Wszystkie WpisyCiekawostki

Poznaj Najczęstszych Złodziei , Którzy Jak Im Tylko Pozwolisz Zrobią Włamanie Do Twojego Mózgu, Okradną Cię z Twojego Cennego Czasu Oraz Emocji, Zostawiając Jeden Wielki Burdel

Zabrałem się dziś za pisanie mojej książki. Weny niestety nie miałem. Gdy tak siedziałem i dumałem „jak zacząć” , słyszę z dobiegającego pokoju „TYAB….TYAB” , ja krzyczę „Co? mamo?”, „TYAB szybko chodź zobacz….szybko!!!!” zerwałem się z krzesła ponieważ ciekawość mną kierowała. Gdy wszedłem do naszego skromnego „salonu;)” mama mówi do mnie „Patrz widzisz, co się stało? chodź posłuchaj”.  Spojrzałem się na nią krzywo bo właśnie zmarnowałem kilka sekund mojego życia. Mama pokazywała mi jakąś bzdurę w telewizji.  Siedzi całe dnie i tylko ogląda wiadomości za wiadomościami skacząc po kanałach, potem Jaworowicz. Co raz jak coś chce zrobić i dzielę się z nią tym pomysłem słyszę „W telewizji bębnili…”, „w telewizji apelują…”, „w telewizji biją na alarm….”. 

(źródło: nowaera2013.wordpress.com)

W telewizji nie ma nic pożytecznego. Telewizja to strata czasu, szczególnie w takim wydaniu jak dzisiaj. Z telewizji prawdy się nie dowiesz, telewizja ogłupia. Nie ma w dzisiejszych czasach niezależnej telewizji, także nie ma po co jej oglądać. Ja mam telewizor w pokoju, ale używam go tylko do obejrzenia jakiegoś meczu i tylko tyle. Nawet do końca nie wiem sam jak się go włącza, jak  ustawia kanały itd.  Sporo osób dalej siedzi i ogląda telewizję, bzdurne nic nie wnoszące programy oraz starodawne filmy, które grają. Tak tracą tylko swój cenny czas.

Śmieszyła mnie kiedyś reklama jednej firmy, która oferowała kablówkę z 1000 kanałów+telefon+internet z krzykliwym hasłem „NIE MA PO CO WYCHODZIĆ Z DOMU” czy coś takiego.  Przypatrz się kanapowcom co całe życie oglądają telewizję, przypatrz im się uważnie, co oni takiego osiągnęli? przeważnie wiążą ledwo koniec z końcem, ciągle narzekają, liczą na to, że „MOŻE COŚ SIĘ KIEDYŚ ZMIENI”, mają mizerne życie, sfrustrowane żony, głowę pełną ograniczających przekonań i oczywiście jakże inaczej wiedzę oraz informację czerpią z TELEWIZJI.

(źródło: ekspedyt.org)

Telewizja kłamie, telewizja nic pożytecznego nie wnosi do Twojego życia. Widzisz u góry ten napis? bardzo podoba mi się te przesłanie.Po Polsku jakbyś nie wiedział „Telewizja Rucha Ci mózg”, z tym że jest to seks bez zabezpieczeń. A jak wiesz im częściej go uprawiasz z różnymi kobietami, tym wzrasta prawdopodobieństwo zarażenia, im częściej oglądasz telewizję tym zarażasz się „SYFEM GŁUPOTY” . Jest to choroba, która pożera Ci Twój cenny czas, skazując Cię na bycie „PRZECIĘTNYM JANUSZEM”. Jest to choroba, która ogłupia człowieka do tego stopnia, że ten  nie myśli samodzielnie, jest to choroba, która ogranicza Twoje horyzonty instalując w głowie błędne przekonania. Oglądając Telewizję jesteś idealnym wyborcą i obywatelem. Po prostu po co masz się wyróżniać? po co masz myśleć samodzielnie? jeszcze, kto wie czy byś nie zrobił jakiejś rewolucji. A tak wrzucą Ci taniec z gwiazdami, Ekipę z Warszawy, która nie jest z Warszawy i mamy typowego Polaka. Ludzie ciągle narzekają, że nie mają czasu na nic, ale zawsze znajdą czas na oglądanie bzdurnych seriali stając się więźniem swojego mieszkania. Jak mówiła wcześniej reklama „NIE MA PO CO WYCHODZIĆ Z DOMU”. Stajesz się więźniem we własnym mieszkaniu, przykuty do fotela łańcuchami głupoty.

Czy widziałeś kiedyś człowieka sukcesu, żeby oglądał telewizję?. Oni po prostu nie mają czasu na głupoty.

