Relacje z KobietamiWszystkie Wpisy

Dyskrecja w związku

Dlaczego nie należy prać prać swoich związkowych "brudów" publicznie?

Dyskrecja w związku – czyli dlaczego nie należy prać prać swoich związkowych „brudów” publicznie?

Jak wygląda dyskrecja w związku
Jak wygląda dyskrecja w związku

Jest takie mądre powiedzenie:

-Mowa jest srebrem, a milczenie złotem

Powiedzenie te również ma zastosowanie w relacjach damsko – męskich oraz w związku. Ludzie lubią ze sobą rozmawiać. Nierzadko ta rozmowa są to nic innego jak zwykłe plotki, które dostarczają ludziom emocji. Szczęście kocha ciszę i w odniesieniu do związków sprawdza się doskonale. Jest to oczywista oczywistość, którą chyba każdy zna, jednak czy stosuje w swoim związku? Już niekoniecznie. W tym artykule przedstawię jak wygląda dyskrecja w związku, od czego zależy dyskrecja w związku oraz dlaczego nie należy prać swoich związkowych „brudów” publicznie.


Dyskrecja w związku – czyli dlaczego nie należy prać prać swoich związkowych „brudów” publicznie?

 

Wchodząc w związek zarówno kobieta jak i mężczyzna zaczynają poznawać siebie nawzajem. Poznając siebie nawzajem, nagle na wierzch będą wychodzić różne sytuacje życia codziennego. Te z których np: mężczyzna może być dumny, ale również i te które wcześniej chciałby ukryć przed całym światem. Mogą to być różnego rodzaju problemy, kompleksy, wstydliwe sytuacje z życia codziennego oraz te dotyczącego jego rodziny czy najbliższego otoczenia. Mogą to być również i różnego rodzaju konflikty, które również powinny pozostać w tajemnicy.  A skoro tak, to partnerzy powinni zachować dyskrecję będąc w związku, ale również i „po związku”. Niestety rzadko się tak zda

Czym jest dyskrecja w związku?

 

Dyskrecja w związku jest jednym z podstawowych elementów, które zapewniają stabilność, zaufanie, szacunek i trwałość w związku. Dyskrecja w związku, to umiejętność zachowania prywatności i niezdradzania zaufanych informacji, które są pomiędzy partnerami. Niestety, w dzisiejszych czasach, w epoce social mediów, dyskrecja w związku jest coraz trudniejsza do osiągnięcia. Coraz więcej ludzi pragnie upubliczniać swoje związki i swoje problemy na różnych platformach społecznościowych, gdzie można widzieć różnego rodzaju dramy, pomiędzy partnerami lub byłymi partnerami.

Komu najczęściej ludzie powierzają swoje związkowe  tajemnice?

 

Najczęściej ludzie powierzają swoje tajemnice związkowe swojej rodzinie, mamie, ojcu, bratu, siostrze, przyjaciołom, kolegom, koleżankom czy znajomym.  Może to mieć formę zaczerpnięcia rady czy zemsty w formie ośmieszenia swojego – najczęściej już byłego partnera w oczach np: wspólnych znajomych.

Nierzadko partnerzy również wtajemniczają w swój związek postronne osoby, które są niezwiązane z nimi oraz sytuacją. Wielokrotnie byłem świadkiem jak para kłóciła się publicznie ze sobą, wywlekając różnego rodzaju brudy na siebie, nie zwracając uwagi na obcych ludzi dookoła. Zawsze kiedy jestem na wakacjach, to mam te szczęście, że trafiam na podpitą parę, która się kłóci ze sobą :):):)

Sam również kiedyś byłem „ofiarą” kłótni, w której to na tamten czas moja jeszcze dziewczyna pod wpływem nerwów, tak darła mordę na mnie w kłótni, wywlekając mi wszystkie sytuacje z przeszłości, w których dałem dupy jako facet. Darła się jak pojebana, że aż ludzie podnosili głowy do góry i wszystko słyszeli. A ja myślałem, że zapadnę się pod ziemię na samą myśl o tym, że za ścianą jest nasz współlokator, który jednocześnie był bardzo dobrym moim kolegą.

Od czego zależy dyskrecja w związku?

