Jak Odzyskać Byłą DziewczynęRelacje z KobietamiWszystkie Wpisy

Czy przyjaźń z byłą dziewczyną jest możliwa?

Przyjaźń z Byłą

Spis Treści

Przyjaźń z byłą dziewczyną. Czy można przyjaźnić się z ex kobietą ? Czy warto przyjaźnić się z byłą dziewczyną?

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym – czy przyjaźń z byłą dziewczyną jest możliwa ? Być może chociaż raz od swojej byłej dziewczyny mogłeś usłyszeć – zostańmy przyjaciółmi i zastanawiałeś się nad tym – czy warto to zrobić? Czy warto zostać przyjacielem

Teoretycznie, to wszystko można robić w relacjach damsko – męskich. Przykaźń z byłą dziewczyną również. Pytanie brzmi tylko po co? Czy warto jest to robić? I w tym blogu będę starał Ci odpowiedzieć na to pytanie..Czy można przyjaźnić się z byłą dziewczyną?

Dla kogo jest ten wpis?

 • Dla mężczyzn, których zostawiła była dziewczyna, żona czy kochanka i zaproponowała im przyjaźń
 • Dla mężczyzn, którym kobieta proponuje przyjaźń
 • Dla każdego kto jest zainteresowany tematyką damsko – męską
 • Dla wszystkich, którzy lubią mnie czytać :):):)

SPIS TREŚCI WPISU:

 1. Czemu była dziewczyna proponuje przyjaźń?
 2. Dlaczego chcesz zostać przyjacielem dla swojej byłej dziewczyny?
 3. Czym jest przyjaźń pomiędzy kobietą, a mężczyzną i czy ona tak naprawdę istnieje?
 4. Czy warto mieć przyjaciółkę? Czy warto być we friendzone?
 5. Czy Twoja była dziewczyna naprawdę nadaje się na Twoją przyjaciółkę?
 6. Czy Ty nadajesz się na na przyjaciela dla Twojej byłej dziewczyny?
 7. Dlaczego nie warto być przyjacielem dla swojej byłej dziewczyny?
 8. Kiedy można myśleć o przyjaźni ze swoją byłą dziewczyną?

1. Czemu była dziewczyna proponuje Ci przyjaźń?

 

Czasem zdarza się, że zaraz po rozstaniu jedna ze stron – kobieta lub mężczyzna oferuje przyjaźń. Najczęściej jednak to z ust kobiety pada to magiczne słowo:

– Zostańmy przyjaciółmi

Czemu była dziewczyna proponuje przyjaźń?

Była dziewczyna proponuje przyjaźń, ponieważ jest z mężczyzną związana poprzez przyzwyczajenie. Szczególnie tak się dzieje w długoletnich związkach – tych kilkuletnich, gdzie dodatkowo jeszcze mężczyzna i kobieta mieszkali ze sobą jako para.  Jeśli będąc w takim związku nie zrobiłeś jakiejś wielkiej krzywdy kobiecie – fizycznej i psychicznej, tylko jedynym Twoim przewinieniem były błędy typowo związkowe, to możesz być pewien, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że i Ty również możesz usłyszeć takie słowo jak – zostańmy przyjaciółmi.

W sumie, to i nie musisz słyszeć tego słowa jak – zostańmy przyjaciółmi – od swojej byłej dziewczyny. Wystarczy, że ona będzie Ciebie w taki sposób traktowała.

-Czyli jak?
-Jak przyjaciela :):)
-A dokładnie?

Dokładnie, to można powiedzieć, że po staremu. Będzie szukała z Tobą kontaktu, będzie chciała z Tobą rozmawiać, będzie chciała Ci się zwierzyć, będzie chciała opowiedzieć Ci swój dzień, będzie coś od Ciebie chciała – np: jakieś pomocy czy przysługi, będzie do Ciebie pisała, a nawet może chcieć się również z Tobą spotykać i uprawiać seks.

Jednym słowem będziesz ciągle wiedział – co u niej się w życiu dzieje. Można powiedzieć, że będzie jak po staremu, ale jednak nie do końca. Czegoś będzie Ci jednak brakować. Nie będzie tej „KROPKI NAD I”.

Czy to wszystko dlaczego że była się do mnie przyzwyczaiła?

Tak! to wszystko dlatego, ponieważ będzie jeszcze z Tobą w związku w głowie z przyzwyczajenia. Przyzwyczajenie jest to uczucie gorsze od zakochania, ponieważ może łączyć ze sobą ludzi latami, którzy już dawno emocjonalnie nic do siebie nie czują, a przynajmniej nie czuje jedna ze stron, którą najczęściej jest kobieta.

Pamiętam jak rozstałem się z jedną z moich byłych dziewczyn. Byliśmy ze sobą 3 lata i nawet po rozstaniu ona pisała do mnie jak do jakiegoś kolegi z pytaniami – co może kupić swojemu nowemu chłopakowi na dzień chłopaka. A mnie wtedy kurwica strzelała jak to czytałem :):):)

Przyzwyczajenie jest gorsze od zakochania, ponieważ nie zgasisz tego jak światło w pokoju. Poprzez przyzwyczajenie kobieta będzie z Tobą w związku w głowie, ale nie w sercu. I to jest właśnie ta różnica. I to jest właśnie to czego będzie Ci brakowało.

Co oznacza przyzwyczajenie do byłej dziewczyny?

Oznacza dla niej to, że z przyzwyczajenia będziecie nawet zachowywali się po staremu – czyli jak para, ale parą nie będziecie.  Nie będziecie, ponieważ ona dalej będzie szukała Twojego zamiennika i będziesz mocno się tym faktem denerwował, ponieważ jako „przyjaciel” będziesz wszystko widział i o wszystkim wiedział. Będziesz o wszystkim wiedział, bo do kogo będzie dzwoniła o 3.00 nad ranem najebana, aby ją odebrać z imprezy?

Oczywiście, że do Ciebie – swojego byłego faceta, którego bardzo dobrze zna i który robi za przyjaciela :):):), bo wie, że on nie odmówi i tylko on może pomóc. Ale czy tylko tak to będzie wyglądało?

– Oczywiście, że nie :):):)

Będziecie rozmawiać ze sobą godzinami. Będzie ona pisała do Ciebie kiedy będzie smutna. Będziecie ze sobą rozmawiali przez telefon i od czasu do czasu uprawiali nawet seks – oczywiście głównie tylko i wyłącznie z jej inicjatywy, na którą będziesz się mimo wszystko godził, gdyż będziesz miał przekonanie, że w taki sposób się zbliżycie do siebie.

– Ale wiesz co?

Ona pomimo wszystko i tak cały czas w sercu będzie miała stałe pragnienie, aby wymienić Cię na lepszy, nowszy, model, a Ty to będziesz to za każdym razem odczuwał, kiedy będziesz chciał się zbliżyć do niej bardziej, szybciej, mocniej.

Co będzie jak zgodzę się na taką relacje?

A wtedy możesz usłyszeć:

-Przecież jesteśmy tylko przyjaciółmi – zapomniałeś już?

