Rozwój OsobistyWszystkie Wpisy

Jak przekonać każdego do wszystkiego? [ Prawdopodobnie i tak tego nie przeczytasz]

Jak przekonać każdego do wszystkiego?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się w jaki sposób możesz przekonać każdego do wszystkiego? Jeśli czytasz ten wpis, to prawdopodobnie zainteresowałeś się tym tematem. Już za moment poznasz jedno magiczne słowo, które bardzo mocno może pomóc Ci w tym. Już za chwilę poznasz jedno magiczne słowo, które w delikatny sposób przestawia ludziom trybiki w głowie, jednocześnie usypiając ich „czujność”.

Słowa tego, używają bardzo często politycy w swoich przemówieniach, wysokiej klasy sprzedawcy oraz specjaliści od reklamy. Skoro oni używają z powodzeniem tego słowa, to i Ty również powinieneś zacząć to robić w swoim codziennym życiu.

Magiczne słowo:

Myślę, że już się domyśliłeś, ponieważ użyłem go już kilkukrotnie. Chodzi oczywiście o magiczne słowo:

„PRAWDOPODOBNIE…”

Słowo „prawdopodobnie”, które użyte w różnych konfiguracjach lingwistycznych sprawia, że ludzka logika zostaje w magiczny sposób uśpiona.

Przyjrzyj się tym dwóm zdaniom:

 • To co Ci zaraz powiem zainteresuje Cię…
 • To co Ci zaraz powiem, prawdopodobnie zainteresuje Cię…

Różnica jest tylko w jednym wyrazie i zastanów się sam, które zdanie Ciebie bardziej przekonuje? Zastanów się, które zdanie wywołuje w Tobie większą ciekawość? To pytanie pozostawiam Tobie i możesz podzielić się swoim

Francuski psycholog Nicolas Guegen wziął pod lupę te słowo i przeprowadził swój eksperyment. Na ulicach Francji spytał się ok. 650 osób o wsparcie finansowe dla organizacji, która pomaga dzieciom.

Do pierwszej połowy osób zwrócił się następującymi słowami:

Prawdopodobnie interesujesz się organizacjami pomagających dzieciom z problemami zdrowotnym. Zastanawiam się, czy mógłbyś pomóc, ofiarując datek na ich rzecz”.

A dovdrugiej połowy osób zwrócił się już w taki sposób:

Prawdopodobnie interesujesz się organizacjami pomagającymi dzieciom z problemami zdrowotnym. Prawdopodobnie odmówisz, ale zastanawiam się, czy mógłbyś pomóc, ofiarując datek na ich rzecz.

W pierwszym przypadków skuteczność wynosiła 25%, a w drugim 39% Niestety nie doszukałem się informacji, ile procentu osób zareagowało pozytywnie na pytanie w stylu:

„Czy wesprze Pani finansowo organizację pomagającą chorym dzieciom…”

Jak to mają zazwyczaj w zwyczaju pytać osoby, które stoją z jakimiś puszkami na ulicach. Niestety tego mi brakowało do pełnego eksperymenty, ale tak czy owak, słowo „prawdopodobnie” ma wielką moc i sam bardzo często używam go z powodzeniem w życiu codziennym.

Z doświadczenia mogę wam powiedzieć, że najlepiej działa  słowo „prawdopodobnie” z negacją jest najbardziej skuteczne.

Czemu?

Ponieważ ludzie zawsze robią na przekór oraz na złość. Szczególnie Polacy i kobiety :):)

 • Prawdopodobnie mi odmówisz, ale skoro już rozmawiamy, to chciałbym, abyś dała mi swój numer telefonu.
 • Prawdopodobnie i tak się pan nie zgodzi na moją podwyżkę, ale skoro już rozmawiamy, to chciałbym z panem omówić moje wyniki w pracy.
 • Prawdopodobnie i tak tego nie przeczytasz, ale skoro już mam Twoją uwagę, to wiedz, że to naprawdę działa.
 • Prawdopodobnie nie zainteresuje Cię tematyka mojej najnowszej 400 stronicowej książki / E – Booka „Prawo Wzajemności-Twoja Instrukcja Obsługi Ludzi”, w której opisuję moje błędy młodości, które zabierały mi w oczach moich przyjaciół, kolegów czy znajomych szacunek, honor oraz niekiedy i godność, ale skoro już to czytasz, to chciałbym Ci powiedzieć, że taka właśnie książka jest już gotowa i zbiera dobre recenzje, a więcej szczegółów o niej możesz dowiedzieć się pisząc na: damcidomyslenia@protonmail.com

 • Prawdopodobnie nie będziesz miała na tyle odwagi, aby do mnie przyjść do domu, wypić wino, obejrzeć dobry  film i podziwiać kolekcję moich złotych rybek, ale skoro już Ci o tym mówię, to chciałbym powiedzieć, że jedna z nich spełniła nawet jedno z moich życzeń:):):):)
 • Prawdopodobnie nie dasz mi swojego samochodu, aby przekonać się jak dobrze jeżdżę samochodem, ale skoro już Ci o tym wspomniałem, to wiedz, że ukończyłem zaawansowany kurs driftingu maluchem:):):)

Prawdopodobnie nie będzie Ci się chciało wykorzystać tego słowa w praktyce, ale skoro już o nim czytasz, to wiedz, że musisz poświęcić 10 minut każdego dnia na praktykę, aby Ci te słowo weszło w nawyk.

Prawdopodobnie również pewnie nie będzie Ci się chciało przeczytać o jeszcze innych magicznych słowach, które mogą dać Ci przewagę w życiu i pomóc przekonywać każdego do wszystkiego w życiu codziennym, ale skoro już Ci o nich wspomniałem, to możesz sam się o tym przekonać klikając w poniższy link:

Więcej Magicznych Słów, Które Mogą Ci Bardzo Pomóc w Twoim Życiu

P.S

Jak dałem Ci do myślenia i chcesz mnie w jakiś sposób wesprzeć, to możesz mi postawić “małą czarną”, bo lubie brunetki :):)

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

5/5 - (1 vote)
Pokaż więcej

7 Komentarzy

   1. Najlepsze są wpisy o tym szanowaniu siebie itp. bardzo mi to pomogło, ciągle pracuje nad sobą i widzę efekty… wraca czasami „needy” stan ale tłamszę go w zarodku. Pewność siebie wzrastać zaczyna, pojawia się zawadiackość i myśli że zawsze sobie poradzę. ŻE MI SIĘ KURWA TEŻ NALEŻY. I ludzie też zaczynają inaczej na mnie reagować…. lepiej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button