MotywacjaWszystkie Wpisy

Blue Monday czyli najsmutniejszy dzień w roku

Jutro czyli 14 Stycznia, według naukowców będzie najsmutniejszym dniem w roku, który nazywa się Blue Monday. W dniu jutrzejszym, według naukowców będziesz czuł się smutny, zdołowany, zmieszany. Pamiętasz jak się czułeś kiedy kończyły się ferie, wakacje czy urlop, a Ty następnego dnia miałeś już iść do szkoły, gdzie czekał na Ciebie sprawdzian lub wir w pracy? To jutro prawdopodobnie będziesz miał takie samo uczucie.

Powiem Ci, że coś w tym jest. Pamiętam dokładnie rok temu dopadł mnie potworny smutek. Nie wiedziałem co się ze mną dzieje.  Czułem smutek, żal, przygnębienie. Niby wszystko było dobrze w moim życiu, ale jednak miałem takie wrażenie niepokoju. Podzieliłem się moimi odczuciami z dziewczyną, która powiedziała mi, że dzisiaj jest Blue Monday czyli najsmutniejszy dzień w roku.

Człowiek jako istota emocjonalna potrafi przesyłać emocje oraz również je odbierać. Zaraz będzie sesja egzaminacyjna na uczelniach, więc jeśli wszedłbyś do budynku, to poczujesz napięcie jakie panuje w powietrzu. Podobnie jest w miejscach takich jak szpitale, szczególnie psychiatryczne, gdzie są łzy, choroby, dramat.  Odczuwasz emocje, podobnie jak przebywając w towarzystwie smutasów przejmujesz od nich samopoczucie. Z czasem sam stajesz się taki jak oni.

Dziś chowałem choinkę i nie ukrywam, że złapała mnie mała zaduma. Jeszcze 3 tygodnie temu był czas tej magii Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy byli uśmiechnięci, weseli, życzliwi. Na ulicach był gwar, a w nocy paliły się dookoła światełka. Naprawdę wracając pamięcią wstecz, autentycznie posmutniałem. Pamiętam jak zrobiłem sobie tourne bo warszawskich barach. Piłem grzane winko przy kominku. Słuchałem Świątecznych piosenek oraz oglądałem Kevina :):) Miło wspominam jak kręciłem się za prezentami.  Pisząc te słowa, zaczynam tęsknić za tym klimatem świątecznym. Czuło się wtedy w powietrzu jakiś taki relaks, którego w obecnej chwili się nie czuje.

No i właśnie o ten klimat tutaj chodzi. Ledwo dopaliły się znicze na Święto Zmarłych, a już wjeżdżała pierwsza reklama Coca-Coli, która informowała, że coraz bliżej Święta. Klimat świąt jest za każdym razem sztucznie pompowany co sprzyja zakupom. W Święta Bożego Narodzenia każdy ma pieniądze. Zarobione, odłożone czy pożyczone? Nieważne. Praktycznie każdy ma pieniądze, ponieważ w tym okresie wypada je mieć na prezenty czy jedzenie.

Święta, święta i po świętach. Jednak za pasem jest zaraz Sylwester do którego co niektórzy przygotowywali się już od Września. Sylwester kończy stary rok, a zaczyna nowy. Ludzie mają pełno marzeń, celów, pragnień, które będą chcieli zrealizować w 2019. Najczęściej chodzi o zmianę wizerunku czy pozbycie się nałogów. Nowy rok, nowy ja. Praktycznie każdy sobie coś obiecuje. No i większość ludzi z kopyta wjeżdża w Styczeń, jak dzik w porzeczki. Jazda na maksa!!! Jednak przychodzi 14 Stycznia i 90% postanowień noworocznych idzie w pizdu.

Nadchodzi 14 dzień i KONIEC!!! Gaśnie zapał, gaśnie motywacja i przychodzi dół. Przychodzą myśli do głowy, które uświadamiają ludziom, że są słabi. Jednak zaraz wjeżdża usprawiedliwienie w głowie, które wybija z głos rozsądku. Człowiek wraca do szarej rzeczywistości. Na dworze jest ciemno, szaro, smutno, zimno. W radiu już nie lecą wesołe piosenki, w powietrzu nie czuć już tego klimatu. Pomału znikają z ulic ozdoby świąteczne, a do skrzynki na listy trafiają wezwania do zapłaty za wziętą pożyczkę na Boże Narodzenie. Człowieka łapie wtedy przygnębienie i kiedy kończy się Weekend, nastaje Blue Monday!!!

Jak sobie poradzić z Blue Monday?

Wstań rano!!! Uśmiechnij się od ucha do ucha!!! Kogo tylko spotkasz na swojej drodze, staraj się zostawić w jeszcze lepszym stanie emocjonalnym niż zastałeś. Jak ktoś jest smutny, to go pociesz, a jak ktoś jest wesoły, to niech jeszcze będzie weselszy.

Spójrz na swoje cele!!! I pracuj na pełnych obrotach. Właśnie w tym dniu ciśnij na maksa. Dodatkowo zrób mocny trening, idź na basen, siłownie czy po prostu pobiegaj. Jak tego nie robiłeś, to zacznij!!!

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button