 

Od czego zależy dyskrecja w związku?

Dyskrecja w związku zależy w głównej mierze od:

  • Charakteru danego człowieka:

Dyskrecja w związku zależy głównie od charakteru drugiego człowieka. To czy człowiek jest dyskretny lub też nie, zależy od tego jaką jest osobą. Jednemu człowiekowi powiesz coś i będzie trzymał język za zębami. Drugi pójdzie i wszystko rozpowie dookoła, ponieważ będzie czuł taką wewnętrzną potrzebę, podzielenia się z innymi ludźmi tym co mu powiedziałeś lub czego był świadkiem.

Pamiętaj, że charakter drugiego człowieka możesz poznać dopiero w ekstremalnych sytuacjach. W relacjach damsko – męskich taką ekstremalną sytuacją, w której wychodzi prawdziwa twarz kobiety jest rozstanie. I przy okazji właśnie rozstań pary najczęściej „piorą” publicznie swoje brudy. Może być tak, że Twoja ex dziewczyna czy żona będzie chciała się na Tobie zemścić w jakiś sposób i wykorzysta swoją wiedzę o Tobie, jaką zgromadziła przez czas trwania waszego związku, przeciwko Tobie. Tylko po to, aby się na Tobie zemścić i Ci dopierdolić. Mściwość wynika wprost z charakteru danej osoby, dlatego też warto zwracać uwagę na to – czy kobieta jest mściwa i ma długi język na pierwszych randkach, zanim wejdzie z Tobą w związek i dowie się o Tobie rzeczy, które nie powinna wiedzieć osoba o takim charakterze.

  • Jego dojrzałości:

Dyskrecja w związku zależy również od dojrzałości człowieka. Dojrzałość nabywa się z wiekiem oraz życiowym doświadczeniem. Inaczej zachowują się ludzie, którzy mają 18 lat, a inaczej 25, 30, +40 latkowie. Inaczej zachowuje się człowiek, dla którego jakaś sytuacja jest NOWOŚCIĄ, a inaczej zachowuje się człowiek, który jest do czegoś już przyzwyczajony. Potrzeby takich ludzi do podzielenia się czymś ze swojego życia, jest na zupełnie innym poziomie. Nastolatek jak ma upojną noc z kobietą, to potem najczęściej chwali się dookoła tym co przeżył. Dorosły, dojrzały mężczyzna nie ma w zasadzie potrzeby chwalenia się takimi sprawami dookoła. Zostawi je dla siebie, bo czym tu się chwalić? Drewnem w lesie?

Pamiętam jak wszedłem w świat uwodzenia i trochę przeżyłem przygód z kobietami, to na początku również miałem potrzebę pochwalenia się moim kolegom – jaki to jestem jebaka. Niestety różnie na tym potem wychodziłem, gdyż powiedziałem za dużo i kilka razy moje słowa dotarły pocztą pantoflową do kobiety, którą tam się pochwaliłem kumplom, aby być w ich oczach „fajnym”. Nie wyglądało to za dobrze. Więcej o tym przeczytasz w blogu poniżej.


Przeczytaj Również: Dyskrecja z kobietami


 

Z czasem, w miarę ilości kobiet na liczniku po prostu nie miałem potrzeby, ani ochoty o czymkolwiek wspominać. Wiązało się to z moim doświadczeniem i tym, że parę razy na takim chwaleniu się po prostu przejechałem. Emocjonalnie również nie miałem takiej potrzeby. Z politowaniem więc patrzyłem na kolegów, którzy chwalili się tym, że idą tam skąd ja właściwie już wracałem. Być może pisząc ten wpis oraz bloga damcidomyslenia.pl wygląda, że się chwalę :):):) Niestety nie da się inaczej „dawać do myślenia”, bez podawania przykładów z mojego życia. Jednak robię to w celach edukacyjnych :):):)

