Rozwój OsobistyWszystkie Wpisy

Gdzie? W jakich miejscach i okolicznościach można poznać ludzi sukcesu?

Gdzie? W jakich miejscach i okolicznościach, można poznać ludzi sukcesu?

Gdzie? W jakich miejscach i okolicznościach, można poznać ludzi sukcesu?
Gdzie? W jakich miejscach i okolicznościach, można poznać ludzi sukcesu?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się gdzie można poznać ludzi suckesu? Być może miałeś tak sam, że chciałbyś poznawać takie osoby, by samemu stać się jedną z nich. Jak mawia pewne powiedzenie – jesteś średnią Twoich pięciu najbliższych znajomych, którymi się otaczasz. Być może również masz dosyć już swojego dotychczasowego otoczenia i pragniesz jakiś zmian. Pragniesz zmienić środowisko, ponieważ mierzysz „wyżej”. Żeby jednak poznać ludzi sukcesu, najpierw musisz wiedzieć, w jakich miejscach możesz to zrobić. Są pewne elementy wspólne dla takich ludzi, gdzie najczęściej przebywają. To tak jak z atrakcyjnymi kobietami SHB – 10 czy celebrytami. Ich nie spotkasz wszędzie tam, gdzie można spotkać zwykłego, szarego, przeciętnego Kowalskiego. Można je spotkać w miejscach, gdzie raczej zwykłego Kowalskiego nie uświadczysz. Podobnie jest z ludźmi tzw. sukcesu. Spotkasz ich najczęściej w miejscach w których nie spotka przeciętnych ludzi. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba wiedzieć, gdzie należy szukać ludzi sukcesu i tym wpisem będę chciał dać Ci do myślenia w tym temacie.


Kim jest człowiek sukcesu?

 

Zanim przeczytasz-  gdzie? W jakich miejscach i okolicznościach możesz poznać, tzw. ludzi sukcesu, ustalmy  najpierw jedno – kim jest człowiek sukcesu?

Kim jest człowiek sukcesu? Lub człowiek z tzw. wyższych sfer?

Człowiek sukcesu jest to człowiek, który pełni pewną rolę w społeczeństwie. Są to liderzy biznesowi, politycy, działacze społeczni czy filantropijni. Mogą być to osoby, które odnoszą sukcesy w biznesie, prowadzą własne firmy lub zajmują wysokie stanowiska w korporacjach. Mogą być to też politycy i dygnitarze, pełniący wysokie funkcje w rządzie, parlamentach, ambasadach czy organizacjach międzynarodowych. Mogą to też być osoby znane z mediów, takie jak aktorzy, muzycy, sportowcy czy influencerzy, którzy cieszą się popularnością i szerokim rozpoznawaniem. Ludźmi sukcesu lub tzw. ludzie z wyższych sfer mogą być też osoby odnoszące sukcesy w dziedzinach nauki, literatury, sztuki czy filozofii. Mogą to być ludzie posiadający osiągnięcia w swoich dziedzinach. Mogą to być też ludzie, którzy angażują się w działalność charytatywną, fundacje czy organizacje non-profit, i którzy dysponują środkami finansowymi na wspieranie różnych inicjatyw społecznyc. Ludźmi sukcesu mogą być również osoby pełniące funkcje dyplomatyczne, służące w administracji państwowej czy urzędach międzynarodowych. Ludzie z wyższych sfer to ci, którzy mają wpływ, prestiż oraz dostęp do zasobów materialnych i społecznych, co często wynika z ich sukcesów zawodowych, finansowych lub społecznych.

Według mnie – mojej definicji i dla mnie, człowiek sukcesu jest to człowiek z tzw. wyższych sfer, charakteryzujący się wysoką kulturą osobistą, znajomościami oraz możliwościami. Można powiedzieć, że dla mnie człowiekiem sukcesu, jest człowiek, który ma duże możliwości w życiu i np: może od ręki, za pomocą jednego telefonu, załatwić bardzo wiele, wręcz niekiedy niemożliwych dla zwykłego Kowalskiego, spraw.

To jest dla mnie definicja człowieka sukcesu. Wiadomo, że sukces w dzisiejszych czasach mierzy się głównie przez pryzmat pieniądza oraz dóbr materialnych jakie się posiada. Ja natomiast sukces mierzę przez pryzmat możliwości i koneksji międzyludzkich.

Co prawda pieniądze przeważnie idą w parze z sukcesem, dają możliwości i otwierają wiele zamkniętych drzwi, ale nie wszystkie. Wiele zamkniętych drzwi, które nie otworzy Ci pieniądz, może otworzyć Ci drugi człowiek, do którego ma się dostęp. Nie wszystko jest na sprzedaż i nie każdego można kupić. I to są dla mnie możliwości, które charakteryzują człowieka sukcesu w mojej definicji.

Zresztą dziś pieniądze możesz mieć, a jutro ich już nie mieć. Są to rzeczy nabyte, które można w każdej chwili stracić i stać się bankrutem. Jednak możliwości jakie się ma – często wynikają z tego – jakim się jest człowiekiem, a nie z tego – ile się ma pieniędzy.


Kim musisz być, aby móc poznawać ludzi sukcesu?

 

Kim musisz być Ty – jako człowiek, aby w ogóle móc myśleć o poznawaniu ludzi sukcesu?

Może zacznijmy od tego – dlaczego ludzie sukcesu, mieliby w ogóle chcieć dopuścić Cię do siebie, a nie mówiąc już o jakimkolwiek poznaniu bliżej Twojej osoby?

Co jesteś w stanie im zaoferować?

Jaką jesteś wstanie dać im od siebie wartość?

Myślałeś nad tym?

To nie jest tak, że Ty podejdziesz do takiego człowieka i powiesz:

-Cześć jestem Adam i chciałbym Cię poznać :):):)

-Cześć jestem Adam i jestem bogaty :):):) Poznamy się?

To tak nie działa :):):)

Ta wartość musi być niematerialna. Pamiętaj, że bardzo często Ci ludzie mają pieniądze, więc nie chodzi tutaj o nie. Przez poznawanie ludzi sukcesu, mam na myśli nawiązywanie z nimi głębszych relacji towarzyskich, a nie stricte biznesowych. Relacje biznesowe oparte są głównie o jakiś interes, będących dla kogoś korzyścią. Jest korzyść, to jest znajomość. Nie ma korzyści, to znajomość się kończy. Warto mieć też takie znajomości, bo nie każda znajomość musi być na stopie wręcz przyjacielskiej, ale ten wpis jest nie o tym.


