Relacje z KobietamiWszystkie Wpisy

Męskie wpadki: Jak radzić sobie z typowymi błędami mężczyzn w związku

Męskie wpadki: Jak radzić sobie z typowymi błędami mężczyzn w związku:

Męskie wpadki: Jak radzić sobie z typowymi błędami mężczyzn w związku:
Męskie wpadki: Jak radzić sobie z typowymi błędami mężczyzn w związku:

Wpis w głównej mierze skierowany jest do kobiet. W życiu każdego związku zdarzają się pomyłki i błędy, a mężczyźni nie są tutaj wyjątkiem. Nie ma idealnych ludzi, ale zrozumienie i radzenie sobie z męskimi wpadkami są kluczem do trwałego i można powiedzieć, że szczęśliwego związku. W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym męskim błędom, jakie popełniają w związkach, dowiemy się, jakie są ich konsekwencje i jak razem jako para można się z nimi skutecznie uporać.


Męskie przyjaźnie: Czyli Twój partner ma „irytujących” przyjaciół:

 

Wielu mężczyzn ma przyjaciół, którzy mogą wpływać negatywnie na związek. To wpływanie negatywne może mieć dwojakie znaczenie. Pierwsze to jest faktyczne znaczenie, gdzie jakiś przyjaciel, kolega, znajomy, ma rzeczywiście zły wpływ na wasz związek.

W drugim przypadku może być tak, że kobieta sobie coś ujebała w głowie i negatywnie patrzy na kolegę swojego faceta. Zazwyczaj to ja miałem takie szczęście, że jak mój jakiś kolega znalazł sobie kobietę, która zawsze patrzyła się na mnie jakoś tak dziwnie, spod byka, a ja nie wiedziałem – o co jej chodzi. W takich wypadkach to faceci sami robią „dobrą reklamę” swoim kolegom u swoich kobiet. I tak było zazwyczaj w moim przypadku, gdzie większość moich byłych kolegów podbudowywała swoją wartość w oczach obecnych kobiet, kosztem mojej osoby.

W większości przypadków jest tak, że jak facet znajdzie sobie kobietę, to odcina się od swoich dawnych znajomych i spędza czas tylko ze swoją kobietą. Robi to z tego względu, że chce jak najwięcej czasu poświęcić swojej nowej ukochanej.  Tak się dzieje zazwyczaj na początku związku, gdzie facet od razu odcina się od swoich znajomych i nie ma dla nich czas.  I z jednej strony jest to dobre, a z drugiej strony jest to złe. Kwestia oczywiście samych znajomych. Znałem osobę, która przebywała faktycznie w nieciekawym towarzystwie, a kiedy poznała wartościową kobietę, to znalazła w sobie siłę, aby się odciąć od byłych kolegów, którzy destrukcyjnie wpływali na jego osobę. Razem wyjechali do innego miasta i zostawili byłych kolegów za sobą. Można powiedzieć, że w taki sposób spotkało go błogosławieństwo, ponieważ kto wie, jakby taka osoba skończyła.

Problem zaczyna się w długoletnich związkach lub związkach na odległość, gdzie kobieta nie ma dostatecznej „kontroli” nad mężczyzną. Oznaczać to może jedno! W związku zaczyna dziać się coś złego. Oczywiście z tą kontrolą mam na myśli to, że mężczyzna zaczyna co raz więcej czasu poświęcać swoim kolegom – nowym kolegom, niż kobiecie, która widząc to zaczyna mu wszystkiego zabraniać. I właśnie tu jest problem, bo przez takie zabranianie wszystkiego, kobieta sama przyczynia się do tego, że facet jest podatny na wpływ np: kolegów z pracy i zaczyna wynajdować sobie rozrywki, gdyż w domu, związku, wieje nudą oraz rutyną. I naprawdę jakbyś popatrzył po różnych związkach czy małżeństwach z długim stażem, to byś zauważył jak dużo facetów spierdala na dół do piwnicy, garażu czy na ryby, aby tylko mieć przez chwilę święty spokój i móc naprawdę  robić, to na co ma się ochotę.

Mój ojciec bardzo rzadko wracał z pracy prosto do domu. Zazwyczaj po pracy spotykał się kolegami, którzy mieli do niego podobną sytuację w domu co on. Podobną – czyli kobietę, która wszystkiego mu zabraniała. Zabraniała wyjść z kolegami, zabraniała napić się piwa, zabraniała wyjść na imprezę firmową. A on się buntował i mimo wszystko to robił. Przez to w domu wybuchały awantury. Będąc na weselu, mój kolega już na poprawinach pił piwo po krzakach przed swoją żoną, która mu oczywiście zabraniała pić alkoholu na drugi dzień, bo już wyczerpał limit na weselu. Mimo iż mu zabroniła, ten i tak zrobił to co chciał. Co prawda w ukryciu – jak jakiś małolat, ale jednak!

A wiesz jak się bawił na weselu?

Skakał jak małpa po ścianach! Tak tańczył! Jak małpa! Jakby ostatni raz słyszał dyskotekową muzykę dwa wieki :):):) temu :):):)

W związkach jest tak, że jeżeli facet chce zamknąć kobietę w złotej klatce i zaczyna wszystko jej ograniczać, to ona prędzej czy później zacznie się buntować i robić to czego on jej zabrania. U mężczyzn jest podobnie. Jeśli kobieta jest tyranem w związku, to facet prędzej czy później zacznie się jej buntować. I w taki sposób będzie spóźniał się po pracy do domu, przesiadywał wiecznie w piwnicy czy garażu oraz szukał ciągłego pretekstu do wyjścia z kolegami, którzy nie rzadko będą właśnie singlami.

Singlami, którzy ciągle szukają rozrywki, imprez i zakazanych przyjemności. Jak radzić sobie z takimi przyjaciółmi, aby nie zaszkodzić relacji?

