Wszystkie WpisyCiekawostki

WIEDZA VS INFORMACJA. Jaka jest różnica pomiędzy wiedzą, a informacją?

Wiedza vs Informacja – Jaka jest różnica pomiędzy wiedzą, a informacją?

Wiecie co jest najcenniejszego na świecie?

Coś co jest warte miliardy?

Czy wiecie po co jest w ogóle zawód szpieg na świecie?

Czy wiecie po co kiedyś ludzie prześcigali się w sposobach torturowania ludzi?

Wszystko kręci się wokół informacji.  Informacja od zawsze była cenniejsza niż złoto. Im bardziej tajna i mało dostępna tym o wiele bardziej cenniejsza;). Największy rynek na świecie, gdzie można zarobić najwięcej i najszybciej pieniędzy jest to rynek właśnie informacyjny.

Informacją jest to wszystko to czego się dowiecie, zobaczycie, przeczytacie, usłyszycie. Informacja jest cenna, ale pozostaje tylko i wyłącznie informacją jeśli nic się z nią nie zrobi.

Pisałem wyżej, że informacja jest jest bardzo cenna, ale o wiele cenniejsza od niej jest WIEDZA. Wiedza czyli informacja zastosowana w praktyce. Sporo osób posiada wiele cennych informacji, ale one pozostają tylko informacjami, ponieważ nic  z nimi nie robią. Ktoś może mieć informację jak schudnąć ponieważ rozmawiał z dietetykiem, był na różnych konferencjach związanych ze zdrowym odżywianiem, wie co teoretycznie ma robić, ale tego nie robi. Jego życie się nie zmienia, on nadal jest gruby, ale głowę ma pełną informacji na dany temat. Wiedza wynika tylko i wyłącznie z doświadczenia, wiedza wynika tylko i wyłącznie z praktyki. Praktyki, która powstaje na skutek użycia pewnej informacji.

Na każdego człowieka dana informacja może inaczej zadziałać. Jeśli coś działa na mnie, to niekoniecznie zadziała na Ciebie, albo jak zadziała to efekty mogą być inne od moich. Dlatego z informacjami trzeba eksperymentować. Z moich doświadczeń wynika, że nie raz praktyka i wiedza ni jak ma się do teorii. Tak bywało z różnymi dziedzinami życia z którymi się spotykałem. Po prostu efekty miałem całkiem inne.  Profesor teoretyk na uczelni mówił czysto teoretycznie, ale w realnym życiu jak już zacząłem pracować w podobnej branży to, było całkiem trzeba robić odwrotnie. Nawet nie raz naginać przepisy i przymykać oko na pewne sprawy;).

Także sama sucha informacja nie zmieni waszego życia. Człowiek może mieć wiele informacji w głowie, ale tak na prawdę może być „głupi”. Możesz wiedzieć jak się jeździ samochodem, gdzie zmieniać biegi i znać przepisy drogowe, ale nic Ci po tym jak nie wsiądziesz za kółko.  Informacja i jej zdobycie to jedno, a wykorzystanie i przekształcenie w wiedzę to drugie.

P.S

Jak dałem Ci do myślenia i chcesz mnie w jakiś sposób wesprzeć, to możesz mi postawić “małą czarną”, bo lubie brunetki :):)

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

Rate this post
Pokaż więcej

2 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button