Rozwój OsobistyWszystkie Wpisy

Jak manipulować ludźmi – 101 Sposobów

Jak manipulować ludźmi – 101 Sposobów:

Jak manipulować ludźmi
Jak manipulować ludźmi

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym – jak manipulować ludźmi?

Jeśli tak, to świetnie trafiłeś, bo mam dla Ciebie coś wyjątkowego, co sprawi, że będziesz ułatwiał sobie życie na każdym kroku w kontaktach z Twoimi przyjaciółmi, kolegami, znajomymi czy obcymi ludźmi. Zanim jednak zdradzę Ci sposób w jaki możesz manipulować ludźmi na 101 różnych sposobów, pozwól, że opowiem Ci pewną historię:


W Azji Środkowej przywódca potężnego imperium Mongołów – Akbar, postanowił przetestować inteligencję oraz spryt, swojego najbliższego doradcy Birbala.

Co zrobił Akbar?

Narysował na piasku linię:

Jak manipulować ludźmi
Jak manipulować ludźmi

I pod groźbą śmierci zadał mu bardzo trudne, logiczne pytanie:

– Jak można zmniejszyć lub usunąć powyższą linię narysowaną na ziemi, w taki sposób, aby nie dotknąć jej w żaden sposób?

No właśnie! Wejdź w skórę Birbala. Jakbyś był na jego miejscu, to co byś zrobił? Jakbyś odpowiedział na to pytanie? W jaki sposób byś usunął powyższą linię z ziemi, jednocześnie jej nie dotykając? Pomyśl!

Co zrobił Birbal? W jaki sposób rozwiązał to  trudne zadanie?

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Birbal rozwiązał te zadanie w bardzo sprytny sposób, za pomocą manipulacji. Po prostu narysował obok linii narysowanej przez Akbara, linię dużo grubszą i dużo dłuższą. W taki właśnie sposób zmniejszył w oczach Akbara za pomocą prawa kontrastu jej znaczenie.

Jaki z tego morał?

Morał z tego taki. Im prostsze rozwiązanie, tym bardziej wykonalne. Prostota połączona z technikami manipulacji jest kluczem do sukcesu oraz łatwego i lżejszego życia.

W psychologii, perswazji i wywieraniu wpływu, prawo kontrastu odnosi się do zasady, że prezentowanie dwóch elementów w sposób kontrastujący, może wpływać na percepcję i ocenę tych elementów.

W kontekście perswazji, wykorzystuje się prawo kontrastu do manipulowania percepcją odbiorcy i wpływania na jego decyzje. Przykładem może być sprzedaż produktów, gdzie stosowanie technik kontrastu może sprawić, że oferta wydaje się bardziej korzystna dla klienta.

Jeden z przykładów zastosowania prawo kontrastu w perswazji to tzw. technika „door-in-the-face” (drzwi w twarz). Polega ona na złożeniu początkowo bardzo niekorzystnej prośby, która zostaje odrzucona, a następnie zaproponowaniu mniej wymagającej prośby. Odbiorca, w porównaniu do pierwotnej prośby, postrzega drugą jako bardziej korzystną i bardziej skłonny jest na nią przystać.

Prawo kontrastu może również być stosowane w reklamach i marketingu. Przedstawienie produktu lub usługi w kontraście do innych dostępnych opcji może podkreślać jego unikalne cechy i zalety, co może przekonać konsumentów do wyboru właśnie tego produktu.

Wpływ prawo kontrastu w psychologii i perswazji wynika z tendencji ludzkiego umysłu do porównywania i oceniania różnic między dwoma elementami. Wykorzystanie tego zjawiska może być skuteczną strategią w celu wywarcia wpływu na percepcję i decyzje odbiorcy.


Jak manipulować ludźmi – darmowa książka:

 

Jak manipulować ludźmi?

Mam coś co sprawi, że Twoje życie może być dużo lżejsze i łatwiejsze. Są to różnego rodzaju proste triki, tipi, sztuczki, dające do myślenia o tematyce manipulacji ludźmi i komunikacji. Sztuczki dające niesprawiedliwą przewagę nad Twoimi przyjaciółmi, kolegami, znajomymi czy innymi ludźmi. Jest to 101 Technik Manipulacji, którymi możesz ułatwić sobie życie każdego dnia w kontaktach z ludźmi.

Są to tego typu rzeczy, które wrzucam tu w formie postów na moim fanpage na Facebooku. Krótko, zwięźle i na temat z moim drobnym komentarzem. Jest w przygotowaniu PDF z tym związany. Mam już zebrany materiał – powypisywany. Kwestia tylko to ogarnąć , aby miało ręce i nogi. Zajmie to myślę 2 max 3 TYGODNI i będzie gotowy PDF.

Jednak jest problem taki – czy jest sens to robić?

Sprawdźmy więc:

Jak manipulować ludźmi – darmowa książka „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji:

"Władca Marionetek - 101 Technik Manipulacji Ludźmi"
„Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji Ludźmi”

Jeśli do 10 czerwca 2023 roku zbierze się 👉 20 chętnych, którzy do tego dnia wesprą mnie kawą w dowolnej kwocie. Może być to:

-5 zł

-10zł

15zł

-20 zł

-Lub więcej…

Nie ważne ile. Ile chcecie i ile możecie.  Co łaska. Tu nie ma żadnej ceny, ponieważ ja niczego nie sprzedaję oraz nic nie oferuję. To będę zmuszony w ramach podziękowania wam za wsparcie strony damcidomyslenia.pl darowizną w dowolnej kwocie, napisać E-BOOKA „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji” w podziękowaniu za wsparcie i miły gest.

