Wszystkie Wpisy

Co zrobić gdy zostanie się zatrzymanym z narkotykami , bronią palną , ludzkimi zwłokami, będąc niewinnym ?

 

Co zrobić, gdy zostanie się zatrzymany z narkotykami, bronią palną oraz ludzkimi zwłokami

(Traktujcie to jako tylko ciekawostkę, a nie poradę prawną)

Cześć , w dzisiejszym wpisie poinstruuję was jak się zachować w sytuacjach stresogennych związanych z policyjnym zatrzymaniem

( i nie tylko)

Gdy macie przy sobie narkotyki , broń palną bądź zwłoki kochanki w dywanie auta samochodowego , a nie jesteście winni zarzucanego wam czynu .

Czemu taki kontrowersyjny wpis pojawił się na stronie związanej z rozwojem osobistym? Ponieważ jesteśmy wolnościowcami. Jestem za posiadaniem broni oraz narkotyków na własny użytek. Zakazy nic nie dają. Jednych zamykają, pojawiają się nowi. Były zakazy i co? Pojawiły się dopalacze, które przez pewien czas były legalne. Zakazy i ograniczanie wolności nic nie daje. Kto ma załatwić towar, ten i tak załatwi, a zamykanie ludzi za Maryśkę to jest dla mnie chore. 

Pamiętajcie , że co najmniej 10 % osób odsiadujących wyroki w polskich więzieniach przebywa tam niesłusznie będąc niewinnymi

(wliczając w to więźniów politycznych , służb specjalnych i wywiadu -typu więzienia CIA w Polsce o których mówił A.Lepper) .

Oczywiście najczęściej dotyczy to sprawców drobnych przestępstw typu kradzieże , bójki itp. Zdarzają się też sprawy medialne jak przypadek pana Tomasza Komendy , ale dla was najważniejsze jest by nie mieć przerwy w życiorysie żyjąc  zgodnie z prawem III RP. Bo jak stwierdził , kiedyś Prokurator krakowskiej okręgówki:

„Nie ważne , kto jest winny , ważne co jest udowodnione”

-ten cytat powinien dać ci do myślenia. I zapamiętajcie go bardzo dobrze!!!!

Uwaga: Wpis nie jest kierowany do zawodowych dilerów, morderców oraz handlarzy bronią 🙂

To zaczynamy!!!

Co zrobić kiedy zostanie się złapanym z narkotykami?

Zacznijmy od tego czym są narkotyki? 

 

 

Z pomocą przy przychodzi nam ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii , krótko mówiąc są to substancje psychotropowe i środki odurzające. Z grubsza ujmując najpopularniejsze to opiaty np: heroina, morfina , psychostymulanty np. amfetamina, metamfetamina , kokaina, marihuana i haszysz , halucynogeny np. DMT , psychodeliki np. LSD-25 – mając to wszystko możesz już otworzyć apteczkę osiedlową bądź laboratorium .

Jak chcecie poznać też te pozostałe to macie link :

https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2018-1591,18747849.html , ja wybrałem te najpopularniejsze:)

 

A tu rozpiska jaka odpowiedzialność karna grozi za zabawę i biznes z narkotykami :
1.
Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2.
Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Tu jest pies pogrzebany – bo to kwestia oceny przez sąd w danym rejonie, ile to jest znaczna ilość . W moim mieście sąd przyjął , że 3 gramy amfy i 3 gramy marychy to już jest ilość znaczna-przemysłowa – a w innym sądzie na drugim końcu Polski przyjęli ,że nawet 20 gr towaru to nie jest dilerka 😀 na większą skalę.

Samo posiadanie towaru jest to ilość, która jest potrzebna człowiekowi do jednorazowego odurzenia się. Jeśli masz fifkę zioła i z tego da się złapać jednego bucha, to już wyczerpujesz znamiona posiadania.

Zatem nie bawcie się w dilerkę!! Oczywiście jak masz przeszłość resortową to o nic nie musisz się martwić 😛

3.
W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Sąd badając czy mamy przypadek mniejszej wagi sprawdza jaka była ilość tego towaru oraz jego rodzaj , sposób działania sprawcy, ilu klientów mieliście rozdając narkotyki , czas tego działania oraz stopień społecznej szkodliwości .