Jaką najlepiej dać od siebie „wartość” człowiekowi sukcesu?

 

O jaką „wartość” się rozchodzi?

Rozchodzi się o „wartość” niematerialną:

  • O to czy pasujesz do takiego człowieka intelektualnie. Nie musisz być na jego poziomie, ale nie możesz też od niego tym poziomem odstawiać. Musisz mniej więcej rozumieć, co on do Ciebie mówi :):):)
  • O to czy pasujesz do takiego człowieka wyglądem lub kulturą osobistą. Nie musisz być na jego poziomie, ale nie możesz też za bardzo odstawać. Nie może widać wielkiej różnicy w waszym zachowaniu.
  • O to co was łączy? Co macie ze sobą wspólnego?  Jakie macie elementy wspólne? Jaki wspólny punkt zaczepienia?
  • Jak się osoba czuje przy Tobie? Czy potrafisz zostawić ją w lepszym stanie emocjonalnym, niż zastałeś? Czy potrafisz wywołać na jej twarzy uśmiech? Czy potrafisz wywołać w niej ciekawość? Czy potrafisz połechać w umiejętny sposób EGO takiego człowieka, uderzając w jego poczucie ważności? Czy potrafisz złapać wspólny język na każdy temat? Czy potrafisz słuchać? Czy potrafisz zadawać odpowiednie pytania?

W jaki sposób prawidłowo poznawać ludzi sukcesu?

 

W jaki sposób prawidłowo poznawać ludzi sukcesu?

Cały czas chodzi mi o poznawanie ludzi sukcesu – czysto towarzysko, a nie w biznesowy sposób, oparty jedynie na jakiś korzyściach. Chodzi mi o poznawanie ludzi sukcesu w taki sposób, żebyś zapadł im w pamięci na dłużej, a nie na takiej zasadzie, że uściśniesz mu dłoń, a on jutro nie będzie Cię pamiętał. Nie o takie poznawanie mi chodzi :):):)

Wiesz ile ja w życiu takich ludzi sukcesu poznałem, którym tylko uścisnąłem dłoń i zamieniłem kilka słów, a za 5 minut oni o mnie już zapomnieli?

Całe mnóstwo!

I były to naprawdę grube ryby, poznawane przy okazji jakiś szkoleń :):):) Jednak dalej byłem dla tych osób anonimem, którego minęliby, bezemocjonalnie na ulicy. Więc jak chcesz poznawać ludzi sukcesu, to tylko w taki sposób, aby zapaść im w pamięci po to, aby Cię kojarzyli, chociażby tylko z samego widzenia. Najpierw trzeba wejść na tem pułap – kojarzenia z widzenia, aby zacząć w ogóle myśleć o jakimkolwiek dopchaniu się do takiej osoby na dłużej, a o zbudowaniu głębszej znajomości, to ja już nawet nie wspomnę.


Dlaczego jest tak trudno poznać ludzi sukcesu?

 

Dlaczego jest tak trudno poznać ludzi sukcesu?

Dlaczego jest tak trudno się do takich osób w ogóle dopchać?

Dlaczego jest tak trudno z takimi osobami nawiązać kontakt?

Ponieważ wiele osób chcących poznać taką osobę, popełnia całą masę błędów:

  • Nie pasują do takiej osoby – chociażby mentalnie, nie mówiąc już o innych aspektach dopasowania, takimi jak wygląd.
  • Nie mają żadnych elementów wspólnych z takim człowiekiem! Nawet nie zastanawiają się nad tym – co ich może łączyć?
  • Czują się na wstępie gorsi!
  • Nie potrafią takiej osoby zostawić w lepszym stanie emocjonalnym, niż zastali! Nie potrafią dać im od siebie żadnej wartości. Pod postacią nawet interesującej rozmowy.

I najważniejsze – dlaczego wielu ludzi sukcesu, jest taka niedostępna dla obcych?

Większość ludzi myśli tylko o sobie. Nie budują relacji opartej na WIN – WIN, gdzie dwie strony są wygrane.  Chcą tylko brać, a nie dawać. Dlatego większość ludzi sukcesu jest niedostępna dla postronnych osób, ponieważ ciągle ktoś coś od nich chce. Ciągle ktoś chce skorzystać z ich możliwości jakie posiadają. Ciągle ktoś ich o coś prosi.

Dlatego jeśli chcesz poznawać takie osoby, to w absolutnym wypadku nie możesz nic od nich chcieć, ani nic o nich prosić. A przynajmniej nie w początkowej fazie nawiązywania znajomości, gdzie się dopiero poznajecie. Nie może być tak, że dopiero co się poznajecie, a Ty już coś zaczynasz chcieć od takiej osoby. Chcesz, aby Ci w czymś pomogła, coś Ci załatwiła, coś pożyczyła. Takie zachowanie odstrasza tylko takie osoby, ponieważ są nauczone przez doświadczenie życiowe, aby uważać na takich osobników. Prawdopodobnie przed Tobą były całe tuziny osób, które chciały dla własnych korzyści dopchać się do takiej osoby. Nierzadko z tym mogą wiązać się jakieś przykre doświadczenia, które ma w pamięci.

Dodatkowo mało osób jest tak naprawdę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. Wiele osób nie umie się odwdzięczyć drugiemu człowiekowi, za jego dobre serce, tylko chcą więcej i więcej. Dostaną palec i chcą zaraz całą ręke, a na koniec wkładają nóż w serce. Dlatego wielu ludzi sukcesu, izoluje się od przeciętnych ludzi, tworząc swoje własne enklawy towarzyskie, które pasują do siebie nawzajem.

Zresztą zobacz w jaki sposób tworzą się ludzkie kręgi towarzyskie. One tworzą się na dopasowaniu do siebie. Policjanci zadają się głównie z policjantami, lekarze trzymają z lekarzami. Ludzie sukcesu trzymają z ludźmi sukcesu, miliarderzy z miliarderami, a patologia trzyma się z patologią.