  • Poznaj jego pragnienia: Zrozumienie, co przyciąga twojego partnera do tych przyjaciół, może pomóc znaleźć wspólne aktywności, które będą bardziej odpowiednie dla obojga.

  • Daj swoje wsparcie: Staraj się towarzyszyć mu w bardziej konstruktywnych i pozytywnych działaniach, które zaspokoją jego potrzeby emocjonalne.

  • Nie zabraniaj mu jego pasji: jak lubi chodzić na mecze, to pozwól mu dalej to robić. Jak lubi wędkować, to pozwól mu wychodzić na ryby. On sam powinien wiedzieć, że mając rodzinę, jego pasja już trochę inaczej będzie wyglądała, jednak zabranianie i awanturowanie się ciągle o to, że chce raz na jakiś czas, wyskoczyć na ryby, będzie próbą ograniczenia jego wolności.

Szkodliwe nawyki: wspólna walka z demonami:

 

Niektóre nawyki mogą być wyjątkowo destrukcyjne dla związku, takie jak alkoholizm, uzależnienia od różnych substancji – narkotyki / leki, hazard czy patologiczne kłamstwo. Są najbardziej szkodliwe nawyki, które zniszczą każdą relacje, każde małżeństwo, każdą rodzinę.

W jaki sposób można pomóc partnerowi pozbyć się tych szkodliwych nawyków?

  • Wspólne wyjście z nałogów: Jeśli twój partner ma problem z nałogami, wsparcie i pomoc w znalezieniu profesjonalnej pomocy mogą być kluczowe dla jego powrotu na właściwą ścieżkę.

  • Brak chęci do zmiany: Jeśli partner nie wykazuje chęci do poprawy, a nawyki negatywnie wpływają na wasz związek, rozważcie możliwość zakończenia relacji, aby nie szkodzić sobie nawzajem.

Nieadekwatność w życiu – wspólne dążenie do rozwoju:

W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie presja sukcesu, wyglądu i osiągnięć wydaje się być nieuniknionym elementem, wiele osób może doświadczać poczucia nieadekwatności w swoim życiu. Dotyka to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ale skupiając się na aspektach męskiego doświadczenia, warto przyjrzeć się temu zjawisku i zrozumieć, jakie czynniki mogą przyczyniać się do poczucia braku wystarczającej wartości.

Oczekiwania społeczne i kulturowe:

 

Jednym z głównych źródeł nieadekwatności u mężczyzn są narzucone przez społeczeństwo i kulturę role oraz oczekiwania. Tradycyjne postrzeganie męskości może nakładać na mężczyzn presję bycia silnymi, nieemocjonalnymi, sukcesywnymi i zawsze gotowymi sprostać wyzwaniom. Kiedy mężczyzna nie spełnia tych standardów, może czuć się niewystarczający i nieudolny.

Porównywanie się z innymi:

 

W dobie mediów społecznościowych, gdzie ludzie przedstawiają swoje życie jako idealne i pełne sukcesów, porównywanie się z innymi może stać się toksyczną pułapką. Mężczyźni, którzy nie osiągają podobnych „wyników” czy nie posiadają równie ekscytujących przeżyć, mogą czuć się niżsi od innych i wewnętrznie niespełnieni.

Niska samoocena:

 

Niska samoocena jest powszechnym problemem zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Brak wiary we własne umiejętności, wartość i potencjał może prowadzić do poczucia nieadekwatności. Może to wynikać z negatywnych doświadczeń z przeszłości, braku wsparcia w dzieciństwie, czy też ciągłych samokrytycznych myśli.

Niepowodzenia i brak spełnienia:

 

Mężczyźni mogą odczuwać nieadekwatność, gdy ich wysiłki nie przynoszą spodziewanych rezultatów, a życie nie wygląda tak, jakby tego chcieli. Niepowodzenia zawodowe, problemy w związku czy trudności w osiągnięciu celów mogą działać deprymująco i powodować poczucie bezsilności.

Związki i życie rodziny:

 

Nieadekwatność w życiu mężczyzny może być również związana z jego rolą w związku i rodzinie. Kiedy mężczyzna odczuwa, że nie jest w stanie spełnić oczekiwań swojej partnerki czy dzieci, może to skutkować poczuciem porażki i frustracji.

Presja zawodowa:

 

Mężczyźni często odczuwają presję związana z wymaganiami zawodowymi i osiągnięciami. Kiedy nie są w stanie spełnić tych wymagań, mogą czuć się mniej wartościowi w swojej roli zawodowej i ogólnie w życiu.

Co czyni mężczyznę atrakcyjnym?

Kobieta, która motywuje do stawania się lepszym każdego dnia. Motywuje, wspiera, a nie podcina skrzydła. W każdym związku mogą występować męskie wpadki, ale nie oznacza to, że są one nie do przezwyciężenia. Wspólna praca nad zrozumieniem, szacunkiem i zaufaniem może pomóc pokonać trudności i wzmocnić waszą relację. Pamiętaj, że brak idealnych ludzi nie jest przeszkodą, ale zachętą do wzajemnego wsparcia i wspólnego rozwoju.

Zrozumienie, że ludzie popełniają błędy, ale również mogą się zmienić, jest kluczem do trwałego i szczęśliwego związku. Podczas gdy męskie wpadki mogą być wyzwaniem, podejście pełne empatii i zrozumienia może stworzyć solidną podstawę dla waszego związku. Czy widzicie wspólną przyszłość? Pamiętajcie, że praca nad sobą i relacją jest nieustannym procesem, ale warto włożyć wysiłek w osiągnięcie harmonii i szczęścia we wspólnym życiu.


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń ten wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.


 

5/5 - (1 vote)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button