Istnieje orzecznictwo , które pokazuje ,że jak częstujesz znajomych niewielką ilością marychy np: 0,1 gram to będzie to uznane za przypadek mniejszej wagi -co sąd to inny wyrok 🙂

Co do niesłusznego zatrzymania z narkotykami przy sobie :). Po pierwsze jeśli zostaniecie zatrzymani z dragami( a policjanci nie wiedzą co macie w kieszeni) to oczywiście poproście by funkcjonariusze się wylegitymowali -nawet jeśli są w mundurach .

Bo zgodnie z rozporządzeniem z 2005 r. w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów , panowie policjanci , którzy chcą nas wylegitymować mają obowiązek podać swoje imię , nazwisko , stopień służbowy oraz czemu nas zatrzymują i legitymują.

I tu będziecie traktowani w sposób proporcjonalny do waszego stopnia kultury .Jeśli  wyskoczycie z rapem Wilka z HG  albo Popka typu – „HWDP śmierć policyjnym kurwom i frajerom” albo podobnie to od razu wylądujecie na dołku z dziwnymi zarzutami oraz stłuczeni i będziecie się prosić o głupiego szluga pół nocy .

A na kolację będzie chleb ze smalcem jak to mówi mój doświadczony w tych klimatach kolega :)-pomijając przypał za narkotyki , które nie są wasze a mieliście je w kieszeni.

Jak zostaniecie poproszeni o wasze dane osobowe to też mówcie prawdziwe a nie pierdolcie , że macie na imię „Pan Kleks , Zwisa Mi” itp. ,inaczej niż by to wynikało z dowodu tożsamości bo znowu zostaniecie zawinięci na posterunek w celu ustalenia prawdziwych personaliów 🙂

Ludzie nie lubią być okłamywani lub oszukiwani :), chyba , że są to wyborcy jedynej słusznej partii 😛

Zawsze możecie złożyć zażalenie do prokuratora na czynności służbowe funkcjonariusza będącego na służbie, jeśli nadużył swoich uprawnień , podczas legitymowania waszej osoby 🙂

Oczywiście policjanci mają różne podejście do narkotyków , które zatrzymują. Są tacy (a wiem o 2 takich historiach w moim mieście) , że podczas zatrzymania chłopaków z kilkoma gramami zielonego towaru po prostu im stwierdzili:

Szczerze , co będziemy zatrzymywać tych chłopaków , towar sobie spalimy a oni niech spierdalają do domu” .

Możesz trafić na takich policjantów -czego ci życzę ale większość taka nie jest i nie interesuje ich ,że jesteś nie winny posiadania zakazanego towaru -bo są zainteresowani by zapuszkować ciebie -oraz twoją ekipę w celu zwiększenia statystyk policyjnych i pobalowaniu z najsłynniejszym detektywem:)

 

Oczywiście zgodnie z art 244 §2 kpk , macie możliwość odmowy złożenia oświadczenie w swojej sprawie :

’Zatrzymanego należy natychmiast poinformować o przyczynach zatrzymania i o przysługujących mu prawach, w tym o prawie do skorzystania z pomocy adwokata lub radcy prawnego, do korzystania z bezpłatnej pomocy tłumacza, jeżeli nie włada w wystarczającym stopniu językiem polskim, do złożenia oświadczenia i odmowy złożenia oświadczenia, do otrzymania odpisu protokołu zatrzymania……..”

 

oraz przysługuje wam prawo do adwokata /radcy prawnego art. 245 §kpk 1:

„Zatrzymanemu na jego żądanie należy niezwłocznie umożliwić nawiązanie w dostępnej formie kontaktu z adwokatem lub radcą prawnym, a także bezpośrednią z nimi rozmowę; w wyjątkowych wypadkach, uzasadnionych szczególnymi okolicznościami, zatrzymujący może zastrzec, że będzie przy niej obecny.”

 

oraz prawo do zwolnienia po upływie 24/48 godzin od zatrzymania art 248 1§- §3 kpk :

§ 1.
Zatrzymanego należy natychmiast zwolnić, gdy ustanie przyczyna zatrzymania, a także jeżeli w ciągu 48 godzin od chwili zatrzymania przez uprawniony organ nie zostanie on przekazany do dyspozycji sądu wraz z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania; należy go także zwolnić na polecenie sądu lub prokuratora.


