Relacje z KobietamiWszystkie Wpisy

Moja dziewczyna się ze mnie śmieje – co robić?

Moja dziewczyna się ze mnie śmieje – co robić?

 

Zacznę od małego wprowadzenia. Jakiś czas temu dostałem mniej więcej takie pytanie od mojego czytelnika na maila. Z tą różnicą, że jego kobieta wyśmiewa się z niego przy ich wspólnych znajomych, a on nie wiedział co w takiej sytuacji zrobić. Boże! Jak ja chciałbym mieć takie problemy w życiu. Jeśli mężczyzna ma takie problemy z kobietami i nie wie jak je rozwiązać, to albo jest bardzo młody – nastolatek, albo zgubił gdzieś dawno temu swoje jaja po drodze i teraz ma tego efekt. Prawdopodobnie jednak jest to osoba bardzo młoda, która dopiero wchodzi w dorosłość oraz relacje z kobietami, więc można to zrozumieć i wybaczyć :):):)

Dziewczyna się ze mnie śmieje
Dziewczyna się ze mnie śmieje

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłym śmiechem, a szyderstwem?

 

W pierwszej kolejności należy odróżnić zwykły śmiech od szyderstwa. Jaka jest różnica pomiędzy zwykłym śmiechem, a szyderstwem?

Zwykły śmiech jest po prostą formą żartu – niekiedy pieszczotliwą, a szyderstwo jest formą braku szacunku. I w tym miejscu należy odróżnić zwykły żart, który również może być kobiecym testem, od szyderstwa spowodowanego utratą wartości pod postacią szacunku w oczach kobiety.

O testowaniu mężczyzn przez kobiety możesz przeczytać poniżej:


Przeczytaj Teraz: O co chodzi kobietom – czym są kobiece testy


Śmiech będący formą żartu, będącego również i kobiecym testem sprawdzającym pewność siebie i wartość mężczyzny, wygląda mniej więcej tak:

Ooo jaki malutki – kiedy kobieta pierwszy raz zobaczy raz Ciebie nagiego

Śmiech będący formą szydery, która ma na celu obniżenie Twojej wartości i poniżenie, będzie wyglądał w tej samej sytuacji mniej więcej tak:

-Ha ha ha, ale masz małego pindola ha ha ha, z czym do ludzi ha ha ha, z robakiem to na ryby. Nigdy nie widziałam tak małej fujarki jak Twoja ha ha ha

Śmiech w formie żartu od szyderstwa mającego zazwyczaj obniżyć Twoją wartość i poniżyć, można odróżnić po tonie głosu i składni zdania. Śmiech w formie żartu jest zazwyczaj pieszczotliwy i jednozdaniowy. Można go odczuć jako forma droczenia się czy małego pstryczka w nos.

Szydera zazwyczaj ma formę rozbudowaną,  gdzie zazwyczaj mężczyzna jest porównywany do kogoś lepszego. Szydera w swym tonie ma zabarwienie złośliwe. Szyderę można odczuć jako wbicie szpili lub nawet noża w serce, tam gdzie najbardziej boli męskie EGO.


Dlaczego powinieneś potrafić rozpoznać żart od szydery?

 

Dlaczego powinieneś potrafić rozpoznać żart od szydery?

Powinieneś umieć rozpoznać żart od szydery, ponieważ jeśli reagujesz emocjonalnie na mały żarcik w sposób taki, jakby Ci ktoś rodzinę skarpetą zabił, to oznaczać może tylko jedno. Jesteś przewrażliwiony na swoim punkcie i niestabilny emocjonalnie. Kobieta może sobie z Ciebie lekko zażartować i zaśmiać, a Twoja reakcja będzie nieadekwatna do sytuacji. Warto to wiedzieć, bo być może ze względu na swoje przewrażliwienie wkręcasz sobie do głowy różne głupoty i robisz z igły widły.


Jakie mogą być przyczyny śmiania się Twojej kobiety z Ciebie ?

 

Przyczyny mogą być różne. Zazwyczaj jest ich kilka. O to one!

  • Kobieta Cię testuje i widząc, że reagujesz emocjonalnie na jej żarty, pozwala sobie na więcej w stosunku do Twojej osoby.
  • Kobieta po prostu Ci się odgryza i odpłaca pięknym za nadobne, wychodząc z założenia, że jeśli Ty sobie możesz z niej żartować, to i ona może robić to samo.
  • Kobieta ma taki styl bycia. Być może to młoda kobieta, która również wchodzi w dorosłość, a Ty nie nauczyłeś jej jeszcze, jak ma Cię traktować.
  • Nie nauczyłeś jej jak ma Cię traktować. Nie rozmawiasz z nią na ten temat, tylko milczysz. Nie mówisz jej, że coś Ci przeszkadza, a ona nie wie, że jej żarty mogą Ciebie ranić.
  • Kobieta Ciebie nie szanuje. Nie masz w jej oczach żadnej wartości. Jednak w tym wypadku nie mówimy o drobnym niewinnym żarcie, lecz o szyderze grubymi nićmi szytej.

