Rozwój OsobistyMotywacjaWszystkie Wpisy

Dlaczego warto chodzić codziennie na spacery – 5 powodów

Dlaczego warto chodzić codziennie na spacery – 5 powodów

Dlaczego warto chodzić na spacery
Dlaczego warto chodzić na spacery

Dlaczego powinieneś regularnie chodzić na spacery?

Spacery / chodzenie jest jednym z głównych sposobów regulacji organizmu. Przy codziennych spacerach na poziomie  7-10 kilometrów, nasz organizm  w ciągu 3 – 4 miesięcy do pół roku, nabierze formy, zacznie eliminować toksyny i zacznie się odmładzać.

Spacer  można wykorzystać do rozwoju swojego umysłu. W tym celu przed spacerem trzeba obrać odpowiednią trasę oraz znaleźć coś do myślenia. Ja najczęściej podczas spaceru nagrywam blogi, które potem czytasz na damcidomyslenia.pl . Wraz z przyspieszeniem kroku, przyspiesza proces przetwarzania informacji. Jeśli mamy jakiś problem, to po 3 kilometrach spaceru powinniśmy wpaść na jego najlepsze rozwiązanie. Przy 9 kilometrach nasza kreatywność zostanie pobudzona do tego stopnia, że zaczną wpadać nam do głowy różnego rodzaju pomysły.

Spacer to idealny sposób do rozwoju cech psychicznych czy duchowych. Ale żeby to zrobić, musimy skupić się na jednym kroku lub oddechu i zrobić to w taki sposób, aby w naszej głowie nie było żadnych myśli. Nie ukrywajmy, ale jest to trudne zadanie, bo myśli podczas spaceru same wpadają do głowy. Dlatego praktyka czyni mistrza. Trzeba po prostu się maksymalnie wyciszyć. Wtedy jak to zrobimy to otwiera się pewien kanał do którego wpada moc CHi / Prany / Many / Eteru i nas wypełnia. Wtedy dzieje się to co w religii katolickiej nazywa się – „zesłanie ducha świętego”


5 powodów, dla których warto chodzić codziennie na spacery?

1. Spacer podniesie cię na duchu:

 

Spacer podnosi nastrój, zwłaszcza jeśli jesteś na świeżym powietrzu, a nie na siłowni. Co więcej, udowodniono, że pomagają one na depresję.

Osobiście w tygodniu biegam, ale Sobota i Niedziela idę na spacer. W Soboty zazwyczaj samotnie zaszywam się w lesie i tego bloga właśnie wysłałem Ci z lasu :):):) A w Niedzielę spaceruję z moją kobietą.


2. Spacer obudzi Twoją kreatywność:

 

Jeśli straciłeś inspirację i nie wiesz, jak ją odzyskać lub próbujesz przekształcić pomysł w realny projekt, idź na energiczny spacer. Najlepiej 10 kilometrowy. Chodzenie poprawia konwergencyjne – analogiczne i logiczne i dywergencyjne  – kreatywne typy myślenia.

Jak długo spacerować:

 

Jeśli nie lubisz biegania, a chcesz się poruszać, to proponuję spacery codziennie po 10 kilometrów. Jest to w granicach 12.000 – 15.000 kroków i zajmie Ci to od 1,5 do 2,5 h w zależności od tempa.


3. Spacer pomaga w zwalczaniu objawów alergii:

 

W sezonie alergicznym chcesz zabarykadować się w domu, by ochronić się przed drażniącymi czynnikami i pozbyć się kichania, płaczu, swędzenia. Jednak naukowcy nie popierają tej strategii. Według badań regularne spacery i bieganie są skuteczne w łagodzeniu objawów alergii.


4. Spacer zmniejsza ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego:

 

Zespół metaboliczny to zespół problemów zdrowotnych, który obejmuje wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cukru we krwi i nadwagę. Jest konsekwencją siedzącego trybu życia i złej diety. Jest prekursorem cukrzycy, chorób układu krążenia i wczesnej śmierci. Spacery są doskonałą metodą leczenia tego zespołu.


5. Przedłużenie życia:

 

Codzienne zdrowe chodzenie automatycznie przedłuża życie o 7-10 lat, a te lata możemy przeżyć z przyjemnością, a nie w chorobie. Ruch sprzyja odnowie komórek w organizmie.


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń Wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.


5/5 - (4 votes)
Pokaż więcej

4 Komentarzy

    1. Jak Ci wygodnie. Zależy jaki chcesz cel. Chcesz szybciej schudnąć czy zrobić kondycję, to bieganie. Podczas niego też do głowy przychodzą dobre pomysły :):):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button