§ 2.
Zatrzymanego należy zwolnić, jeżeli w ciągu 24 godzin od przekazania go do dyspozycji sądu nie doręczono mu postanowienia o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania.


§ 3.Ponowne zatrzymanie osoby podejrzanej na podstawie tych samych faktów i dowodów jest niedopuszczalne.

Warto wiedzieć o swoich prawach podczas zatrzymania (powyżej przedstawiłem wam jak się zachować gdy zostaliście już złapani:) i prawdopodobnie czeka was proces -chyba ,że udowodnicie tak jak jeden urzędnik skarbówki dwóm policjantom ,że narkotyki wam zostały podłożone przez funkcjonariuszy :D- nie łatwe ale możliwe do zrobienia:).

Z drugiej strony pamiętajcie ,że policja to zbrojne ramię systemu , a prokuratura/sądy to wyższa instancja tego systemu -więc obalenie zeznań dwóch krawężników może się nie udać .

W odmiennym scenariuszu natomiast jak już jesteście świadomi , że macie przy sobie jakieś narkotyki to należy zachowywać się naturalnie , nie pajacować , nie obrażać tych ludzi , nie srać się przed nimi -oni też mają robotę do wykonania-gdy nie odkryli ,że macie coś przy sobie .

Pamiętajcie,że czasem są policjanci , którzy lubią chodzić z psem ,który jest na haju i rzucają piłeczką a on po nią biegnie bo czuje zapach narkotyków i jest ich głodny.

Jak właśnie spaliłeś jointa to ten zapach też zostanie zauważony-najczęściej biegają po akademikach i miejscach przebywania studenciaków z -moim statystyk tak wynika :).

Akurat tu łatwo się wybronić , bo zapach to zapach i bez towaru ciężko będzie cię zapuszkować , choć panowie policjanci będą ciekawi z którego bloku wypływają zapachy o takiej rajskiej esencji:)

Dwie najbardziej prawdopodobne sytuacje ,że zostaniecie zatrzymani z towarem –to po pierwsze donos , życzliwego bądź waszego wroga-który wam  dał ziółko do kieszonki albo po prostu chce was w coś wkopać-choć tak się nie umawialiście .

Po drugie wasze nieodpowiednie zachowanie podczas imprez, podczas przemieszczania się w mieście -wasza rama socjalna jak postrzegacie innych i jak jesteście postrzegani itp.

Jak słyszysz gdzieś w telewizji , że zatrzymali jakąś grupę przestępczą z dużą ilością towaru albo zajęli miejsce z marychą albo laboratorium amfy to na 99% był to donos-bądź infiltracja środowiska przez służby- ten 1 % zostawiam dla totalnych imbecyli , którzy i tak wpadają.

Słusznie to kiedyś skwitował mi pewien komisarz z posterunku na Nowej Hucie:

„Wie pan wszyscy się szczycą ile to narkotyków zatrzymują a mało kto się zastanawia ile zostało już przerzucone na Zachód Europy ,rozprowadzone po kraju albo zużyte”:)

Policja , jak kogoś nie zna z kartotek albo z widzenia to kieruje się zasadą Pareto-podobnie jak przestępcy ,którzy chcą kogoś skroić lub wyciągnąć VAT .

W przypadku Policji chodzi o jak najmniejszy wkład wysiłku czasowego i finansowego by kogoś zatrzymać i mieć to wbite w statystykę – a jak cię złapią z 0,5 kg towaru w laboratorium bądź wsypiesz koleżków to już w ogóle szał ciał 🙂

W sumie przed obiema sytuacjami możesz się w jakimś stopniu zabezpieczyć .

Teoretycznie w pierwszej możesz prześwietlić swoje towarzystwo i zobaczyć , kto chce ci popsuć karierę albo zapuszkować za niewinność by przejąć twój legalny biznes albo kobietę 🙂

I tu ograniczysz ryzyko do minimum -wywal wszystkich ochlejów życiowych , toksyczne ex itp i już masz do przodu . Bo jakiś może zostać Świadkiem Koronnym małą 60′ 🙂

Pamiętaj o tym , że jak już masz ochotę spalić skuna to rób to w towarzystwie zaufanych, a nie przypadkowych ludzi i nie rób tego publicznie chyba ,że przebywasz w Holandii tam to każdy jara. Nie bądź idiotą i nie wrzucaj zdjęć skuna na fejsa 🙂 -by później się nie potrzebnie nie tłumaczyć na komendzie.

