CiekawostkiWszystkie Wpisy

Aronia Czyli Polski Naturalny Lek Na Choroby Cywilizacyjne,Takie Jak: Nadciśnienie, Miażdżyca, Nowotwory, Który Sam Możesz Sobie Wyhodować w Swoim Ogrodzie

fot.test1.codecat.pl:9999

Aronia pochodzi z Ameryki Północnej, ale do Europy została ściągnięta przez słynnego rosyjskiego sadownika Iwana Mucziruna. Aronia podobnie do Jagód Goji jest bardzo odporna na czynniki zewnętrzne i łatwo przystosowuje się do środowiska w którym przyjdzie jej rosnąć, dlatego też jak jesteś amatorem ogrodnictwa i posiadasz swoją własną działeczkę to powinieneś ją posadzić ponieważ jest bardzo łatwa w uprawie.

Aronia jest generatorem witamin C, B1, B2, B6, E, A, P oraz Antocyjanów, które zabijają wolne rodniki. Aronia jest bardzo cenna ze względu na dużą ilość witaminy P, które są niczym innym jak bioflanowoidami, które nie tylko nadają kolor owocom, ale także chronią je przed działaniem niekorzystnego środowiska.W większości owoców witamina P waha się w ilości kilkudziesięciu mg%, natomiast w Aronii średnia zawartość tej witaminy wynosi 2500-3500mg%. Kiedy zjadamy owoce z tak dużą zawartością witaminy P to i w nasz organizm zaczyna być chroniony, a nasz układ krwionośny zaczyna nabierać „rumieńców”. Dzięki takiemu wielkiemu stężeniu witaminy P, Aronię zalicza się do owoców leczniczych.

Działanie Aronii

  • Skutecznie walczy z nadciśnieniem. Możesz mieć duże ciśnienie i faszerować się lekami, a możesz też jeść Aronię, która skutecznie będzie Ci je zbijała. 1 kg Aronii posiada tyle witaminy P, ile 25 kg cytryn i 35 kg mandarynek

  • Owoce Aronii warto spożywać przez mieszkańców dużych miast i aglomeracji, ponieważ wspomagają  usuwanie z organizmu szkodliwych metali ciężkich, takich jak ołów, które gromadzą się w organizmie  z powodu zanieczyszczonego środowiska.

  •  Uodparniają skórę na szkodliwe działanie słonecznych promieni UV.

  • Owoce Aronii są przydatne podczas leczenia arteriosklerozy, kataru żołądka, hemoroidów i chorób naczyń włosowatych

  • Usprawnia przemianę materii i gospodarkę tłuszczami.

  • W Aronii występuje kwas chlorogenowy, który spowalnia absorpcje glukozy, dzięki temu owoc ten jest idealny dla cukrzyków. Jeśli znasz kogoś kto ma cukrzycę powinien do swojej diety włączyć takżę Aronię.

  • Przeciwdziała zawałom serca. We Francji tam gdzie pije się czerwone wino, jest mniej zawałów serca. Nazywa się to „Francuskim paradoksem”. Czerwone wino zawiera antocyjany tak jak i Aronia.

  • Zapobiega odkładaniu się cholesterolu.

  • Posiada ogromny wpływ na układ krwionośny.

fot.test1.codecat.pl:9999

A tu powyżej przedstawiam wam mój zestaw świeżo zebranej Aronii. Tak się składa, że są teraz zbiory tego owocu i udało mi się u chłopa kupić kilka wiader. Aronię kupiłem z myślą o ojcu ponieważ jest po udarze i zawale oraz cierpi na nadciśnienie. To są akurat moje zapasy, które mają starczyć mi do wiosny mam nadzieję. Teraz zamiast wody piję właśnie Aronię. Biorę jedną łyżeczkę i zalewam wodą. Smak jest taki sobie, jednak piło się w życiu gorsze rzeczy, więc idzie się przyzwyczaić, w sumie nic strasznego.

Suszona Aronia kosztuje ok. 25 złotych za kilogram. Najlepiej jednak pojechać na wioskę i się targować z chłopem i mieć ten owoc z pierwszego sortu.

 

Rate this post
Pokaż więcej

5 Komentarzy

  1. Tyab spodobały mi się twoje artykuły dotyczące zdrowego odzywania, ze swojej strony polecam yerba mate, moze kiedys napiszesz tez cos o niej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button