Relacje z KobietamiWszystkie Wpisy

Kto jest ważniejszy w życiu – kobieta czy przyjaciel?

Kto jest ważniejszy w życiu – kobieta czy przyjaciel?

Kto jest ważniejszy w życiu - kobieta czy przyjaciel?
Kto jest ważniejszy w życiu – kobieta czy przyjaciel?

Czy kiedykolwiek miałeś takie przemyślenia – kto jest ważniejszy? Twoja kobieta, partnerka, żona czy może Twój najlepszy przyjaciel? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, gdybyś musiał wybierać, to co byś wybrał? Swój związek? Czy jednak może wybrałbyś byś swoją przyjaźń? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym – kto jest ważniejszy w życiu? Kobieta, żona czy przyjaciel, to myślę, że po przeczytaniu tego wpisu, dam Ci na tyle mocno do myślenia, że będziesz znał odpowiedź na to pytanie – co i kto jest ważniejszy! Twoja kobieta i związek z nią czy może Twój przyjaciel i wasza przyjaźń.


Kto jest ważniejszy w życiu – kobieta czy przyjaciel?

 

Kto jest ważniejszy w naszym życiu? Kobieta, żona czy może nasz przyjaciel? Co ma pierwszeństwo? Przyjaźń? Czy może związek?

Pytanie o to, czy kobieta czy przyjaciel jest dla nas ważniejszy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ to wszystko zależy od kontekstu i indywidualnych wartości danej osoby. Wartościowanie relacji zależy od wielu czynników, takich jak:

 • Rodzaj relacji
 • Stopień zaufania,
 • Lojalność,
 • Wspólna historia
 • Długość znajomości / związku

Dla niektórych ludzi przyjaciele są kluczowymi osobami w ich życiu, które stanowią wsparcie, towarzystwo i zrozumienie. Dla innych, szczególnie w kontekście związku partnerskiego, partnerka może być najważniejszą osobą, która dzieli z nami życie, cele i emocje.

Słyszałem kiedyś takie powiedzenie:

-Kobiety przychodzą i odchodzą, a przyjaciele są zawsze ze mną!

Z jednej strony to jest prawda!

Związki się tworzą i rozpadają. Kobiety pojawiają się w naszym życiu i znikają. Sam pewnie miałeś tak, że chociaż raz rozpadł Ci się związek i kobieta, z którą byłeś wiele lat, zniknęła jak fatamorgana. Z drugiej jednak strony z przyjaźnią jest podobnie. Odpowiedz tak sobie z ręką na sercu, ile Twoich przyjaźni się rozpadło? Kiedyś za kogoś mógłbyś skoczyć w ogień, a dziś mijacie się bez słowa na ulicy? Miałeś tak? Bo ja wielokrotnie!

W swoim życiu miałem wiele kobiet, które przy mnie były na chwilę lub na dłużej. Tak czy owak z większością nie utrzymuje praktycznie żadnego kontaktu. Było i nie ma! Podobnie jest z moimi przyjaciółmi, kolegami, znajomymi. Oni również byli i wielu z nich już przy mnie nie ma. Możesz mieć kobietę, żonę, związek, który może się rozpaść nawet po 25 latach. Możesz również mieć przyjaciela od dziecka, która również nie przetrwa próby czasu oraz tego, że każdy z was poszedł w inną stronę.

Wielokrotnie moi znajomi, a nawet przyjaciele, ograniczali ze mną kontakt, jak tylko weszli w związek z jakąś kobietą, a przypominali sobie o mnie dopiero wtedy, kiedy się mocno pokłócili lub ze sobą zerwali. Wielu jak tylko założyło rodziny, to po prostu zamilkli i przestali się odzywać. Ja też w sumie przez cały 2023 rok się całkowicie odsunąłem od ludzi, żyjąc swoim własnym życie.

Ze związkiem to jest tak, że możesz myśleć, że jest to kobieta Twojego życia, ta jedyna, ta wybrana, ta jedna na milion. Jednak kobieta może mieć w stosunku do Ciebie zupełnie inne plany i nie widzieć budowania z Tobą przyszłości. Nie będzie w tym wypadku prawa wzajemności, miłość za miłość.

A jak jest z przyjaźnią?

Z przyjaźnią jest niemal identycznie. Możesz kogoś uznawać za swojego przyjaciela, ale on może mieć pod tym względem zupełnie inne zdanie i za swojego przyjaciela, może uznawać kogoś innego, niż Ty. Nie będzie w tym wypadku prawa wzajemności, przyjaźń za przyjaźń. Zresztą kim tak naprawdę jest przyjaciel?