Tutaj mamy przykład Tomasza Lisa. Można się nie zgadzać w wielu kwestiach, ale akurat tutaj ma rację. Co Ciekawe bardzo fajnie wypowiada się o większości Polaków;). O to co powiedział jakbyś nie chciał tracić cennego czasu na słuchanie:

 • „Jestem wystarczająco inteligentny, by pracować w telewizji , ale nie żeby ją oglądać”- Bardzo dobrze powiedziane. Skoro osoba, która pracuje od wielu lat w telewizji tak mówi, to znaczy, że coś musi w tym być:).
 • „Nie możemy mówić poważnie, bo poważnie znaczy nudno, a nudno to te barany wezmą pilota i przełączą”- Bardzo dobrze podsumowane. Nigdy się z Tomaszem nie zgadzałem pod każdym względem, ale pod tą wypowiedzią podpisuję się obiema rękami i nogami:). Musi być „SHOW” , bo jak nie będzie to te BARANY WEZMĄ PILOTA I PRZEŁĄCZĄ. Tak właśnie wyglądają te wszystkie śmieszne debaty polityczne w studio. Zbierze się dwóch debili ubranych w lakierki i garniturki, wyszkolonych w socjotechnikach i debatują. Politycy nigdy nie sprawią, że w Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynąca, a z kranów będzie leciał Dżony Łolkier i każdy z nas będzie miał w mieszkaniu złote klamki. Nie licz na to….nie licz na to na prawdę. Miej świadomość, że nie prędko się coś w naszym kraju zmieni. Miej świadomość, że te osoby co widzisz w TV gówno tak na prawdę mają do powiedzenia w polityce. Kto inny pociąga za sznurki. Miej tego świadomość i tylko tyle, zajmij się swoim życiem. Ja kiedyś często oglądałem debaty polityczne i aż mi ciśnienie skakało jak widziałem niektóre mordy. Szczególnie nie mogłem zdzierżyć głupoty wielkiego ekonomisty Szumlewicza. Odkąd wykasowałem wszystko co związane z polityką żyje mi się na prawdę bardzo spokojnie. Nawet dowiedziałem się przez kogoś, że jakiś zamach był w Paryżu,a wcześniej nie wiedziałem.
 • „Ludzie nie są tacy głupi, jak nam się wydaje………są jeszcze głupsi” – moja ulubiona wypowiedź. Zgadzam się również. Otaczają nas wszędzie ślepi głupcy. To właśnie na głupcach najlepiej się zrabia pieniądze i to właśnie przez głupców te wszystkie programy są utrzymywane.  Także niech wam te słowa Tomasza Lisa dadzą do myślenia. Mówi to gość co jest utrzymywany przez tych głupców i Ci głupcy pośrednio płacą jego rachunki i sprawiają, że Tomasz żyje sobie bardzo dostatnio. No bo jakby go nie oglądali, to by program zdjęli ;).

Moja ulubiona piosenka, która idealnie pasuje do tego tematu.  Pokazuje obraz typowych Polaków, którzy są „Więźniami fotela”. Pokazuje obraz typowej młodzieży, którzy oglądają bzdurne programy telewizyjne na MTV czy VIVIE. I bardzo dobrze, że tak się dzieje oni będą stać w miejscu, a tym samym WAM BĘDZIE ICH O WIELE ŁATWIEJ MINĄĆ I ODSTAWIĆ W PODRÓŻY JAKIM JEST ŻYCIE NA WIELE KILOMETRÓW. Oni niech się ogłupiają i ćwiczą mięsień lenistwa, wy się rozwijajcie i ćwiczcie mięsień determinacji. Krok po kroku realizujcie siebie, realizujcie swoje plany, swoje cele, swoje marzenia. Nie tracąc czasu na bzdury. To nawet nie jest rozrywka, to jest bezwartościowa głupota. Jak chcesz rozrywki to zrób coś szalonego, coś co da Ci emocje, wspomnienia, coś czego nie zapomnisz do końca życia, a nie rozrywasz się przed telewizorem.

