Rozwój OsobistyWszystkie Wpisy

Jak natychmiast potwierdzić swoją wyższość w rozmowie z drugim człowiekiem:

Jak natychmiast potwierdzić swoją wyższość w rozmowie z drugim człowiekiem:

Jak natychmiast potwierdzić swoją wyższość w rozmowie z drugim człowiekiem:
Jak natychmiast potwierdzić swoją wyższość w rozmowie z drugim człowiekiem:

Czasami w życiu napotykamy sytuacje, w których chcemy zdobyć przewagę w rozmowie i pokazać, że jesteśmy na wyższym poziomie intelektualnym lub społecznym niż nasz przeciwnik. Przejmowanie dominującej roli, pozwala nam szybko zająć pozycję „mistrza” w dialogu. Poprzez zlecanie zadań lub prezentowanie osiągnięć możemy natychmiast potwierdzić naszą wyższość, pokazać przeciwnikowi, że jest na naszym terenie i zmusić go do usprawiedliwienia się. W tym artykule przedstawimy przykłady z życia, które ilustrują tę technikę.


Na czym polega przejęcie dominującej roli w rozmowie:

 

Przejmowanie dominującej roli w rozmowie, polega na szybkim przejęciu kontroli nad rozmową i wykorzystaniu sytuacji do podkreślenia naszej wyższości. Oto kilka przykładów, dla lepszego zobrazowania co mam na myśli: technika może być skuteczna.

 1. Zwracanie uwagi:

 

Jednym ze sposobów na przejęcie dominującej roli w rozmowie, jest zwracanie komuś uwagi na jakiś temat. Nawet jeśli wasza pozycja jest równa, ponieważ piastujecie to samo stanowisko, to dominującą pozycję ma osoba, która ma odwagę zwrócić koledze uwagę w związku np: z jego wykonywaną pracą.

-Spóźniłeś się do pracy! Dlaczego?

-Źle to robisz

-Źle się zachowujesz

-Nie powinieneś tak robić


2. Wydawanie poleceń:

 

Drugim sposobem na to, aby przejąć dominację w rozmowie z drugim człowiekiem, jest wydawanie mu jakiś drobnych poleceń czy zlecając jakieś zadania. Ton głosu jest bardzo ważny, ponieważ do za jego pomocą przejmujesz dominację. Jeśli wydasz komuś polecenie, a Twój głos będzie niepewny, to prawdopodobnie zostaniesz obśmiany, że masz czelność komuś coś rozkazywać. Jednak kiedy Twój ton brzmi w pewien sposób „rozkazująco” i pewnie, to siłą rzeczy druga strona się z automatu podporządkuje w swojej głowie do Ciebie. W głowie tej osoby, będziesz miał wyższą pozycję.

-Przynieś mi….

-Podaj mi…

-Zrób to…

-Podejdź do mnie…

-Przyjedź…

-Wyłaź…

-Skocz po…

3. Wykorzystuj momenty słabości:

 

Jeśli zauważysz, że przeciwnik popełnił błąd lub jest w niekorzystnej sytuacji, spróbuj natychmiast to wykorzystać. Zadaj pytanie, które wskazuje na jego niekompetencję lub złe decyzje. To sprawi, że będzie musiał się bronić i usprawiedliwiać, podczas gdy ty zachowasz kontrolę i dominację.

4. Bądź pewny siebie:

W trakcie przejmowania roli dominacji, ważne jest, aby wykazywać pewność siebie i mocną postawę. Wypowiadane słowa i działania powinny emanować przekonaniem o swojej wyższości. To pomoże w wzmocnieniu efektu i przekonaniu przeciwnika, że jesteś naprawdę „mistrzem” w danej dziedzinie.

5. Używaj ironii lub żartów:

Czasami używanie lekko ironicznych pytań lub żartów może pomóc w podkreśleniu swojej wyższości w sposób subtelny. Jednak trzeba zachować umiar i uważać, aby nie przekroczyć granicy i nie obrazić drugiej osoby.


Przejęcie dominującej roli w rozmowie – podsumowanie:

 

Przejmowanie dominującej roli, to technika, która pozwala szybko zająć pozycję „lidera w rozmowie. Poprzez zlecanie zadań lub prezentowanie osiągnięć, potwierdzamy naszą wyższość i zmuszamy przeciwnika do usprawiedliwienia się. Ważne jest jednak używanie tej techniki w sposób umiejętny i nieprzekraczający granic. Pamiętaj, że celem nie jest upokarzanie drugiej osoby, ale subtelne podkreślenie swojej dominacji. Bądź pewny siebie i używaj odpowiednio dobranych słów, aby osiągnąć zamierzony efekt.


Przeczytaj RównieżPowtarzanie jako technika manipulacji

Przeczytaj Także: Jak przejąć rolę lidera i wywołać strach u innych

Przeczytaj Też: Jak zmusić przeciwnika do ponownej rozmowy

Czytaj Teraz: Technika gadania głupot

Czytaj: Zasada Homera

Książka „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji Ludźmi:

 

Właśnie przeczytałeś fragment mojej darmowej książki – „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji Ludźmi”.

"Władca Marionetek - 101 Technik Manipulacji Ludźmi"

„Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji Ludźmi”

Jak zdobyć tą książkę?

Bardzo prosto!