No właśnie! Zapomniałeś już, że jesteś tylko przyjacielem?
Sam się zgodziłeś na taki układ, więc nie narzekaj, tylko pogódź się z jej decyzją :):):)
A wiesz jak będzie kiedy kobieta w końcu znajdzie Twojego zamiennika?

Kiedy już była dziewczyna wymieni Cię na nowy, lepszy model, to wasze relacje przyjacielskie się diametralnie zmienią albo się całkowicie urwą, więc o jakiej przyjaźni tu mowa? Przyjaźń będzie tak długo, aż kobieta nie pozna nowego faceta ,w którym się zauroczy. Wiesz so się wtedy stanie z tobą? Po prostu zejdziesz na dalszy plan i to Cię bardzo mocno będzie dołować, że Twoja była dziewczyna, Twoja przyjaciółka, Twoje kochanie, ta jedna na milion, ta jedna na całe życie, ta jedyna, nie poświęca Ci już w ogóle czasu, a przynajmniej tyle ile byś chciał.

Mało tego – będziesz zazdrosny!

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo – niemal 100%, że załączy Ci się bardzo potężna zazdrość, która zacznie niszczyć Twoją przyjacielską jak dotąd relację z Twoją byłą dziewczyną czy też „przyjaciółką”. Od miłości do nienawiści jest jeden krok. Przez to zaczniesz popełniać frajerskie błędy pod wpływem zazdrości, tańcząc taniec pingwina czy robić jakieś sceny zazdrości, żali, pretensji i awantur.

Które co tak naprawdę będą robiły?
Na co te frajerskie błędy będą miały wpływ?
Na co będą rzutowały?

Na Twój wizerunek – a właściwie na jego resztki jakie Ci zostały w oczach Twojej byłej dziewczyny, dzięki którym tak naprawdę była dopuściła Cię jeszcze blisko do siebie. Takim sposobem Twoja była dziewczyna straci do Ciebie resztki szacunku. Możesz być tego pewien.

Mało tego!

Może zacząć Cię od tej chwili darzyć nienawiścią, a tego chyba nie chcesz co?

A wszystko dlatego, że miałeś stały z nią kontakt i Ci psycha nie wytrzymała. Byłeś blisko, jednak daleko. Byłeś blisko by inwestować w tą relacje chociażby tylko swoją nadzieję, a na tyle daleko by z tego nic nie wyszło. I właśnie pod wpływem tych błędów zaczniesz tracić w oczach swojej byłej dziewczyny czy też „przyjaciółki” resztki swojej atrakcyjności.

Jaki będzie tego skutek?

Tobie jebnie psycha, a jej nowy facet nawet nic w zasadzie nie będzie musiał robić, ponieważ pod wpływem zazdrości zrobisz robotę za niego. I tym sposobem popchasz swoją byłą dziewczynę lub przyjaciółkę jeszcze bardziej w jego ramiona. A nawet jeśli będziesz dobrym aktorem – robiąc dobrą minę do złej gry, czyli będziesz udawał, że jest wszystko – OK, to i tak w środku będziesz kłębkiem nerwów, mimo iż na zewnątrz będziesz się uśmiechał i cieszył się szczęściem swojej byłej dziewczyny lub przyjaciółki – udając przy tym jej przyjaciela :):):)

Możesz siebie oszukiwać, ale emocji nie oszukasz, tak jak nie oszukasz psychologii inwestycji. Kobiety również nie oszukasz. Kumulowane w sobie emocje – szczególnie takie jakie odczuwa się przy rozstaniach, muszą mieć ujście, a tłumienie ich w sobie sprawi, że tak Ci każdy kontakt z Twoją ex będzie rył banię do tego stopnia,  że naprawdę nie życzę najgorszemu wrogowi tego uczucia, kiedy zazdrość rozdziera mu serce i duszę. Nie życzę nikomu uczucia, gdzie pozostaje jedynie robić minę do złej gry i się fałszywie uśmiechać. Będzie to jednak śmiech przez łzy. Będzie to uśmiech zrodzony w potężnym bólu. Jednak prędzej czy później nie wytrzymasz i tak wszystko spierdolisz. Jest to nieuniknione.

czy warto przyjaźnić się z byłą dziewczyną
źródło: memsekcja.pl

Więc mam pytanie?


2. Dlaczego chcesz zostać przyjacielem dla swojej byłej dziewczyny?

 

Zanim przystąpisz do działania musisz dokładnie zastanowić się i zadać sobie kilka pytań.
Przyjaźń z byłą dziewczyną nie jest prosta i niesie ze sobą spore ryzyko i zanim przejdziesz do dajlszej części artykułu proszę odpowiedz sobie w duchu na poniższe pytania. Najlepiej by było jak byś je zapisał na kartce wraz z odpowiedziami, ale odpowiedź w myślach też można zaliczyc.

 • Dlaczego chcesz zostać przyjacielem dla swojej byłej dziewczyny?
 • Dlaczego chcesz się przyjaźnić ze swoją byłą kobietą?
 • Dlaczego miałbyś się na to zgodzić?
 • Dlaczego miałbyś przystać na taki układ ze swoją byłą dziewczyną?
 • Dlaczego tego chcesz?

Jeśli nie odpowiedziałeś sobie na pytanie o związek z byłą to proszę zrób to.

Nie musisz mi odpowiadać na to pytanie, ponieważ ja doskonale znam odpowiedź.
Odpowiedź – dlaczego chcesz się zgodzić na taki przyjacielski układ. Odpowiedź jest prosta – chcesz zostać przyjacielem dla byłej dziewczyny, ponieważ żyjesz jeszcze cały czas ciągłą nadzieją.

Nadzieją na co?

Nadzieją na jej powrót. Nadzieją na powrót byłej dziewczyny. Nadzieją, że Twoja była dziewczyna do Ciebie wróci. Chcesz zostać przyjacielem dla swojej byłej dziewczyny lub godzisz się na takie traktowanie przez swoją byłą kobietę – jak przyjaciela, tylko dlatego, ponieważ w taki sposób liczysz po cichu, że znów się zejdziecie. Więc porzuć nadzieję, bo ona sprawi, że będziesz mentalnym niewolnikiem dla swojej byłej kobiety. Jak chcesz ją w taki sposób odzyskać, to może najpierw przeczytaj mojego bardzo pokaźnego bloga na temat odzyskania byłej dziewczyny.

Jak Odzyskać Byłą Dziewczynę

Tą sytuację można również porównać do innej – bardzo podobnej sytuacji.

Dokładnie jakiej?

Dokładnie takiej, w której to facet zostaje przyjacielem lub godzi się zostać zaszufladkowanym w głowie kobiety jako przyjaciel. Robi tak tylko dlatego, ponieważ liczy po cichu, że w taki sposób zdobędzie jej serce.

Czemu chcesz bawić się w przyjaciela?

Ponieważ czujesz „COŚ” jeszcze do swojej byłej kobiety lub koleżanki i w taki właśnie sposób chcesz ją ponownie odzyskać lub zdobyć, a przynajmniej nie chcesz jej stracić, mimo iż i tak jej nie masz. Chcesz ją ćpać jak kokainę. Chcesz jej więcej i więcej, bo nie chcesz odstawić tego narkotyku, który zawładną Twoim sercem i duszą.