Telewizja telewizją, ale jest jeszcze internet. Internet, który daje wiele możliwości, ale też robi wiele szkód. Zależy czego szukasz na nim. Możesz dzięki niemu zarobić pieniądze, możesz też je stracić. Internet, gdzie możesz poznać ciekawych ludzi, albo doznać wiele hejtów. Tu też informacje sortuj i unikaj wiadomości. Oto one z dzisiaj;]

onet.jpg

Na pierwszy sort idzie onet. Jak widzicie toczą się ciężkie walki w Doniecku, jakieś makabryczne znalezisko nad Wisłą, Ktoś znów stanie przed Sądem, Napieralski (ten co sobie z Obamą robił fotki telefonem), chce się odwołać od czegoś,protesty przeciwko islamizacji ( co akurat mi się podoba ;)). Coś onet cienko dziś z tymi wiadomościami.Tylko ciężkiei jakieś makabryczne odkrycie wysuwają się na prowadzenie nic w zasadzie szczególnego, jestem zaskoczony. Dobra zobaczymy co interia nam przygotowała:

interia

No już na dzień  dobry jakieś nowe ustalenia na temat zamachowców. Jakiś krytyczny moment dla Europy, znów ktoś nie żyje na Ukraine, Znów Napieralski kogoś krytykuje, ktoś protestuje, Tusk ostrzega, że wolność Unii będzie zagrożona? jakiś proces, pogrzeb znów, znów makabryczne znalezisko nad Wisłą, do specjalisty tylko ze skierowaniem. No też coś słabo, myślałem że kogoś wysadzili gdzieś w powietrze, gdzieś w Korei Północnej. Jestem rozczarowany takimi wiadomościami. Na prowadzenie wysuwa się Makabryczne znalezisko nad Wisłą, które budzi emocje i zachęca do kliknięcia, a pewnie okaże się, że z wielkiej chmury mały deszcz. Jednak nie mam zamiaru klikać, bo tylko „świnki klikają w linki”;).

Wirtualna Polska już trochę konretniej. Są terroryści, jest Korwin, jest 19 latka, która zabiła więc jest śmierć, Nawet okupacja sejmu może być?, wybuch gazu i poparzona 3, 5 latka oraz jest też wyrok dla pedofila, oraz Rosja wzmacna wojska na granicy z Polską. W sumie  prawie żadna informacja zawarta tutaj nie wpływa na moje życie. Nie dowiedziałem się nic co by podreperowało moje finanse. No może te wojska na granicy są niepokojące, ale jak ma być wojna to będzie i co ja na to poradzę?, zresztą tylko głupcy myślą, że pokój jest dany na wieki wieków, tym bardziej, że od II wojny światowej minęło 70 lat. Co to jest 70 lat? całe nic, a historia lubi się powtarzać. Ale czy to zobowiązuje nas do śledzenia i klikania w te linki i nabijanie hajsu tym portalom?. Czy ksiądz pedofil wyżej opisany wpłynął na wasze życie? no wpłynąłby jeśli byście mieli z nim styczność, a chyba wątpię, że tak było. Co mnie obchodzi gdzie Olin zostanie pochowany? to ktoś z mojej rodziny? nie, co mnie obchodzi prezydent Włoch? dzięki jego dymisji przybędzie mi w portfelu?, co mnie obchodzą terroryści z Paryża? gdyby to było w Polsce to ok. Jak powpuszczali bydła do swojego kraju to niech płacą za głupotę. Najbardziej śmieszą mnie ludzie, którzy siedzą na takich forach i wdają się w dyskusję i dyskutują, narzekając ciągle. Sam kiedyś tez tak debatowałem wirtualnie i chuja to dawało, nakręcałem się negatywnie i traciłem swój cenny czas zamiast go inaczej spożytkować. Próbowałem coś komuś udowadniać i czekałem, aż mi odpisze i potem znów ja mu odpisywałem….i tak nim się zorientowałem minęło pół dnia, a podatki i tak podnieśli;).

Jak widzicie w mediach są serwowane same negatywne, ogłupiające informacje. Nieważne czy to internet, czy też  radio czy telewizja. Tracąc swój cenny czas na oglądanie tych bzdur, które tak na prawdę w bardzo małym stopniu wpływają na nasze życie, nakręcasz się negatywnie. Nawet jakby podnieśli wiek emerytalny do 80 lat to i tak chuj z tego będzie, zrobisz coś? nic nie zrobisz. Wyjdziesz na ulicę walczyć o swoje? zapewne nie, tylko krzykniesz jak większość lemingów w ekran komputera. Dlatego trzeba robić swoje i nie oglądać się na nikogo. Czytając te bzdury się dołujesz, to Cię ogranicza i ogłupia do tego stopnia, że czasem będziesz chciał podjąć jakąś decyzję, która być może wpłynie na Twoje życie, będziesz się wahał, bo w głowie będziesz miał różne ograniczenia. Na przykład będziesz chciał otworzyć firmę i nie otworzysz, bo w telewizji mówili o jakimś biznesmenie, którego mafia gdzieś porwała w Urugwaju i Ty się boisz, że tak skończysz;).  Szkoda czasu na głupoty, życie jest za krótkie by się dołować, by czytać bzdurne informacje dla kretynów. Co ma być to będzie. Ja nie oglądam telewizji i nie interesuję się wiadomościami. Jestem tak jakby odcięty od świata od nowego roku. Czuje się tak wspaniale jak nigdy się nie czułem. Mam taki spokój wewnętrzny i to mi się podoba. Jak też tak chcesz mieć to nie oglądaj tv i wiadomości.