Jakie powinieneś mieć nastawienie mentalne, chcąc poznając ludzi sukcesu?

 

Jakie powinieneś mieć nastawienie mentalne, chcąc  poznawać ludzi sukcesu?

Nastawienie mentalne powinieneś mieć na zasadzie WIN – WIN. Jesteście równi. Nie możesz mieć nastawienia jakiegoś gorszego. Nie możesz traktować ludzi sukcesu – jak jakiś kurwa Bogów. Nie możesz czuć się podług nich w żaden sposób gorszy.  Inaczej nie będziesz do nich pasował. Nie możesz się sam poniżać w ich oczach, traktuąc ich lepiej, niż traktujesz sam siebie. Pamiętaj, że oni też sobie mają zasłużyć na Twój szacunek oraz uznanie. To, że chcesz ich poznać, nie oznacza, że chcesz im oddać całego siebie. Nie może być tak, że jesteś zapatrzony w takiego człowieka, jak w jakiś obrazek, ponieważ jak trafisz na manipulatora, to może wykorzystać autorytet jaki ma w Twoich oczach i będzie boleć.

Na co należy uważać przy poznawaniu ludzi sukcesu?

 

Chcąc  poznać jakiś ludzi sukcesu, już na samym wstępnie – jakby nie patrzeć, pokazujemy im, że mamy niższą od nich wartość, ponieważ to my chcemy ich poznać, a nie oni nas. Dlatego tak ważne jest nastawienie mentalne, które daje nam poczucie własnej wartości oraz równych proporcji WIN – WIN.

Ludzie sukcesu mogą widzieć Twoją desperację w ich poznaniu, Twoją uległość w stosunku do nich i w taki sposób mogą zacząć Tobą manipulować. Dlatego też trzeba być asertywnym przy ich poznawaniu. Trzeba umieć powiedzieć – NIE! Trzeba też potrafić odciąć się od nich w każdej chwili.

Co musisz wiedzieć, chcąc poznawać ludzi sukcesu?

 

Chcąc poznawać ludzi sukcesu, musisz wiedzieć też, że w niektórych przypadkach jest niewarte ich poznawanie. Niekiedy ich sukces jest tylko pokazówką, gdzie pokazują to co chcą, aby inni ludzie widzieli. Bywają sytuacje, że taka osoba, prywatnie jest totalnym gburem i prostakiem, którego normalnie nie chciałbyś w ogóle poznać. Dlatego pod żadnym pozorem nie możesz traktować ich na wstępie jak jakiś Bogów, ponieważ jak trafisz na jakiegoś manipulatora, to możesz wjebać się wjakieś oszustwa, scamy czy w różne nieprzyjemności.

Ile było osób zapatrzonych w różnej maści raperów czy nawet tych freak – fighterów, którzy w późniejszym czasie zostali przez nich w brzydki sposób wykorzystani?

Całe mnóstwo!

Dlatego też nie ważne kogo chcesz poznać, zawsze bądź uważnym człowiekiem.


Gdzie? W jakich miejscach i okolicznościach, można poznać ludzi sukcesu?

 

Gdzie?

W jakich miejscach?

W jakich okolicznościach można poznać ludzi sukcesu?

Najlepiej to zrobić to za pomocą wzoru matematycznego :):):)

Miejsce / Okoliczność + prawo aktualizacji + dopasowanie + wspólne elementy + emocje = poznanie człowieka sukcesu i budowanie z nim relacji :):):)

Czym jest prawo aktualizacji?

Krótko mówiąc – im częściej jesteś gdzieś widziany, tym jesteś bardziej znajomy :):):)

Dlatego musisz przebywać często w miejscach, w który przebywają również ludzie sukcesu. Te miejsca mogą być różne. Często związane są z ich zainteresowaniami, pasjami, sportem, kulturą, a także trybem życia – jaki prowadzą. 

Nie ukrywajmy, ale większość ludzi sukcesu interesują się wieloma wspólnymi rzeczami. Mają wspólną muzykę, kulturę, pasje, sport oraz zainteresowania, które ich charakteryzują i jednocześnie wyróżniają od innych grup społecznych. Już te elementy dają Ci miejsca oraz okoliczności potrzebne do poznania takiego człowieka. Osobiście interesuję się muzyką klasyczną. Często biorę udział w różnych koncertach.

I jak myślisz?

Kto przychodzi głównie na takie koncerty?

Jakaś bezzębna patologia?

Czy może jednak ludzie z dużymi możliwościami w życiu?

Nie ważne czy jest to Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Berlin, Londyn, Paryż. Nie ważne czy jest to Europa, Ameryka, Azja czy Afryka. Na takich koncertach możesz spotkać samą śmietankę towarzyską ludzi o dużej pozycji społecznej, a co za tym idzie również dużymi możliwościami.

Trzeba jedynie wiedzieć jakie są elementy wspólne prawie każdego człowieka tzw. sukcesu. I wystarczy, że mniej więcej będziesz obeznany w tych elementach wspólnych i już będziesz miał punkty zaczepienia do nawiązania takiej znajomości i rozmowy.

Elementy wspólne dla większości ludzi sukcesu:

 

Jakie są elementy wspólne dla większości ludzi sukcesu?

Co łączy ze sobą większość ludzi sukcesu?

Tacy ludzie często kolekcjonują różnorodne przedmioty, dzieła sztuki, czy rzadkie eksponaty, które odzwierciedlają ich zainteresowania, pasje oraz status społeczny. Oto kilka rzeczy, które często są kolekcjonowane przez osoby sukcesu

1. Sztuka:

Jedną z najczęstszych rzeczy, które lubią ludzie z wyższych sfer, są dzieła sztuki. Mogą to być obrazy, rzeźby, grafiki czy antyczne przedmioty artystyczne, które są cenione za swą wartość estetyczną, historyczną lub finansową. Nawet nie chodzi o ich kolekcjonowanie, ale zainteresowanie się tym tematem. Ty nie musisz być specjalistą od sztuki i znać się na każdym obrazie, ale fajnie by było, abyś miał absolutnie, podstawową wiedzę związaną z tym tematem.