Co do drugiej kwestii , potencjalnie Policja najczęściej spisuje sobie żulików i bezdomnych bo oni są najłatwiejszym celem,bo nie potrafią uciekać będąc nawalonymi a statystyka leci.

Zatem jeśli chodzisz po mieście nawalony i rzucasz słowami obraźliwymi to już możesz wyłapać mandat + przeszukanie bo zostałeś namierzony przez Borewicza i jego kumpli .

Tak wpadają najwięksi idioci. Jeżdżą po pijaku samochodem z towarem. Większość statystyk policyjnych to właśnie tego typu osoby.

To już ciężej jest namierzyć kogoś kto zjarał skuna bo unosi się po nim tylko zapach -czasem taki ktoś się głupio zachowuje ale się pilnuje- oraz rzadko wychodzi z domu.

Z drugiej strony możesz mieć zawodowego mordercę lub jakiegoś gościa ze służb specjalnych , które idzie sobie w garniturku lub jest przeciętnie ubrany a przed chwilą komuś rozwalił łeb i nim nikt się nie zainteresuje bo zachowuje się w granicach normy – miej to na uwadze 🙂

Tak jak są zdjęcia Komorowskiego z gośćmi z afery Skok Wołomin ubranymi w muszki , którzy parę głów rozwalili a Bronek się z nimi ściska jak kolega z podstawówki 🙂

Tak przy okazji w temacie  przemytu narkotyków i innych towarów -sporo tu młodych ludzi przed 30 więc ta wiedza ku przestrodze wam się przyda .

Omijajcie ludzi , którzy proponują wam przemyt narkotyków w żołądku czy innej części ciała, bądź w torbie bagażowej, bo jak was złapią w Polsce to czeka was w najgorszym przypadku parę latek tylko i to z możliwością wcześniejszego wyjścia .

Natomiast jak was złapią w innych miejscach to czeka was długoletnia odsiadka po uszy w gównie (np:Tajlandia) czy kraje Ameryki Południowej lub wyrok śmierci (Chiny ,Singapur , Egipt, Malezja , Birma , Filipin , Arabia Saudyjska) i już nie masz możliwości mieć przerwy w życiorysie -bo go po prostu nie będzie 😀

A prawda jest taka, że wystawia się taką osobę służbom by gruby ładunek przeszedł bokiem. Tak jest zawsze!!! Nie tylko z narkotykami, ale i z fajkami!!!

Jak słyszysz o przypadkach zaginięć rodaków za granicą w egzotycznych miejscach  czy rzadko odwiedzanych turystycznie krajach  dopiero po latach to w większości ma to związek z narkotykami -bądź ze spłatą długów narkotykowych przez tych ludzi, którzy chcieli mieć szybki pieniądz a dostali duży wyrok.

Zatrzymanie z bronią palną

Niesłuszne zatrzymanie z bronią palną ,która nie jest naszą własnością , została nam podłożona bądź zostaliśmy odwiedzeni przez funkcjonariuszy na podstawie życzliwego nam donosiciela ,który maczał w tym palce.

 

 

Podstawowa kwestia zanim przejdziemy do szczegółów -to oczywiście definicja broni palnej wskazana poniżej .


Art. 7. ustawy o broni i amunicji :
W rozumieniu ustawy bronią palną jest każda przenośna broń lufowa, która miota, jest przeznaczona do miotania lub może być przystosowana do miotania jednego lub większej liczby pocisków lub substancji w wyniku działania materiału miotającego.

Należy przez to rozumieć w szczególności: broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową,pneumatyczna (wiatrówka), miotacze gazu, broń biała, kusze, a także paralizatory.