Jak widać okładka jest już zrobiona oraz tytuł również się znalazł, więc prace nad darmową książką w zamian za wsparcie dowolną kwotą, ruszyły pełną parą. Oczywiście nie będzie oczywiście to wielkie dzieło literackie, ale wiedza będzie konkretna. Całość wsparcia oczywiście idzie na rozwój damcidomyslenia.pl oraz moją motywację do dalszego pisania.

Przy okazji zobaczę ile osób jest zainteresowana czymkolwiek ode mnie :):):) I czy w przyszłości będzie sens w ogóle jeszcze pisać jakieś książki czy je dokańczać.

Jeśli nie zbierze się 20 osób…

To cóż…trudno ..

Te osoby co mnie wesprą dowolną kwotą dostaną ode mnie w formie podziękowania okrojoną wersje z tych 101 Technik. A ile to już nie wiem. Może będzie 15? Może 20? Może 30? Na pewno będę chciał się mimo wszystko odwdzięczyć za każdą sumę wsparcia.


Jak zdobyć darmową książkę „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji” – krok po kroku:

 

Jak zdobyć darmową książkę „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji” krok po kroku:

  1. Klikasz w poniższy link koloru niebieskiego:

Pod tym linkiem mieści się strona internetowa buycoffe.co. Jest to strona świadcząca usługi płatnicze i wypłacająca darowizny dla internetowych twórców. Te usługi płatnicze określone są nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego w ramach statusu Małej Instytucji Płatniczej.

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ


 

2. Wybierasz kwotę, którą chcesz mnie wesprzeć – wesprzeć damcidomyslenia.pl

Może być to 5 zł, może być to 10 zł, może być to 15 zł, może i 20 zł. Może być również i więcej :):):) Nie obrażę się. Nie ważne ile. Ile chcesz, na ile mnie cenisz i ile możesz. Nie ma tu konkretnej ceny, choć wiedza będzie dla Ciebie bezcenna i może sprawić, że Twoje życie w kontaktach z ludźmi, będzie dużo lżejsze. Chodzi tu o wsparcie, które w ramach podziękowania, zgodnie z prawem wzajemności dostaniesz całkowicie za darmo PDF – a w niedługim czasie. Właśnie pracuję nad nim, a to czy wyjdzie w pełni – zależeć będzie od Ciebie. Już teraz mogę powiedzieć, że będzie na 99,99% :):):)

3. Podajesz na stronie buycoffe.to swoje dane:

Imię i nazwisko, które może być fikcyjne. Podajesz swojego również maila, który musi być prawdziwy, bo na niego dostaniesz PDF -a „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji Ludźmi” w niedalekiej przyszłości.


4. Zgadzasz się na wysłanie maila z książką na podany adres mailowy:

Podając maila, na który w przyszłości wyślę Ci książkę w formacie PDF – „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji Ludźmi, jednocześnie wyrażasz zgodę na wysłanie takiej wiadomości do Ciebie. Jeśli nie wyrażasz zgody, to nie podajesz maila, co wiąże się z tym, że nie dostaniesz książki, a ja od Ciebie wsparcia :):):)


4. Zaznaczasz opcję – chcę dołączyć wiadomość twórcy:

Zaznaczasz opcję – chcę dołączyć wiadomość twórcy


5. W wiadomości wpisujesz tylko jedno słowo – „101”

W polu wiadomość do twórcy, wpisujesz tylko – „101„.  Jest to bardzo ważne. Dzięki temu będę wiedział, że jesteś zainteresowany PDF – em związanym z tematyką manipulacji. Jak nie będzie treści – „101”, to po prostu go nie wyślę :):):) i uznam, że wsparłeś mnie bezinteresownie :):):) i nie chcesz ode mnie nic w podziękowaniu za wsparcie.


6. Robisz przelew dowolnej kwoty:

Masz do dyspozycji: BLIK, przelew online, przelew pocztowy:


7. Jak tylko dostanę ze strony buycoffe.to informację o przekazanej mi darowiźnie:

Jak dostanę tylko informację zwrotną ze strony buycoffe.to o wpłaconej darowiźnie, to wpisuję Cię na listę oczekujących na książkę w podziękowaniu za wsparcie.


8. Wyślę PDF -a z maila:  damcidomyslenia@gmail.com

PDF -a wyślę z damcidomyslenia@gmail.com . Zaglądaj też w zakładkę SPAM. Jakby coś nie doszło to po prostu napisz jeszcze raz na maila wyżej podanego.


9. Kiedy będzie można spodziewać się książki:

Książki „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji Ludźmi” Możesz spodziewać się w okolicach 21 Czerwca. Będę robił wszystko, aby jednak powstała wcześniej. Już mam zgromadzony wstępnie materiał, lecz trzeba go uporządkować.

W okolicach również tej daty, można pisać do mnie zapytania odnośnie książki na: damcidomyslenia@gmail.com

 

"Władca Marionetek - 101 Technik Manipulacji Ludźmi"
„Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji Ludźmi” – widok podglądowy

 

5/5 - (1 vote)
Pokaż więcej

2 Komentarzy

  1. Ciekawy wpis, czekam z niecierpliwościa na „101 sposobów manipulowania kobietami” czyli poradnik jak sobie je wokół palca obkręcić żeby nie mogły się od nas oderwać (możesz już sobie darować moralność i etykę nie będę zły ;))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button