Jeślic chesz złapać wspólny język z człowiekiem sukcesu na temat sztuki, to warto znać kilku malarzy, rzeźbiarzy, artystów i ich główne dzieła. Fajnie, abyś umiał o tym opowiadać w ciekawy sposób. Co Cię w nich zainspirowało. Fajnie jakbyś umiał też zadawać pytania związane ze sztuką.

2. Antyki i antykwariaty:

Niektórzy ludzie sukcesu kolekcjonują antyki i starożytne przedmioty, takie jak meble, biżuteria, monety czy zegary. Interesują się historią i kulturą oraz cenią unikatowe i rzadkie eksponaty.

3. Zegarki i Biżuteria:

Luksusowe zegarki i biżuteria są również popularnymi przedmiotami kolekcjonerskimi wśród osób z wyższych sfer. Mogą to być ekskluzywne zegarki markowe, klejnoty, diamenty czy inne drogie kamienie szlachetne. Też nie musisz ich posiadać, ale fanie by było, jakbyś chociaż rozróżniał oznaczenia próby złota :):):)

4. Samochody klasyczne:

 Niektórzy kolekcjonerzy zainteresowani motoryzacją gromadzą samochody klasyczne i kolekcjonerskie, które są unikatowe, rzadkie lub historycznie wartościowe. Mogą to być modele zabytkowe, sportowe auta czy luksusowe limuzyny.

5. Książki i Manuskrypty:

Ludzie sukcesu mogą również kolekcjonować książki, manuskrypty i rzadkie wydania literatury, które są wartościowe ze względu na swą unikatowość, historię lub autora. Mogą to być dzieła klasyków literatury, pierwsze wydania książek czy unikalne rękopisy.

6. Wina i Alkohole:

Niektórzy kolekcjonerzy zainteresowani kulinariami i enologią mogą gromadzić kolekcje win i alkoholi, które są cenione za swój wiek, pochodzenie, smak czy rzadkość. Mogą to być wina z najlepszych winnic, whisky single malt czy brandy z limitowanych edycji. Fajnie, abyś rozróżniał rodzaje alkoholi :):):)

7. Numizmatyka i Filatelistyka:

Osoby zainteresowane numizmatyką i filatelistyką mogą kolekcjonować monety, banknoty, znaczki pocztowe i inne przedmioty kolekcjonerskie związane z historią, kulturą czy polityką. Mogą to być rzadkie i unikatowe eksponaty z różnych okresów i regionów.

8.  Ekskluzywne Gadżety i Technologia:

Niektórzy kolekcjonerzy mogą gromadzić ekskluzywne gadżety technologiczne, takie jak smartfony, tablety, laptopy czy elektronika użytkowa, które są wyróżniające się designem, funkcjonalnością czy wartością kolekcjonerską.

Ludzie z tzw. wyższych sfer często mają wyrafinowane gusta kulinarne i cenią sobie wysoką jakość oraz ekskluzywne doznania kulinarne. Ich wybory żywieniowe mogą być zróżnicowane, ale często obejmują potrawy i składniki o wysokim prestiżu społecznym oraz kulinarnym.

9. Dania fine dining:

Ludzie sukcesu często lubią uczestniczyć w ekskluzywnych kolacjach w renomowanych restauracjach oferujących dania fine dining. Potrawy serwowane w tego typu miejscach są często przygotowywane z najwyższej jakości składników i charakteryzują się wysoką estetyką podania oraz wyrafinowanym smakiem. Pamiętaj, że ludzie sukcesu nie idą do restauracji się najeść, tylko zjeść, spróbować :):):)

10. Kuchnia międzynarodowa:

Ludzie sukcesu mają często dostęp do różnorodnych kuchni międzynarodowych i lubią eksperymentować z różnymi smakami i kulinarnymi tradycjami. Mogą to być potrawy z kuchni francuskiej, włoskiej, japońskiej, tajskiej czy indyjskiej, które pozwalają im na odkrywanie nowych smaków i doświadczeń kulinarnych.

11. Dania gourmet:

Potrawy gourmet, czyli wysokiej jakości dania przygotowywane ze starannie dobranych składników, są również popularne wśród ludzi z wyższych sfer. Mogą to być dania takie jak foie gras, kawior, homar, trufle, steki z najwyższej jakości mięsa, oliwki, różne odmiany serów czy desery wykonane z najwyższej jakości czekolady i innych składników.

12. Potrawy sezonowe i lokalne:

Ludzie sukcesu często cenią sobie potrawy przygotowywane z sezonowych i lokalnych składników, które są świeże, smaczne i ekologiczne. Mogą to być dania przygotowane z lokalnych warzyw, owoców, ryb czy mięsa, które są dostępne w danym regionie i podkreślają autentyczność oraz unikalność danego miejsca.

13. Degustacje win i whisky:

Ludzie z wyższych sfer często interesują się degustacją win i whisky, które są uważane za luksusowe i ekskluzywne napoje alkoholowe. Mogą uczestniczyć w degustacjach organizowanych w winnicach, destylarniach czy ekskluzywnych klubach, gdzie mogą spróbować różnych gatunków i roczników tych trunków.

Ludzie sukcesu często łączą się w różnego rodzaju stowarzyszenia, kluby i grupy, które umożliwiają im budowanie relacji, rozwijanie zainteresowań oraz wymianę doświadczeń.

14. Kluby Społeczne i Kulturalne:

Ludzie sukcesu mogą być członkami ekskluzywnych klubów społecznych i kulturalnych, które organizują różnorodne wydarzenia, spotkania networkingowe, dyskusje oraz imprezy kulturalne. Takie kluby mogą skupiać osoby z podobnymi zainteresowaniami oraz wspierać wymianę kulturalną i intelektualną.

15. Stowarzyszenia Biznesowe:

Ambitni przedsiębiorcy i menedżerowie mogą angażować się w stowarzyszenia biznesowe i organizacje branżowe, które promują rozwój przedsiębiorczości, wymianę know-how oraz budowanie relacji biznesowych. Takie stowarzyszenia mogą organizować konferencje, seminaria, warsztaty oraz wspierać innowacyjne projekty i przedsięwzięcia.