Możecie natomiast posiadać przy sobie zgodnie z prawem broń czarno-prochową -więcej o niej jest rozpisane w moim wpisu sprzed kilku miesięcy:

https://damcidomyslenia.pl/nowelizacja-obrony-koniecznej-i-pozostale-zmiany-w-polskim-prawie-karnym-na-rok-2018-2019-przydatne-dla-mlodych-do-30-r-zycia-i-nie-tylko/

Najczęściej zatrzymania ludzi z bronią palną (poza strzelaninami oczywiście )następują po przeszukaniu osobistym , po przeszukaniu/kontroli auta/bagażu , bądź nakazie przeszukania domu/mieszkania innej nieruchomości wystawionym przez prokuratora , albo przeszukania bez nakazu przez Policję w sytuacjach nie cierpiących zwłoki.

Ostatnie dwie sytuację odrzucam na wstępie bo one dotyczą w 99 % przypadków członków zorganizowanych grup przestępczych , gangsterów oraz handlarzy bronią 🙂

Skupmy się na pierwszej sytuacji , zostałeś zatrzymany na podstawie donosu osiedlowego kapusia , który podrzucił ci klamkę kaliber 9mm do plecaka/torby, by przejąć twoją kobietę 🙂

W Polsce jak ktoś posiada broń palną bez pozwolenia to od razu jest traktowany jak członek zorganizowanej grupy przestępczej.

Jak jesteś synem Donalda albo Jasia Kulczyka-to ta sytuacja ciebie nie dotyczy 😀 .

W odmiennej sytuacji od razu zostaniesz zaobrączkowany w kajdanki. Dlatego w Polsce dostęp do obroni(oczywiście oficjalny ) jest bardzo ograniczony -bo ludzie ,którzy mają broń są groźni dla systemu bo mogliby obalić np:rząd 🙂

Co zrobić , jak się zachować ?Dodając to co było na początku wpisu , po pierwsze poinformuj panów policjantów , że chciałbyś wykonać telefon do adwokata bo to twoje prawo konstytucyjne – zachowuj się kulturalnie i chłodno-bez cwaniakowania w graniach swoich praw-które wcześniej ci wypisałem w tym wpisie-aż do przyjazdu adwokata .

Możesz też nic nie mówić w tej sprawie -do czasu przyjazdu mecenasa -lepsze to niż pierdolić głupoty bez sensu bo wszystko leci w protokół i później może być wykorzystane w sądzie przeciwko tobie .

Powiedz , że broń nie należy do ciebie , nie ma niej twoich odcisków palców to raz -oni odbiją piłeczkę ,że przecież można mieć rękawiczki 😛 .

Jak będą chcieli ci przybić jakieś zabójstwo czy handel bronią , to możesz poprosić o badanie balistyczne tego pistoletu i amunicji .

Badanie balistyczne broni palnej i jej części przeprowadza się w celu identyfikacji samej broni łusek i pocisków oraz śladów jej użycia.

Jak wiesz lub przypuszczasz , kto mógł ci podrzucić tą klamkę to dodaj tą informację do protokołu 🙂 .

Stwierdzisz mi , że nie jesteś kapusiem -no ja też nie -ale jak ktoś ci podrzuca świnie to należy się bronić przed jakimś osiedlowym chamem czy kimś zazdrosnym ,że ci się powodzi w życiu .

Z tym też trzeba uważać bo za fałszywe oskarżenia później można dostać wpierdol na komendzie i proces cywilny od pokrzywdzonego 😀

Sankcja za nielegalne posiadanie broni palnej przedstawia się następująco w art. 263 § 2 kk:
Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dużo też zależy jaka jest twoja wartość społeczna w oczach innych ludzi.

Osiedlowy cham z napisem hwdp na koszulce od razu dostanie wpierdol i nikt się za nim nie ujmie poza kumplami z osiedlowych akcji 😀

Dodatkowo nie wyjdzie pewnie tylko z jednym zarzutem tylko z kilkoma-bo Policja lubi sobie poprawiać statystyki patologią .

Człowiek wpływowy tj. bogaty , mający wpływy ze służb bądź znany jest traktowany pobłażliwie lub nawet nie będzie miał procesu , albo dostanie jakąś symboliczną karę .

Tak to jest z prawem aureoli ,tematem ,który ostatnio poruszał tyab ,więc wczytajcie się w to mocno bo nie wiadomo kiedy będzie wam to potrzebne.