Dobrze trafiłem?

Myślę, że tak. Myślę, że trafiłem w samo sedno i przyznasz mi rację. Jednak skoro żyjesz w taki sposób jakąś mglistą nadzieją na powrót i liczysz na to, że będzie jak dawniej, to Cię bardzo mocno rozczaruję.

Nie! Nie będzie jak dawniej!

Nie będzie jak dawniej, bo możesz być blisko kobiety – fizycznie, ale tak naprawdę to będziesz bardzo daleko – emocjonalnie. To uczucie będzie Ci towarzyszyło na każdym kroku. I te uczucie może wywoływać w Tobie inne emocje takie jak np: zazdrość, które jako przyjaciel nie powinieneś przecież odczuwać prawda?

Czy przyjaciel jest zazdrosny o swojego przyjaciela?

Nie powinien, bo jeśli tak jest, to nie jest żadnym przyjacielem, a relacja, w której jedna ze stron jest zazdrosna o drugą, to nie jest żadna przyjaźń.

A skoro tak jest i odczuwasz zazdrość, to znaczy, że UDAJESZ. To znaczy, że jesteś aktorem ze spalonego teatru :):):). To znaczy, że nie jesteś szczery. Nie jesteś przyjacielem dla swojej byłej dziewczyny, lecz go udajesz, a skoro tak – po cichu na coś licząc – to nie jest prawdziwa przyjaźń. Skoro nie jest to prawdziwa przyjaźń, to taka relacja nie ma racji bytu i prędzej czy później z naciskiem na prędzej się bardzo szybko zakończy, oczywiście z inicjatywy samej kobiety. W tej kwestii siebie możesz oszukać, ale kobiety nie oszukasz :):):)


3. Czym jest przyjaźń pomiędzy kobietą, a mężczyzną i czy ona tak naprawdę istnieje?

 

 • Czym jest przyjaźń pomiędzy kobietą, a mężczyzną?
 • Czy przyjaźń między kobietą, a mężczyzną istnieje?
 • Czy przyjaźń między kobietą, a mężczyzną ma w ogóle rację bytu?

Zanim odpowiem Ci na powyższe pytania i poznasz mój punkt widzenia na temat przyjaźni damsko – męskiej, porozmawiajmy chwilę o przyjaźni. Nie ulega wątpliwości, że słowo – przyjaciel, podobnie jak słowo – kocham Cię, w dzisiejszych czasach jest rzucane na wiatr i mówione bezpodstawnie – najczęściej do nieodpowiednich osób, przez nieodpowiednie osoby, które tak naprawdę nie zasłużyły sobie na miłość, a także na przyjaźń. W takim wypadku najczęściej nie ma prawa wzajemności.

Ale czym tak naprawdę jest przyjaźń i od czego ona zależy?

Przyjaźń to coś dużo więcej, niż zwykła znajomość czy koleżeństwo. Przyjaźń to wzajemna pomoc, przyjaźń to wsparcie, przyjaźń to lojalność, przyjaźń to poświęcenie, przyjaźń to zaufanie, przyjaźń to szczerość, przyjaźń to wzajemny szacunek. Przyjaźni nie powinno się mierzyć długością znajomości, ani ilością wypitego alkoholu na imprezkach, lecz właśnie szacunkiem, lojalnością, poświęceniem, wsparciem oraz prawem wzajemności.

Od czego zależy przyjaźń?

Przyjaźń zależy od Twojej wartości jaką masz w oczach drugiego człowieka, którego tytułujesz swoim przyjacielem. I  w tym momencie warto zwrócić uwagę na prawo wzajemności, ponieważ Ty możesz uznawać kogoś za swojego przyjaciela, ale czy druga osoba będzie traktowała Cię ze wzajemnością – w myśl zasady przyjaźń za przyjaźń? Przyjaciel za przyjaciela?

Czy druga osoba będzie również mówiła o Tobie – przyjaciel i tak Cię traktowała – czyli jak przyjaciela?

Może już niekoniecznie, więc o jakiej przyjaźni mówimy?

Nieodwzajemnionej?

I najczęściej właśnie jest tak, że nazywamy kogoś naszym przyjacielem, kto nigdy sobie na to miano nie zasłużył niczym szczególnym. Najczęściej jest tak, że jesteśmy wstanie dla drugiego człowieka przepłynąć oceany, ponieważ traktujemy go jako przyjaciela, a on nie przeskoczyłby dla nas nawet kałuży.

Przyjaźń zależy od Twojej wartości:

 

Przyjaźń zależy od wartości jaką masz w oczach drugiego człowieka. Co w głównej mierze składa się na Twoją wartość?

Szacunek

Jak masz szacunek w oczach drugiego człowieka, to dana osoba będzie liczyła się z Twoim zdaniem. Taki człowiek chętnie będzie dla Ciebie wsparcie. Taki człowiek będzie dla Ciebie lojalny. Taki człowiek będzie skłonny do poświęceń na rzecz Twojej osoby. Tak będzie, bo jesteś szanowanym przez niego człowiekiem. Szacunek, to jest mocny fundament pod przyjaźń.

A co się dzieje jak nie masz tego szacunku?

Krótko mówiąc – ludzie mają Cię w dupie i jesteś dla nich obojętnym człowiekiem. A jak ktoś ma Cię w dupie, to i nie liczy się z Twoim zdaniem, nie wyciągnie do Ciebie pomocnej dłoni, kiedy będziesz tego potrzebował. Jak ktoś Cię nie szanuje, to  zazwyczaj jest dla Ciebie wredny, złośliwy, zazdrosny. W dodatku jeśli nie będziesz uważny, to będziesz na każdym kroku wykorzystywany przez ludzi, którzy będą mieli czelność to robić, ponieważ brak szacunku do Twojej osoby da im na to zielone światło. I nie ważne czy ktoś Cię będzie darzył sympatią i Cię poniekąd nawet lubił. Ludzie – kobiety mogą Cię lubić, ale już niekoniecznie szanować. Ludzie – kobiety mogą Cię nie lubić, ale za to mogą darzyć Cię respektem.

Więcej na temat przyjaźni możesz przeczytać w poniższym blogu:

Przyjaźń – czym tak naprawdę jest przyjaźń i od czego zależy

A jakby tego było Tobie mało, to napisałem 400 stronicową książkę na temat relacji międzyludzkich oraz przyjaźni. PRAWO WZAJEMNOŚCI – Twoja Instrukcja Obsługi Ludzi – czyli jak zdobyć szacunek i zbudować mocną wartość w oczach twych przyjaciół, kolegów, znajomych oraz innych ludzi. Jak masz jakieś pytania, to pisz  na: damcidomyslenia@protonmail.com

Prawo wzajemnościA jak to się ma co powyżej napisałem do relacji damsko – męskich?

Przyjaźń damsko – męska. Przyjaźń pomiędzy kobietą, a mężczyzną:
Jak to jest przyjaźnić się w z byłą dziewczyną?

