Rozwój OsobistyMotywacjaWszystkie Wpisy

9 sposobów na utrzymanie motywacji na cały dzień

9 praktycznych sposobów na utrzymanie motywacji przez cały dzień:

9 praktycznych sposobów na utrzymanie motywacji przez cały dzień:
9 praktycznych sposobów na utrzymanie motywacji przez cały dzień:

Motywacja jest jak płomień – trzeba ją pielęgnować, aby nie zgasła. Nie zawsze jednak jest łatwo utrzymać ją na wysokim poziomie przez cały dzień, zwłaszcza gdy zadania się mnożą, a energia spada. Dlatego dziś podzielę się z Wami 9 praktycznymi sposobami, które pomogą Wam utrzymać motywację na właściwym poziomie przez całą dobę.


9 praktycznych sposobów na utrzymanie motywacji przez cały dzień:

 

9 praktycznych sposobów na utrzymanie motywacji przez cały dzień.

 

1. Wprowadź pozytywną poranną rutynę:

 

Zacznij od budzenia się o tej samej porze każdego dnia, wypij szklankę wody, poćwicz lub pomedytuj, aby obudzić swoje ciało i pobudzić myśli. Możesz do tego przeczytać rozdział jakiejś inspirującej książki, która da do myślenia.


2. Sporządź listę zadań na dany dzień:

 

Zanim zaczniesz, ustal priorytety i sporządź listę zadań, które musisz wykonać. Pomoże ci to zorganizować się i dotrzymać terminów. Ja taką listę robię na sam koniec dnia. Ustalam sobie przed spaniem plan działania na kolejny dzień.


3. Zorganizuj swoje miejsce pracy:

 

Upewnij się, że twoje miejsce pracy jest czyste, schludne, wygodne do pracy, a co najważniejsze, lubisz je. Usuń wszelkie niepotrzebne przedmioty, stwórz odpowiednie oświetlenie i ustaw miejsce pracy tak, aby inspirowało Cię do pracy. Wyłącz również wszystkie rozpraszacze.


4. Stosuj technikę „pomodore”:

Jest to technika zarządzania czasem, w której pracujesz przez 25 minut i robisz 5-minutowe przerwy. Po każdych czterech przerwach „pomidorowych” :):):) należy zrobić dłuższą przerwę, np. 15 – 20 minut. Pozwala to zachować koncentrację i zapobiega zmęczeniu.


5. Unikaj wielozadaniowości:

 

Zamiast wykonywać wiele zadań jednocześnie, skup się na jednym zadaniu na raz. Dzięki temu będziesz bardziej wydajny i skoncentrowany. Pamiętaj, że wielozadaniowość to mit i wróg produktywności. Wiem, że zacofani managerowie z korpo, mają inne zdanie i będą coś pierdolić o pozytywnym działaniu „multitasking” :):):) Dla Januszy biznesu jest to na rękę, bo jedna osoba robi za trzech.


6. Zaplanuj przerwy:

 

Nie zapominaj o robieniu przerw w ciągu dnia pracy. Wstań od biurka co 60-90 minut i przejdź się, rozciągnij lub napij się herbaty. Pomaga to zachować energię i pozwala kontynuować wydajną pracę.


7. Unikaj rozpraszania uwagi:

 

Wyłącz powiadomienia na telefonie i komputerze, zamknij niepotrzebne karty przeglądarki i stwórz wokół siebie ciche i spokojne otoczenie. Pomoże to skupić się i uniknąć rozpraszania uwagi.


8. Zaplanuj swoje zadania w czasie:

 

Podziel swój dzień pracy na bloki czasowe, z których każdy będzie zawierał konkretne zadania. Usprawnia to pracę i pomaga kontrolować czas.


9. Nie zapominaj o swoim zdrowiu:

 

Regularnie ćwicz, dobrze się odżywiaj i zadbaj o odpowiednią ilość snu. Zdrowy styl życia pomaga zachować energię i koncentrację w ciągu dnia pracy. I oczywiście – dużo odpoczywaj! Jest to bardzo ważne, a także dla osiągnięcia wyników. Dodaj więc odpoczynek do swojej regularnej listy zadań.


Wesprzyj mnie:

 

KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK i postaw mi „małą czarną” :):):) jednocześnie doceniając mnie za moją pomoc w tych trudnych dla Ciebie chwilach. Ja Cię wsparłem i Ty również możesz mnie wesprzeć – małą czarną :):) Będzie na opłacenie serwera, domeny, autorespondera i co najważniejsze – na motywację do pisania dalszego takich blogów jak ten.

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Oceń wpis:

 

Jak dałem Ci do myślenia, to poleć mnie oraz tego bloga :):) Możesz również zapisać się na moją listę mailingową i być na bieżąco z blogami. W zamian za zapis dostaniesz ode mnie całkowicie darmową 300 stronicową książkę – ATRAKCYJNOŚĆ W PIGUŁCE.


 

5/5 - (2 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button