Jak Odzyskać Byłą DziewczynęRelacje z KobietamiWszystkie Wpisy

List do byłej dziewczyny, żony, kochanki. Jak napisać list do byłej dziewczyny, żony, kochanki, tak aby ją odzyskać

Spis Treści

List do byłej dziewczyny. Jak napisać list do byłej dziewczyny, tak aby ją odzyskać

List do byłej dziewczyny
List do byłej dziewczyny

Dla kogo jest blog o odzyskiwaniu byłej kobiety za pomocą listu?

 

 • Dla facetów chcących odzyskać swoją byłą dziewczynę, kiedy inne sposoby zawiodły.
 • Dla facetów będących w szczęśliwych związkach, ale chcących na przyszłość wiedzieć co robić, jakby ich dziewczyna od nich odeszła.
 • Dla facetów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat psychologii kobiet.
 • Dla trenerów uwodzenia, którzy  od teraz będą wykorzystywać moją wiedzę i doświadczenie, do tworzenia płatnych poradników na temat odzyskiwania byłej dziewczyny :):):):)

Dobra! Zaczynamy


Jak napisać list do ex, który działa?

 

Bardzo wielu mężczyzn szukając porad w internecie odnośnie tego – jak odzyskać swoją byłą dziewczynę napotyka na na porady – nierzadko pisane przez kobiety, które radzą im, aby spróbowali odzyskać swoją ex, pisząc tzw. list do byłej dziewczyny.

Czy pisanie listu do ex jest dobrym pomysłem?

Odpowiem Ci dosyć dyplomatycznie – to zależy. Zależy od czego?

Zależy od okoliczności, a także od tego w jaki sposób napiszesz ten list. Nie ukrywajmy, że jest to niekiedy dobry pomysł, lecz trzeba wiedzieć w jaki sposób to zrobić, aby ten list w ogóle zadziałał. Niestety słuchając kobiecych rad w tym temacie i decydując się na napisanie takiego listu według ich instrukcji, już w tym miejscu można popełnić szereg, bardzo trudnych – niekiedy już niemożliwych do odwrócenia błędów, które zamiast Ci pomóc, to jeszcze bardziej spierdolą Twoje i tak już zapewne spierdolone relacje z byłą dziewczyną czy żoną.

Jakie konsekwencje mogą mieć te błędy?

Konsekwencje mogą być – tragiczne – chociaż w dłuższej perspektywie są błogosławieństwem, z którego tak naprawdę w danej chwili, osoby chcące odzyskać swoją byłą dziewczyne, nie zdają sobie sprawy.

(Gdybym odzyskał swoją ex, to raczej nie powstałoby damcidomyslenia.pl. Dziś dziękuję sobie i opatrzności, że mi się nie udało jej odzyskanie, bo nie byłbym w miejscu, w którym teraz jestem i nie miałbym doświadczenia życiowego i z kobietami, które teraz mam. Jednak, żeby to wszystko zrozumieć, że – COŚ zawsze dzieje się PO COŚ, to trzeba najpierw to wszystko przeżyć, chcąc odzyskać byłą kobietę, która odeszła)

Zamiast przybliżyć się przy pomocy tego listu do odzyskania ex, byłej dziewczyny czy żony, to jeszcze bardziej się od niej oddalają. Zamiast „ruszyć” relację z ex do przodu, to oni się w tej relacji cofają do tyłu. Nierzadko za pomocą tego listu ich była dziewczyna utwierdza się tylko w przekonaniu, że bardzo dobrze zrobiła odchodząc od nich. Nierzadko za pomocą tego listu ich była dziewczyna utwierdza się tylko w przekonaniu, że podjęła decyzję w 100% słuszną. Skutkiem ubocznym tak napisanego nieudolnie listu do ex, jest to, że taki mężczyzna jeszcze bardziej traci w oczach jego byłej dziewczyny – swoją wartość, szacunek oraz atrakcyjność. Bardzo często nieudolnie napisanym listem możesz popchnąć byłą dziewczynę w ręce nowego faceta, który praktycznie nic nie musi robić, bo całą robotę podrywu odwaliłeś za niego – swoim nieudolnym listem.