Przykład : Maciej Zientarski który rozwalił luksusową furę pędząc co najmniej 160 km/h przez Ursynów . Wyleciał z auta i przeżył ten wypadek-jego kolega niestety wylądował w kostnicy . Otrzymał ostatecznie wyrok w zawieszeniu .

Kolejny przykład ze stolicy to Piotr Najsztub , który jeździ bez prawka ponad 8 lat ostatnio nawet potrącił kobietę na pasach i dalej jeździ autem -bo dużo może i zna wielu 🙂

Co do drugiej sytuacji czyli kontroli twojego bagażu z pomocą przychodzi nam rozporządzenie do ustawy o Policji :


§ 17. 1. Policjant przegląda zawartość bagaży lub sprawdza ładunek znajdujący się w portach, na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, wodnego i powietrznego w obecności posiadacza bagaży lub ładunku albo przedstawiciela przewoźnika, spedytora lub agenta morskiego.

Przeszukania poza policjantem może dokonać również oficer Centralnego Biura Śledczego, Straży Granicznej, Służby Celnej, Żandarmerii Wojskowej, ABW, CBA itd.

Co do zasady by mieć by mieć przeszukane auto potrzebne jest postanowienie wydane przez sąd lub prokuratora -to w teorii a w praktyce jest inaczej .

Krawężnik lub inny służbowy ślizgacz bez takiego papieru może ci przeszukać gablotę jak ma uzasadnione podejrzenie, że popełniłeś „czyn zabroniony pod groźbą kary” albo zakłada ,że uda mu się coś znaleźć .

Obowiązkiem policjanta jest podanie podstawy prawnej i przyczyny podjęcia przeszukania . Jeśli auto lub bagaż jest pożyczony bądź nie jest twój to można się z tego wymigać bo policja sprawdzi sobie właściciela tego dobytku.

Problem jest jak zastaniesz w swoim aucie cały arsenał broni podczas kontroli bagażnika. Wtedy należy postępować podobnie jak z bronią ,która zostanie zatrzymana podczas przeszukania twojej osoby.

Dodatkowo możesz załatwić sobie alibi od kogoś zaufanego -jak nie masz zaufanych ludzi tylko pasożytów , którzy czyhają na twoje potknięcia to pozostaje ci tylko profesjonalna pomoc prawna .

Alibi nawet jak jest prawdziwe ma dać ci czas na zgromadzenie dowodów uniewinniających twoją osobę -bo generalnie służby różnie podchodzą do tej sytuacji do czasu procesu.

Jedni dają temu wiarę , inni biorą to z przymrużeniem oka i przesłuchują dającego alibi czy nie kręci coś na boku.

Kim jesteś , co możesz , jak jesteś postrzegany i ponownie kłania się prawo aureoli :)- ma również wpływ na pozytywny wynik w twojej sprawie-ale to oczywista oczywistość jak mawia Jarek :).

Pamiętaj o tym ,że posiadanie nawet jednej sztuki amunicji jest już przestępstwem.

Nie będzie nielegalnym posiadaniem wzięcie znalezionej broni palnej lub amunicji do ręki w celu jej potrzymania najlepiej robić to w rękawiczkach -wiadomo ,że jak jest to stara broń z czasów II wojny to nikt się o to nie będzie czepiał-natomiast lepiej ją zwrócić do depozytu policyjnego .

Jak zwrócisz ją do muzeum to i tak zostaniesz wezwany do wyjaśnień na komendę więc po co chodzić dwa razy 🙂

Znalezienie zwłok ludzkich

Znalezienie przez Policję zwłok ludzkich na twojej posesji bądź w twoim mieszkaniu lub samochodzie gdy jesteś niewinny zarzucanego ci czynu przestępnego, a nie wiesz lub nie przypominasz sobie w jakich okolicznościach znalazły się u ciebie.

 

I sytuacja:zgon ofiary nastąpił w ciągu max 24 godzin od odnalezienia ciała , nie jest zbezczeszczone ani poćwiartowane itp. i można je zidentyfikować.

Wyobraź sobie teraz hipotetyczną sytuację .

Jest godzina 7 rano , lipcowego poranka. Po wakacyjnej balandze na swojej działce niedaleko lasu , zrealizowałeś swoją kolejną seksualną fantazję z koleżanką z II roku prawa .

