Relacje z KobietamiJak Odzyskać Byłą DziewczynęWszystkie Wpisy

Szybkie sposoby na odświeżenie związku

Garść sposobów na walkę z rutyną

W jaki sposób długotrwale utrzymać długotrwale świeżość w związku?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym – w jaki sposób utrzymać świeży powiew w związku?  Przedstawiam Ci garść sposobów na walkę z rutyną, które pomogą Ci utrzymać długotrwałą świeżość w Twoim związku.


Szczera rozmowa, a nie milczenie:

Wiele par żyjących pod jednym dachem rozmawia tylko o rutynowych dla związku sprawach. I tu widać rutynę w stylu:
– Kup chleb 🍞
-OK
Cisza jest wygodna i z czasem ludzie zaczynają rozumieć się bez słów. Ale milczenie może być konsekwencją obojętności. A obojętność? Obojętność, to nic innego jak rutyna. Dlatego tak ważne jest, by podtrzymywać komunikację, interesować się sobą, mówić o lękach i pragnieniach, o rzeczach dużych i małych, omawiać plany i problemy w życiu codziennym jak i w związku. I tego trzeba się nauczyć wspólnie. Od samego początku. Bo potem – jak już się wedrze do związku rutyna, to będzie trudniej się przestawić na nowe tory. Niech rozmowa, a nie milczenie będzie tą dobrą rutyną samą w sobie.
W wielu związkach brakuje komunikacji. Jedno mówi, a drugie nie słucha. Drugie chce słuchać, ale pierwsze nie mówi, tylko każe się domysleć🤣
Jak związek się rozpada to wtedy – najczęściej kobieta punktuje mężczyznę z całej historii relacji. Wylicza mu wszystkie momenty co do dnia, w których dał dupy jako facet. Wypomina mu wszystkie te sytuacje, z których on nawet nie zdawał sobie sprawy, że miały w ogóle miejsce. Facet jest w szoku. Facet jest zaskoczony. Stoi z rozdziawioną mordą i pyta się:
– Ale czego mi o tym nie mówiłaś wcześniej, tylko teraz mi to wypominasz?
– Przecież Ci mówiłam, ale Ty jak zwykle mnie nie słuchałeś!

Wspólne świętowanie i cieszenie się z najdrobniejszych spraw i małych rzeczy

 