 

Wcześniej wspomniałem Tobie o tym, że przyjaźń z byłą dziewczyną zależy od wartości jaką się ma w oczach drugiego człowieka. Na tą wartość w głównej mierze składa się szacunek, który jest fundamentem pod przyjaźń. Nie ma szacunki, to nie ma mowy nawet o prawdziwej przyjaźni. I nie ważne czy to jest przyjaźń męska czy przyjaźń damska. Przyjaźń to przyjaźń i opiera się głównie o wzajemny szacunek, który stanowi nie tylko Twoją wartość, ale również nadaje wartość Twojej relacji z drugą osobą.

Teraz tak z innej beczki…

Co w oczach mężczyzny stanowi główną wartość kobiety?

Może to i płytkie co teraz napiszę, ale niestety tak jest, że główną wartością kobiety, dla mężczyzn stanowi jej wygląd. Faceci są wzrokowcami i im atrakcyjniejsza kobieta, tym męskie zainteresowanie jej osobą wzrasta. U kobiet już tak łatwo nie jest :):):)

A kiedy wzrasta zainteresowanie w oczach kobiet?

Kiedy wartość mężczyzny w oczach wzrasta, na którą składa się m.in ten właśnie szacunek, którym zbudowana jest przyjaźń. Więc co się dzieje jeśli kobieta przyjaźni się z mężczyzną, którego darzy m.in dużym szacunkiem?

Staje się w jej oczach atrakcyjny. I co się wtedy może wydarzyć?

Może się tak stać, że kobiecie może przestać wystarczać zwykła przyjaźń, tylko będzie chciała czegoś więcej. Może się tak stać, że kobieta będzie chciała związku. Będzie to robiła, ponieważ zacznie darzyć mężczyznę co raz większym uczuciem.

A jak to jest u mężczyzn?

Mężczyzna przyjaźniąc się z atrakcyjną kobietą, może również zapragnąć czegoś więcej, niż tylko przyjaźń. Nie oszukujmy się, ale będąc w relacjach bardzo bliskich z kobietą – bo przyjaźń to przecież są relacje bliskie, która w dodatku jest atrakcyjna wizualnie, to bardzo trudno jest utrzymać emocje na odpowiednim poziomie – przyjacielskim poziomie. I wtedy może np: pojawić się zazdrość. Zazdrość o przyjaciółkę. Zazdrość o jej chłopaka.  Zazdrość o jej życie prywatne. A jak jest zazdrość to ma prawo istnieć przyjaźń w takich warunkach?

Oczywiście, że nie :):):)

I tak zazwyczaj niestety jest, że jedna ze stron nie wytrzymuje ciśnienia – chcąc czegoś więcej, niż tylko samą przyjaźń. Więc nie ma prawa wzajemności, bo druga osoba zazwyczaj nie chce zmieniać relacji, przechodząc ze stopy przyjacielskiej na partnerską. Gdyby dwoje osób chciało tego samego czyli związku, to by nie bawili się na dłuższą metę w przyjaźń, tylko od początku swoją relację budowali by na związku w oparciu m.in o przyjaźń, a nie na samej przyjaźni. Dlatego uważam, że prawdziwą przyjaźń między kobietą, a mężczyzną można zbudować tylko wtedy, kiedy mężczyzna jest gejem, a kobieta lesbijką :):):):) W innych przypadkach może być różnie bo jak już wiesz przyjaźń z byłą dziewczyną to nie jest prosta sprawa.

Kiedy przyjaźń między kobietą, a mężczyzną istnieje i ma w ogóle ma jakąś rację bytu?

 

Myślę, że wyraziłem swoje zdanie na temat tego czy istnieje taka prawdziwa przyjaźń między kobietą, a mężczyzną. Powtórzę więc jeszcze raz.

Owszem! Istnieje.

Ale istnieje tylko wtedy kiedy kobieta jest lesbijką, a mężczyzna gejem. Wtedy wyeliminowane są w 100% emocje uczuć takich jak pożądanie czy zazdrość u obu stron, które w przyjaźni mogą tylko przeszkadzać. Takie jest moje prywatne zdanie, z którym możesz się zgodzić lub też nie :):):)

A kiedy w ogóle przyjaźń między kobietą, a mężczyzną ma jakąś rację bytu?

Kiedy obydwie strony mają tę umiejętność wyłączenia emocji miłosnych. Jednym słowem nie wkręcają się łatwo w drugą osobę, nie można ich prędko rozkochać oraz nie przywiązują się szybko do ludzi.

Jakie to są osoby?

Jeśli chodzi o mężczyzn, to taką osobą jest mężczyzna, który potrafi:

 • Pierwszy odejść od kobiety – nawet w każdej chwili – jeśli ona złamie jakieś jego zasady lub sobie czymś na to zasłuży.
 • Tracić kobiety oraz z nich rezygnować jak nie spełniają jego standardów.
 • Potrafi zrywać z kobietami jeśli czuje, że to nie jest to
 • Potrafi odpuścić relacje z kobietą i wie kiedy „zejść ze sceny”.
 • Nie wrócić do byłej dziewczyny, ponieważ do niego nie ma powrotów.

I przede wszystkim potrafi…

 • Odmówić kobiecie – powiedzieć jej magiczne słowo – NIE – jeśli coś mu nie pasuje, bez pojawiających się w nim jakiś wyrzutów sumienia i strachu – czy kobieta się przez to obrazi na niego.

Taki facet jak stwierdzi, że nie interesuje go związek z jakąś kobietą, ani seks, tylko znajomość oparta o koleżeństwie i przyjaźni, to będzie się tego trzymał, a nie za chwile zmieni zdanie – gdy „COŚ” poczuje w serduszku. Wielkim problemem wielu mężczyzn jest to, że nie potrafią niekiedy odpuścić. Zbyt szybko się zakochują, za bardzo zaczyna im zależeć – a przede wszystkim – za szybko im zaczyna zależeć. Są potrzebujący. Nie potrafią pierwsi odejść od kobiety, nawet wtedy kiedy ich związek jest dla nich psychiczną masakrą. Nie potrafią jej olać, kiedy jej zachowanie im nie pasuje. Nie potrafią dać sobie z nią spokoju. I w taki sposób ciągnął jakieś bezsensowne związki, które do niczego dobrego nie prowadzą. Wystarczy, że się z kobietą pocałują czy zobaczą jej cycki i momentalnie ona siedzi im w głowie, ponieważ o niej non stop rozmyślają.

Czy tacy mężczyźni nadają się na przyjaciela dla kobiety?

Nie koniecznie, ponieważ istnieje naprawdę bardzo duże prawdopodobieństwo, że wkręcą się mocno i szybko w swoją przyjaciółkę. Istnieje bardzo duże podobieństwo, że prędzej czy później – z naciskiem na prędzej, jeśli wizualnie jest to ładna kobieta. Nawet jak z początku nie wpadła im w oko, to bliskość przyjacielskiej relacji może sprawić, że zmienią im się priorytety i zacznie im zależeć na kobiecie nie jak na przyjaciółce, ale już jak na partnerce. Już miałem takie przypadki wśród moich czytelników, którym zmieniły się priorytety co do ich koleżanki.

A jak to jest z kobietami?