I ja jestem idealnym tego przykładem, że nieudolnie napisany list zamiast pomóc, to szkodzi. Co prawda nie pisałem stricte listu do byłej, ale robiłem jakieś kurwa dla niej laurki i pisałem żałosne wiersze o miłości, które może i kiedyś działały – jak w jej oczach miałem wysoką atrakcyjność, ale kiedy ją straciłem, to było to niczym innym jak gwoździem do trumny w której została pochowana moja wartość jaką miałem jeszcze w jej oczach.

Faceci nie tylko piszą listy, ale również robią różnego rodzaju laurki, piszą wiersze, nagrywają dla ex hip – hopowe kawałki czy tworzą jakieś muzyczne składanki o miłości. A to zamiast pomóc, to jeszcze bardziej szkodzi. To są błędy, których trzeba unikać.

Porozmawiajmy teraz o tych błędach popełnianych przez facetów piszących list. W jaki sposób najczęściej wygląda ten list do byłej dziewczyny w ich wykonaniu?


Błędy jakie popełniają mężczyźni pisząc list do swojej byłej dziewczyny, żony czy kochanki:

 

Jakie błędy najczęściej popełniają mężczyźni pisząc list do ex?

 • Błagają w swoim liście byłą dziewczynę o jeszcze jedną szansą. Piszą to niekiedy wręcz wprost.
 • Tłumaczą się pokrętnie ze swojego postępowania i swoich błędów jakie popełnili w związku.
 • Piszą  swojej byłej kobiecie, to co im szczerze leży na serduszku. Niestety w tym stanie emocjonalnym w jakim się znajdują, najczęściej jest to jedna wielka ściana takiego romantycznego płaczu. Jednym słowem stają się tacy romantyczni do porzygu. To tak jakbyś nagle do herbaty wsypał pół kilo cukru i kazał to kobiecie wypić na raz.
 • Piszą za długi list, który po przeczytaniu kilku linijek sprawia, że kobieta zaczyna się męczyć samym tylko czytaniem. Bardzo często w takich sytuacjach poprzestaje na przeczytaniu tylko części listu, po którym dziękuje w duchu opatrzności, że w końcu pozbyła się ze swojego życia takiego natręta jak Ty.
 • Próbują jej coś w logiczny sposób wytłumaczyć i przetłumaczyć, chcąc zmienić jej zdanie.
 • Przepraszają za wszystko, błagają o wybaczenie i przybijają się wręcz „do krzyża”.
 • Stężenie „słodkich słów” zarezerwowanych tylko dla zakochanych par typu – misiu, kotku, kochanie, słonko, żabciu przekracza wszelkie normy i granice dobrego smaku.
 • Niekiedy szantażują swoją byłą dziewczynę tym, że (może i nie piszą tego wprost, ale…) dają jej w liście do zrozumienia, że – mogą sobie coś zrobić, bo ich życie straciło sens.
 • Zapewniają o swojej miłości. Piszą jak to bardzo im zależy i jak bardzo ją kochają.
 • Proszą o rozmowę i spotkanie. Błagają o jakikolwiek kontakt z jej strony oraz chwilę jej uwagi.
 • Opowiadają jej o swoich niedoszłych planach z ich byłą kobietą. Bardzo często w listach przewijają się plany – te niezrealizowane z winy faceta, które tylko świadczą tylko o jego niekonsekwencji. Mniej więcej to wygląda tak, że facet, który przez 10 lat związku nie wrzucił związku na wyższy level jakim byłoby małżeństwo, to nagle w liście wspomina o ślubie, który oczywiście tylko planował oraz dziecku. Takie zachowanie tylko jeszcze bardziej rozdrażnia kobietę.
 • Cała forma listu nie ma pozytywnego wydźwięku, tylko negatywny, błagalno – lamentująco – proszący.

Nierzadko do tego listu dołączają jakieś kwiaty czy wspólne zdjęcia, które niby mają wywołać w ich byłej kobiecie  emocje tęsknoty czy wspomnień. Bardzo często napisany list jest takim „gwoździem do trumny” ich atrakcyjności. Gwoździem, który jeszcze bardziej osacza kobietę i utwierdza ją w przekonaniu, że bardzo dobrze zrobiła odchodząc od swojego chłopaka, męża czy kochanka.