Przyjaciel, to tak naprawdę taki lepszy kolega i w zasadzie tylko Tyle. Podobnie jest z żoną! Żona, to nic innego, jak tylko taka „lepsza” partnerka z którą jesteś połączony podpisanym papierkiem w urzędzie i niczym więcej :):):)


Dlaczego możesz zadawać sobie takie pytanie – kto jest ważniejszy? Kobieta i związek z nią czy przyjaciel i wasza przyjaźń?

 

No właśnie! Bardzo ważne pytanie!

Dlaczego w ogóle zadajesz sobie takie pytanie – kto jest ważniejszy? Kobieta i związek z nią czy Twój przyjaciel i wasza przyjaźń?

Co Cię mogło skłonić do takich chorych refleksji, w których to na szalę rzucasz z jednej strony związek z Twoją kobietą, a z drugiej strony przyjaźń z przyjacielem?

Jeśli mężczyzna ma takie  niezdrowe rozminki, którymi zaprząta sobie głowię, to prawdopodobnie, któraś ze stron szali, próbuje wymusić na nim jakąś presję oraz zachowanie się w określonej sytuacji. I to właśnie oni mogą na Ciebie wywierać wpływ, abyś sam podjął decyzję – kto jest ważniejszy? Kobieta czy Twój przyjaciel?

Kobieta może chcieć mieć potrzebę zatrzymania Cię tylko dla siebie w taki sposób, że będzie starała się wszelkimi sposobami, ograniczyć Twoje kontakty z przyjaciółmi, kolegami, znajomymi. Można powiedzieć, że będzie chciała odciągnąć Cię od Twoich znajomych. I bardzo często się tak zdarza, że jak facet poznaje kobietę, wchodzi z nią w związek, to momentalnie ucina kontakt z dotychczasowymi znajomymi. Można powiedzieć, że przepada na Amen.

-Wybieraj! Albo ja, albo Twoi koledzy!

-Jeśli wyjdziesz z kolegami, to z nami koniec!

-Nie masz dla mnie nigdy czasu!

-Nigdzie nie wychodzisz z kolegami! Nie pozwalam Ci!

Mogą pojawić się tego typu szantaże emocjonalne z ust Twojej kobiety, która każe Ci wybierać pomiędzy nią i waszym związkiem, a wyjściem z przyjacielem na głupie piwo. Jakbym usłyszał takie słowa z ust mojej kobiety, to z automatu wybrałbym swojego przyjaciela. Wybrałbym go nie dlatego, że jest ważniejszy od mojego związku, ale dlatego, że sobie nie pozwolę na jakieś tanie zagrywki czy manipulacje.

Jednak zanim bym wybrał swojego przyjaciela czy nawet jakiegoś kolegę, to zadałbym sobie zajebiście ważne pytanie – czy moja kobieta, zabraniając mi się z kimś spotkać, chce dla mnie dobrze? Czy może wynika to z tego, że chce skupić na sobie, całą swoją uwagę? A może jest chorobliwie zazdrosna?

Jest to bardzo ważne, ponieważ Twoja kobieta zabraniając Ci przebywania w jakimś towarzystwie, może robić to z troski o Ciebie. Może zaobserwowała, że oni mają na Ciebie zły wpływ, ciągle masz z nimi jakieś problemy, czy nadużywasz alkoholu lub jeszcze innego. Może widzi, że jesteś dobrym chłopakiem, ale zaczynasz się w określonym towarzystwie gubić, więc w taki sposób, chce ratować Ciebie i wasz związek.

Jeśli otaczasz się samymi singlami, ćpunami i pijakami, co całe życie walą konia, to w momencie poznania przez Ciebie normalnej i mądrej kobiety, będą chciały Ci spierdolić związek. Tym bardziej jak wyczują, że jesteś słabym i mało asertywnym facetem. Będą to robiły z zazdrości. I jeśli obracasz się w nieciekawym, toksycznym towarzystwie i poznasz normalną kobietę, to oczywiste jest, że należy poświęcić stare „przyjaźnie” od butelki, na rzecz budowania przyszłości z kobietą. Mądra kobieta wyciągnie faceta z największego bagna. Głupa sprawi, że się w tym bagnie jeszcze bardziej pograży.

Jeśli z ust mojego przyjaciela usłyszałbym słowa typu:

-Ale jesteś pantofel, że nie możesz wyjść ze mną na piwo!

-Kobieta Ci nie pozwala wyjść na piwo ha, ha, ha…

-Daj spokój sobie z nią! Ona nie jest dla Ciebie!

I tego typu podobne rzeczy, to oczywiście, że wybrałbym moją kobietę, a takiego „przyjaciela” pognałbym z mojego życia, ponieważ widzę, że nie chce dla mnie dobrze i dla mojego związku. Dlatego w tym wypadku również zadałbym sobie pytanie – czy mój przyjaciel chce dla mnie dobrze?