Ty poza spełnieniem marzenia z najpiękniejszą dziewczyną ze starszego rocznika , jesteś również po pierwszym roku prawa z rewelacyjnymi wynikami.

Jednak coś tu nie gra było kilkadziesiąt osób , a wszyscy spierdolili . Grill zgasł , muzyka przestała grać i alkohol też się skończył a pod twój dom podjeżdża auto.

W krzakach 10 m od siebie dostrzegasz ciało młodej kobiety .Jest sina i blada , nie oddycha i widać znamiona gwałtu -otarcia na udach , oraz obrażenia od duszenia na szyi .

Jednak jesteś pewien jednego -nikt taki nie bawił się na twoich urodzinach pomimo ,że zjarałeś wczoraj 1 gr najlepszego towaru od syna prokuratora i wypiłeś zgrzewkę browarów :)- to wszystko pamiętasz.

Ktoś podrzucił ci urodzinowy prezent a ty masz gruby problem. Policjanci z wydziału zabójstw w cywilu informują cię , iż otrzymali informację o zaginionej kilka dni temu dziewczynie,która znajduje się prawdopodobnie na twojej posesji .

Po sprawdzeniu pulsu i jej tożsamości potwierdzają to co przewidywałeś – zgon nastąpił prawdopodobnie z powodu uduszenia.

Komisarz Alex informuje cię , iż jesteś zatrzymany do dyspozycji policji bo jesteś podejrzewany o przestępstwo z art. 148 § 2 pkt tj. o zabójstwo ,w związku z gwałtem ,
oraz poplecznictwo z art. 239 § 1. kk , które recytuje z niezwykłą ogładą :


Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Natomiast Komisarz Rex stwierdza z szyderczym uśmiechem „no młody na niezłą minę się wjebałeś -albo skończysz prawo dopiero w więzieniu albo jesteś niewinny „ 🙂

Sytuacja wydaje się oczywiście dramatyczna i tragiczna w opisanym powyżej przeze mnie przypadku .

Mówiąc szczerze w 98% przypadków jest tak ,że po zbadaniu odcisków palców ,krwi i pozostałego twojego DNA :),czy miałeś motyw , zeznaniach obecnych na miejscu zdarzenia w momencie zgonu ,prokuratura i policja wiedzą czy będziesz oskarżonym czy tylko świadkiem -mówimy oczywiście o sytuacji gdy jesteś niewinnym i jesteś zwykłym szarym uczciwym obywatelem naszego pięknego kraju.

Jak jesteś wyznawcą gangsta rapu i masz brudne papiery to mogą ci przybić coś czego nie popełniłeś –wiem nie powinienem tak mówić -ale znam przypadki gdzie ludzie odsiedzieli niewinnie za gwałt i rozbój tylko dlatego , że ktoś był do kogoś podobny.

Teraz wymiar sprawiedliwości się pilnuje bo ludzie zaczynają skarżyć Skarb Państwa za niesłuszne lata za kratami ,których nikt nie zwróci.

Tak było w przypadku pana Tomasza Komendy , który został ewidentnie wrobiony -świadkowie przekupieni i zeznający przeciwko niemu nie prawdę , dowody spreparowane przez skorumpowanego policjanta i prokuratora a rzeczywisty sprawca gdzieś sobie biega na wolności :/

Jak się zachować w powyższej sytuacji ?

Generalnie najlepiej załatwić sobie szybko mecenasa oraz alibi i świadków , którzy będą dobrze zeznawać i tyle .

W powyższym przypadku policja i prokuratura szukała by sprawcy wśród znajomych studenta prawa , którzy byli obecni na imprezie , jeśli on okazałby się niewinny.

Za pewne do czasu wyjaśnienia sprawy , nie mógłbyś opuszczać kraju , co do tymczasowego aresztowania to musiałbyś utracić status podejrzanego na rzecz oskarżonego i wtedy spędziłbyś parę nocy w więzieniu 🙂

Akurat sprawy o zabójstwo są zero-jedynkowe albo coś na ciebie mają i chcą sprawdzić czy jesteś winny , albo nic nie mają i cię wypuszczają po 48 godzinach . Oni też są rozliczani ze swoich wyników a wiadomo ,że sprawy o zabójstwo czy wielomilionowe wyłudzenia /kradzieże są najbardziej śledzone przez społeczeństwo-więc tu nie ma miejsca na lipę jak mawia Bruneika.