16. Kluby Golfowe i Sportowe:

Osoby sukcesu mogą również być członkami ekskluzywnych klubów golfowych, tenisowych czy sportowych, które umożliwiają im uprawianie sportu, rekreację oraz nawiązywanie kontaktów biznesowych i towarzyskich na polu sportowym. Poznawanie ludzi sukcesu przez sport, jest według mnie najlepszą opcją.

17. Stowarzyszenia Charytatywne i Filantropijne:

Niektórzy ludzie z wyższych sfer angażują się w działalność charytatywną i filantropijną poprzez wsparcie różnych organizacji non-profit i fundacji. Mogą tworzyć własne fundacje, przekazywać darowizny czy angażować się w wolontariat, aby pomagać potrzebującym i wpływać na dobro społeczne.

18. Kluby Literackie i Debaty:

Osoby zainteresowane literaturą, filozofią czy debatami mogą być członkami ekskluzywnych klubów literackich, dyskusyjnych czy debatujących, które organizują spotkania, prelekcje oraz dyskusje na tematy intelektualne i kulturalne.

19. Stowarzyszenia Edukacyjne:

Niektórzy ludzie z wyższych sfer angażują się w stowarzyszenia edukacyjne i akademickie, które promują rozwój nauki, edukacji oraz kultury. Mogą być członkami rad naukowych, fundatorami stypendiów czy wspierać różne inicjatywy edukacyjne.

20 Kluby Rekreacyjne i Hobby:

Osoby zainteresowane konkretnymi hobby, takimi jak podróże, sztuka, wędkarstwo czy winiarstwo, mogą być członkami klubów rekreacyjnych i hobby, które organizują wyjazdy, kursy, spotkania oraz wspólne wydarzenia związane z ich pasjami.

21. Stowarzyszenia Społeczne i Polityczne:

Ludzie z wyższych sfer mogą również angażować się w stowarzyszenia społeczne i polityczne, które promują różne idee, wartości czy inicjatywy społeczne. Mogą być członkami partii politycznych, organizacji pozarządowych czy klubów dyskusyjnych.

Cechą charakterystyczną ludzi sukcesu, jest w większości przypadków ich ubiór. Tacy ludzie często starają się prezentować w sposób odpowiedni do swojego statusu społecznego, aspiracji zawodowych oraz osobistych preferencji. Ludzie sukcesu zazwyczaj dbają o swój wygląd zewnętrzny, starając się prezentować elegancko, profesjonalnie i odpowiednio do okoliczności. Mogą nosić wysokiej jakości ubrania, dopasowane do aktualnych trendów mody oraz odpowiednio dobrane do sytuacji biznesowych, społecznych czy formalnych.

Ich styl ubierania się może być ekskluzywny, klasyczny lub awangardowy, w zależności od indywidualnych preferencji oraz aktualnych trendów. Mogą preferować markowe ubrania, wysokiej jakości materiały oraz modne dodatki, które podkreślają ich status społeczny i gust estetyczny.

22. Podróże Po Luksusowych Kurortach:

Osoby z wyższych sfer mogą wybierać ekskluzywne kurorty w egzotycznych lokalizacjach, takie jak Bora Bora, Malediwy, Mauritius czy Seszele, gdzie mogą cieszyć się prywatnymi bungalowami na plaży, obsługą concierge na najwyższym poziomie oraz luksusowymi spa i restauracjami.

23. Rejsy statkami:

Podróże morskimi luksusowymi jachtami po Morzu Śródziemnym, Karaibach czy Adriatyku mogą być atrakcyjną opcją dla osób sukcesu. Takie rejsy zapewniają nie tylko komfortowe warunki zakwaterowania, ale także możliwość odwiedzenia ekskluzywnych portów i wysp oraz uczestnictwa w różnorodnych atrakcjach rekreacyjnych i kulturalnych.

24. Safari w Afryce:

Ludzie sukcesu mogą być zainteresowani ekskluzywnymi safari w Afryce, gdzie mogą podziwiać dziką przyrodę, obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku oraz nocować w luksusowych safari lodges czy namiotach wyposażonych we wszystkie wygody.

25. Zdobywanie szczytów górskich:

Ludzie sukcesu często biorą udział w wyprawach górskich, które pozwalają im na rozwijanie swoich umiejętności, pokonywanie własnych ograniczeń i doświadczanie niezapomnianych przygód. Wyprawa na Olbrzymy Kaukazu – Elbrus i Kazbek, Kilimandżaro, Trek po wulkanach Indonezji Semeru i Bromo, Trek pod Everestem,  Huyana Potosi w Bolivii.

26. Wyprawy Polarne:

Podróże na bieguny Ziemi, takie jak Arktyka czy Antarktyka, są częstym kierunkiem dla ludzi sukcesu zakochanych w podróżowaniu.

27. Podróże Kulturalne:

Ludzie sukcesu mogą być zainteresowani podróżami kulturalnymi do historycznych miast i miejsc, takich jak Paryż, Rzym, Ateny czy Kioto, gdzie mogą odkrywać zabytki, muzea, teatry i koncerty oraz uczestniczyć w ekskluzywnych wizytach i wydarzeniach kulturalnych.

28. Wędkowanie:

Niektórzy ludzie sukcesu lubią wędkować :):):) Szczególnie można ich spokać na rzece Alta w Norwegii, która jest jedną z najlepszych na świecie do łowienia łososia adriatyckiego. Dodatkowo Floryda -Keys,  Rzeka Test w Anglii, która idealnie nadaje się do łowienia pstrąga, Ascension Bay w Meksyku, Great Barrier Reef w Australii.

29. Sporty ekstremalne, takie jak skoki na spadochronie, nurkowanie, surfing, narty / snowboard:

Miejsca, które najcześciej są wybierane przez ludzi tzw. sukcesu, aby pobawić się w sporty ekstremalne, to jeśli chcesz poskakać na spadochronie, to Mount Everest, Palm Jumeirah w Dubaju, Fox Glacier w Nowej Zelandii, Hawaje, Interlaken w Szwajcarii, Skydive Snohomish w USA, Bouluc Skydive we Francji.

Jeśli chcesz ponurkować, to Rajska Wyspa na Malediwach, Bonaire – Karaiby, Komodo – Indonezja, Cozumel w Meksyku,  Roatan – Honduras.