Kiedyś napisał do mnie mnie pewien facet, który trafił na mnie po wpisaniu w Google frazy: jak odzyskać byłą dziewczynę. Wyskoczył wtedy mu mój blog, który również możesz przeczytać klikając w poniższy link:

Jak odzyskać ex, byłą dziewczynę

Chłopak był zdesperowany na tyle, że zdążył już popełnić dosłownie wszystkie błędy związane z próbą odzyskania na własną rękę swojej byłej dziewczyny. Krótko mówiąc odtańczył taniec pingwina na festiwalu frajerstwa. Prosił, błagał, groził, nachodził, przepraszał, ale nic nie pomagało. Ona trzymała się twardo swojej decyzji. Im bardziej tańczył taniec pingwina przed swoją ex, tym dalej ona się od niego odsuwała. W pewnym momencie poprosił mnie o pomoc. Powiedziałem mu wtedy, że skoro nic nie pomaga, to jedynym ratunkiem dla niego jest napisanie listu do swojej byłej dziewczyny.

A co on mi na to odpisał?

-Ale ja już jej taki list napisałem i nie pomogło.

No i jego sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, ponieważ nie ma sensu pisanie do swojej ex dziewczyny kolejnego listu po tym jak się napisało już do niej jakiś list, który nie przyniósł zamierzonych skutków. No bo jak to będzie wyglądało?

Piszesz list do byłej kobiety i za chwilę piszesz jej kolejny list, tylko już inny? I co? Potem napiszesz znów kolejny i kolejny? Przecież to nie ma sensu. No jak to będzie wyglądało w jej oczach?

Chujowo!

Kobieta od razu domyśli się, że skorzystałeś z czyjejś pomocy lub naczytałeś się blogów o tym jak odzyskać ex, byłą dziewczynę, która odeszła na damcidomyslenia.pl :):):):)

Z ciekawości jednak poprosiłem go o to, aby przesłał mi ten list. Chciałem zobaczyć co on jej takiego napisał? Chciałem się dowiedzieć co było przyczyną jego niepowodzeń. No i oczywiście napisał to czego się już od samego początku spodziewałem. Tym listem potwierdził tylko to, że jego ex podjęła dobrą decyzję od niego odchodząc. A nie o to ma chodzić w liście. Ten list był jedną wielką gangreną frajerstwa w jego wykonaniu. Jednym słowem to co mówił jej na żywo, przelał tym razem na papier.

Skoro już raz został odtańczony taniec pingwina na festiwalu frajerstwa, to jaki sens jest ponowne tańczenie przed swoją ex, ale tym razem już za pośrednictwem romantycznego listu?

Skoro popełnił błędy podczas rozstania, które zabrały mu w oczach kobiety jego szacunek, atrakcyjność i autorytet, to jaki jest sens powielanie tych samych błędów, ale tym razem w liście?

Żaden.

Skoro już raz sobie swoich frajerskim zachowaniem strzeliłeś w kolano, to jaki sens jest ponowne strzelanie sobie w drugie, tylko tym razem przy pomocy listu?

Żaden

Niestety większość facetów chcących odzyskać swoją byłą dziewczynę za pomocą listu, jeszcze bardziej się pogrąża i oddala od swojej ex. Napisany w nieudolny sposób list, zamiast pomóc, to jeszcze bardziej szkodzi, ponieważ kobieta jeszcze mocniej utwierdza się w przekonaniu, że dobrze zrobiła odchodząc. Dla większości facetów co pogrążyło się poprzez napisany list do swojej byłej dziewczyny, lepiej byłoby, aby wcale tego listu nie pisali.

Jeśli chcesz odzyskać swoją byłą dziewczynę i planujesz zrobić to za pomocą listu, to musisz wiedzieć, że jeżeli zrobisz to nieumiejętnie, to więcej stracisz w jej oczach tym listem, niż w przypadku kiedy byś tego listu nie napisał. Jak pisałem wcześniej. Wielokrotnie kobieta po przeczytaniu listu napisanego w nieudolny sposób, jeszcze bardziej utwierdza się w przekonaniu, że bardzo dobrze zrobiła odchodząc od byłego faceta i że podjęła dobrą decyzję.


Na czym polega odzyskanie byłej dziewczyny za pomocą listu?

 

Cała sztuka polega na tym, żeby ten list napisać w taki sposób, żeby po jego przeczytaniu Twoja ex zastanawiała się – czy aby na pewno dobrze zrobiła, że od Ciebie odeszła?

Na tym właśnie polega ta sztuka.

