Rozwój OsobistyWszystkie Wpisy

Jak zwiększyć pewność siebie – 4 proste sposoby

Jak poczuć się lepiej we własnej skórze?

Jak zwiększyć pewność siebie – 4 proste sposoby

Jak zwiększyć pewność siebie
Jak zwiększyć pewność siebie

Czy kiedykolwiek miałeś lub masz problem z pewnością siebie? Jeśli tak, to przeczytaj o dosyć prostych sposobach, dzięki którym możesz zwiększyć swoją pewność siebie i naprawdę poczuć się lepiej we własnej skórze. W tym poście wyróżniłem 4 ciekawe i dość proste sposoby, dzięki którym możesz zwiększyć właśnie swoją pewność siebie, tak by poczuć się odrobinę lepiej.


Jak zwiększyć pewność siebie, by poczuć się lepiej we własnej skórze:

 

Jak zwiększyć pewność siebie, by poczuć się lepiej we własnej skórze?

1. Ruszaj się powoli, dostojnie, majestatycznie, z rozluźnieniem i wyprostowany:

 

Ruszaj się powoli, dostojnie, majestatycznie, z rozluźnieniem i wyprostowany.  Nie chodzi o to, żebyś ruszał się ociężale, lecz sprężystym, można powiedzieć nawet leniwym krokiem. Pomyśl o drapieżnikach takich jak tygrysy. Ich ruchy są zazwyczaj powolne, nieco leniwe. Wielkie koty wiedzą, że nikt im nie zagraża. Dlatego też nie rozglądają się nerwowo dookoła siebie w poszukiwaniu zagrożenia. Utrzymując proste plecy i poruszając się powoli i swobodnie, sprawisz wrażenie bardziej pewnego siebie, a sam będziesz się tak czuł.

2. Odwracaj się powoli i spokojnie do tych ludzi, których uważasz za „niebezpiecznych”:

 

Odwracaj się powoli i spokojnie do tych ludzi, których uważasz za „niebezpiecznych”. Oczywiście – jeśli Ci coś zagraża lub może zagrażać z rąk drugiego człowieka, to nigdy nie odwracaj się do niego plecami, ponieważ możesz dostać z partyzanta. Chodzi mi o zupełnie inne sytuacje, w których nastąpił jakiś konflikt interesów, których ty pilnujesz. By znów wziąć inny przykład z natury. Lwy spokojnie odwracają się plecami do zebr, ale nie odwrotnie. Bo lwy mają w dupie zebry, ale zebry nigdy nie mają w dupie lwów. Zawsze obserwują, czy w pobliżu nie ma zagrożenia. Osoba, która potrafi spokojnie zakończyć rozmowę, odwrócić się i odejść sprawia wrażenie osoby pewnej siebie i dominującej, która nie boi się pokazać innym swoich „pleców”. Ewentualnie podczas rozmowy z jakąś osobą, możesz stać do niej lekko bokiem, jeśli chcesz pokazać jej Twoją dominację.

3. Bądź w stanie spokojnie i z uśmiechem krytykować siebie:

Osoby niepewne siebie boją się ujawnić swoje braki i wady. Ludzie pewni siebie potrafią rozmawiać o swoich problemach w sposób stanowczy, spokojny. Czasami z humorem. Jeśli masz jakąś żenującą historię, np. jak nawaliłeś w pracy lub na uczelni, opowiedz ją z humorem i entuzjazmem, ludzie zobaczą, że jesteś bardziej pewny siebie niż inni. Oczywiście nie mówisz tego wszystkim każdemu. Musisz wiedzieć też komu co powiedzieć :):):) Nigdy nie obnażaj się do końca ze swoich słabości.

4. Nie reaguj na emocje innych ludzi:

Jedna z najważniejszych rzeczy i chyba najtrudniejszych, którą powinienem jako pierwszą napisać :):) Kluczową umiejętnością jest tutaj stworzenie sztywnego wewnętrznego rdzenia, który pomoże Ci zachować wewnętrzny spokój i komfort, nawet gdy na zewnątrz panuje burza. Świat będzie nieustannie rzucał Ci problemy i jeśli będziesz reagował emocjonalnie i stresowo no to zaburzysz swoją emocjonalną równowagę, a w tym pewność siebie. Mężczyźni, którzy spokojnie wytrzymują czyjś napór emocji – gniew, wściekłość, oskarżenia – bez wybuchania, narzekania czy krytykowania sarkastycznie lub z pretensjami, wydają się bardziej pewni siebie.


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń ten wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.


 

5/5 - (4 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button