Co zazwyczaj wyśmiewa w Tobie kobieta? Z czego się zazwyczaj z Ciebie śmieje?

 

Zwróć uwagę na to co zazwyczaj wyśmiewa w Tobie kobieta? Zwróć uwagę z czego i w jaki sposób się zazwyczaj z Ciebie śmieje? Być może w taki niewinny sposób chce zwrócić Twoją uwagę na jakiś problem, który jej w Tobie nie pasuje.

Pamiętam jak moja kobieta klepała mnie po brzuchu i mówiła:

-Grubasku, być w końcu schudł co?

Kobieta może wyśmiewać w formie żartu lub szydery dosłownie wszystko. Najczęściej jest to wygląd faceta, jego umiejętności, jego zachowanie, jego styl bycia. Bardzo ważną kwestią jest zaobserwowanie czy kobieta zaczyna żartować z czegoś, z czego nigdy nie żartowała. Być może w taki sposób zaczyna jej coś przeszkadzać w Tobie, co jej kiedyś w ogóle nie przeszkadzało. A skoro tak, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że straciłeś jakąś wartość w jej oczach.


Jak często kobieta się z Ciebie śmieje?

 

Można sobie pożartować ze swojego partnera. Czasami nawet trzeba. Ale wszystko ma swój umiar. Jeśli Twoja kobieta żartami z Ciebie przesadza, to ewidentnie jest coś z nią nie tak. Jeśli jest to młoda kobieta 18 – 23 lata to jeszcze można zrozumieć i wychować rozmową.

Jeśli jest starsza i brakuje jej umiaru, to ewidentnie ma coś z deklem. Wszystko ma swoje granice dobrego smaku. Nawet niewinny żart. Jeden, dwa, trzy pstryczki w nos można znieść. Ale jak ktoś Ci nakurwia tak cały dzień, to zaczyna być to męczące. Co za dużo, to nie zdrowo.

W jakich okolicznościach kobieta się z Ciebie śmieje?

 

Kobieta może śmiać się z Ciebie, żartować, a nawet szydzić w różnych okolicznościach. Najczęściej są to następujące okoliczności:

  • Sam na sam, w cztery oczy
  • W towarzystwie znajomych
  • Za plecami

Sam na sam w cztery oczy:

 

Tak jak pisałem powyżej. Jeśli kobieta sobie żartuje ze mnie i nie przekracza przy tym granicy dobrego smaku, to jest dla mnie ok. Dla Ciebie też tak powinno być. Gorzej zaczyna być, jeśli coś co kiedyś kobiecie nie przeszkadzało, nagle zaczyna przeszkadzać, a ona sobie z tego zaczyna żartować. Innymi słowy – coś z czego nie żartowała i nie wyśmiewała, nagle z tego żartuje i wyśmiewa. Może jeszcze nie szydzi, ale jednak da się odczuć pewną nutkę złośliwości. Już powinna się zapalić wtedy Tobie lampka w głowie, ponieważ z takich żartów jest krok od szydery.

Z moją byłą dziewczyną byłem ponad 3 lata. Przez bite 3 lata nigdy nie żartowała sobie z mojego wzrostu ( Mam 174 cm, a ona miała 167 ). W ogóle nawet nie poruszała tego tematu. Owszem! Były w moją stronę różne przytyki. Jak się kłóciliśmy to potrafiła powiedzieć mi parę ostrych słów, ale nigdy nie wchodziła na tematykę mojego wzrostu. Jakoś na 3 miesiące przed naszym rozstaniem zaczynała pieszczotliwie nazywać mnie karzełkiem diabełkiem :):):) W SMS -ach zdarzyło jej się pisać do mnie – krasnalku czy smerfie. A nigdy tak do mnie przez tyle lat nie pisała. Zazwyczaj byłem nazywany misiem, tygryskiem, a nie krasnalem :):):)

Z początku olewałem temat i nie zwracałem na to uwagi, bo brzmiało to w formie pieszczotliwej. Jednak pewnego razu, kiedy stała przy lustrze i poprawiała włosy, nagle wypaliła:

-Mógłbyś być wyższy

Wtedy już zwróciłem uwagę na to – o czym ona tak pierdoli. Spytałem się jej wtedy:

-Co się tak czepiłaś mojego wzrostu?