II sytuacja

W twoim aucie lub na twojej posesji znaleziono tylko część zwłok ludzkich,kości itd.Występują trudności z identyfikacją ofiary w związku z dłuższym upływem czasu.

W takich przypadkach sprawa ma się dwojako . Z jednej strony może być tak jak u mojego kolegi ze Śląska , który odkopał pod piwniczką jakiegoś martwego Hansa (a właściwie to co z niego zostało) w mundurze SS z okresu II wojny , po którego później przyjechały służby.

Hans został w całości zabezpieczony i w jednym worku przetransportowany do kostnicy.

Sytuacja ma się znacznie gorzej gdy ciało nie jest w jednym kawałku a znalazłeś jedną jego część u siebie w domu , albo np:zabezpieczono nawet nie zwłoki , tylko krew w twoim aucie czy bagażniku.

Tu sprawa będzie trwała znacznie dłużej , bo to budzi podejrzenie służb ,że mogłeś te zwłoki ukryć , spalić czy ćwiartować by zatrzeć ślady zabójstwa,bądź w najlepszym przypadku trudniłeś się handlem żywym towarem i ktoś się przekręcił w trakcie podróży. I tu jeśli masz mocne dowody to sprawa skończy się szybciej niż zaczęła 🙂

Przykład: Na twoim strychu porucznik Borewicz znalazł kości -ale z badań DNA wynika , że nie mogłeś mieć z tą sprawą nic wspólnego bo nabyłeś tą nieruchomość tydzień wcześniej a zgon nastąpił parę lat wcześniej to spoko -raczej ci odpuszczą.

Do niczego się nie przyznawaj , jeśli jesteś niewinny , trzymaj się jednej ,zgodnej linii zeznań na komendzie czy przed prokuraturą .

Jak zobaczą ,że jesteś niespójny w jakimś jednym punkcie to będą chcieli szukać zaczepienia by cię później uwalić przed sądem-jak są to słabe dowody to poszlakami sędziego się nie przekona ale odbije się to bardzo na twojej psychice i straconym czasie .

Wynajmij profesjonalistę -jeśli nie jesteś prawnikiem to szkoda czasu ,stresu i nerwów by przekonywać system sprawiedliwości do swojej niewinności-owszem uwierzą ci ale pewnie najwcześniej jak znajdą prawdziwego sprawcę :/

Zobacz co robią najwięksi bandyci i złodzieje w tym kraju -otaczają się najdroższymi prawnikami typu Giertych , oraz ślą uśmiechy publiczności , pomimo ,że są winni.

Ty też możesz skorzystać z usług prawników -nie zawsze pieniądz ich przekona. Czasami wystarczy charakter i medialność sprawy jak w przypadku sprawy pana Tomka Komendy .

Jak jesteś kretynem jak matka Madzi czy rodzice co zamordowali dzieci i dali je do beczek po kapuście to niestety nie znajdziesz ratunku w tym wpisie .

Na dzisiaj to by było tyle . W razie pytań zapraszam do komentowania .Do zobaczenia w następnym wpisie 🙂

 

We wpisie wykorzystałem następujące akty prawne:

1 Kodeks karny


2.Kodeks postępowania karnego


3. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 września 2015 r. w sprawie postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów


4.Ustawa o policji


5.Ustawa o broni i amunicji

Dziękuję, że dobrnąłeś do końca. Jak chcesz więcej tego typu publikacji, to zapisz się na darmowy newsletter i pobierz 300 stronicowego eBooka-Atrakcyjność w Pigułce, który mocno da Ci do myślenia.

Rate this post
Pokaż więcej

2 Komentarzy

  1. siema tyab trochę z innej beczki, czy w tych czasach zagadywanie na ulicy twoim zdaniem kobiet ma jakiś sens? w sensie spodobała mi się dziewczyna i do niej podbijam jak na daygame? kiedyś się w to bawiłem ale to było z 5 lat temu. Jest sens coś takiego robić teraz? zdarza ci się tak robić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button