Wszystkie WpisyRozwój Osobisty

Mj De Marco-” Fast Lane Milionera „- Recenzja książki

Powód dla Którego Zakupiłem Książkę

O książce fastlane milionera po raz pierwszy usłyszałem w 2013 roku na jednym z wielu szkoleń jakie odbyłem w tamtym czasie. Kolega, który mi to polecił tak rzucił mimo chodem, że przeczytał fajną książkę dotyczącą inteligencji finansowej. Jednak to co powiedział wpadło mi do ucha, a potem wyleciało. Za jakiś czas zakupiłem jakieś szkolenie internetowe i znów tak na czacie, ktoś wspomniał o tej książce i kilka osób potwierdziła, że godna polecenia. Zapisałem sobie ją więc w książkach do sprawdzenia, jednak znów mi wyleciała z głowy. Pewnego razu pojechałem do Lublina w celach biznesowo-rozrywkowych:) , czekając na pewną osobę, która miała się spóźnić 20 min, wstąpiłem do empiku w Plazie i tam buszowałem po półkach. Nagle w ręce wpadł mi Fastlane i skojarzyłem, że jest to ta książka o której wcześniej słyszałem.  Cena ok 60 zł za ponad 500 stron. Przejrzałem ją szybko i na końcu zobaczyłem opinie osób takich jak: prezes Banku Milenium, prezes Złotych Myśli, którzy zachęcali  do kupna tej książki. Pomyślałem sobie „a co mi tam, sprawdzę co to za rarytas”. Sprawdziłem i się nie zawiodłem.

Kim Jest Autor Książki FastLane Milionera

Autorem książki jest MJ DEMARCO, założyciel firmy Limos.com.  Mj jest to osoba, która stała się bardzo bogata i opowiada jak tego dokonał. Mj nie dorobił się na Fastlane, tylko już wcześniej zarobił miliony, a książkę napisał hobbistycznie, żeby mu się nie nudziło. Tymczasem większość guru z którymi się rozprawia w tej książce między innymi z Robertem Kyiosakim nie dorobiło się milionów na tematy o których głosili, tylko na książkach i grach. Mj dorobił się od zera pokazując drogę od kierowcy limuzyny po multimilionera. U niego jego wymarzone Lamborghini było wcześniej niż napisał książkę, tymczasem u większości guru Lamborghini było po napisaniu książki.

O Czym Jest Fastlane Milionera?

Książka jest o społeczeństwie konsumpcyjnym jakie zamieszkuje naszą planetę. Idealnie pokazuje biedotę, która mieszka w ruderach, a kupuje na kredyty różne dobra jak na przykład telewizory 52 calowe. Idealnie pokazuje myślenie osób, które biorąc kredyty wganiają się same w  niewolnictwo. Książka pięknie wyjaśnia jak ludzie bardzo chcą wyglądać na bogatych, zamiast nimi być. Książka wyjaśnia, że nawet jak byś zarabiał 20.000 zł miesięcznie to jak będziesz źle gospodarował pieniędzmi to dalej będziesz jeden krok od bankructwa. Książka pokazuje w jaki sposób gwiazdy showbiznesu oraz sportowcy jak Mike Tyson stali się bankrutami. Książka pokazuje, że nawet jakbyś wygrał w totolotka 30 milionów to w przeciągu 3 lat możesz wpędzić się w kolosalne długi. Książka uzmysławia, że pracą od 8 do 16 się nigdy nie dorobisz. Książka uzmysławia, że nie sztuką jest mieć własną firmę i zostać jej niewolnikiem pracując światek piątek czy niedziela. Książka pokazuje, że wykształcenie zdobywane w szkołach nie jest Ci wcale potrzebne do niezależności finansowej.  Książka to nie tylko suche fakty, ale też i drogowskazy jakimi należy podążać. Książka obala wiele mitów pseudo guru typu Kyiosaki, którzy zrobili sobie poprzez takie książki właśnie typowy FASTLANE czyli autostradę do bogactwa. Książka w wielu aspektach życia daje do myślenia, nie tylko w aspektach finansowych, ale też dotyczących relacji międzyludzkich. Dużo bym mógł napisać o tej książce, ale to sami musicie przeczytać i wyrobić sobie zdanie. Ja polecam i podpisuję się pod nią rękami i nogami. Książkę przeczytałem chyba z 20 razy co widać po zdjęciach, że jest dosyć zjeżdżona. Aktualnie znów ją czytam, ale teraz służy mi jako inspiracja do mojej książki. Przeczytajcie FASTLANE i zapomnijcie o innych książkach na temat inteligencji finansowej. I wracajcie do niej bardzo często, tak jak ja to robię. Książka pisana jest świetnym językiem, metaforami oraz historiami, dzięki czemu dobrze się ją czyta. Po przeczytaniu tej książki zrozumiesz, czemu nagle jest wysyp tych trenerów uwodzenia, którzy boją podejść się do kobiet, zrozumiesz czemu nagle jest rylu gości co uczą jak zarobić pieniądze, mimo że jeżdżą autobusami mpk.

Cena:

Dałem za nią 60 zł, ale widzę, że już chodzi po 40 zł. Zajebista książka, ponad 500 stron dających do myślenia bez zbędnego pierdolenia. Nie zastanawiaj się tylko kupuj, książka obowiązkowo w papierku, a nie żaden e-book.  40 zł  to cena dwóch biletów do kina. DWA BILET DO KINA DZIELĄ CIĘ OD MYŚLI, KTÓRE OGARNĄŁ TWOJĄ GŁOWĘ PO PRZECZYTANIU TEJ KSIĄŻKI.  Myśli po , których nic już nie będzie takie samo. Twój światopogląd na temat pieniędzy zmieni się o 180 stopni. Pytanie tylko czy jesteś na to gotowy?, by Twoje myśli niczym kula snajpera przeszyły Twoją głowę, dając Ci nowe fantastyczne pomysły, które wykorzystasz zdobywając FASTLANE A4.

P.S

Jak dałem Ci do myślenia i chcesz mnie w jakiś sposób wesprzeć, to możesz mi postawić “małą czarną”, bo lubie brunetki :):)

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

5/5 - (1 vote)
Pokaż więcej

7 Komentarzy

  1. Ogólnie rzecz biorąc zdecydowanie polecam książkę bo schematy myślowe ludzi bogatych i ludzi biednym są tak znakomicie opisane.

    Jednak trzeba trochę dystansu w jej interpretowaniu ze względu iż została ona napisana na wzór amerykański, w trochę innych realiach rynkowych, oraz trochę innej epoce (w zasadzie tylko jeśli chodzi o przykład strony internetowe pośredniczącej w zdobywaniu klientów dla limuzyn – autor napisał ją sam i sam wypozycjonowal bez znacznych nakładów finansowych w krótkim okresie czasu – na chwilę obecną realia są nieco inne)

    Tak czy owak warto zrozumieć ogólne mechanizmy opisane w tej książce i „przestać wymieniać czas za pieniądze”. Choć z mojego punktu widzenia bardziej trafne byłoby powiedzenie zacząć ograniczać wymienianie czasu za pieniądze i dążenie do zysków z inwestycji.

    Pozdrawiam
    JakubK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button