Podobnie jest z kobietami. Inaczej do dyskrecji podchodzą młode kobiety, a inaczej dojrzałe kobiety. Jak wiążesz się z młodą kobietą, to za bardzo nie liczyłbym na jej dyskrecję. Pamiętam jak mając 29 lat przez chwilę spotykałem się z 20 letnią, młodą, kobietą. Była to szybka i krótka znajomość. Trwała około miesiąca i tyle wystarczyło, aby kobieta w miarę mnie poznała. Zdarzyła się taka sytuacja, że migdaląc się z nią w samochodzie w Grudniu po południu, przy -10 stopni, nie chciała stanąć mi fujara. Była to jedna taka sytuacja w której nie wyszło. Zresztą nie miałem ochoty na nią i to ona się do mnie dobierała, a nie ja do niej. Niby ok, ale kiedy nasza znajomość dobiegła końca, to ta rozpowiedziała o tej „wstydliwej” dla mnie sytuacji, naszym wspólnym koleżankom. Dodatkowo jeszcze podkoloryzowała temat tak, że wyszedłem na jakiegoś impotenta :):):) Dorosła, dojrzała kobieta w życiu czegoś takiego by nie powiedziała swoim koleżankom, ponieważ nie miałaby takiej emocjonalnie potrzeby.

  • Od zasad ustalonych wcześniej w związku:

Dyskrecja w związku zależy również od wcześniej ustalonych – wspólnych zasad. Przed wejściem w związek mówisz kobiecie czego od niej oczekujesz i takim sposobem pokazujesz jej – jak ma Cię traktować. Jeśli nie ustalisz z nią zasad, to potem nie zdziw się, że słowo – dyskrecja będzie dla niej obce. Przed wejściem w związek mówisz, że oczekujesz od kobiety szacunku, szczerości, zaufania oraz np: dyskrecji. To co wydarzyło się w związku, to zostaje również w związku.

  • Od wartości jaką ma mężczyzna w oczach kobiety:

Jeśli w oczach kobiety mężczyzna ma dużą wartość, to raczej nie będzie ona mówiła na niego w sposób negatywny wszystkim dookoła. Zazwyczaj kobieta wtedy staje po stronie mężczyzny, nawet jeśli jest atakowany przez otoczenie kobiety. Można powiedzieć, że broni go jak lwica. Jednak kiedy mężczyzna straci wartość, to również kobieta może mieć potrzebę – „ponarzekania” sobie trochę na niego.

Jak sprawdzić w subtelny sposób czy kobieta jest dyskretna?

 

Jak sprawdzić w subtelny sposób czy kobieta jest z natury – charakteru dyskretna?

Charakter kobiety możesz sprawdzić w wyniku:

  • Obserwacji:

Warto obserwować zachowanie kobiety na randkach czy spotkaniach, przed wejściem z nią w związek. Warto zwracać uwagę na to:

-W jaki sposób mówi o byłym facecie? Czy mówi dobrze, milczy czy mówi same złe rzeczy?

-Jakie rzeczy mówi o byłym facecie? Czy wywleka niepytana brudy na jego temat?

-Czy opowiada złe rzeczy o swoim facecie – niepytana?

-Jakie informacje przekazuje Ci na temat swojego poprzedniego związku? Czy są to informacje intymne, których nie powinieneś w sumie wiedzieć?

-W jaki sposób wypowiada się o swojej rodzinie? Matce, ojcu, bracie, siostrze?

-W jaki sposób się wypowiada o swoich kolegach, koleżankach? Czy ich obgaduje? Poniża w Twoich oczach? Ośmiesza?

-Czy jest mściwa? Czy planuje jakąś zemstę na swoim byłym facecie? Czy opowiada w jaki sposób zemści się na nim? Czy mówi, że mu czegoś nie daruje?

Nie ukrywajmy, ale miałem do czynienia z dużą ilością kobiet, które – „NA DZIEŃ DOBRY”, zupełnie niepytane, wywlekały brudy ze swojego poprzedniego związku, stawiając swojego ex w nieciekawym świetle w moich oczach. Rozumiem jeszcze jakbym usłyszał to drążąc temat, będąc już z nimi w związku. Wtedy – jak najbardziej OK. Jednak rzecz ta się działa nierzadko na pierwszych spotkaniach, na których dopiero co się poznawaliśmy, a ja już wiedziałem – jak bardzo zostały skrzywdzone przez ich byłego. Bywało tak, że kobiety wywlekały związkowe „brudy” w moim towarzystwie o facecie, z którym były jeszcze w związku. Od razu je skreślałem jako kandydatkę na moją drugą połówką i jak zasłużyły, to jedynie na co mogły liczyć to na jednonocną przygodę :):):)

