Rozwój OsobistyWszystkie Wpisy

25 złotych zasad przeznaczenia

Spis Treści

25 złotych zasad przeznaczenia:

25 złotych zasad przeznaczenia
25 złotych zasad przeznaczenia

Istnieje 25 zasad przeznaczenia. Nie wiadomo, kto je wymyślił. Ale ci, którzy je przeczytali, z wieloma się zgadzają i starają się je stosować w przyszłości. Nie są to nawet właściwie żadne zasady, ale pewna technika psychoterapeutyczna. Jej zadaniem jest zmiana poglądów. Ten proces jest długi. Wymaga to determinacji i wytrwałości. Dlatego zasady należy traktować poważnie i z rozmysłem, a także czytać je codziennie. Jeśli przeczytasz je raz i wyrzucisz z głowy, nie przydadzą się na nic w życiu. Lepiej powiesić je w pokoju, w jakimś widocznym miejscu, aby były każdego dnia stale w zasięgu Twojego wzroku. Spróbuj, a bardzo szybko przekonasz się, że Twoje życie jest teraz o wiele łatwiejsze :):):)


25 złotych zasad przeznaczenia:

 

Oto 25 złotych zasad przeznaczenia, które dają do myślenia :):):)

1. Pustka zaczyna się od pustki, więc trzeba ją wypełnić:

 

Pustka zaczyna się od pustki, więc trzeba ją wypełnić. Jeśli tego się nie zrobi to dalej będzie pusto. Niby banalne określenie, ale jednak wiele osób skupia się na pustce, ale nie myśli o jej wypełnieniu.

2. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to nie tylko chcieć tego, co chcesz, ale także podjąć decyzję. Musisz podjąć decyzję, aby ją zrealizować, dopiero wtedy pojawią się nowe możliwości:

 

Niby znów oklepane, ale w wielu przypadkach brakuje decyzji i działania. Jest tylko skupianie się na tym – co chcemy lub czego nie chcemy. Podobnie jak z pustką.

3. Aby zmienić swoje postępowanie, trzeba się zatrzymać, a następnie zacząć iść w innym kierunku:

 

A czasem  trzeba się cofnąć do tyłu i wziąć rozbieg :):):)

4. Cena jaką trzeba zapłacić w życiu jest wszystkim. Ale kosztem wszystkiego jest bezczynność. Czasami uwidacznia się dopiero pod koniec życia:

 

Czasem pod koniec życia człowiek żałuje, że nie zrobił tego i owego. Żył tak jak chcieli inni. Żałuje, że nie pocałował tej Kasi w liceum. Nie powiedział – KOCHAM! Nawet jakby miał dostać kosza :):)

5. Jeśli człowiek zawsze boi się, że zrobi coś źle, że popełni błąd, to popełnia największy błąd w swoim życiu, nawet o tym nie wiedząc:

 

Popełnia błąd, że się boi już na starcie.

6. To, co podobne, zawsze przyciąga tylko to, co podobne. W życiu nie ma nic przypadkowego. Nie przyciągamy ludzi, których chcielibyśmy mieć wokół siebie, ale tych, którzy są do nas zupełnie podobni:

 

Jesteś jak radio. Przyciągasz takich ludzi do siebie, rzeczy i zdarzenia, które są podobne do Twoich wibracji.

7. Jeśli widzisz, że jakiś cel jest poza Twoim zasięgiem, skup się na innych celach. Kiedy je osiągniesz, spróbuj wrócić do osiągnięcia pierwszego z nich:

 

Z tym się nie do końca zgadzam. Mierz wysoko. Nawet w księżyc, bo nawet jak nie trafisz, to będziesz pośród gwiazd :):):)

8. Jeśli o nic nie poprosisz od życia, ono nic ci nie da. Jeśli prosisz o coś w nieskończoność, prezent będzie miał ten sam charakter. Zawsze trzeba jasno formułować swoje pragnienia:

 

Trzeba wiedzieć – czego się konkretnie chce :):):) W tym wypadku polecam robić HUNĘ – czyli zaawansowane prawo przyciągania. HUNA + działanie = kosmos :):):)

9. W życiu nie ma absolutnej przyjemności. Przyjemność jest ograniczona przez nasze postrzeganie świata:

 

Każdy z nas ma inne filtry przez, które patrzy na świat. Dla jednych białe jest czarne, a dla innych czarne jest białe. Są też tacy dla których białe jest białe, a czarne jest czarne :):):)

10. Czy dążysz do zmian? W takim razie zapomnij o bierności. To właśnie sprawia, że nie wykorzystujesz szansy, jaką daje los. Weź pod uwagę trasę i cel podróży. Ale żeby tam dotrzeć, trzeba uderzyć w drogę:

 

Trzeba działać :):):)

11. życie zawsze zmusza do rozwiązywania tych zadań, których rozwiązywania unikamy. Nie można się przed nimi ukryć, bo jeśli ktoś nie rozwiąże zadania teraz, to będzie musiał je rozwiązać na innym etapie życia. Cena jej rozwiązania jest jednak znacznie wyższa:

 

Unikasz strachu? Życie sprawi, że będziesz się z nim mierzył na każdym kroku i go przyciągał. Osobiście wierzę w reinkarnację. Nieprzepracowane rzeczy w tym życiu, przeniesiesz do następnego żywota. Od niczego nie uciekniesz.

12. W życiu zawsze jest jakiś wybór. Czasami jest to brak możliwości wyboru. Na świecie jest wiele możliwości wyboru. Ale zyskując jedno, zawsze traci się coś innego. Straty są więc nieuniknione. Ale zawsze można je potraktować jako nowy zysk:

 

Coś w tym jest. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko.