 • Jakie kobiety nie wkręcają się szybko w mężczyzn?
 • Jakie kobiety potrafią z dnia na dzień spuścić faceta w kiblu?
 • Jakie kobiety nie przeciągają związków?

Do jakich kobiet w ogóle ciężko się dopchać, a co tu mówić jeszcze o stworzeniu z nimi jakiejś relacji typu związek czy przyjaźń?

Do atrakcyjnych kobiet, które mają duży wybór wśród mężczyzn. I to one tak naprawdę nadają się na przyjaciółki, ponieważ możesz mieć pewność, że prędzej możesz Ty się w nią wkręcić, niż ona w Ciebie :):):) Dlatego też takie kobiety bardzo często możesz spotkać w gejowskich klubach jak bawią się ze swoim przyjaciółmi gejami :):):)

Chociaż tutaj też można polemizować, bo może być też i tak, że atrakcyjna kobieta zauważy, że jesteś odporny na jej „wdzięki”, to może odczytać, to jako „wyzwanie” dla niej. Tak miał akurat jeden z moich kolegów, który przyjaźnił się z pewną kobietą, która pierwsza się w niego zaczęła wkręcać. Z tuzina facetów co do niej podbijali, on jedyny tego nie robił. Nie robił, ponieważ chciał pozostać na stopie przyjacielskiej, a ona zaczęła chcieć czegoś więcej. Jego błąd polegał na tym, że do końca nie zaszufladkowała go jak widać jako „przyjaciela”, więc chyba za mało słuchał jej żali :):):):). Może wskoczył w jej głowie do szufladki z napisem – przyjaciel, ale jej nie domknął do końca i zamknął na klucz :):):):)

Więc najlepszą przyjaźń stworzą ze sobą atrakcyjna kobieta mająca duży wybór wśród mężczyzn, z atrakcyjnym mężczyzną, który potrafi odejść od każdej kobiety w każdej chwili – jeśli ta sobie na to zasłuży :):):):)


4. Czy warto mieć przyjaciółkę? Czy warto być we friendzone?

 

Czy warto mieć przyjaciółkę? Czy warto być we friendzone? O to jest pytania :):):) Wśród mężczyzn pokutuje takie przekonanie, że nie ma nic gorszego niż bycie we friendzone. Mało tego!

Niektórzy faceci wręcz szydzą ze swoich kolegów, którzy mają jakąś przyjaciółkę – w dodatku atrakcyjną. Sam jestem tego przykładem. Swego czasu otaczałem się samymi koleżankami / przyjaciółkami, z którymi spędzałem wolny czas. Można mnie było zawsze widzieć z jakąś koleżanką u boku.

Jak reagowali na to moi znajomi?

Plotkowali za plecami, że jestem jakimś pedałem, który robi za przyjaciela, ma dużo koleżanek, a nawet ich nie rucha :):):)

Dziwne co?

Otaczać się kobietami i być pomawianym o gejostwo przez ludzi, którzy spędzają tylko czas w swoim męskim gronie, tworząc kółka frajerów :):):) Więc uważam, że nie ma nic złego w tym, że masz dużo koleżanek i przyjaciółek.  Nie ma nic złego w tym, że jesteś we friendzone. Problem zaczyna pojawiać się wtedy kiedy tworzysz tylko takie relacje z kobietami, a tego jednak nie chcesz. Problem zaczyna pojawiać się wtedy, kiedy nie chcesz tam być. Problem zaczyna pojawiać się kiedy chcesz związku od kobiety, a nie samej przyjaźni. I najczęściej właśnie tak jest, że faceci ładują się we friendzone, chcąc tym sposobem zdobyć kobietę. Najczęściej tak jest, że facet robiący za przyjaciela, po cichu się podkochuje w swojej przyjaciółce. Pamiętaj że przyjaźń z byłą dziewczyną to nie to samo co bycie we friendzone.

Czy warto mieć przyjaciółkę? Czy warto być we friendzone? Czy warto wchodzić w przyjaźń z byłą dziewczyną?

 

Oczywiście, że tak. Szczególnie jak jest to bardzo atrakcyjna przyjaciółka :):):) Można dzięki temu odnieść dla siebie szereg korzyści.

Zalety posiadania atrakcyjnej przyjaciółki.

 • Twoja przyjaciółka może zapoznać Cię ze swoimi koleżankami :):):) Najwięcej atrakcyjnych kobiet, których normalnie bym nie poznał, poznałem przez inne kobiety.
 • Twoja przyjaciółka może zapoznać Cię z ludźmi, których w normalnych warunkach mógłbyś nie poznać.
 • Przebywając w gronie kobiet przez dłuższy czas zaczniesz je rozumieć i czytać. Dzięki temu będziesz łatwiej komunikował się z kobietami, ponieważ będziesz je rozumiał, a one będą to czuły.
 • Zawsze będziesz miał gdzie pójść na Sylwestra :):):)
 • Zawsze będziesz miał z kim pójść na wesele :):):)
 • W każdy weekend będziesz miał zaplanowany :):):)
 • Będziesz mógł spojrzeć na swoje problemy czy relacje z kobietami z kobiecej perspektywy.
 • Podbijesz sobie do góry swój socjal. Mężczyzna u boku kobiety jest wyżej oceniany społecznie. Inaczej jesteś postrzegany jak np: wchodzisz do klubu w towarzystwie atrakcyjnej kobiety lub grupą kobiet, niż w przypadku kiedy wchodzisz sam czy z kolegami.
 • Najbardziej na kobietę działa inna kobieta. Dzięki temu będziesz miał z nimi łatwiej, ponieważ Twoja społeczna wartość pójdzie do góry. Kobiety inaczej będą na Ciebie już patrzyły. Twoja wartość w ich oczach wzrośnie i chętniej będą chciały Cię poznać.
 • Twoja dziewczyna będzie o nią zazdrosna :):):) i jak będzie fikać, to utrzesz jej nosa :):):)
 • Twoja była dziewczyna będzie zazdrosna :):):)
 • Łatwiej będziesz przechodził rozstania czy miłosne rozterki :):):)
 • Będziesz bardzo dobrze poinformowany co się dzieje dookoła, ponieważ będziesz miał dostęp do babskich ploteczek :):)
 • Będziesz pił darmowe drinki stawiane przez frajerów Twojej przyjaciółce :):):)
 • W razie jakiś problemów w życiu, prędzej pomogą Ci Twoje koleżanki / przyjaciółki, niż koledzy / przyjaciele. Na kobiety w tych sprawach bardziej można liczyć. Są bardziej lojalne od facetów. Oczywiście jak masz wartość w ich oczach.
 • Będziesz dobrze się ubierał :):):)
 • Będziesz rozpieszczany. Jak w grupie kobiet jesteś rodzynkiem, to dziewczyny będą się o Ciebie w pewien sposób troszczyły.

Dlatego uważam, że lepiej mieć więcej koleżanek, niż kolegów. Warto mieć przy sobie parę osób, na których można polegać i resztę koleżanek :):):) jak najwięcej koleżanek :):):)

Historia mojej przyjaciółki.

