polski, które mają taką możliwość :):):) z ładnym widokiem na doliny, kotliny :):)

Leżąc na polanie i patrząc na gwiazdy, można nawiązać do wielu tematów w stylu – Twój ojciec był złodziejem, bo ukradł wszystkie gwiazdy na niebie i umieścił je w Twoich oczach :):):) Tak powiedz jak będzie puste niebo :):):) Nie no żartuje sobie ha ha ha :):):)

3: Napiszcie do siebie listy:

 

Zbierz wszystkie myśli w swojej głowie i przełóż je na papier. Zastanów się, dlaczego kochasz swojego partnera, za co go cenisz i za co jesteś jemu wdzięczny. Zapisz to wszystko na kartce. Wyobraź sobie, że to wasza ostatnia rozmowa i musisz mieć czas, żeby mu wszystko powiedzieć, ponieważ jurta może nie być. Najlepiej, abyś podawał konkretne sytuacje, w których wrócą wspomnienia. Warto takie coś zrobić, kiedy zaczyna psuć się związek, a kobieta zaczyna odchodzić emocjonalnie od mężczyzny. To pomoże ci skupić się na dobrych rzeczach, co jest tylko dobre dla każdego związku.

W dzisiejszych czasach, w dobie internetu, maili, portali społecznościowych, bardzo mało kobiet dostaje takie osobiste listy. Listy, które dla kobiet mają pewne emocjonalne znaczenie. W momencie rozstania zostanie po Tobie taki list, który będzie kobiecie robił mętlik w głowie :):):)


Przeczytaj Również: Jak napisać list do byłej dziewczyny, aby wróciła


4.  Nauczcie się wzajemnie swojego języka miłości, który będzie waszym SLANGIEM:

 

Istnieje 5 różnych języków miłości. Zrozum, czego każdy z was potrzebuje. Może twój partner dba o fizyczny dotyk lub słowa miłości. Ustalcie to, abyście każde z was czuło się kochane. Polecam w tym miejscu książkę Garego Chapmana – 5 języków miłości.

Kobieta i mężczyzna rzadko posługują się tym samym językiem miłości. Zazwyczaj używamy swojego własnego języka i frustrujemy się, gdy nasz partner nie rozumie tego, co chcemy mu zakomunikować. Pragniemy, by okazywał nam miłość w ten sam sposób, co my, jednocześnie wysyłając sygnały, których on /ona nie rozumie. Poznanie języka miłości to recepta na szczęśliwy i udany związek. Warto również mieć swój własny – związkowy język, który tylko wy rozumiecie. Chodzi tu o wspólny slang, nazewnictwo czy zdrobnienia, które tylko wy rozumiecie i z których tylko wy się śmiejecie.

5. Przytulajcie się:

 

Podczas zimnej pory roku jest to bardzo istotne. Być może jesteś przyzwyczajony do idei, że bliskie przytulanie koniecznie prowadzi do seksu, ale naucz się cieszyć tym bez dodatkowych oczekiwań :):):)

6. Dawajcie sobie nawzajem masaże:

 

I uważaj, aby nie przekształcić tego w seks :):):)

Po prostu pomóżcie sobie nawzajem zrelaksować się po ciężkim dniu. To świetny sposób, aby nauczyć się wzajemnego zaufania. Polecam masować kobietom stopy :):):) One to wręcz uwielbiają :):):) Jak raz pomasujesz kobiece stopy, to nie da Ci potem spokoju :):):) Pamiętam jak będąc na weselu moja kobieta zaczęła narzekać, że ją stopy bolą. Zdjąłem jej pantofelka niczym książę i zacząłem masować stopki. Od tamtej pory nie daje mi z tym spokoju :):):) W międzyczasie wyrobiliśmy wspólny język – slang na tą czynność. Pewnego razu masując jej stopki tak dla jaj robiłem jej wykład, jak wygląda płaskostopie podłużne i poprzeczne :):):) i czym się od siebie różni :):):) Mojej kobiecie tak to się spodobało, że jak mówi do mnie:

-Panie profesorze, proszę pokazać jak wygląda platfus :):):)

To wiem, że chodzi jej o to, abym pomasował jej stopki, jednocześnie opowiadał o różnicy płaskostopia poprzecznego i podłużnego :):):) Oczywiście pokazując na jej stopkach różnicę :):):)

Być może wydaje Ci się to żałosne co teraz przeczytałeś, ale właśnie takie ma być. Dla Ciebie ma to być bardzo żałosne i mega krindżowe, ale dla mnie ma budować więź z moją kobietą poprzez sytuacje, które tylko MY ROZUMIEMY. Im bardziej żałosne tym paradoksalnie lepiej dla mnie, gdyż wiem, że to jest tylko moje i mojej kobiety.

Powiem nawet więcej!

Im bardziej coś jest dla osób postronnych, niewtajemniczonych i niezwiązanych z Tobą i Twoją kobietą – dziwne, śmieszne, dziecinne czy żenujące, tym lepiej dla Ciebie i Twojego związku, ponieważ dany slang czy dana sytuacja, którą ten slang opisuje jest śmieszna czy wzruszająca tylko dla was. Tylko wygo rozumiecie i to jest wasze. I taka ma być. On jest wasz, a nie osób trzecich, którzy raczej go nie zrozumieją. To tak jak z historią pewnego swetra z filmu – „Chłopaki nie płaczą”:

Historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał, tak samo nie zrozumiesz mojego wykładu o płaskostopiu :):):) Wystarczy, że moja kobieta to rozumie. Jest dla niej to śmieszne i w pełni zrozumiałe. Na tym właśnie polega bliskość i rozumienie się na każdej płaszczyźnie.

Jeśli w waszym związku zanika slang, już nie śmiejecie się z tego co kiedyś was śmieszyło, to znak, że wasz związek chyli się ku upadkowi. Jeśli podczas masowania stóp mojej kobiety, usłyszałbym, że to co mówię na temat płaskostopia jest dziecinne czy żałosne, to znak, że moja kobieta odeszła ode mnie emocjonalnie. W wielu przypadkach kobiety jak odejdą emocjonalnie przestają śmiać się z żartów mężczyzn. Coś co kiedyś ich śmieszyło, dziś zaczyna drażnić. Jest to znak, który wskazuje rychły koniec związku i wielu facetów go niestety przeocza.

7. Weźcie razem prysznic:

 

Również ważne jest, aby nie zamienić tego w seks. Po prostu cieszcie się nawzajem swoim towarzystwem, nauczcie się czuć komfortowo rozbierając się w codziennych czynnościach, a nie tylko w łóżku. Zauważysz, jak bardzo staniecie się sobie bliżsi, jeśli nie wskoczycie od razu do łóżka. Polecam razem prysznic, ponieważ w dobie inflacji taniej wychodzi :):):)

9. Trzymaj się za ręce:

 

To proste, ale bardzo skuteczne. Pamiętaj, aby trzymać się za ręce bez względu na to, gdzie jesteś lub ile lat jesteś razem. Związek rozpada się przez brak czułości i dotyku. Będąc w długoletnim związku zanika dotyk. Wiele par nie tylko nie uprawia seksu, ale również nie całuje się namiętnie oraz nie dotyka. Z moją ex dziewczyną relacje partnerskie w pewnym momencie zamieniłem wręcz na siostrzane.

