ZdrowieWszystkie Wpisy

Jak pokonać natrętny natłok myśli?

Jak pokonać natrętny natłok myśli?

Jak pokonać natrętny natłok myśli?
Jak pokonać natrętny natłok myśli?

Czy kiedykolwiek miałeś tak, że kładąc się przed snem, nagle do głowy zaczynały wpadać Ci różnego rodzaju myśli, analizy czy dialogi z samym sobą? Akurat na noc analizujesz cały dzień, wracasz do tego, że ktoś Ci coś tam powiedział, a sąsiad kupił nowego Passata :):):) Tuż przed spaniem bierzesz pod lupę konflikty, błędy, niezręczne sytuacje jakie miały miejsce w danym dniu. To wszystko wylewa się z Twojego umysłu coraz to bardziej niepohamowanie. Sam wielokrotnie mam tak, że nagle przed spaniem, kiedy już wygodnie się ułożyłem do snu, umysł mój nagle stał się płodny i zaczął podsuwać mi treści do książek, które dla was piszę. Jak miałem zastój twórczy i zdania nie mogłem z siebie wykrzesać, tak kiedy się położyłem spać, nagle wpadałem na genialne pomysły :):):) Bywało tak, że pół nocy przez to nie przespałem.


Jak temu zaradzić?

W jaki sposób pokonać natłok myśli?

 

Istnieje pewien sposób. Polega on na pewnego rodzaju zatrzymaniu oddechu. To proste działanie może wydawać się zaskakujące, ale ma swoje uzasadnienie w mechanizmach naszego organizmu. Wystarczy bowiem zatrzymać oddech na czas 40-70 sekund, aby nasz organizm zdążył zareagować w odpowiedni sposób.

Dlaczego to tak działa?

Otóż priorytetem naszego mózgu jest przede wszystkim przetrwanie. Gdy tylko odczuje brak tlenu, automatycznie zmienia swoje priorytety, a co za tym idzie również i myśli.  Będzie się skupiał na przetrwaniu, a nie na bzdurnym rozmyślaniu o pierdołach dnia codziennego, które spędzają sen z powiek.

Takie proste narzędzie może okazać się niezwykle skuteczne w codziennej walce z natłokiem myśli. Wystarczy chwila praktyki, by zacząć odczuwać jego zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i jakość snu. Ostatecznie, życie to nie tylko walka z problemami, ale również umiejętność znalezienia wewnętrznego spokoju, nawet w najbardziej burzliwych czasach. A może właśnie ta prosta technika będzie kluczem do odnalezienia go w codzienności?


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń Wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.

 

3.2/5 - (5 votes)
Pokaż więcej

4 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button