Kiedyś jedną z najlepszych przyjaciółek była – nazwijmy ją Ola. Ola pochodzi z tego samego miasta co ja, lecz wcześniej się nie w ogóle nie znaliśmy. Znaczy ja ją znałem bardzo dobrze z widzenia, ale ona mnie nawet nie kojarzyła. O dziwo Olę poznałem w Warszawie, przez naszych wspólnych znajomych z zupełnie innych miast.

Kim jest Ola?

Ola jest naprawdę bardzo, ale to bardzo atrakcyjną kobietą. W moim rodzinnym mieście każdy praktycznie ją zna czy kojarzy ze względu na jej urodę. Od 1 do 10 – TOP 10! Rasowa SHB. A jak ja mówię, że to jest SHB, to naprawdę tak jest. Ola na co dzień pracuje w modelingu oraz gra w różnych teledyskach. Oli nie spotkasz w komunikacji miejskiej :):):) Nie zobaczysz jej na co dzień na ulicy. Przebywa tylko w prestiżowych miejscach w których pokazuje się na chwile i znika. Gdzie się nie pojawi, to zwraca na siebie uwagę. Jest zapraszana wszędzie, gdzie się da. Na różne otwarcia, gale, bankiety, imprezy. W Sylwestra plany jej się zmieniały co 15 minut, ponieważ każdy chciał, aby zagościła u nich na imprezie. Najdroższe ubrania, knajpy, restauracje, hotele, jachty, egzotyczne wycieczki.  Jak byś spojrzał na jej Instagrama, to zobaczyłbyś, że zawsze jest w podróży. Jej życie to jedna wielka wycieczka. Dziś jest w Poznaniu, a jutro widzisz, że jest nad morzem, by pojutrze zobaczyć jej relacje z gór. Dziś widzisz, że jest w Mariottcie, a jutro w Hiltonie. Na Instagramie ma więcej followersów, niż mieszkańców ma Szczecin.

Co Ola robiła robiła by osiągać swoje cele?

Wrzucała tylko swoje zdjęcia i nic więcej. Followersy zebrała jej uroda. Ola woziła się chyba każdym samochodem jaki jest na rynku :):):) Od luksusowych, po sportowe, więc samochody nie bardzo jej imponują.

Co ze znajomymi?

W moim rodzinnym mieście otaczała się elitą szkolną z bogatych i wpływowych lokalnie rodzin. Przebywała z osobami, które są powszechnie znane przez każdego w moim mieście i szanowane ze względu na swoją działalność oraz zachowanie. Tak było kiedyś, jak była młoda. Po przeprowadzce do Warszawy towarzystwo jej się zmieniło. Skoczyło można powiedzieć o level wyżej. Już nie otaczała się ludźmi znanymi lokalnie – typu Sławek właściciel dyskoteki w małym mieście, lecz ludźmi znanymi w całej Polsce.  Do jej grona znajomych należą dziś zawodnicy sportów walki, których możesz oglądać w KSW. Do jej grona  znajomych zaliczają się topowi Influencerzy, Youtuberzy, Instagramerzy, Tik – Tokerzy, serialowi i filmowi aktorzy, zaliczają się piłkarze Ekstraklas i Reprezentacji Polski. Do jej grona znajomych zaliczają się topowi raperzy oraz sportowcy. Parę razy również i o niej napisał Fakt, SuperExpress czy Pudelek. Kiedyś próbował podrywać ją pewien łysy uwodziciel, ale dostał kosza w kilka sekund :):):) Wiem jeszcze o jednym uwodzicielu, który do niej również startował i również nic z tego nie wyszło.

Ola ma bardzo dużo przyjaciół.  Jest przyjaciółmi otoczona z każdej strony, którzy chcą się grzać w jej blasku. Wielu facetów startujących do niej, zostało odstrzelonych z miejsca lub trafiali od razu do szufladki w jej głowie pod nazwą – friendzone – przyjaciel. Olę każdy nosi na rękach. Oli każdy nadskakuje. Mnóstwo facetów siedzących we friendzone robi wszystko, aby tylko wyjść z tej szufladki. Wiele osób robiących za przyjaciela, próbowało ją w taki sposób zdobyć i dobrać się do jej majtek. Niektórzy kurwa nazywali ją nawet – siostra :):):) Nie przyjaciółka, lecz siostra, co miało niby pokazać, że jest dla nich czymś więcej, niż przyjaciółką oraz pokazać ich obojętność w stosunku do niej. Niestety w wielu przypadkach rodzeństwo się rozpadało, bo brat nie wytrzymał ciśnienia dobierając się do siostry :):):)

No i w tym wszystkim pojawiłem się – JA – moja skromna osoba. Nie piszę Ci tego by się chwalić, tylko chciałem Ci zobrazować jaką kobietą jest Ola. Chciałem być mniej więcej miał jej obraz. Tak jak pisałem wcześniej – poznaliśmy się przez naszych wspólnych znajomych – parę. Ja znałem chłopaka, a ona studiowała jeszcze wtedy z jego dziewczyną. Jak się poznawaliśmy – na tamten okres – nie była jeszcze tak bardzo popularna. Znała bardzo dużo ludzi, ale jeszcze nie ocierała się o celebrytów jak to robi teraz. Na Instagramie miała wtedy może z 20 tysięcy followersów.

Tak czy owak poznanie jej i sprawienie, aby Cię zapamiętała dłużej, niż kilka dni nie było takie proste :):):) W dodatku takie kobiety są nie ufne i nie szukają same znajomości. To ludzie chcą się z nią przyjaźnić, a nie ona z ludźmi. Z początku podchodziła do mnie z wielką rezerwą oraz dystansem. Można powiedzieć, że mnie ignorowała. Jednak pomogła mi w jej poznaniu jedna rzecz.

Jaka?

Wspólna rzecz – jaką było nasze miasto, z którego oboje pochodzimy. Spytałem się jej czy przypadkiem ona nie jest z tego miasta co ja? Była zaskoczona i ogólnie wyszła taka fajna sytuacja, że jaki ten świat jest mały. Poznaliśmy się w Warszawie przez znajomych pochodzących z drugiego końca Polski, niż my. Przez ok. rok czasu przebywaliśmy w swoim towarzystwie tylko za sprawą naszych wspólnych znajomych raz na kilka tygodni czy miesięcy.

A ja przez ten czas co robiłem?

Skracałem pomalutku dystans między nami. Zdobywałem jej sympatię oraz zaufanie. Nie ukrywam, że z początku przeszła mi przez głowę myśl w stylu – muszę ją mieć i mogę umierać :):):) Ale stwierdziłem jednak, że to głupi bardzo pomysł. Lepiej będzie dla mnie się z nią zakolegować, niż bawić się w jakieś podchody, z których raczej nic by nie wyszło, a temat zostałby spalony.

No i tak zostałem najpierw jej kolegą, potem bardzo dobrym kolegą, aż przyszedł czas chyba na przyjaźń. Tak myślę, bo bardzo dużo mi opowiedziała o sobie. Były to rzeczy, które raczej nikomu nie mówiła, więc tak wnioskuję.  Kilka razy przeszła mi przez głowę myśl, aby coś działać z nią w innym kierunku, ale doskonale wiedziałem, że więcej stracę, niż zyskam.