Kobieta po przeczytaniu listu ma stać się niepewna swojej decyzji odnośnie waszego rozstania. Kobieta ma się zacząć zastanawiać nad tym czy dobrze zrobiła odchodząc od Ciebie. Kobieta ma zacząć myśleć czy podjęła dobrą decyzję. Kobieta ma cały czas myśleć i się nad tym faktem zastanawiać. Ona ma mieć jeden, wielki mętlik w głowie, a emocje jej mają buzować.

Im bardziej będzie nad tym wszystkim myślała, tym więcej energii i czasu będzie poświęcała tej sprawie – waszemu rozstaniu, a co za tym idzie i Twojej osobie. W taki nieświadomy sposób zaczyna inwestować w waszą relację, a Ty coraz głębiej będziesz jej siedział w głowie. Im kobieta dłużej będzie rozmyślała, tym co raz bardziej będzie niepewna swojej decyzji. Im bardziej będzie niepewna swojej decyzji, tym będzie miała co raz większe wątpliwości, a jej pancerz obojętności od którego dotychczas odbijały się Twoje argumenty – będzie topniał. Masz tak napisać list do byłej dziewczyny, że w jej głowie mają pojawiać się dwa główne pytania, które ciągle będzie sobie zadawała.

Jakie to pytania?

-Czy aby na pewno dobrze zrobiłam od niego odchodząc?

-A może dać mu jeszcze jedną szansę?

Kobieta odchodząc od faceta jest pewna swojej decyzji i żadne prośby, groźby, tłumaczenia, wyjaśnienia oraz błagania tego nie zmienią, bo to jest logika. Nie zmienią, ponieważ kobieta podejmując decyzję o rozstaniu, nie podejmuje jej z dnia na dzień, tylko nierzadko do niej dojrzewa miesiącami, a niekiedy i latami. Im więcej błędów popełni facet w związku, tym szybciej kobieta dojrzewa do takiej decyzji, aż w końcu postanawia ją podjąć i ostatecznie zakończyć tym samy związek. Nierzadko w takich sytuacjach kobieta posiłkuje się jakimś pretekstem, aby dodać sobie odwagi do podjęcia decyzji o rozstaniu. Tym pretekstem może być jej zdrada, którą sobie może wytłumaczyć tak, że skoro już Ciebie zdradziła z innym facetem, to już nic ją nie trzyma przy Tobie i możecie się rozstać.

I co się wtedy najczęściej dzieje?

Kobieta jakoś nie ukrywa się z tą zdradą. Mało tego! Robi wszystko, aby facet się domyślił prawdy, a nierzadko sama mu o tym mówi, że go zdradziła.

Tym pretekstem może być również specjalnie wywołana awantura i sprowokowanie Ciebie do tego, abyś zrobił lub powiedział coś, co sprawi, że ona oznajmi Ci, że to koniec. Tak akurat ja miałem w swoim poprzednim związku, gdzie moja ex przyjebała się do mnie o źle odstawiony kubek, łapiąc mnie na każdym kroku za słówka. Wtedy już nie wytrzymałem i wybuchłem, posyłając jej wiązankę, na którą ona tylko czekała.

Co się dzieje, gdy faceci dowiadują się od kobiety, że to koniec?

Chcą ratować ten związek w bardzo zdesperowany i nieprzemyślany sposób. Cóż emocje biorą górę.  Najczęściej to ratowanie polega na tym, że chcą zmienić decyzje kobiety. Niestety robią to w logiczny sposób, który oczywiście nie działa. Najczęściej proszą, błagają, klękają, zaklinają się, tłumaczą, wyjaśniają, przepraszają, a wszystko jak grochem o ścianę.

Czemu?

Ponieważ tak działa pokrętna kobieca logika :):):) Kobieta sama podejmuje decyzję o rozstaniu i sama musi podjąć decyzję o powrocie. Sama czyli sama musi dojść do tego, że może jednak warto dać Ci jeszcze jedną szansę, bo w sumie nie byłeś do końca taki zły, a nie za pomocą logicznych argumentów, gróźb, próśb, skamlania, przez faceta, który bierze ją na litość i na logikę. I takim impulsem dla niej są najczęściej są dwa wyżej wymienione pytania, na które ona zacznie szukać odpowiedzi.