9. Róbcie wspólnie…:

 

Pod słowem wspólne może kryć się wiele rzeczy, które możecie rozbić razem. Może być to nie tylko prysznic, ale i inne rzeczy. Jednak żeby robić coś wspólnie z kobietą, to musisz sprawić, żeby ona zechciała za Tobą podążać. Jeśli kobieta nie będzie chciała lub nie będzie miała potrzeby za Tobą podążać, to nie namówisz ją nawet na wspólne ubicie muchy w kiblu, a co tu mówić jeszcze o innych rzeczach. Nie będzie miała ochoty tego z Tobą robić. Będzie miała wymówki, że np: jest zmęczona i żebyś dał jej spokój. Pamiętam pod koniec mojego związku z moją byłą dziewczyną, było ją trudno wyciągnąć nawet do głupiego kina. Nie miała ochoty nigdzie ze mną wychodzić. Wolała spędzać czas oddzielnie, a nie wspólnie ze mną. Niekiedy głupie wyjście do kina musiałem wymuszać na nią krzykami, które pod koniec związku nawet nie działały.


Przeczytaj Również: Jak odzyskać byłą dziewczynę


Żeby robić coś wspólnie z kobietą, musisz mieć w jej oczach atrakcyjność. Atrakcyjność czyli wartość, która sprawi, że będzie za Tobą podążać.

Tą wartością jest szacunek do Twojej osoby. Tą wartością jest Twój autorytet, który da Ci posłuch. Największy szacunek i autorytet masz na początku związku. Wtedy masz największą szansę na to, że kobieta zacznie za Tobą podążać i robić z Tobą wspólne rzeczy, którymi ją zainspirujesz. Jakbyś nie zauważył, to wiele kobiet odziedziczyło hobby czy pasje po swoich byłych mężczyznach, którzy kiedyś nimi ją zainteresowali. Żona mojego kolegi jeździ z nim na motorze. To on ją rozkochał w motorach. Myślę, że jakby się rozstali, to również by jeździła dalej na motorze.

Wymienię rzeczy, które według mnie najbardziej zbliżają do siebie kobietę i mężczyznę według oczywiście mnie :):):)

 • Wspólne gotowanie:

Ugotujcie razem obiad. Odłóżcie swoje telefony i cieszcie się procesem tworzenia posiłku! Śmiech jest bardzo ważny, a nawet wskazany. Bądź cierpliwy, jeśli coś nie wychodzi. Liczy się proces, a nie wynik. Ogólnie chodzi tu o to, żeby robić coś wspólnie. Nie tylko obiad, ale również i sprzątanie, pranie, zmywanie. Starajcie się wyszukiwać wykwintne potrawy :):):) Ostatnio z moją kobietą pierwszy raz w życiu lepiłem sushi. Oczywiście nie wyszło :):):) ale była kupa śmiechu :):):) Jak umiesz gotować to masz świetny atut. Przez żołądek do serca. Możesz nauczyć kobietę nowych umiejętności kulinarnych. To świetnie zbliża :):):)

 • Wspólne oglądanie filmów i seriali:

Znajdźcie czas na wspólne oglądanie ulubionych filmów lub odkrywanie nowych seriali, których jeszcze nie widzieliście. Może to być dobry sposób na spędzenie romantycznego wieczoru we dwoje. Oczywiście nie chodzi o to, żebyście oglądali 24/h na dobę filmy i bzdurne seriale, ale żebyś wyszukali jakiś wasz wspólny ulubiony serial czy film, do którego będziecie wracać. Również nie chodzi mi o same oglądanie dla oglądania, ale również o dyskusję – rozmowę na temat oglądanego filmu czy serialu. Co się podobało, co się nie podobało. Mało par ze sobą rozmawia w dzisiejszych czasach i tym sposobem oddala się od siebie.

 • Wspólne spacery i odkrywanie nowych miejsc:

Wspólne spacery mocno zbliżają. Ja chodzę z moją kobietą do lasu. Ty możesz poszukać ciekawych miejsc w swojej okolicy i zabrać tam swoją kobietę. Latem do tego idealny jest rower. Mój kolega ze swoją żoną uskutecznia URBEX :):):) Inny mój znajomy zainspirował wszystkie kobiety, z którymi był – Górami. Cieszcie się wspólnie przyrodą na spacerach.

