Relacje z KobietamiWszystkie WpisyWychowanie

10 Najważniejszych męskich zasad

10 Najważniejszych męskich zasad

 

10 najważniejszych męskich zasad
10 najważniejszych męskich zasad

 

Co mam na myśli pisząc – męskie zasady? Pisząc – męskie zasady, mam na myśli Twoje podejście do życia, które będzie definiowało Ciebie jako mężczyzna. Dodatkowo będziesz dzięki temu poruszał się sprawnie i z szacunkiem w relacjach międzyludzkich.


1. Wyznaczaj sobie cele i osiągaj je:

 

Wiem! Oklepane! Ale pewnie zapewne u wielu mężczyzn już postanowienia noworoczne legły w gruzach. Wyznaczaj cele i osiągaj je, twórz w sobie fantazję, która jeszcze nie istnieje i urzeczywistniaj ją. Na tym opierają się podstawy męskiego zachowania. Idziesz po wszystko, jak po swoje. Jeśli prowadzisz swoje życie zgodnie z zasadą „nic nie planuję, żyję na dziś”, to nie jest to męskie zachowanie. Prawdziwy mężczyzna wie dokąd zmierza. I nie ważne czy planujesz zarobić miliard dolarów czy będąc chorym na depresję planujesz wstać z łóżka. Jedno i drugie będzie wiązało się z nie lada wysiłkiem, który należy podjąć.


2. Kieruj się w życiu wartościami i zasadami:

 

Znaj swoje wartości. Konsekwentne posuwanie się w życiu na przód, jest możliwe tylko dzięki zrozumiałemu systemowi wartości, który tworzy podstawę osobowości mężczyzny. Brak tej struktury, oznacza brak osobowości. Jeśli człowiek nie ma własnych zasad, będzie słaby i zdezorientowany.

Powinieneś mieć zasady:

  • Odnośnie kobiet, ponieważ kobiety są takie, jakie pozwolisz im być
  • Odnośnie dzieci i rodziny, 
  • Odnośnie odnośnie przyjaciół, kolegów, znajomych oraz innych ludzi, których każdego dnia będziesz spotykał na swej drodze życia, którą podążasz. To czy wejdą Ci na głowę, zależy tylko od Ciebie.
  • Odnośnie finansów, pieniędzy oraz ich zarabiania i wydawania
  • Odnośnie biznesu, jeśli takowy prowadzisz

Odnośnie przyjaciół, kolegów, znajomych ora innych ludzi, to napisałem 400 stronicowego E-BOOKA pod tytułem Prawo Wzajemności – Twoja Instrukcja Obsługi Ludzi – Czyli jak zdobyć szacunek i zbudować mocną wartość w oczach twych przyjaciół, kolegów, znajomych oraz innych ludzi. Więcej szczegółów na temat książki na damcidomyslenia@protonmail.com

Prawo Wzajemności - Twoja Instrukcja Obsługi Ludzi
Prawo Wzajemności – Twoja Instrukcja Obsługi Ludzi

3. Przestrzegaj zasad:

 

Nie wystarczy tylko mieć zasady, ale również ich przestrzegać. Możesz mieć szlachetne wartości, ale jeśli nie będziesz sam ich przestrzegał i pozwalał ludziom na ich łamanie, to Ty i Twoje zasady nie będą szanowane. Szczególnie mam tu na myśli relacje damsko – męskie. Bez zasad w takich relacjach, kobiety Cię zjedzą i wysrają. Nawet te „dobre, kościółkowe” zrobią Ci kupę na buty :):):) Zaufaj mi. Wiem co piszę :):):)


4. Znaj swoje miejsce w społeczeństwie:

 

W każdym systemie wartości istnieje dobro i zło, słabość i siła. Turnieje, mistrzostwa są esencją rywalizacji, która tworzy w pewien sposób hierarchię. Jeśli szanujesz i uznajesz hierarchię, możesz się rozwijać i wzrastać. Jeśli nie, znajdziesz się na dnie. Mam tu na myśli pokorę. Oczywiście nie chodzi mi o to, żebyś całe życie siedział jak mysz pod miotłą i pokornie ssał dwie matki, ale wiedział, kiedy można się „wychylić”, kiedy „trzeba się wychylić”, a kiedy „siedzieć cicho” i obserwować sytuacje, ucząc się od lepszych od siebie. Taką postawą szybciej zjednasz sobie ludzi i będziesz bardziej szanowany.


5. Płać za błędy:

 

Cóż! Za błędy trzeba zapłacić i z wielkim bólem piszę ten podpunkt, ponieważ w obecnej chwili płacę za błędy przeszłości. Płacę i płaczę.

Jak popełnisz błąd, to czasem powiedzenie ” UPS, PRZEPRASZAM” cichym głosem, nie wystarczy. Najlepiej zapłacić z to jakąś rekompensatą. Pieniędzmi, swoim czasem, darmową usługą. Jeśli będziesz wiecznie poniżać się za „przeproszeniem”, będziesz traktowany jako ludzie żyjący na społecznym dnie. Czyli bez szacunku. Zdradziłeś kobietę? Ona jest zła? Nie chce Cię znać? Cóż! Przepraszam może nie wystarczyć! A tym bardziej nie wystarczą kwiaty i poniżanie się. Weź to na klatę i zapłać za błąd waszym rozstaniem. Tylko w taki sposób, paradoksalnie, jeszcze będziesz mógł uratować Twój związek.