Surfung to Kalifornia,  Hossegor we Francji, gdzie zjeżdżają się gwiazdy z całego świata, zainteresowane surfingiem.

Jak chcesz pojezdzić na nartach i poznać ludzi sukcesu, z całego świata, to wybieraj kierunki takie jak – Aspen USA, St. Mortiz, Gstaad, Verbier w Szwajcarii, Courchevel we Francji.

30. Golf:

Golf jest sportem, który wymaga precyzji, cierpliwości i strategicznego myślenia. Osoby z wyższych sfer często cenią sobie golf za jego elegancję, prestiżowy charakter oraz możliwość prowadzenia biznesowych rozmów na polu golfowym.

31. Tenis:

Tenis to sport, który angażuje zarówno ciało, jak i umysł, wymagając szybkości, zręczności i strategii. Dla osób sukcesu, tenis może być sposobem na utrzymanie formy fizycznej, relaks oraz rywalizację z innymi.

32. Jazda Konna:

Jazda konna to sport, który jest często kojarzony z elegancją, prestiżem i związkiem z naturą. Osoby z wyższych sfer mogą cenić sobie jazdę konną za jej terapeutyczny wpływ na psychikę, kontakt z zwierzętami oraz możliwość uczestniczenia w prestiżowych zawodach jeździeckich.

33. Żeglarstwo:

Żeglarstwo to sport, który pozwala na eksplorację otwartych przestrzeni, wyzwanie się z naturą oraz naukę współpracy z innymi członkami załogi. Dla osób z wyższych sfer, żeglarstwo może być sposobem na relaks, odprężenie oraz rozwijanie umiejętności przywództwa i zarządzania.

34. Bieganie:

Bieganie jest jednym z najbardziej dostępnych sportów, który nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani dużych nakładów finansowych. Dla osób z wyższych sfer, bieganie może być sposobem na utrzymanie formy fizycznej, redukcję stresu oraz wyzwania się samemu. Wielu ludzi sukcesu biega i bierze udział w maratonach.

34. Szachy:

Bardzo dużo intelektualistów gra w szachy. Szachy są znakomitą grą, która może być szczególnie atrakcyjna dla osób sukcesu ze względu na wiele powodów. Sukces wymaga strategicznego podejścia do życia i biznesu. Szachy uczą graczy myślenia strategicznego, planowania ruchów z długoterminowym celem. Sukcesowe osoby często muszą podejmować szybkie i trafne decyzje. Gra w szachy rozwija umiejętność podejmowania decyzji w warunkach presji czasu. W szachach istnieje element ryzyka, podobnie jak w biznesie. Sukcesowe osoby uczą się minimalizować ryzyko i podejmować decyzje, które zapewnią im przewagę w grze. Sukces wymaga skupienia na celu i eliminacji dystrakcji. Gra w szachy doskonali zdolność koncentracji i skupienia uwagi na istotnych zadaniach.

W szachach po każdej partii gracze analizują swoje ruchy, ucząc się na własnych błędach. Podobnie, sukcesowe osoby dokonują analizy swoich działań, aby stale się doskonalić. Sukces często wymaga zachowania spokoju i równowagi nawet w trudnych sytuacjach. Szachy uczą graczy kontrolowania emocji i zachowywania spokoju nawet w obliczu presji. Dlatego bardzo polecam Ci szachy. Wielu ludzi sukcesu w nie gra.

35. Brydż:

Intelektualiści, ludzie sukcesu, grają również w brydża.  Podobnie jak w szachach, brydż wymaga myślenia strategicznego i planowania z wyprzedzeniem. Sukcesowe osoby zazwyczaj są w stanie docenić tę głębię i wyzwania, jakie stawia przed nimi brydż. Gra w brydża wymaga analizy kart i przewidywania ruchów przeciwników. Umiejętność przewidywania zachowań innych osób jest często kluczowa dla sukcesu w biznesie i życiu osobistym

36. Literatura:

Ludzie sukcesu, ludzie z wyższych sfer czytają dużo książek. Ambitna literatura dla takich osób, to często dzieła literackie, które są cenione za swoją głębię tematyczną, wysoki poziom intelektualny oraz artystyczną wartość. Osoby sukcesu mogą być zainteresowane literaturą, która angażuje ich umysł, prowokuje do refleksji nad ludzkim doświadczeniem oraz prezentuje różnorodne perspektywy i interpretacje rzeczywistości.

Dzieła klasyków literatury, takich jak William Shakespeare, Fiodor Dostojewski, Marcel Proust czy James Joyce, często są uznawane za ambitną literaturę, która porusza fundamentalne pytania dotyczące ludzkiego losu, moralności, miłości i egzystencji. Nowa literatura literacka to dzieła współczesnych autorów, którzy eksperymentują z formą, stylem i tematyką, poszukując nowych środków wyrazu oraz przekazując aktualne społeczne, polityczne i psychologiczne przesłania.

Dzieła literatury filozoficznej, takie jak eseje, traktaty czy powieści filozoficzne, mogą być inspirujące dla osób zainteresowanych refleksją nad istotą ludzkiej egzystencji, naturą rzeczywistości oraz poszukiwaniem sensu życia. Dzieła literatury eksperymentalnej, które łamią konwencje i eksplorują nowe możliwości językowe, narracyjne i stylistyczne, mogą przyciągać uwagę osób poszukujących oryginalnych i innowacyjnych form literackiego wyrazu. Reportaże literackie, które opowiadają o rzeczywistych wydarzeniach, ludziach i miejscach w sposób literacko wysublimowany, mogą być cenione przez osoby zainteresowane poznawaniem różnorodnych środowisk społecznych, kultur i historii. Biografie i autobiografie znanych postaci historycznych, politycznych, artystycznych czy naukowych mogą być inspirującymi źródłami wiedzy oraz refleksji nad życiem, sukcesem i porażkami.

Poezja, ze swoją kondensacją myśli, emocji i obrazów, może być inspirującym polem do eksploracji dla osób z wyższych sfer, które poszukują estetycznych doznań oraz głębszych znaczeń. Dzieła literatury naukowej, które prezentują najnowsze osiągnięcia w dziedzinach naukowych, technologicznych czy społecznych, mogą być atrakcyjne dla osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy i zrozumieniem świata.