Najwięcej konkretnych ludzi poznałem przez moją stronę – damcidomyslenia.pl i właśnie przez nią. Zabierała mnie na imprezy, gale, otwarcia, premiery filmów, na których nigdy bym się nie znalazł. Załatwiła mi VIP – a na mecze reprezentacji Polski. Parę razy byłem z nią na meczu Legii w loży. A to tylko wierzchołek możliwości jakie miała i z których korzystałem. Raz mi uratowała w pewnej sprawie dupę, a właściwie dupę uratował mi jej kolega, który był dla mnie zupełnie obcą osobą. Jednak zrobił to, ponieważ ona go o to poprosiła. Dzięki niej poznałem całą masę kobiet, których mógłbym pewnie nie poznać. Poznałem też co to znaczy zawiść i zazdrość innych ludzi o nią :):):) Jak przyjechałem z nią do naszego miasta i wyszliśmy sobie po przyjacielsku do knajpki, to zobaczył nas mój były kolega, którego nigdy nie lubiłem, a który kiedyś do niej nieudolnie podbijał. Mina jego – bezcenna, bo myślał, że udało mi się ją wyrwać, a jemu nie :):):)

Poznając jakąś osobę w moim mieście – byłem z automatu kojarzony przez ludzi. Wiele kobiet myślało np: że jestem chłopakiem Olki albo jej byłym facetem. I nie ukrywam już samą tą pomyłką łapałem kobiece zainteresowanie. Miałem też sytuację, gdzie jeden gość chciał się ze mą zakumplować tylko po to by przeze mnie mieć dostęp do Olki i w taki sposób ją zdobyć :):):) Pisał, wydzwaniał, zapraszał na piwo, a w tle była Olka.

Z czasem kontakt nasz słabł. O przyjaźń trzeba dbać i ją pielęgnować :):) U nas nie było prawa wzajemności. Ja poznałem dziewczynę, z którą jestem 5 lat,  a ona poznała faceta w Krakowie i się do niego przeprowadziła na jakiś okres czasu. Dziś ograniczamy się tylko do krótkiego – co tam słychać, które co raz częściej wychodzą ode mnie, niż od niej i życzeń na święta.

Czy to była przyjaźń?

Uważam, że nie, chociaż przez krótki okres czasu można tak ją nazwać.

Za przyjaciółkę miałem również inną kobietę, na której mi zależało na koleżeństwie, a nie na związku. Ona niestety chciała związku :):):), którego nie mogłem jej dać. I naprawdę robiłem wszystko co w mojej mocy, by mnie zaszufladkowała w głowie jako przyjaciela czy tam kolegę, ale to nic nie dało :):):)


5. Czy Twoja była dziewczyna naprawdę nadaje się na Twoją przyjaciółkę?

 

Wróćmy do byłej dziewczyny. Czy Twoja była dziewczyna naprawdę nadaje się na Twoją przyjaciółkę? Czy przyjaźń z byłą dziewczyną jest możliwa w wypadku twojej ex? – No właśnie! Odpowiedziałeś sobie na to pytanie?

Twoja kobieta powinna być 3 W 1. Co to znaczy?

Powinna być Twoją partnerką, kochanką i przede wszystkim przyjaciółką. I owszem! Istnieje przyjaźń między kobietą, a mężczyzną. Jednak ta przyjaźń jest prawdziwą przyjaźnią, kiedy kobieta jest partnerką mężczyzny. Dlatego Twoja kobieta powinna być najlepszą Twoją przyjaciółką.

Pytanie jest takie. Czy ona jednak się na nią nadaje?

Pytanie kolejne. Czy ona w ogóle była kiedykolwiek Twoją przyjaciółką?

Od czego zależy przyjaźń?

Przypomnę jeszcze raz. Od szacunku jaki masz w oczach drugiego człowieka. Wiesz kiedy psuje się związek? Kiedy kobieta zaczyna odchodzić emocjonalnie od faceta? Przestaje go kochać o ile w ogóle kochała?

Wtedy, kiedy przestaje go szanować, o ile go w ogóle szanowała. Jeśli kobieta Cię nie szanuje, to również nie jest Twoją przyjaciółką. Skoro kobieta nie była Twoją przyjaciółką w związku, to jak myślisz? Będzie Twoją przyjaciółką po związku? Tym bardziej kiedy Cię dalej nie szanuje?

Związki – przeważnie te długoletnie rozpadają się niekiedy w bardzo burzliwy sposób. Są wyzwiska, krzyki, lamenty, ostre słowa, wypominki, a nawet i rękoczyny. Jeśli Twoja ex Cię zdradziła, nie szanowała, poniżała, była złośliwa, awanturująca się, zazdrosna, dołowała, oczerniała, wyzywała, to jaką ona będzie dla Ciebie przyjaciółką? Czy chcesz by przyjaźń z byłą dziewczyną tak wyglądała?

Czy tak zachowuje się prawdziwy przyjaciel?

Oczywiście, że nie.


5. Czy Ty nadajesz się na przyjaźń z byłą dziewczyną?

 

A czy Ty nadajesz się na przyjaciela dla Twojej byłej dziewczyny?

Musisz wziąć pod lupę swoje zachowanie i odpowiedzieś osbie szczerze – Czy Ty ją szanowałeś? A może byłeś zazdrosny, wszczynałeś awantury, sprawiałeś, że wielokrotnie płakała przez Ciebie, wyzywałeś ją, poniżałeś, zdradzałeś czy może nawet i biłeś?

Z jakiś powodów od dziewczyna odeszła.

Może odeszła od Ciebie m.in dla tego, że przestałeś być dla niej przyjacielem? Przestajesz być dla swojej kobiety przyjacielem, to za chwilę przestajesz być kochankiem, a na końcu przestajesz być partnerem.  Skoro nie byłeś dla kobiety przyjacielem w związku, to czy będziesz nim po jego zakończeniu?

-Szczerze? Wątpię w to!


6. Dlaczego nie warto wchodzić w przyjaźń z byłą dziewczyną. 

Dlaczego nie warto być  przyjacielem dla swojej byłej dziewczyny i przyjaźń z byłą dziewczyną to zły pomysł?

Nie warto wchodzić w przyjaźń z byłą dziewczyną, ponieważ cały czas będziesz żył mglistą nadzieją na jej powrót. Przyjaźń z byłą dziewczyną to bycie niby blisko, ale na tyle daleko, że prędzej czy później nie wytrzymasz ciśnienia. Skoro to jest Twoja była kobieta, to prawdopodobnie łączy was wiele pięknych chwil oraz wspomnień, które na każdym kroku będą do Ciebie wracały pod różną postacią. Uczucia nie da zgasić się jak światło. Więc jeśli rozstanie to świeża sprawa, to będziesz reagował emocjonalnie na każde jej słowo, na każde z nią wspomnienie, na każde wasze miejsce, na każdy jej widok, na każdy jej gest.