Jest wielu „przyjaciół”, którzy specjalnie będą chcieli odciągnąć Cię od Twojej kobiety czy nawet rodziny, ponieważ będą o nią zazdrośni. Będą chcieli sprowadzać Cię na złą drogę, a potem będą czekać na to, aż popełnisz jakiś błąd. Miej to na uwadze!


Kto tak naprawdę może być ważny w Twoim życiu?

 

Kto tak naprawdę może być ważny w Twoim życiu?

Twoja żona?

Twój przyjaciel?

Żon i kobiet możesz mieć wiele. Przyjaciele również przychodzą i odchodzą. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Jednak w moim odczuciu najważniejsza jest matka, ojciec, dziadkowie, Twoje dziecko / dzieci, ewentualnie jeszcze brat i siostra oraz oczywiście TY! Nie zapominaj o sobie! Ich masz jednych. Jeśli jest to zdrowa rodzina, oparta na zdrowych relacjach, wychowaniu i zasadach, a nie na jakiejś zazdrości, awanturach czy chorej rywalizacji. Wtedy najważniejsze będzie dziecko i Twoja osoba. Tak uważam powinna wyglądać hierarchia ważności, bez jakiejś ścisłej kolejności. Każdy w tym wypadku jest równy.

Następnie dałbym kobietę, żonę, z którą starałbym również budować zdrową relację i stworzyć z nią zdrową rodzinę. Jednak miałbym świadomość tego, że z kobietami to jest różnie! Kwadratowo i podłużnie. Jak jest dobrze, to jest dobrze, a jak Ci się wali świat, to mogę dostać od niej chuja w serce :):):) Na końcu dałbym przyjaciół, którymi się otaczam i tworzę zdrowe znajomości, oparte na prawie wzajemności.

Właśnie przeczytałeś fragment z rozdziału z mojej książki w formacie PDF – „MĘSKIE PRZEMYŚLENIA 2”


Przeczytaj Również: Nowy E-BOOK – „MĘSKIE PRZEMYŚLENIA2”


MĘSKIE PRZEMYŚLENIA 2” – Jak zdobyć książkę w formacie PDF?

 

Właśnie przeczytałeś fragment rozdziału mojej książki w formacie PDF – „MĘSKIE PRZEMYŚLENIA 2”

Jak zdobyć książkę w kilku krokach?

Podobnie jak przy moich poprzednich książkach tzw. „za kawę”.

 1. Jeśli w jakikolwiek sposób dałem Ci do myślenia jakimś wpisem, na Facebooku czy na blogu że zdecydowałeś się mnie wesprzeć dowolną kwotą w postaci kawy, to kliknij w poniższy link z napisem – „Postaw Mi Kawę”
 2. Postaw Mi Kawę
 3. Zostaniesz przeniesiony na stronę buycoffe.to czyli popularny serwis wsparcia dla Twórców internetowych.  Jest to mała platforma finansowa, która jest nadzorowana przez KNF.
 4. Stawiasz mi kawę w formie dowolnej darowizny. Nie ważne za ile ‼️ Nie ma tu ceny‼️ Ja nic nie sprzedaję‼️ Na ile możesz sobie pozwolić‼️ Na ile Na ile chcesz‼️ Na ile mnie cenisz‼️ Może być 5 zł, może być 8 zł, a może być i 20, 30 lub 10.000😜😂 Powtarzam jeszcze raz – ILE DASZ, TYLE BĘDZIE‼️ NIE MA CENY‼️
 5. Podajesz swojego maila, na którego 2 Kwietnia o 19.00, wyślę ci MĘSKIE PRZEMYŚLENIA 2 w formacie PDF!
 6. W wiadomości do autora wpisujesz tylko jedno słowo – ,,MEN 2,,‼️ Jest to bardzo ważne. Tylko wtedy będę wiedział, że chcesz, abym ci podziękował za wsparcie darmowym PDF – em. Wyrażasz jednocześnie zgodę na wysłanie ci maila z książką. Jeśli tego nie zrobisz, to ci jej nie wyślę i uznam, że nie chcesz, abym ci dziękował. Mile widziany jest też krótki komentarz – dlaczego mnie niezobowiązująco wspierasz? Co Ci dało najbardziej do myślenia z moich publikacji?
 7. 2 Kwietnia o 19.00 sprawdzaj swoją pocztę czy zajączek Ci czegoś nie podrzucił :):):)
 8. Jak coś nie dojdzie lub masz jakieś pytania, to pisz na ✉️📧 damcidomyslenia@gmail.com
 9. Cała filozofia :):):)

 

5/5 - (1 vote)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button