31. Ambitne tematy do rozmów:

Ludzie sukcesu przeważnie nie rozmawiają o głupotach czy plotkach. To są tematy dla plebsu, kto z kim, gdzie. Ludzi z wyższych sfer takie rzeczy nie interesują. Oni mają ambitne tematy do rozmów i bardzo często przez te tematy, nawiązują bliższy kontakt.  Tematy te często obszary, które wymagają zaawansowanej wiedzy, intelektualnej stymulacji oraz głębokiej refleksji.  Dyskusje na temat aktualnych wydarzeń politycznych na arenie międzynarodowej, relacji międzynarodowych, konfliktów geopolitycznych oraz roli poszczególnych państw w globalnej polityce, jak już temat zejdzie na politykę. Oni nie skaczą sobie do gardła – PIS, PO, PIS, PO! Oni nie drą ryja, tylko dyskutują.

Prowadzą również rozmowy na temat etyki, moralności i wartości, podejmowanie trudnych dylematów moralnych, analiza etycznych aspektów decyzji życiowych oraz rozważania na temat sprawiedliwości społecznej. Dyskusje na temat najnowszych osiągnięć technologicznych, trendów w dziedzinie sztucznej inteligencji, biotechnologii, nanotechnologii oraz ich wpływu na społeczeństwo i przyszłość ludzkości. Analiza trendów gospodarczych, dyskusje na temat polityki ekonomicznej, analiza rynków finansowych, inwestycje, zarządzanie portfelem oraz wpływ globalnych zdarzeń na światową gospodarkę. Rozważania na temat natury nauki, metodologii naukowej, teorii poznania oraz zagadnień filozoficznych związanych z rozwojem nauki i technologii. Dyskusje na temat dzieł sztuki, kierunków artystycznych, historii sztuki, analiza znaczeń i interpretacji dzieł oraz rola sztuki w społeczeństwie. Analiza klasyków literatury, dyskusje na temat literackich interpretacji, analiza kulturowych kontekstów literackich oraz rola literatury w formowaniu tożsamości narodowej i osobistej.

Rozważania na temat ważnych wydarzeń historycznych, analiza procesów historycznych, dyskusje na temat skutków historycznych decyzji oraz rola historii w zrozumieniu teraźniejszości. Dyskusje na temat edukacji, znaczenia ciągłego rozwoju osobistego, analiza strategii uczenia się oraz refleksja nad wartością wiedzy i umiejętności. Rozważania na temat różnych tradycji religijnych, filozofii religii, rola duchowości w życiu jednostki oraz jej wpływ na społeczeństwo. Takie osoby łapią wspólny język, który również jest wyszukany. Jest specjalistyczny, dyplomatyczny, naukowy, wyszukany.

32. Moda:

Moda dla ludzi sukcesu, to często styl, który jest elegancki, ekskluzywny i wyraża pewien poziom klasy oraz prestiżu. Osoby sukcesu często kierują się wysokimi standardami jakościowymi, dbają o wygląd oraz wybierają marki i projekty, które odzwierciedlają ich status społeczny i estetyczne preferencje.

Haute couture to ręcznie wykonane, niestandardowe ubrania projektowane przez renomowanych projektantów mody. Osoby sukcesu mogą inwestować w wyjątkowe, jednorazowe kreacje haute couture, które podkreślają ich indywidualność i wyrafinowany gust.

Osoby z wyższych sfer często wybierają ubrania, akcesoria i obuwie od renomowanych marek modowych, które są znane z wysokiej jakości materiałów, precyzyjnego wykonania oraz prestiżowego wizerunku. Takie marki mogą obejmować Chanel, Louis Vuitton, Gucci, Prada i inne. Oczywiście nie zawsze :):):) Jednak warto znać się na takich markach. Polecam biografię tych ludzi :):):)

Klasyczny, ponadczasowy styl elegancji, który opiera się na prostych, dobrze skrojonych ubraniach w neutralnych kolorach, jest często doceniany przez osoby sukcesu. Klasyczne garnitury, płaszcze, sukienki i akcesoria mogą być podstawą garderoby osób z wyższych sfer.

Osoby sukcesu mogą korzystać z usług krawieckich, które oferują ubrania szyte na miarę, dostosowane do ich indywidualnych wymiarów i preferencji. Made-to-measure i custom fashion pozwalają na stworzenie ubrań, które idealnie pasują i podkreślają indywidualny styl.

Osoby sukcesu mogą śledzić najnowsze trendy modowe prezentowane na Fashion Weekach w miastach takich jak Paryż, Mediolan, Nowy Jork czy Londyn, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami światowej mody i wybierać ubrania zgodnie z najnowszymi trendami.

Osoby sukcesu często wybierają ubrania wykonane z najwyższej jakości materiałów, takich jak jedwab, kaszmir, skóra czy wełna, oraz zwracają uwagę na precyzyjne wykończenie i drobne detale, które podkreślają ekskluzywność ubioru. Osoby sukcesu mogą mieć również świadomość odpowiedniego ubierania się do różnych okazji, takich jak spotkania biznesowe, wyjścia wieczorowe, czy uroczystości społeczne. Dbałość o odpowiedni dress code jest ważnym elementem kultury osobistej i szacunku dla otoczenia.

33. Sztuka:

Sztuka dla ludzi sukcesu, to często dzieła, które są intelektualnie wymagające, artystycznie wysokiej jakości i mogą poruszać głębokie tematy społeczne, filozoficzne lub psychologiczne.

Dla osób z wyższych sfer, malarstwo może być formą sztuki, która pozwala na wyrażenie emocji, refleksji nad światem oraz eksplorację różnorodnych technik i stylów artystycznych. Dzieła mistrzów malarstwa, jak i nowoczesne eksperymenty w tej dziedzinie, mogą być cenione za swoją głębię i estetykę.

Rzeźba to forma sztuki, która angażuje zarówno umysł, jak i ciało. Dzieła rzeźbiarskie, które są dopracowane pod względem technicznym i pełne znaczeń symbolicznych, mogą być inspirujące dla osób poszukujących wyrafinowanych dzieł sztuki.