 • Wspólne słuchanie muzyki:

 Wspólne słuchanie muzyki to dobry sposób na odprężenie się i spędzenie czasu razem. Podobnie jak z filmami i serialami. Możecie poszukać ulubionych utworów lub odkryć nowe zespoły czy gatunki muzyczne. Miejcie zespół czy gatunek muzyczny, który będzie tylko wasz. Miejcie jakąś ulubioną piosenkę. Moja kobieta pokazała mi Scorpionsów, których jakoś nigdy nie słuchałem. Ja zainspirowałem ją muzyką klasyczną.

 • Wspólne czytanie książek:

Podobnie jak przy filmie i muzyce. Znajdźcie wspólną książkę i czytajcie ją razem, aby móc dyskutować o fabule i pojawiających się w niej postaciach.

 • Wspólne uprawianie sportu:

Upewnijcie się, że macie na to ochotę i wybierzcie sport, który oboje lubicie. To dobry sposób na połączenie wspólnej aktywności i spędzenia czasu razem.

 • Wspólna opieka:

Zanim wrzucicie związek na tzw. „wyższy level” w którym w waszej relacji pojawi się dziecko, możecie wspólnie mieć jakieś zwierzątko, którym razem będziecie się opiekować. Mogą to być rybki. Może to być pies, kot, chomik. Ja z moją kobietą mieliśmy królika, którym się opiekowaliśmy. Niestety naszego Tośka nie ma już z nami :(:(:( Wspólnie byliśmy zmuszeni go uspać. Była to nasza wspólna, bardzo trudna decyzja w życiu i powiem szczerze również mocno ją przeżyłem. I to był  mój lęk, którym szczerze podzieliłem się z moją kobietą, jak było już po wszystkim i emocje nam opadły. Nie było łatwo podjąć taką decyzję, chociaż nie było innej możliwości i tylko taka była słuszna.

 • Wspólna gra:

Może być to gra. Gra planszowa, karciana czy video. Jest to dobry sposób na spędzenie czasu w domu. Możecie znaleźć wspólną grę, którą lubicie i spędzić czas rywalizując ze sobą czy się zakładać o żelki Haribo kto kogo pokona :):):)

 • Wspólne rozmowy o marzeniach i planach na przyszłość:

Wspólne rozmowy o marzeniach i planach na przyszłość mocno zbliżają do siebie. Nadają związkowi kierunek, którym kobieta i mężczyzna podąża. Jeśli w związku nie ma planów, to znaczy, że jedna ze stron nie traktuje poważnie drugiej osoby. Spędźcie czas rozmawiając o swoich marzeniach i planach na przyszłość. To dobry sposób na lepsze poznanie siebie nawzajem i lepsze zrozumienie swoich celów.

 • Wspólne przygotowywanie dla siebie małych niespodzianek:

Możecie przygotować sobie nawzajem małe niespodzianki, takie jak ulubione przekąski, ulubioną herbatę lub kawę, lub cokolwiek, co sprawi, że poczujecie się dobrze i docenieni przez drugą osobę. Ja niekiedy zostawiam sobie z moją kobietą karteczki – niespodzianki czy słodkości – niespodzianki. Jak moja kobieta jechała to pracy, to wielokrotnie wygrzebała ze swojej torebki jakieś ciasteczko, batonika czy karteczkę z życzeniami miłego dnia. Ja wielokrotnie też tak miałem. Oczywiście wszystko z umiarem. Kobieta ma nie znać dnia, ani godziny :):):) Wtedy to ma największą moc.

Podsumowanie – Jak zbliżyć się do swojego partnera na głębszym poziomie?

 

Intymność i bliskość to nie tylko seks. Istnieje wiele innych sposobów, aby zbliżyć się do osoby, nawet na głębszym, bardziej intymnym poziomie. Wspólne robienie czegoś, co sprawia wam przyjemność. Żeby zbliżyć się do kobiety, najlepiej robić to na początku związku. Kiedy ma się w jej oczach największą wartość. Wtedy mamy pewność, że kobieta będzie za nami podążała.


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

Oceń ten wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.


 

5/5 - (3 votes)
Pokaż więcej

4 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button