Ostatnio odezwała się do mnie moja znajoma, z którą 10 lat temu przez chwilę się spotykałem. One zawsze wracają:):):) Zaśmiałem się jak zaprosiła mnie do znajomych na Facebooku i od razu napisała. Wiedziałem, że prawdopodobnie rozstała się z facetem i teraz wypisuje po swoich „byłych”, „niedoszłych” kolegach, szukając z nimi kontaktu. Pogadaliśmy chwilę, powspominaliśmy stare czasy i ona nagle ni z gruchy, ni z pietruchy, zaczęła mi się żalić na tego swojego byłego. Wywlekała brudy na jego temat, o które tak naprawdę nie pytałem. Na jedną moją wiadomość do niej, która zawierała może trzy słowa w stylu „OK”, „SPOKO”, AHA” przypadała cała pralka ubrań zabrudzonych żalami i pretensjami do niego. Dodatkowo kobieta ta obmyślała plan zemsty na swoim byłym. Opowiadała jak go podpierdoli do różnych instytucji, że nie da mu dziecka, że szuka na niego haków. Istna wariatka! Jedyne co sobie wtedy pomyślałem to:

-Dobrze wiedzieć jaka jesteś w ekstremalnych sytuacjach

  • Zadawania jej odpowiednich pytań:

Żeby się dowiedzieć – czy kobieta jest dyskretna, możesz ją się o to spytać wprost. Potem tylko obserwuj w jaki sposób się wypowiada na dany temat.

-Zadaj jej pytanie o najbliższych przyjaciół i patrz co o nich mówi.

-Zadaj jej pytanie o jej rodzinę i patrz w jaki sposób się o niej wypowiada.

-Zadaj jej pytanie o jej poprzedni związek czy byłego faceta i patrz w jaki sposób się wypowiada.

Żeby dowiedzieć się czy kobieta nie pierze publicznie brudów wystarczy w zasadzie tylko jeden impuls. Wystarczy tylko mała iskierka. Wystarczy tylko wejść w dyskretny sposób na temat rodziny, znajomych czy jej byłego faceta oraz jej problemów. Wystarczy rzucić „kawałek mięsa” i sprawdzić czy kobieta poczuje „krew” i podłapie temat – rozwodząc się nad nim za bardzo.

Jeśli zauważysz, że trzeba kobietę „ciągnąć za język”, to wtedy dobrze to rokuje na przyszłość. Jeśli jednak kobieta podłapie temat i zaczyna od razu narzekać, żalić się lub stawiać kogoś w niekorzystnym świetle w Twoich oczach, to wiedz, że również tak też będzie i z Tobą jak coś pójdzie nie tak.

Przykłady takich pytań:

-Masz jakąś przyjaciółkę? Jak wam się układa? Wierzysz w ogóle w przyjaźń? Ile najdłużej się nie odzywałyście? O co poszło? Kto kogo pierwszy przeprosił? Czy zwierzasz się przyjaciółce? O jakich tematach byś jej nie powiedziała?

Obserwuj w jaki sposób się wypowiada o swojej przyjaźni i swoich przyjaciółkach.

-Gdybyś mogła cofnąć czas to weszła byś w związek ze swoim byłym facetem? Dlaczego tak? Dlaczego nie? Czego nauczyłaś się z poprzedniego związku? Co wyniosłaś dobrego z poprzedniego związku?

Jeśli kobieta odpowie tylko – NIE lub nie będzie chciała rozmawiać na ten temat to jest to zrozumiałe. Jak jednak zacznie się żalić na swojego byłego, opowiadać jak ją mocno skrzywdził i źle traktował, a jest to wasze pierwsze spotkanie, to niech zapali Ci się czerwona lampka w głowie.

-Jakie relacje masz ze swoją rodziną? Podobno z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciach!

Jeśli Ci przytaknie i będzie Ci się żaliła, wyciągając rodzinne brudy, to wiedz, że również tak będzie z Tobą.

W jakich sytuacjach najczęściej wywlekane są „związkowe brudy”?