Tak na zakończenie ;):

Jak chcesz zmarnować ok 8 minut swojego życia to oglądaj;) ja obejrzałem 1 minutę.  Jak widać niektórzy umieją robić hajs na kretynach w dobie internetu;).

P.S

Jak dałem Ci do myślenia i chcesz mnie w jakiś sposób wesprzeć, to możesz mi postawić “małą czarną”, bo lubie brunetki :):)

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

Rate this post
Pokaż więcej

12 Komentarzy

 1. No Stary, kolejny elegancki blog dający do myślenia. 🙂

  Wjeżdżaj ze swoimi przemyśleniami na temat ograniczania przez rodziców 🙂

 2. Także nie oglądam TV ani nie wchodzę na te dupne portale, bodajże od roku chyba :D. Nie dość że strata czasu to i o dupie mowa w nich. Trafiłeś w 10 z tematem. Podoba mnie się odwołanie do przeciętnego Janusza a zresztą co tu dużo mówić, yebać to hehe.

 3. Staram się nie oglądac wiadomosci, choc czesto czytam w internecie, ale nie na onet czy wp, tylko na portalach alternatywnych. Moze tez z nich korzystasz lub slyszałes o takich? Uwazam, ze tam są wiadomosci blizsze prawdy. Ogólnie lubie podyskutowac o polityce i sytuacji w kraju, ale na podstawie prawdziwych informacji, a nie tych z massmediów.

  1. Kiedyś lubiłem dyskutować, dziś już nie ponieważ to strata czasu jak dla mnie. Wole podyskutować o panienkach, ewentualnie biznesie;)

 4. Przede wszystkim w telewizji obecnie są bzdury! Dlaczego te stacje telewizyjne nie puszczają jakiś fajnych popularno-naukowych kanałów? Albo jakiś historycznych? Zamiast tego puszczają jakieś gówna typu Dlaczego ja, Trudne sprawy, Szkoła, gówno które oglądają starsi ludzie i wszystko biorą to na poważnie.

  A kanały muzyczne? O kurwa… Ostatnio na sylwku rozmawiałem z taką jedną dziewczyną (dobrze już zrobieni) I tak sobie wspominaliśmy „tamte czasy”
  Telewizja satelitarna o nazwie „Wizja TV” I mnóstwo rodzajów MTV, VH1 na których leciała TYLKO MUZYKA! Różna, hip-hop, pop, metal, rock, techno, ewentualnie jak leciały programy to związane tylko z muzyką (jakiś tam making of, albo wywiad) każdy znalazł coś dla siebie, a teraz puszczają jakieś debilne programy o Kardashianach i inne gówna któych nawet nie jestem w stanie wymienić, młodzież to wszystko ogląda i też ma to na nich duży wpływ. Kurwa jak będe miał ze 40 lat i będę opowiadał dzieciom o tym jakie były kiedyś kanały muzyczne i jak to wyglądało to chyba nie będą mogły w to uwiezyć 😀

   1. No końcówka 90 początek 00 och nigdy tego nie zapomnę, moja siora sledzila najlepsze hiciory w tv i nagrywala je na VHS-ie! Kaset video z teledyskami było chyba z 5:-) Pozdro

 5. Dobrze prawisz. Wyłącz TV, włącz myślenie. Polecam podziemnaTv na YouTube. Jedyny kanał o polityce państwie pieniadzach itp mówiący prawdę. Jak dobrze ze Internet póki co nie jest cenzurowany. Bo jak kiedyś doczekamy takich czasów to będziemy mieli przejebane. I oczywiście Twoja strona wtedy przestanie istnieć 😉

 6. tyab, dzięki za tego bloga. Ty podrzuciłeś Trzeci Wymiar, ja pomyślałem, że podrzucę Ci „Miej Wątpliwość” Łony i Webbera. Tekst tego utworu też jest istotny w kontekście tego tego, o czym piszesz na tej stronie. Znasz? Pewnie tak, a jeśli nie, to spodoba Ci się. Pozdrawiam! https://www.youtube.com/watch?v=8s_LnU8mH-Q

 7. Polecam Niezależna Tv – na Youtube. Skarbnica wiedzy, głównie o duchowości i medycynie naturalnej ale nie tylko. To jest telewizja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button