Miejcie jakiś jeden wspólny dzień / dni, które będziecie świętować i to niech nie będzie tylko wasza rocznica, Walentynki, Dzień Kobiet, urodziny, imieniny, Sylwester czy Święta :):):)
Cieszcie się wspólnie z małych rzeczy i doświadczeń każdego dnia. Z moją kobietą mamy taki rytuał zwiedzania przed Bożym Narodzeniem jarmarków świątecznych. Możecie je nawet uwieczniać na telefonie i wspólnie wracać po latach do tych dni pamięcią. Ale również mowa tutaj o czymś spontanicznym.  Mowa tu o światowych dniach różnych rzeczy, które mogą przyjść Ci z pomocą. Praktycznie codziennie masz jakiś światowy dzień czegoś.  Na przykład dziś – 10 Stycznia jest Światowy Dzień Obniżania Kosztów Energii. Światowy Dzień Obniżania Kosztów Energii to święto, które obchodzi się na całym świecie od wielu lat. Zapoczątkowała go niezależna organizacja Canadian Energy Efficiency Alliance działająca od 1995 roku. Gdybym dziś chciał zaskoczyć swoją kobietę, to zrobiłbym dzień bez telewizora, komputera, radia, telefonu, światła. Nastałaby ciemna noc, a noc stwarza fantazje :):):) Albo zabrałbym ją na kolacje w ciemności gdzie delektujesz się jedzeniem w ciemności. W takiej otoczce inaczej smakują dania, ponieważ wyostrzają Ci się inne zmysły – np: smak.
Ostatecznie mógłbym taką kolację zrobić sam, gdzie kobieta mogłaby zgadywać po smaku i zapachu, co dla niej przygotowałem. Wisienką na torcie byłaby zapewne papryczka Carolina Reaper, pomylona ze śliwką :):), która dodałaby pikanterii całej zabawie. Oj! Moja kobieta wspominałaby chyba latami ten dzień ze łzami w oczach, a ja pomyloną śliwkę miałbym chyba pod okiem :):)
Wybierz jakieś dni, w których chciałbyś zaskoczyć swoją kobietę. Świętujcie je razem. Dzień Świstaka, Dzień Psa, Dzień Kota, Dzień Pizzy. Codziennie praktycznie masz jakiś światowy dzień, który może Cię zainspirować i dodać kolorytu waszemu związkowi. Pamiętaj też, że kobieta ma sobie na Twój spontan zasłużyć. Nie może być tak, że ona Cię nie szanuje, brzydko się do Ciebie zwraca, poniża, nie liczy się z Twoim zdaniem, a Ty tu chcesz coś wspólnie z nią świętować i wynagradzać. Pamiętaj też o prawie wzajemności. Walka z rutyną, jest domeną dwojga partnerów, a nie tylko jednego. Nie może też być tak, że to Ty dwoisz się i troisz by w taki sposób walczyć z rutyną, a Twoja kobieta nic nie robi w tym kierunku. W taki sposób przyzwyczajasz ją do tego, że to Ty zapewniasz rozrywkę, której ona z czasem coraz mniej będzie doceniała. W taki sposób to Ty inwestujesz swój czas, swoje myśli, swoje serce, swoją energię w związek, co w przyszłości może mieć dla Ciebie druzgocące w skutkach konsekwencje z racji przeinwestowania. W późniejszym czasie będziesz wstanie przepłynąć dla kobiety oceany, a ona nie przeskoczy dla Ciebie nawet kałuży.
Bardzo ważną rzeczą jest to, aby nauczyć kobietę tego typu zachowań. A zrobić to możesz tylko wtedy kiedy masz dużą wartość w jej oczach. Jak masz dużą wartość w oczach kobiety, to masz również posłuch, szacunek, atrakcyjność, zaufanie, autorytet. I tylko mając w oczach wartość dla kobiety jesteś wstanie wyrobić w niej określone nawyki. Taką wartość najczęściej mężczyzna ma na samym początku związku. I dlatego uczysz kobietę tego typu zachowań już od samego początku. Raz Ty ją zaskakujesz, a raz ona zaskakuje Ciebie zgodnie z prawem wzajemności. Serio myślisz, że kiedy nie jesteś dla kobiety nawet autorytetem przy wyborze papieru toaletowego i nagle wyskoczysz z propozycją wspólnej kolacji w ciemności, ponieważ dziś jest Światowy Dzień Obniżania Kosztów Energii, to ona się uśmiechnie zmęczona po pracy i powie:
-Tak! To jest to! Zróbmy to! Zjedzmy kolację w ciemności, ponieważ dzisiaj jest Światowy Dzień Obniżania Kosztów Energii :):):)
Oczywiście, że nie! Prędzej popuka się w głowię i każe Ci spierdalać. A przy waszym rozstaniu wygarnie Ci, że byłeś nudny jak flaki z olejem i ona się przy Tobie dusiła. A Ty odbijesz piłeczkę mówiąc:
-Przecież wielokrotnie proponowałem wspólne wyjście. Pamiętasz jak chciałem uczcić Światowy Dzień Obniżenia Kosztów Energii? Ty kazałaś mi wtedy spierdalać, a teraz mówisz, że jestem nudny?

Pamiętaj też, że nie możesz kobiety zanudzić takimi wyskokami. Jeśli każdego dnia będziesz obchodził jakiś światowy dzień czegoś, to z czasem i to się znudzi, ponieważ stanie się rutyną. Kwestia wyczucia.


Na dobranoc:

 

Wziąłeś prysznic i poszedłeś prosto do łóżka bez słowa, bo wielce zmęczony jesteś? Nie jest to dobry pomysł. W końcu nie ma nic wspanialszego niż rozmowa z partnerem przed pójściem do łóżka. Rytuały odświeżają miłość! Wyróbcie sobie nawyk opowiadania o swoich przeżyciach w ciągu dnia, wspominania wspólnych wydarzeń lub podsumowywania razem dnia – co było fajne, a co fajne nie było. To zbliża, bo jest rozmowa.


Pielęgnuj wspomnienia:

 

Często spoglądaj wstecz na zdjęcia z czasów, gdy po raz pierwszy zaczęliście się umawiać. Róbcie to razem. Róbcie to wspólnie. Przeżyjcie ciekawe chwile po raz drugi, zanurzcie się w emocjach czasu przed randką. Pielęgnuj wspólne wspomnienia jak skarby. Do tego dobra jest usługą google zdjęcia, która może pokazać Ci historię Twojego związku. Ja mam udokumentowany można powiedzieć, że praktycznie każdy dzień z naszego związku. Jest to można powiedzieć, że nasz wspólny pamiętnik. Wystarczy, że nagramy wspólnie jakiś filmik na którym powiemy parę słów i zrobimy parę zdjęć z konkretnego dnia. I np: pisząc teraz ten post powiedziałem do mojej kobiety:

– Sprawdźmy co robiliśmy rok temu
I sprawdziłem. Dokładnie rok temu byliśmy w DaGrasso na pizzy 😉 I z automatu przypomniał nam się ten dzień i chwilę powspominaliśmy go. Dodatkowo na koniec roku montuje taki mini filmik zawierający zdjęcia i filmiki z najpiękniejszych dni w danym roku. Z moją kobietą zawsze oglądamy go w Nowy Rok. Jest to nasz rytuał, powtarzalny z roku na rok. Pamiętam jak kiedyś pojechaliśmy na wakacje do mojego znajomego w góry i poszliśmy na obiad, to ja wyciągnąłem telefon i nagrałem kilkusekundowy filmik z tej chwili do mojego pamiętniczka. Kolega wtedy popatrzył na mnie jak na zjeba🤣 myśląc, że pewnie zaraz wrzucę to na media społecznościowe.
Pamiętam jak z moją kobietą mieliśmy kryzys. Rozstaliśmy się na kilka tygodni. I w międzyczasie przychodziły mi powiadomienia z google dotyczące wspomnień – zdjęć z przeszłości. I się wtedy zdenerwowałem, bo w danej chwili te wspomnienia były ostatnią rzeczą jaką chciałbym oglądać. Wziąłem telefon i chciałem wszystko wykasować, ale się powstrzymałem. Dałem sobie czas – termin, że jak do tego i tego dnia, nic się nie zmieni w naszej relacji, to kasuję to wszystko, a to ostatecznie równa się końcowi związku w mojej głowie. I gdybym naprawdę wykasował te zdjęcia wtedy kiedy to prawie zrobiłem, to nie miałbym tej motywacji emocjonalnej do powrotu, bo nie miałby dla mnie już żadnego sensu. Dlatego takie głupie zdjęcia i wspomnienia uratowały mój związek :):)

Karteczki z komunikatem:

 

Nawet takie drobiazgi jak niespodziewany miłosny liścik na lustrze, własnoręcznie zrobiona laurka czy tekst na karteczce, budzą emocje:
„Chciałem Ci tylko powiedzieć jak bardzo Cię kocham!”
Twoja kobieta wyjeżdża w podróż służbową? Włóż do walizki małą wiadomość z delikatnymi słowami lub list. Będzie  czytać, gdy będzie poza domem i z dala od Ciebie. Będzie myślała o Tobie. A myśląc o Tobie nie będzie miała potrzeby emocjonalnej na głupie pomysły i myślenia o kimś innym. Nawet jak pomiędzy wami się nie układa, to takim drobnym gestem, taką nowością możesz sprawić, że będzie miała mętlik w głowie na tyle duży, że odstraszy swoim zachowaniem potencjalnych adoratorów.

Ja ze swoją kobietą tak sobie robimy. Jak jadę do domu to często znajduję jakaś małą niespodziankę w walizce od niej z karteczką. Ona ma podobnie. Ostatnio wrzuciłem jej do walizki żelki ze zwykłą karteczką z uśmiechem, która kazała jej się uśmiechnąć. Możesz w taki sposób podziękować za coś swojej kobiecie czy ją w taki sposób docenić i wynagrodzić. Mała rzecz, a cieszy. Ciepłe słowo, uśmiech lub jakaś słodycz. Tylko tyle potrzeba do tego, abyś siedział kobiecie w głowie. Tylko tyle potrzeba, aby o Tobie myślała.


Wspólna analiza:

Co udało się wam wspólnie osiągnąć? Podsumuj w jakiś sposób swoje wspólne sukcesy. Niech przyziemne sprawy, takie jak naprawa mieszkania, kupno samochodu, czy rozwój kariery, zejdą na drugi plan. Skup się na trudnych emocjonalnie fragmentach życia. Zastanów się, w jakich trudnych chwilach partner Cię wspierał, a jakie cele udało Ci się osiągnąć. I to obgadajcie razem. Jest to szczera rozmowa, poprzez wspólną analizę związku.
Jeśli nie będziecie wspólnie analizować waszego związku, to po pewnym czasie możesz potrzebować informacji na temat tego – jak odzyskać byłą dziewczynę :):)

Wesprzyj mnie:

 

KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK i postaw mi „małą czarną” :):):) jednocześnie doceniając mnie za moją pomoc w tych trudnych dla Ciebie chwilach. Ja Cię wsparłem i Ty również możesz mnie wesprzeć – małą czarną :):) Będzie na opłacenie serwera, domeny, autorespondera i co najważniejsze – na motywację do pisania dalszego takich blogów jak ten. Zamiast płacić jakimś frajerom za kursy na temat odzyskiwania byłych kobiet, możesz postawić mi kawę i docenić moją “pracę” :):):)

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ


Oceń mój wpis:

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to daj 5 gwiazdek i poleć mnie swojemu jakiemuś koledze.

5/5 - (5 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button