 

W jakich sytuacjach najczęściej wywlekane są związkowe?

Najczęściej związkowe brudy są wywlekane w ekstremalnych sytuacjach, do których zazwyczaj należy – koniec związku lub jego końcówka. Również kobieta nie gryzie się w język, kiedy w jej oczach facet stracił atrakcyjność, autorytet i szacunek. Wtedy najczęściej kobieta spotyka się ze swoimi koleżankami – nierzadko singielkami, samotnymi matkami i rozwódami, by się ich poradzić – co ma robić, bo jej facet jest taką jebaną ofermą, że to głowa mała.

Moja była dziewczyna na kilka tygodni przed naszym oficjalnym rozstaniem, spotykała się z grupką swoich koleżanek na różnych babskich posiadówach. Zapewne tam byłem obgadywany do granic możliwości, a ona prała nasze związkowe brudy w ich towarzystwie. Teraz sobie przypominam dlaczego one się tak dziwnie na mnie patrzyły – jak przychodziły do naszego mieszkania na chwile. Na tamten czas myślałem, że są zjebane, ale moja ex mnie obsmarowywała do nich.

Pamiętam jak już po rozstaniu jedna z podpitych koleżanek mojej ex z którą dobrze żyłem, chciała mi COŚ powiedzieć. Miałem wrażenie, że TO COŚ było grubego kalibru. Gruby brud który został wywleczony z naszego związku. Coś co mnie oczerniało. Coś co zabierało mi wartość w oczach innych kobiet. Coś co nie powinno wyjść. Jednak ostatecznie ugryzła się w język i mi nie powiedziała, ponieważ bym się wkurwił.

Dlaczego nie należy prać swoich związkowych „brudów” publicznie?

 

Dlaczego nie należy prać swoich związkowych „brudów” publicznie?

Ponieważ związek jest narażony na plotki. A to może również źle wpłynąć na relacje pomiędzy partnerami. W związku liczy się – SZCZEROŚĆ, ROZMOWA, SZACUNEK, ZAUFANIE. Jeśli w związku jedna strona wywleka brudy i żale, to ewidentnie brakuje tu rozmowy oraz występuje brak zaufania. No bo jak można ufać osobie, która nie potrafi dochować tajemnicy w związku?

Taki przykład:

Żona skarży się znajomym, że mąż jest o nią strasznie zazdrosny, opowiada o wszystkich szczegółach kłótni z ostatniego tygodnia, gdzie w tle była zazdrość. Może była to delikatna zazdrość, ale żona trochę podkoloryzowała.

Co się dzieje wtedy dzieje, kiedy wyjdą związkowe tajemnice na zewnątrz?

Mąż w oczach ich wspólnych znajomych wychodzi na jakiegoś histeryka.  W taki sposób jego autorytet w ich oczach może spaść. Również w parze z autorytetem spada należny mu szacunek. Ich wspólni znajomi przestają traktować go poważnie.  Być może niektórzy zaczynają być do niego negatywnie nastawieni.

Mojego znajomego żona poskarżyła się siostrze na temat swojego męża. Już nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale postawiła go w jej oczach w złym świetle. Powiedziała coś – co powinno zostać między nimi dla ich wspólnego dobra. I nawet jak się „pogodzili”, to siostra pamiętała jej słowa i jej relacje ze szwagrem uległy mocnemu ochłodzeniu. Nie było to w ogóle potrzebne.

Pamiętam jak mój kolega rozstał się z dziewczyną. Poszliśmy na piwo i on żalił mi się na nią. Żaląc się wywlekał brudy z ich związku, które słuchałem. Wypiliśmy, a ja udzieliłem mu wskazówek. Koniec końców oni się zeszli, a ja mimo wszystko zostałem wrogiem ich związku numer jeden, tylko dlatego, że nasłuchałem się ich prywatnych brudów. Z drugiej strony obraz tego gościa również zmienił się w moich oczach, bo jak można było wrócić do kobiety wywlekając na nią wcześniej brudy grubego kalibru?


Przeczytaj Też:  Jak odzyskać byłą dziewczynę


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania.


Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

Oceń ten wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.

 

5/5 - (4 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button