Rozwój OsobistyWszystkie WpisyWychowanie

Jak manipulować drugim człowiekiem stawiając przesadne wymagania?

Jak manipulować drugim człowiekiem stawiając przesadne wymagania?

 

Jak manipulować drugim człowiekiem
Jak manipulować drugim człowiekiem

Jaki jest cel techniki manipulacyjnej?

 

Cel tej techniki manipulacji bazuje na prawie kontrast, w którym zestawiamy ze sobą dwie wartość. Cel tej techniki pomaga w osiągnięciu podczas rozmowy, sprzedaży, negocjacji, tego czego rzeczywiście chcemy osiągnąć.


Kiedy możemy stosować technikę manipulacji – „przesadne wymagania”?

 

Tą technikę najczęściej możemy stosować wtedy kiedy chcemy kogoś namówić do czegoś. Do naszego pomysłu, do naszego poglądu. Również kiedy coś sprzedajemy np: samochód lub negocjujemy jakąś cenę.


Na czym polega technika manipulacji – „przesadne wymagania”?

 

Jest takie powiedzenie:

-Proś o więcej, a dostaniesz to czego tak naprawdę potrzebujesz

Technika manipulacji – przesadne wymagania polega na kontraście. Na zestawieniu dwóch wartości. Pierwszą wartość zestawiamy z drugą.

Pierwsza wartość vs druga wartość:

 

Pierwsza wartość zawsze pada jako pierwsza i jest przesadna. Pierwsza wartość jest zawsze wygórowana. Pierwsza wartość jest to taka wartość od czapy, w której wiemy, że nasz rozmówca na pewno się na nią nie zgodzi. Pierwsza wartość jest zawsze większa i to o nią w tej technice manipulacji „prosimy” o jaką pierwsza.

A druga wartość?

Druga wartość pada jako ostatnia. Jest to wartość, która rzeczywiście nam odpowiada. Druga wartość jest w zasadzie naszym początkowym i prawdziwym celem jaki chcemy osiągnąć w kontaktach z daną osobą.

Jeśli w pierwszej kolejności poprosiłbyś o to co naprawdę chcesz, to mógłbyś tego nie dostać lub zmuszony byłbyś do obniżenia swojego żądania na niesatysfakcjonujące Ciebie, a satysfakcjonujące Twojego rozmówcę. Dlatego uważam trzeba mierzyć wysoko – nawet podczas prób namówienia kogoś na coś :):):) A może się tak stać, że nierzadko nasza prośba, która będzie dla nas wygórowana czy bezczelna, również zostanie spełniona :):):)

Przykład techniki manipulacji, bazującej na stawianiu przesadnych wymagań:

 

Dziecko chce dostać od taty lizaka. Prawdopodobnie wie, że jeśli w pierwszej kolejności poprosi o lizaka, to może go nie dostać, a jak już dostanie, to cukierka, który absolutnie go nie zadawala. Dlatego chcąc dostać lizaka w pierwszej kolejności prosi o ptasie mleczko, które jest w 100% pewny, że ojciec się na nie nie zgodzi. Dopiero wtedy kiedy usłyszy odmowę, wychodzi z drugą prośbą, prosząc o upragnionego lizaka. Ojcu w głowie z automatu zestawiają się dwie wartości: Ptasie mleczko VS lizak. W takim wypadku skoro już odmówił dziecku ptasie mleczko, to kupi mu tego lizaka, żeby nie było smutne :):):)


Przeczytaj Także: Prawo Kontrastu – czyli jak się wyróżniać z szarego tłumu


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń Wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.


 

 

 

 

5/5 - (2 votes)
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button