Będzie Cię to rozrywało fizycznie i psychicznie. Na dłuższą metę tego nie wytrzymasz i zaczniesz popełniać  błędy, które sprawią, że wasza znajomość przejdzie w zapomnienia. Będąc z nią blisko, a jednocześnie daleko, będziesz wiedział rzeczy i słyszał słowa, które mogą wywoływać w Tobie łzy rozpaczy z niemocy. Będziesz czół na każdym kroku ból. Szczególnie kiedy Twoja była dziewczyna spyta się Ciebie jak przyjaciela:

-Co mogę kupić mojemu chłopakowi na urodziny?

 

Godząc się na przyjaźń z byłą dziewczyną, będziesz cały czas żył w nadziei, że może coś z tego jeszcze będzie. Będziesz wiernie czekał w nadziei, że może jednak zmieni zdanie. Takim to sposobem będziesz stał w miejscu, będziesz dalej angażował swoją energię, swoje myśli, swoje uczucia w jej osobę. Takim to sposobem nie będziesz mógł zamknąć rozdziału w swoim sercu i głowie, który ona już dawno zamknęła, stawiając kropkę nad „I”.

Stojąc w miejscu i licząc na to, że może jeszcze się zejdziecie, będziesz się mocno ograniczał. Nie będziesz wstanie poznawać nowych kobiet, ponieważ w przyjaźń z byłą dziewczyną inwestujesz każdego dnia swoje myśli. Będziesz mentalnym i nieszczęśliwym, emocjonalnym niewolnikiem swojej byłej dziewczyny.

TAK!

Będziesz jej niewolnikiem, dla którego Twoja była kobieta jest kulą u nogi. Będziesz się bał pójść do przodu. Przyjaźń z byłą dziewczyną ograniczy cię i zaślepi – będziesz czekał i czekał. Będziesz nieszczęśliwym wrakiem człowieka, obrazem nędzy i rozpaczy. A nawet jak jakimś cudem poznasz nową kobietę i wejdziesz z nią w związek, to przyjaźń z Twoją byłą dziewczyną, może go psuć. I takim sposobem nie będziesz miał ani jednej, ani drugiej kobiety.


7. 8 Oznak że przyjaźń z byłą dziewczyną ma sens.

 

Kiedy można myśleć o jakiejkolwiek przyjaźni ze swoją byłą dziewczyną? Pamiętaj że przyjaźń z byłą dziewczyną może bardzo negatywnie odbić się na twoim życiu, ale czasem są wyjątki i warto o nich wspomnieć.

 1. Kiedy ona wybaczyła Tobie w duchu i Ty wybaczyłeś również jej wszelkie przykrości, krzywdy, niejasności jakie pojawiły się na przestrzeni waszego związku i zaraz po jego zakończeniu. A wybaczenie te jest szczere i płynie prosto z serca. Jedna jak i druga strona nie ma żadnego żalu oraz pretensji do siebie. Wybaczyliście i odpuściliście swoje wspólne grzechy.
 2. Kiedy jedna i druga strona powie szczere – przepraszam
 3. Kiedy zrozumieliście wspólnie, że COŚ dzieje się PO COŚ, a wasze rozstanie to tak naprawdę wasze błogosławieństwo.  Kiedy zgodzicie się, że tak musiało być i bardzo dobrze, że tak wyszło.
 4. Kiedy jedna, jak i druga strona dobrze sobie życzą.
 5. Kiedy autentycznie cieszysz się z tego, że Twoja była dziewczyna ułożyła sobie życie i jest szczęśliwa z kimś innym.
 6. Kiedy nie ma najmniejszego uczucia zazdrości.
 7. Kiedy nie reagujecie emocjonalnie na siebie. Nie czujecie miłości, nie czujecie pożądania, ale również nie czujecie nienawiści. Obojętni też na siebie nie jesteście
 8. Kiedy Ty i ona macie poukładane życie uczuciowe. Wasze serca i umysły są zajęte innym mężczyzną i inną kobietą.

A na to wszystko potrzeba czasu, więc to czas decyduje o tym – kiedy można myśleć że przyjaźń z byłą dziewczyną ma jakikolwiek sens.

A co Ty o tym sądzisz? Co sądzisz na ten temat przyjaźni z byłą dziewczyną? Istnieje przyjaźń damsko – męska? Warto przyjaźnić się ze swoją ex? Napisz w komentarzu co o tym sądzisz.


P.S

 

Jak podoba Ci się to co robię i chcesz mnie wesprzeć, ponieważ daję Ci do myślenia, to możesz przelać mi na piwo lub kawę klikając w poniższy link:

Postaw mi KAWĘ 🙂

Będzie na wsparcie strony, domeny, serwera, moją motywację do dalszego pisania oraz autoresponder :):):)


P.S II

Mało Ci? Chcesz odzyskać byłą dziewczynę? Poniżej masz więcej informacji na ten temat.

 1. Jak Zapomnieć o Byłej Dziewczynie
 2. Kontrola Emocji w Związku i Po Burzliwym Rozstaniu
 3. Jak odzyskać Ex Dziewczynę VS Jak Odbić Zajętą Kobietę
 4. Jakie Masz Szanse Na Odzyskanie Swojej Byłej Dziewczyny
 5. Kim Jest Nowy Facet Twojej Byłej Dziewczyny
 6. Twoja Była Dziewczyna Wróciła Do Ciebie? Czy Aby Na Pewno?
 7. Młodość Musi Się Wyszaleć, Kobiety Również
 8. Dlaczego chociaż raz w życiu powinieneś spróbować odzyskać swoją byłą dziewczynę, żonę czy kochankę
 9. Jak napisać list do byłej dziewczyny, aby wróciła

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5/5 - (4 votes)
Pokaż więcej

8 Komentarzy

 1. Historia o Oli z instrukcji obsługi kobiet o ile dobrze pamiętam 😉 dawno czytałem. Obszerny blog, ciekawy i w sumie zawarłeś w nim dosłownie wszystko co uczyniło by każdy związek zdrowym. Przyjaźń, partnerstwo oraz pożądanie. A co do przyjaźni z ex to a) jesteś silny psychicznie i możesz sobie na to pozwolić, b) nic już nie czujesz do ex, c) fundujesz sobie jazdę bez trzymanki oraz pasów kolejką górską poczym wypadasz z wagonika i w najlepszym przypadku odcinasz się, zaciskasz zęby i zapominasz o niej, polecam hartujące doświadczenie lub w najgorszym przypadku kończysz na dnie wraz z menelami z żabki.

  1. No tak, chociaż książkę mógłbym o tej relacji napisać. Tu i tam to tylko liźnięcie tematu. Prędzej czy później silna psychika też nie wytrzyma i wszystko się odbije na niej.

   1. Jak ma innego i jest szczesliwa to raczej sie nic nie odbije na niej. Niestety są zwiaski w których Kobiety odchodzą i w następnych są bardziej szczęśliwe i zapominają o ex

 2. A jak facet i kobieta są wzajemnie dla siebie nieatrakcyjni to nie może zaistnieć między nimi przyjaźń?

  1. Nie wiem. Nie brałem pod uwagę nawet wyglądu, bo wygląd nie ma, aż takiego znaczenia dla kobiety jak się powszechnie uważa:):):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button