6. Bądź niezależny:

 

Będąc niezależnym sprawi, że nikogo nie będziesz musiał prosić o pomoc i to ludzie będą chcieli coś od Ciebie, a nie Ty od nich. W taki sposób jak już będziesz prosił kogoś o pomoc, to tylko osoby, które mają wobec Ciebie dług wdzięczności. Jednocześnie będziesz mógł sprawdzić ich lojalność i przetestować swoje zasady :):):)


7. Promuj swoje pomysły, zasady i idee:

 

Tworzenie przyszłości nie jest też możliwe bez promowania idei i zasad, które są Ci bliskie. Jeśli chcesz mieć przyszłość, która jest twoją pasją, musisz być w stanie przekonać i zainspirować ludzi do zmiany w kierunku, w którym chcesz, aby poszli. Miej podobnie myślących ludzi. Właśnie to robię, pisząc ten wpis. Zresztą damcidomyslenia.pl jest to jedna wielka idea :):):)


8. Umiej obronić siebie i swoich bliskich:

 

Mężczyzna, który nie potrafi się fizycznie obronić, nie będzie potrafił odpowiednio zachować się w konfliktach, zwłaszcza z innymi mężczyznami. Zawsze będzie się czuł upokorzony. Wyznaje zasadę, że najlepszą walką jest jej unikanie. Jednak nie zawsze się tak da. Nie można wiecznie chować głowy w piasek i jeśli jest atak, to musi być obrona.

Kilka dni temu w moim rodzinnym mieście kończyły się ferie. Koło mojego bloku jest boisko koło, więc czasem widzę dzieci, które grają na nim w piłkę, co w dzisiejszych czasach jest ponoć rzadkością. Wyglądać przez okno byłem świadkiem pewnej sytuacji, w której dwoje małych dzieci – na oko gdzieś 7 – 8 lat grało sobie w piłkę.  Obok boiska stał też mężczyzna, który był najprawdopodobniej ojcem jednego z tych dzieci i się przyglądał grze chłopaków. Nagle jeden z chłopaków kopnął tak niefortunnie piłkę, że uderzyła w głowę drugiego chłopca, że ten aż się o mało nie przewrócił. Pomiędzy chłopakami wywiązała się z tego powodu taka dziecięca sprzeczka, jakich wiele. Cóż! Tak wyglądają relacje międzyludzkie :):):) Są też i sprzeczki :):):) Chłopcy zaczęli się kłócić i krzyczeć na siebie. Chłopak, który miał za swoimi plecami swojego ojca czuł się w tej konfrontacji widać pewniej i nie dał sobie w kaszę dmuchać.

Nagle z okna z okna jednego z bloków przy boisku wychylił się pewien mężczyzna, który widząc całą sytuację wstawił się za swoim synem. W żołnierskich słowach zbeształ tego pierwszego chłopaka i pogroził mu, że zaraz zejdzie na dół i wyrzuci go z boiska. Oczywiście powiedział to w takich słowach, że aż mi podniosło to ciśnienie, bo jak można tak się zwracać do dziecka?

Co zrobił jego ojciec, który przypatrywał się całej sytuacji?

Nie odezwał się kompletnie nic, tylko zabrał syna z boiska. Jednym słowem uciekł jak szczur z tonącego statku. Mina chłopaka kiedy schodził z boiska była bezcenna. Widać było rozczarowanie w jego oczach, ponieważ chciał jeszcze chyba pograć w piłkę.  Gdyby ktoś w taki sposób zwrócił się w mojej obecności do mojego dziecka, groził mu i kazał wypierdalać z boiska, to chyba moja noga dosięgłaby jego łba na drugim piętrze. Kategorycznie zabroniłbym swojemu synowi schodzić z boiska. Kazałbym mu dalej grać

i się nie bać, bo tatuś stoi obok i nie pozwoli, aby stała mu się jakaś krzywda.  W tym wypadku ojciec już od małego uczy syna spierdalania i chowania głowy w piasek. Jeśli dziecko nie czuje oparcia w swoim ojcu, to jego autorytet wkrótce legnie w jego oczach.

W życiu musisz umieć się obronić, bo jak nie będziesz potrafił, to będziesz całe życie chodził w strachu. Są sytuacje w których trzeba się postawić. Ktoś napadnie na Twoją kobietę, a Ty spierdolisz i ją zostawisz?


9. Nie daj się nikomu zastraszyć:

 

Można powiedzieć, że jest to kontynuacja powyższego punktu, tylko w innej formie. Żyjemy w świecie strachu. Żyjemy w takim środowisku, że straszą nas na każdym kroku. Wejdź tylko na pierwszy lepszy portal informacyjny i już się boisz. Straszą Cię w radiu, straszą Cię w telewizji, straszą Cię w gazetach. Masz się ciągle wszystkiego bać.

