Rozwój OsobistyWszystkie Wpisy

Jak poprawić pamięć za pomocą głodu

Jak poprawić pamięć za pomocą głodu

Jak poprawić sprawność umysłową za pomocą głodu
Jak poprawić sprawność umysłową za pomocą głodu

 

Ana Carvalho z Uniwersytetu w Coimbrze – Portugalia i jej współpracownicy odkryli w jaki sposób Grelina będąca hormonem syntezowanym w przewodzie pokarmowym, działa na mózg na poziomie molekularnym, aby poprawić pamięć i zdolności uczenia się.

-Nasze wyniki ujawniają mechanizm, który może wyjaśnić poprawę zdolności umysłowych, dzięki Grelinie i sugerują, że istnieje związek między metabolizmem energetycznym, a uczeniem się”

Tak piszą autorzy badania w artykule opublikowanym w „Proceedings of the National Academy Of Sciences”

Grelina jest produkowana przez komórki w żołądku, gdy nie ma w nim pokarmu – czyli wtedy kiedy burczy nam w brzuchu :):):) Gdy pojawia się ten hormon, przyspiesza się tempo przemiany materii oraz wymiana informacji między komórkami. Poprawia się również pamięć, a człowiek staje się bardziej otwarty na nowe informacje. Korzyści płynące z głodu dla produktywności są niezaprzeczalne. Jest to wbudowane w nas na poziomie biologicznym, ponieważ ciało musi się podnieść i dać z siebie wszystko podczas poszukiwania zdobyczy.

Jak poprawić pamięć za pomocą głodu – 3 proste wskazówki:

 

Post kojarzy się z uczuciem głodu. Większość mędrców i myślicieli tego świata stosowało post dla oczyszczenia się i poprawy jasności umysłu. Post również zawarty jest w wielu religiach tego świata. Nie musisz głodować przez 40 dni jak Jezus Chrystus na pustyni, aby usprawnić swój proces myślenia. Wystarczy, że zastosujesz się do trzech poniższych wskazówek.

  1.  Nie jedz nic przed podjęciem ważnych dla siebie decyzji
  2. Kiedy musisz coś wymyślić lub wykazać się kreatywnością, to rób to na pusty żołądek.
  3. Po wymyśleniu nowych pomysłów i rozwiązań zadbaj o to, by się najeść, „nasycić” i spojrzeć na swoje rozwiązania i pomysły w nowy sposób. Bo głodny i pełny mają różne punkty widzenia. Jak mawia stare powiedzenie – ” syty głodnego nie zrozumie” :):):)

Chcesz wiedzieć więcej na temat poprawy pamięci?


Przeczytaj Także: Modafinil – zaawansowany środek na pamięć i koncentrację


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń Wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.

5/5 - (2 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button