13. Nowe zawsze oznacza zniszczenie starego. Ale nie chodzi tylko o niszczenie, ale także o oczyszczanie przestrzeni. A to wymaga wysiłku, czasu i wiedzy. Trzeba wiedzieć, co i jak budować. Jeśli nie masz takiej wiedzy, lepiej nie niszcz. W przeciwnym razie możesz zbudować coś strasznego:

 

Jak nie masz wiedzy na temat relacji damsko – męskich, to nie bierz się za odzyskiwanie byłych kobiet :):):)

14. Człowiek próbuje zmienić swoje życie, ale na przeszkodzie stają stare stereotypy i przyzwyczajenia. Ciągle próbują przywrócić go do normalnego trybu życia. Dlatego zmiana jest zawsze bardzo powolna i wymaga dużego wysiłku umysłowego:

 

Wszystko masz w swojej głowie. Coś dzieje się po coś.

15. Każdy z nas przyciąga to, co najbardziej kocha, czego się spodziewa lub czego się boi, bo na tym właśnie skupia się umysł. Przeznaczenie nigdy nie daje zbyt wiele. Jest hojny, ale tylko w granicach tego, co jest pożądane. Rozłóż limity i zdobądź więcej:

 

Czyste prawo przyciągania.

16. Całe życie polega na przeciwieństwach. Niektóre kochamy, a niektóre nienawidzimy. Z niektórymi się zaprzyjaźniamy, a z niektórymi rywalizujemy. Zyskujemy i tracimy, spotykamy się i rozstajemy. Człowiek szuka stabilizacji, a jednocześnie czuje niezadowolenie z miarowego przepływu życia. Nie można zrozumieć czegoś, nie znając jego przeciwieństwa:

 

Nie zrozumiesz dobra, kiedy nie poznasz zła. Gdyby nie byłoby ZŁA na świecie, to byłoby dobro? Nie! Słowo te straciłoby na wartości.

17. Człowiek dąży do harmonii. Ale żeby ją osiągnąć, potrzebna jest harmonia w sobie. To akceptacja swoich zalet i braków, świadomość swojej niedoskonałości i wewnętrzny spokój. Konieczne jest, aby umysł, działania i uczucia działały w harmonii:

 

Musi być równowaga w przyrodzie zachowana.

18. Powinniśmy zrozumieć, że świat nie jest stworzony tylko dla przyjemności. Często nie odpowiada ona naszym oczekiwaniom i wyobrażeniom na jej temat. Zawsze jednak powinniśmy starać się czynić dobro. Ci, którzy tego nie potrafią, nie potrafią docenić dobra, które otrzymujemy od innych:

 

Dokładnie tak:):):)

19. Zawsze drażni człowieka to, co tkwi w nim samym. Inni ludzie mogą być dla nas lustrami. Musimy tylko dokładnie się im przyjrzeć. Wtedy możemy lepiej poznać siebie:

 

Wszystko co Ci się przytrafia w życiu, jest lustrzanym odbiciem Ciebie.

20. Jeśli pragnienie posiadania przytłacza cię, oznacza to, że nie uznajesz własnych zdolności i zasług. Spójrz na siebie, być może masz więcej niż faktycznie chcesz:

 

Jak masz gdzie mieszkać, jeść i pić, to jesteś bogatszy od większości ludzi na świecie :):):)

21. Bardzo trudno jest oprzeć się negatywnym myślom. Sprawiają, że cierpisz, cierpisz i martwisz się. Z tego negatywnego roju wyizoluj jedną myśl i stłum ją. Wtedy możesz przerwać łańcuch niezdrowych myśli, aby już nie zaprzątały Ci głowy:

 

W większości martwimy się o rzeczy, które nigdy nie wydarzą się w naszym życiu. Jednak zamartwiając się na zapas oddajemy naszą energię tym myślom. To znaczy, że możemy przyciągnąć to o co się tak na zapas zamartwiamy.

22. Zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś. Wtedy zniknie niepokój, zmartwienie i kompleksy, a Ty będziesz mógł zająć się swoim życiem:

 

Co możesz zmienić w sobie, to zmień pracą nad sobą. Co nie możesz zmienić, to zaakceptuj.

23. Świat wokół nas jest całkowicie neutralny. To my czynimy go dobrym lub złym. Staraj się patrzeć na rzeczywistość pozytywnie, a wtedy będzie ona szczęśliwa i radosna:

 

Szklanka zawsze do połowy pełna :):):)

24. Nigdy nie bierz opinii innych za ostateczną prawdę. Nigdy nie można być dobrym dla wszystkich. Zawsze znajdą się krytycy.

 

Trzeba się z tym pogodzić, że zawsze na 100 fajnych osób, trafi się jedna menda, któremu żona nie daje :):):)

25. Wszyscy pochodzimy z nikąd i idziemy do nikąd. Może więc sensem naszego istnienia jest samo życie we wszystkich jego przejawach?

 

Proste zasady, prawda? Ale mimo to mają bardzo korzystny wpływ na nasz światopogląd. Ich przestrzeganie nie jest trudne, a są nieocenione!


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń ten wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.


 

5/5 - (3 votes)
Pokaż więcej

2 Komentarzy

  1. Takie ogólnikowe zasady, sformułowane jako prosty przekaz…wszystko fajnie, ale jest X osób, które piszą w podobny sposób i nie podają ROZWIĄZAŃ. Np. PUA jakiś tam pisze, żeby myśleć o sobie jak o nagrodzie dla kobiety. I koniec 🙂
    Lista do wydrukowania i powieszenia przy łóżku, żeby czytać sobie codziennie rano po przebudzeniu. A temat HUNA mnie zaciekawił, o tym zaraz poczytam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button