SeksRelacje z KobietamiWszystkie Wpisy

VASALGEL – Środek antykoncepcyjny dla mężczyzn

VASALGEL – Środek antykoncepcyjny dla mężczyzn:

VASALGEL - Nowy środek antykoncepcyjny dla mężczyzn:
VASALGEL – Nowy środek antykoncepcyjny dla mężczyzn:

Czy antykoncepcja jest tylko zarezerwowana dla kobiet? Otóż okazuje się, że niekoniecznie. Niedługo na rynek prawdopodobnie wejdzie z wielki przytupem VASALGEL – czyli nowy środek antykoncepcyjny dla mężczyzn. Oczywiście w żadnym wypadku nie jest to reklama, lecz ciekawostka informacyjna warta uwagi dla par i małżeństw, które mają dosyć tradycyjnych metod antykoncepcji.


Czym jest VASALGEL?

 

VASALGEL jest to żel pozbawiony hormonów, który pisząc te słowa jest jeszcze w fazie zaawansowanych testów, ale kwestią czasu jest jego wprowadzenie na rynek. Paradoksalnie mimo iż jest na bazie żelu, to nie jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego w formie maści, lecz jest wstrzykiwany do przewodu nasiennego. Można powiedzieć, że jest to zupełna nowość.


Jak działa VASALGEL?

 

VASALGEL jest wstrzykiwany do przewodu nasiennego. Hydrożel zaczyna tworzyć w przewodzie barierę, która będzie przepuszczała spermę, ale jednocześnie będzie filtrowała i eliminowała z niej plemniki. Taki efekt antykoncepcji powinien utrzymywać się przez rok od pierwszej iniekcji. Efekty są już widoczne po 15 minutach od zabiegu, który u pacjenta nie powoduje żadnego bólu oraz żadnej szkody dla organizmu.


VASALGEL, a chęć posiadanie dzieci:

 

Jeśli mężczyzna po zabiegu zapragnie mieć dzieci, to ten efekt w bardzo prosty i szybki sposób można odwrócić. Można czekać, aż VASALGEL przestanie działać, albo podać preparat, który wyeliminuje jego właściwości antykoncepcyjne również w 15 minut, poprzez rozpuszczenie hydrożelu zalegającego w przewodzie nasiennym mężczyzny.


VASALGEL – czy jest bezpieczny? Jakie skutki uboczne?

 

Pomimo iż trwają jeszcze zaawansowane badania nad tym preparatem, to już można stwierdzić, że  VASALGEL  nie jest szkodliwy dla zdrowia, a skutki uboczne występują niezwykle rzadko. U niektórych mężczyzn możliwe jest jednak wystąpienie ziarniniaka spermatogennego. Jest to możliwe również po wazektomii. Ziarniniak powstaje, gdy plemniki przenikają do tkanek i tworzą małe guzki. Eksperymenty wykazały, że VASALGEL jest tak samo bezpieczny w użyciu jak prezerwatywy i wazektomia.

Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy będzie on dostępny i podawany przez lekarzy. Co sądzisz o męskiej antykoncepcji? Powinna być zarezerwowana tylko dla kobiet? Byłbyś skłonny na takie rozwiązanie? Napisz swoje zdanie w komentarzu.


Przeczytaj Także: Najlepsze prezerwatywy -TOP 3


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń Wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.


 

 

5/5 - (2 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button