Masz bać się Boga, bo pójdziesz do piekła, masz bać się księdza z ambony, masz bać się co ludzie powiedzą i co kurwa sobie o Tobie pomyślą, masz bać się podejść do kobiet i zagadać, masz bać się pani nauczycielki w szkole, masz bać się szefa, a szef ma bać się skarbówki. Masz bać się policjanta, który Cię zatrzymuje. Masz bać się śmierci, masz bać się wojny, masz bać się wirusa, masz bać się o swoją przyszłości, masz bać się swojego cienia, masz bać się o swoje dziecko. Jednym słowem system, w którym żyjemy jest tak skonstruowany, że masz bać się wszystkiego.

Jeśli będziesz ciągle żył w strachu, to będziesz przyciągał do swojego życia właśnie takie zdarzenia i ludzi, którzy będą sprawiać, że będziesz żył w strachu, niepokoju, stresie oraz lęku. Jak będziesz żył w ciągłym strachu, to kiedy ludzie to zobaczą, to będą chcieli to wykorzystać na swoją korzyść. W takim wypadku bardzo łatwo będzie Cię uciszyć, sprawić abyś zamilkł czy zaszantażować Cię. Kiedyś mojego kolegę na osiedlu męczył pewien chłopak. Kiedy go widział, to leciał do niego z łapami. Nie był to żaden zawodnik MMA, tylko zwykły patus, którego można było poskładać w kilka sekund. Kolega jednak wolał wyprowadzić się z osiedla by mieć święty spokój, niż raz mu się postawić. Inny mój znajomy był zastraszany przez pewnego osiłka i przez 3 lata nie przyjechał do swoich rodziców w naszym mieście, ponieważ się bał, że tamten go pobije.

Pamiętasz może serwis Pobieraczek?

Modelem biznesowym tego serwisu był strach ludzi, którym wysyłano ponaglenia do zapłacenia za niezrealizowaną usługę i straszoną komornikami i sądem. Ludzie płacili im pieniądze, ponieważ się bali konsekwencji. Owszem! Trzeba płacić za błędy, ale nie można dawać się zastraszyć. Nie daj się nigdy nikomu zastraszyć, jeśli wiesz, że jesteś niewinny.


10. Nie żałuj za bardzo ludzi:

 

-Nie żałuj bidy, bo jak bida odżyje, to Cię torbą zabije…

Ludziom możesz współczuć, ale nie możesz ich żałować i się nad nimi litować. Brak litości oznacza brak Twojej zgody na łamanie Twoich zasad. Bo jak bida odżyje, to Cię torbą zabije. Zrobi to ponieważ Twoja litość nad ich osobą, zabierze Ci w ich oczach szacunek. Ważna kwestia, którą na 100% powinni mieć wszyscy mężczyźni. Rozczulając się nad ludźmi, którzy sami sobie są winni, sprawiasz, że stają się jeszcze słabsi niż są w danej chwili –  W końcu człowiek przyzwyczaja się, że za błąd płaci ktoś inny, a nie on, i w przyszłości będzie jeszcze bardziej nieostrożny i jeszcze szybciej popełni ten sam błąd.

Wielu mężczyzn lituje się niepotrzebnie nad kobietami, które tylko zapłaczą, zrobią smutną minkę czy się uśmiechną i już im wiele rzeczy uchodzi płazem. A kobiety w takich sytuacjach się z facetami nie pierdolą. Kilka błędów, tracisz atrakcyjność w ich oczach i lecisz chłopie w komis. Dlatego to kobiety w większości przypadków kończą związki, a nie mężczyźni. Bardzo rzadko się zdarza, żeby facet zerwał z kobietą. Facet woli kisić się w toksycznym związku, a jak w końcu kobieta sama go uwolni od niego, to on jeszcze chce kurwa do niej wracać :):):)


Wesprzyj Mnie:

 

Dałem do myślenia?

Jeśli tak, to możesz mnie wesprzeć “małą czarną”, bo lubię brunetki :):) klikając w poniższy link:

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Wszystko idzie na rozwój tego bloga – serwer, domena, autoresponder oraz na moją motywację do pisania. Muszę przecież mieć dużo energii, żeby pisać obszerne blogi takie jak ten, a to oznacza, że mała czarna jest wskazana :):) A tak serio, to będzie mi bardzo miło, że ktoś mnie docenił zgodnie z prawem wzajemności :):)


Oceń Wpis:

 

Jeśli dałem do myślenia, to daj pięć gwiazdek, zostaw jakiś komentarz, a także podziel się nim z kilkoma Twoimi najbliższymi osobami. Jeśli coś Ci się nie podobało, to również daj konstruktywną krytykę. Chętnie podyskutuję i ewentualnie dowiem się czegoś nowego.

 

4.8/5 - (11 votes)
Pokaż więcej

4 Komentarzy

  1. Znowu bardzo ciekawy wpis!
    Sytuacje z pobieraczkiem miałem podobną. Jak dostalem list też poczulrm strach, ale przez to, że email w liście był błędnie podany, uznałem że to wkrętka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button