Jeśli do 10 czerwca 2023 roku zbierze się 👉 20 chętnych, którzy do tego dnia wesprą mnie kawą w dowolnej kwocie. Może być to:

-5 zł

-10zł

15zł

-20 zł

-Lub więcej…

Nie ważne ile. Ile chcecie i ile możecie.  Co łaska. Tu nie ma żadnej ceny, ponieważ ja niczego nie sprzedaję oraz nic nie oferuję. To będę zmuszony w ramach podziękowania wam za wsparcie strony damcidomyslenia.pl darowizną w dowolnej kwocie, napisać E-BOOKA „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji” w podziękowaniu za wsparcie i miły gest.

Masz już próbkę wiedzy!

Jak widać okładka jest już zrobiona oraz tytuł również się znalazł, więc prace nad darmową książką w zamian za wsparcie dowolną kwotą, ruszyły pełną parą. Oczywiście nie będzie oczywiście to wielkie dzieło literackie, ale wiedza będzie konkretna. Całość wsparcia oczywiście idzie na rozwój damcidomyslenia.pl oraz moją motywację do dalszego pisania.

Przy okazji zobaczę ile osób jest zainteresowana czymkolwiek ode mnie :):):) I czy w przyszłości będzie sens w ogóle jeszcze pisać jakieś książki czy je dokańczać.

Jeśli nie zbierze się 20 osób…

To cóż…trudno ..

Te osoby co mnie wesprą dowolną kwotą dostaną ode mnie w formie podziękowania okrojoną wersje z tych 101 Technik. A ile to już nie wiem. Może będzie 15? Może 20? Może 30? Na pewno będę chciał się mimo wszystko odwdzięczyć za każdą sumę wsparcia.


Jak zdobyć darmową książkę „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji” – krok po kroku:

 

Jak zdobyć darmową książkę „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji” krok po kroku:

  1. Klikasz w poniższy link koloru niebieskiego:

Pod tym linkiem mieści się strona internetowa buycoffe.co. Jest to strona świadcząca usługi płatnicze i wypłacająca darowizny dla internetowych twórców. Te usługi płatnicze określone są nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego w ramach statusu Małej Instytucji Płatniczej.

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ


2. Wybierasz kwotę, którą chcesz mnie wesprzeć – wesprzeć damcidomyslenia.pl

Może być to 5 zł, może być to 10 zł, może być to 15 zł, może i 20 zł. Może być również i więcej :):):) Nie obrażę się.

Nie ważne ile!

Ile chcesz!

Na ile mnie cenisz. moją pracę, moją wiedzę oraz doświadczenie

Na ile możesz sobie pozwolić w danej chwili!

Nie ma tu konkretnej ceny, choć wiedza będzie dla Ciebie bezcenna i może sprawić, że Twoje życie w kontaktach z ludźmi, będzie dużo lżejsze. Chodzi tu o wsparcie, które w ramach podziękowania, zgodnie z prawem wzajemności dostaniesz całkowicie za darmo PDF – a w niedługim czasie. Właśnie pracuję nad nim, a to czy wyjdzie w pełni – zależeć będzie od Ciebie. Już teraz mogę powiedzieć, że będzie na 99,99% :):):)


3. Podajesz na stronie buycoffe.to swoje dane:

Imię i nazwisko, które może być fikcyjne. Podajesz swojego również maila, który musi być prawdziwy, bo na niego dostaniesz PDF -a „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji Ludźmi” w niedalekiej przyszłości.


4. Zgadzasz się na wysłanie maila z książką na podany adres mailowy:

Podając maila, na który w przyszłości wyślę Ci książkę w formacie PDF – „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji Ludźmi, jednocześnie wyrażasz zgodę na wysłanie takiej wiadomości do Ciebie. Jeśli nie wyrażasz zgody, to nie podajesz maila, co wiąże się z tym, że nie dostaniesz książki, a ja od Ciebie wsparcia :):):)


4. Zaznaczasz opcję – chcę dołączyć wiadomość twórcy:

Zaznaczasz opcję – chcę dołączyć wiadomość twórcy


5. W wiadomości wpisujesz tylko jedno słowo – „101”

W polu wiadomość do twórcy, wpisujesz tylko – „101„.  Jest to bardzo ważne. Dzięki temu będę wiedział, że jesteś zainteresowany PDF – em związanym z tematyką manipulacji. Jak nie będzie treści – „101”, to po prostu go nie wyślę :):):) i uznam, że wsparłeś mnie bezinteresownie :):):) i nie chcesz ode mnie nic w podziękowaniu za wsparcie.


6. Robisz przelew dowolnej kwoty:

Masz do dyspozycji: BLIK, przelew online, przelew pocztowy:


7. Jak tylko dostanę ze strony buycoffe.to informację o przekazanej mi darowiźnie:

Jak dostanę tylko informację zwrotną ze strony buycoffe.to o wpłaconej darowiźnie, to wpisuję Cię na listę oczekujących na książkę w podziękowaniu za wsparcie.


8. Wyślę PDF -a z maila:  damcidomyslenia@gmail.com

PDF -a wyślę z damcidomyslenia@gmail.com . Zaglądaj też w zakładkę SPAM. Jakby coś nie doszło to po prostu napisz jeszcze raz na maila wyżej podanego.


9. Kiedy będzie można spodziewać się książki:

Książki „Władca Marionetek – 101 Technik Manipulacji Ludźmi” Możesz spodziewać się w okolicach 21 Czerwca. Będę robił wszystko, aby jednak powstała wcześniej. Już mam zgromadzony wstępnie materiał, lecz trzeba go uporządkować.

W okolicach również tej daty, można pisać do mnie zapytania odnośnie książki na: damcidomyslenia@gmail.com

 

"Władca Marionetek - 101 Technik Manipulacji Ludźmi"

 

 

 


 

3.7/5 - (3 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button