A żeby w głowie kobiety zrodziły się takie pytania, to trzeba najpierw zasiać w jej głowie ziarnko, które zacznie kiełkować. List jest dobrym sposobem, aby zasiać takie ziarnko w głowie kobiety, które zacznie kiełkować. Jednak problem nie polega na tym, żebyś Ty napisał byle jaki list, ale na tym,  żeby po przeczytaniu jego kobiecie pojawiły się w głowie wątpliwości. I to jest właśnie ta sztuka. Nie może być to byle jaki list, bo on da byle jakie efekty, a najczęściej nie da żadnych jakich oczekuje facet, a tylko pogorszy sprawię.

Bo widzisz…

Niektórzy piszą list do byłej dziewczyny, w którym robią to samo co podczas ostatniej rozmowy, gdzie się zdążyli już pogrążyć w jej oczach. Takim sposobem tylko jeszcze bardziej się pogrążają w jej oczach oraz utwierdzają ją w przekonaniu, że dobrze zrobiła.

Żeby zmienić decyzje kobiety, trzeba zmienić jej emocje.

W przypadku odzyskiwania byłych kobiet, jest to proces – niekiedy długotrwały. Kobieta nie odchodzi z dnia na dzień, tylko dojrzewa do takiej decyzji, podobnie kobieta nie wróci do faceta z dnia na dzień, tylko również musi dojrzeć do tej decyzji o powrocie. A to jest proces, w którym w pierwszej kolejności trzeba pewność o zakończeniu związku, zamienić w niepewność i wątpliwości o słuszności kobiecej decyzji. I właśnie na tym polega list, który ma za zadanie zachwiać pewnością siebie kobiety.

W jaki sposób pewność siebie kobiety zostaje zachwiana?

Po przeczytaniu listu w głowie jej mają pojawić się myśli, które będą dla kobiety pytaniami. Pytaniami, na które ona będzie szukała odpowiedzi. To już wiesz. Szukając odpowiedzi na te pytania, będzie już inwestowała swoją energię w relację z byłym facetem. Szukając odpowiedzi na te pytania, będzie prawdopodobnie również szukała kontaktu ze swoim byłym facetem, który za pomocą listu tak naprawdę otworzył jej furtkę w głowie. Furtkę, którą ona sobie zamknęła zrywając z nim. Potem tylko kwestia poprowadzenia tej relacji tak, aby przebiegła przez to furtkę, za którą będzie stała osoba w postaci jej byłego faceta. To nie ukrywajmy, że też jest sztuką i nie jest to takie proste. List do ex ma być takim rzuconym ziarnem na podatny grunt, które podlewane w odpowiedni sposób ma dać plony pod postacią nowego związku z byłym facetem.


Czy samym listem można odzyskać byłą dziewczynę, żonę czy kochankę?

 

Jaka jest prawda?

Niestety prawda jest taka, że sam list nie odzyska Twojej dziewczyny. Chyba nie myślałeś, że napiszesz list, po przeczytaniu, którego, Twoja była kobieta rzuci Ci się w ramiona i zrobi to od razu?

Mam nadzieję, że nie :):):) Chociaż wiele osób obiecuje takie gruszki na wierzbie. Niestety nie ja.

W czym Ci może tylko pomóc list?

On Ci jedynie może pomóc złapać jej uwagę – o ile go dobrze napiszesz, a co Ty dalej zrobisz z jej uwagą, to już będzie od Ciebie zależało, Twojej wiedzy na temat relacji damsko – męskich oraz Twojego doświadczenia. Prawda jest taka, że jak tylko zyskasz uwagę byłej kobiety, to ta gra dopiero się dla Ciebie rozpoczyna na nowo. Więc nie sugeruj się tytułem, który dałem. Po prostu chciałem, abyś trafił na mojego bloga i poznał całą prawdę o odzyskiwaniu byłej dziewczyny za pomocą listu :):):)

Odzyskiwanie byłej dziewczyny to jest proces – niekiedy długotrwały i trzeba się z tym liczyć, a co za tym idzie należy uzbroić się w cierpliwość i trzymać nerwy na wodzy. Jeśli nie jesteś cierpliwy i w gorącej wodzie kąpany, to naprawdę dobrze Ci radzę – daj sobie spokój z odzyskiwaniem ex. Więcej to przyniesie Tobie szkód, niż pożytku.

List do ex ma być jak ziarno rzucone na podatny grunt, które jest podlewane w odpowiedni sposób przez emocje i to w konsekwencji może – (lecz wcale nie musi), dać za jakiś czas plony w postaci ponownego odzyskania swojej byłej kobiety. Nie dzieje się to od razu. To jest proces. Tak samo drzewo nie urośnie z dnia na dzień i da owoce. To już wiesz.