-Bo do mnie by pasował facet taki z 190 cm – odpowiedziała z uśmiechem

Mimo takich ewidentnych znaków w formie żartu, jeszcze nie z czaiłem, że za moimi plecami kręci z naszym wspólnym kolegą z pracy, który akurat miał te 190 cm wzrostu. Potem to już była równia pochyła. Zaczęła szydzić z moich butów, które były według niej jak dziecko, małych rąk, penisa. Żartowała nie rzadko w towarzystwie, że jedynie co mogę zrobić, to wejść na stojąco pod szafę. Za chwilę dowiedziałem się o moim konkurencie. A zaczęło się tak niewinnie – karzełku diabełku :*:*:*

Więcej na ten temat przeczytasz w moim blogu – jak odzyskać byłą dziewczynę, która odeszła:


Przeczytaj Teraz: Jak Odzyskać Byłą Dziewczynę, Która Odeszła


 

W towarzystwie znajomych:

 

Kobieta powinna sprawić, by jej mężczyzna wyglądał jak najlepiej w oczach innych osób, wspólnych znajomych, postronnych ludzi. Można powiedzieć, że powinna podbijać jego wartość w taki sposób. W końcu z jakiś powodów weszła w związek z takim facetem lub wyszła za niego za mąż. Powinna to robić nawet kiedy nie ma go w pobliżu. Tutaj warto zwrócić uwagę na to w jaki sposób kobieta zwraca się do Ciebie w towarzystwie znajomych i obcych ludzi. W jaki sposób żartuje i Cię traktuje. To pokaże Ci poziom jej szacunku i Twojej wartości.

Czasem zdarzało mi się być naocznym światkiem tego jak kobieta traktuje faceta wśród jego znajomych czy obcych ludzi. Pamiętam jak wszedłem pewnego razu na CPN w moim rodzinnym mieście. Zobaczyłem tam moja dawną znajomą z którą parę razy kilka lat wcześniej się spotykaliśmy. Kiedy ona mnie zobaczyła, to zaczęła głośno zwracać uwagę swojemu mężowi, wyzywając go publicznie od najgorszych. Na moje oko to była ewidentna popisówa z jej strony na zasadzie takiej – „patrz jaka jestem fajna. Besztam mojego starego, a on nawet nie mruknie”.

Za plecami:

 

Kobiety rozmawiają o swoich związkach i swoich facetach między sobą. Jest to całkowicie normalne. I w tym wypadku również kobieta powinna wypowiadać się o Tobie dobrze albo wcale, jak ma Ci coś do zarzucenia. Jeśli kobieta szydzi z Ciebie wśród swoich przyjaciółek, to ewidentnie świadczy to o niej, ale również świadczy o wartości jaką masz w jej oczach.

Pamiętam jak rozstałem się z moją ex. Mieliśmy wspólną koleżankę, która pewnego razu ewidentnie chciała mi coś powiedzieć co moja ex na mnie nadawała w czasie trwania naszego związku, ale ostatecznie ugryzła się w język. Jednak zrobiła to na tyle niefortunnie, że powiedziała jedno słowo, po którym skojarzyłem co chciała mi powiedzieć. A chciała mi powiedzieć o brudach naszego związku jakie prała za moimi plecami, na tamten czas moja dziewczyna. Na tamtą chwilę jeszcze biłem się z myślami czy jej nie wybaczyć i do niej nie wrócić, jednak po tym czego się dowiedziałem odechciało  mi się wszystkiego.

Co robić kiedy kobieta się z nas śmieje? Jak się zachować kiedy kobieta się z nas śmieje?

 

Co robić kiedy kobieta się śmieje ze swojego mężczyzny i robi sobie z niego żarty w towarzystwie, które zaczynają mu przeszkadzać?

Są tu dwie możliwości:

  1. Rozmowa:

Po prostu porozmawiaj ze swoją kobietą. Powiedz co Ci nie pasuje i poproś o poprawę. Tyle i aż tyle. Powiedz jak chcesz, aby zachowywała się w Twoim towarzystwie i towarzystwie innych osób. Ewentualnie wspólnie ustalcie zasady, że np: w towarzystwie nie żartujecie z siebie.

Następnie poczekaj, aż sytuacja się powtórzy i zobacz, jak zachowuje się w podobnych sytuacjach w przyszłości. Następnie wyciągnij wnioski. Jeśli nie ma zmian, to po co Ci taki związek, w którym się źle czujesz?

2. Jeśli nie ma szacunku. To samo pytanie, po co ci związek, w którym nie jesteś szanowany?

Najbardziej zaskakuje mnie to, że mężczyźni w takich sytuacjach tracą język, a potem milczą na ważny dla nich temat w obawie przed stworzeniem sytuacji konfliktowej i próbują przestawić się tak, jakby nic się nie stało. Bez kitu. Ustal własne granice i buduj relacje, których chcesz, a nie zadowalaj się tym, co się dzieje. Jeśli Ci się coś nie podoba, czujesz się urażony, stłamszony, poniżony, to porozmawiaj o tym z kobietą i ewentualnie potem wyciągnij konsekwencje.

Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń Wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.

 

5/5 - (3 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button