Fotografia artystyczna, która wykracza poza konwencjonalne obrazy rzeczywistości, może być fascynującym polem do eksploracji dla osób zainteresowanych sztuką wizualną. Fotografie, które oddziałują emocjonalnie, pobudzają wyobraźnię i stawiają pytania, mogą być cenione przez osoby sukcesu.

Sztuka oparta na nowych mediach, takich jak instalacje interaktywne, wirtualna rzeczywistość czy sztuczna inteligencja, może być atrakcyjna dla osób zainteresowanych innowacyjnymi formami wyrazu artystycznego. Dzieła, które wykorzystują zaawansowane technologie, mogą być inspirujące dla osób z wyższych sfer.

Performance art, który angażuje widza w bezpośrednią interakcję z artystą lub dziełem, może być fascynującym doświadczeniem dla osób zainteresowanych sztuką interaktywną i eksperymentalną. Performanse, które wywołują emocje, prowokują do myślenia i zachęcają do działania, mogą przyciągać uwagę osób sukcesu.

Teatr to forma sztuki, która łączy w sobie różnorodne elementy, takie jak aktorstwo, scenografia, muzyka i tekst. Osoby sukcesu mogą być zainteresowane spektaklami teatralnymi, które poruszają trudne tematy społeczne, historyczne lub filozoficzne, oraz przekazują ważne przesłanie artystyczne.

34. Muzyka:

Ambitna muzyka dla ludzi z tzw. wyższych sfer to często kompozycje, które są intelektualnie wymagające, artystycznie wysokiej jakości i mogą poruszać głębokie emocje oraz refleksje.

Symfonie, koncerty, sonaty oraz inne formy muzyki klasycznej, które są napisane przez mistrzów kompozycji takich jak Ludwig van Beethoven, Wolfgang Amadeus Mozart czy Johann Sebastian Bach, często są cenione za swoją głębię emocjonalną, kompleksową strukturę oraz artystyczną doskonałość.

 Jazz, z jego skomplikowanymi harmoniami, improwizacjami i bogatym dziedzictwem kulturowym, jest często doceniany przez osoby sukcesu za swoją wyjątkową kreatywność i swobodę wyrazu. Zarówno klasyczny jazz, jak i nowoczesne eksperymenty w tym gatunku, mogą przyciągać uwagę miłośników muzyki z wyższych sfer.

Ścieżki dźwiękowe do filmów, które są komponowane przez utalentowanych muzyków i są integralną częścią narracji filmowej, często są doceniane przez osoby sukcesu za swoją zdolność do wywoływania emocji, budowania napięcia oraz tworzenia atmosfery.

Dla osób z wyższych sfer, które szukają nowych doświadczeń i wyzwań intelektualnych, muzyka eksperymentalna może być fascynującym polem do eksploracji. Dźwiękowe eksperymenty, niekonwencjonalne instrumentacje i nowatorskie podejścia do kompozycji mogą przyciągać uwagę miłośników muzyki poszukujących nowych inspiracji.

Niektóre osoby sukcesu mogą być zainteresowane muzyką elektroniczną ze względu na jej innowacyjność, eksperymentalne podejścia do dźwięku oraz rosnące znaczenie w kulturze współczesnej. Od minimalistycznych kompozycji ambient po dynamiczne brzmienia techno, muzyka elektroniczna może być inspirującym polem do eksploracji dla osób z wyższych sfer.

Różnorodność kultur i tradycji muzycznych ze wszystkich zakątków świata może być fascynującym źródłem inspiracji dla osób sukcesu. Od flamenco z Hiszpanii po gamelan z Indonezji, muzyka światowa oferuje bogactwo brzmień, rytmów i melodii, które mogą wzbudzać zainteresowanie i przynosić nowe doświadczenia muzyczne.

Kompozycje awangardowe, które wykraczają poza konwencje i eksplorują granice dźwięku, formy i struktury, mogą być doceniane przez osoby sukcesu za swoją odwagę artystyczną i innowacyjność. Muzyka atonalna, eksperymentalne kompozycje elektroniczne czy performance art to tylko kilka przykładów tego, co można znaleźć w obszarze muzyki awangardowej.

35. Kino:

Kino dla ludzi sukcesu, obejmuje filmy, które są wymagające, estetycznie dopracowane oraz poruszające głębokie tematy społeczne, filozoficzne lub psychologiczne.

Filmy arthouse charakteryzują się często nietypową narracją, eksperymentalną formą, oraz głębokimi treściami. Takie produkcje mogą być inspirujące dla osób, które poszukują czegoś więcej niż typowa rozrywka kinowa. Filmy, które zgłębiają ludzką psychikę, emocje i relacje międzyludzkie, mogą przyciągać uwagę osób sukcesu. Niezwykle dopracowane postaci, złożone fabuły oraz refleksja nad ludzkimi doświadczeniami mogą być inspirujące i angażujące.

Produkcje oparte na faktach historycznych lub życiorysach znanych osobistości często stanowią cenną lekcję historii oraz źródło inspiracji dla osób sukcesu. Takie filmy mogą ukazywać drogę do osiągnięcia wielkich celów, pokazując determinację i poświęcenie.

Osoby sukcesu mogą być zainteresowane filmami dokumentalnymi, które poruszają ważne kwestie społeczne, polityczne czy ekologiczne. Takie produkcje mogą budzić refleksję i zachęcać do działania na rzecz zmiany społecznej. Filmy, które angażują widza w refleksję nad fundamentalnymi pytaniami egzystencjalnymi, moralnymi i filozoficznymi, mogą być inspirujące dla osób poszukujących głębszych sensów życia. Takie produkcje mogą pobudzać intelekt i prowokować do dyskusji.

Niekonwencjonalne filmy, które eksplorują granice sztuki filmowej i poszukują nowych form wyrazu, mogą być doceniane przez osoby z wyższych sfer, które cenią sobie kreatywność i innowacyjność. Produkcje filmowe spoza mainstreamu, bo mainstream jest w głównej mierze dla plebsu, które prezentują różnorodność kultur, perspektyw oraz stylów filmowych, mogą być atrakcyjne dla osób zainteresowanych eksploracją świata i otwarte na nowe doświadczenia.

I to bybyło na tyle!

A Ty co byś dodał? Napisz w komentarzu :):):)


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)

Oceń ten wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.

 

5/5 - (2 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button