Wszystkie WpisyRozwój Osobisty

PRZEPRASZAM, WYBACZ MI, DZIĘKUJĘ, KOCHAM CIĘ CZYLI STAROŻYTNA HAWAJSKA METODA HOOPONOPONO NA OCZYSZCZENIE MYŚLI I EMOCJI

Kiedyś w USA było więzienie, gdzie zamykano najgorszy sort społeczeństwa. Jednym słowem najgroźniejsi z najgroźniejszych przestępców USA. W tym więzieniu była bardzo duża rotacja pracowników. Szczególnie brakowało Psychologów, ponieważ żaden z nich nie wytrzymywał dłużej niż kilka dni.  Pewnego razu do tego więzienia zgłosiła się jedna osoba, która chciała pracować w tym więzieniu i to nawet na ochotnika. Jednak warunkiem było to, że ma mieć całkowitą wolną rękę i nikt ma mu się nie wtrącać…

Po miesiącu więźniowie się diametralnie uspokoili. Nikt się z nikim nie bił, nikt nikogo nie chciał zabić. Byli tak spokojni, że w pewnym momencie zrezygnowano z ich zakuwania nawet na spacerniaku. W późniejszym czasie zamknięto to więzienie, ponieważ nie potrzeba było, aż tylu pracowników do jego pilnowania i utrzymywania, gdyż tam nic się nie działo. Było tam jedna wielka cisza oraz spokój.

Człowiek ten wykorzystał metodę zwaną Hooponopono. Hooponopono jest to starożytna wiedza hawajska, wywodząca się z Huny. Huna nie jest religią, więc może ją stosować każdy, niezależnie czy jest to Katolik, wyznawca Islamu czy Buddyzmu. Hooponopono służy do uwolnienia złych emocji, które nagromadziły się w przeszłości i które mają wpływ na nasze życie.

Metoda Hooponopono opiera się na czterech słowach:

 • Przepraszam.
 • Wybacz mi.
 • Dziękuję.
 • Kocham Cię.

Jest takie powiedzenie, które przypisywane jest wielu autorom m.in Buddzie, Konfucjuszowi, Lao Tse, Shekspirowi, Einsteinowi.  Powiedzenie, które mówi:

„Myśli tworzą nasze słowa. Słowa tworzą nasze czyny. Czyny Tworzą nasze nawyki. Nawyki tworzą całe nasze życie…”

Niewątpliwe bardzo prawdziwy cytat.  W głowie masz różne myśli, nawet i w tej chwili mogą Ci się pojawić w stylu-„Co on pieprzy…”. Myśli mogą Cię w jakimś stopniu ograniczać. Sam wiesz na pewno jak wiele razy, analizowałeś jakieś totalne pierdoły i bzdury wpędzając się w złu stan emocjonalny…

PRZEPRASZAM

W myślach powtarzaj sobie te słowo. Możesz przepraszać np: za to, że odpuszczasz rzeczy dla Ciebie ważne i dzięki temu tkwisz w miejscu w którym nie chcesz być. Przepraszaj się sam siebie za to.  Możesz też przepraszać za inne osoby. Np: ten psycholog z tego więzienia przepraszał za tych więźniów i ich krzywdy, których się dopuścili. Przepraszał za to, że zeszli na złą drogę. Ty też możesz w myślach przepraszać osoby, których skrzywdziłeś… Powiedz przepraszam i zobacz obraz za co przepraszasz…

WYBACZ MI

Kontynuacja-„Przepraszam”. Prosisz siebie o wybaczenie lub inne osoby. Wszystko robisz w myślach powtarzając słowo przepraszam. Zobacz obraz, za co chcesz aby ktoś Ci wybaczył i powiedz-„Wybacz mi”

DZIĘKUJĘ

Czyli wdzięczność. Podziękuj za to, że jesteś zdrowy, masz gdzie mieszkać, masz dwie ręce, dwie nogi, nie chorujesz. Bądź za to wdzięczny.  Podziękuj za co dziękujesz. Zobacz ten obraz nawet to, że mnie czytasz, podziękuj za to ;-).

KOCHAM CIĘ

Kocham jako kocham samego siebie lub bliskie osoby. Mów do siebie -„Kocham Cię”. Mów tak w myślach. Zobacz obraz kogo kochasz np: siebie i powiedz w myślach, że kochasz siebie.

Takie myśli sprawiają, że na duszy jest lżej. Są to bardzo pozytywne myśli, a można powiedzieć wręcz magiczne.  Poświęć na to ćwiczenie kilka chwil dziennie. Ono zajmuje tylko chwilę, ale takie myśli będą balsamem dla twej duszy.  Metodę Hooponopono stosuje np: Joe Vitale, który na swoich szkoleniach potrafi o tych czterech słowach opowiadać nawet kilka dni.

Podejdź do tego z otwartym umysłem i sam sprawdź czy działa, ale nie raz, nie dwa, nie trzy tylko co najmniej 10 razy. Im poważniej podejdziesz do tej „ciekawostki” tym mocniejsze efekty zobaczysz. Lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć. Ja Ci podaje, że coś takiego jest.

P.S

P.S

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

 

5/5 - (1 vote)
Pokaż więcej

2 Komentarzy

 1. Tyab mam takie szybkie pytanie nie na temat. Uważasz, że ten kto nie ma nawet średniego wykształcenia ten w dzisiejszych czasach ginie? Sam osobiście porzuciłem szkołę w połowie liceum i naprawdę mam dylemat czy wracać czy skupiać się na umiejętnościach. Osobiście nie widzi mi się tam wracać z wielu różnych powodów no ale czekam na Twoje zdanie.

  1. Nie papier, ale to co w głowie…

   Jak w głowie masz poukładane, to poradzisz sobie wszędzie…

   Tam gdzie głupi się gubi, mądry znajdzie schronienie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button