Żeby można było wywołać w kobiecie jakiekolwiek emocje, trzeba najpierw sprawić, aby ona zaczęła pomału wątpić w słuszność swojej decyzji. Kobieta ma zacząć myśleć o tym czy, aby na pewno dobrze zrobiła rozstając się z Tobą. Im częściej będzie myślała w taki sposób, tym jej pewność siebie odnośnie podjętej decyzji o rozstaniu będzie się obniżała do tego stopnia, że przestanie podchodzić do rozstania z poziomu logiki, a zacznie podchodzić do rozstania z poziomu emocji.

I o to nam chodzi, a wiesz czemu?

Bo emocje można zmienić w kolejne – inne – te dla nas pożądane jakie musi czuć kobieta, którą chcemy odzyskać. Jak się zmienią emocje, to i kobieta wytłumaczy sobie tą zmianę, ale zrobi to już w logiczny sposób, oczywiście na korzyść faceta.

I kiedy kobieta zacznie być niepewna swojej decyzji, to jej logika zaczyna usypiać, a wraz z usypiającą logiką pojawiają się w niej emocje, które mogłyby się nie pojawić, gdyby jej logika była na wysokim poziomie. Wtedy na przykład pojawia się emocja ciekawości, która jest generatorem kolejnych emocji, które mogą przybliżyć nas do odzyskania byłej dziewczyny i przyspieszyć ten proces. Takimi emocjami jest tęsknota, zazdrość, pożądanie, itd.

A żeby kobieta je poczuła, to musi być ciekawa. A żeby była nas ciekawa, to trzeba ją zaciekawić i na tym właśnie polega list do byłej dziewczyny. Na zaciekawieniu jej na tyle, że zacznie sobie zadawać różne pytania, które będą wywoływać w niej różne emocje.

Mniej więcej to wszystko wygląda tak:


Błędy mężczyzny w związku—–> Odchodzenie emocjonalne kobiety —–> Kobiece myśli o zakończeniu związku —->Podjęcie decyzji o rozstaniu —->Festiwal frajerstwa i taniec pingwina.


Niestety tak to wygląda i dopiero po odtańczeniu tańca pingwina na festiwalu frajerstwa, co wiąże się z popełnionymi błędami zaraz po rozstaniu, przychodzi taka chwila refleksji, aby poszukać informacji na temat odzyskania byłej kobiety w internecie. I w taki sposób, przy odrobinie szczęścia możesz trafić na mnie oraz na blog: Jak Odzyskać Ex, Byłą Dziewczynę, Która Odeszła

Co potem?


festiwal frajerstwa i taniec pingwina —-> Wycofanie się z życia kobiety i danie jej oraz sobie czasu na odetchnięcie—-> Napisanie specjalnego listu —–>Wątpliwości kobiety co do słuszności decyzji o zerwaniu ——–>Uruchomienie emocji ciekawości——>złapanie jej uwagi i szukanie przez nią kontaktu—–>Wykorzystanie tego kontaktu do wywołania innych emocji, takich jak tęsknota, zazdrość, itd —–> Myśli o powrocie do byłego —->Podjęcie decyzji o powrocie i ostateczny powrót do byłej dziewczyny.


Tak to mniej więcej wygląda proces odzyskiwania byłej dziewczyny za pomocą listu do ex, w którym to kobieta sama dochodzi do tego, że chce wrócić do byłego faceta. Oczywiście jak wszystko pójdzie po dobrej myśli. Podkreślam – MNIEJ WIĘCEJ, bo to tylko taki umowny schemat i teoria dla przybliżenia Tobie jak to mniej więcej wygląda. W praktyce to wygląda troszkę inaczej, bo na każdym z tych etapów czyhają na Ciebie pułapki i następuje zawsze nieoczekiwany zwrot akcji, gdyż te relacje z byłymi kobietami są zmienne jak w kalejdoskopie. Dlatego są to najtrudniejsze relacje jakie tylko są, ponieważ mocno ryją banie, a ja nie rozrysuję Ci kobiecego zachowania krok, po kroku, etap po etapie, bo to jest zwyczajnie niemożliwe. Kobieta zmienną jest.


Po jakim czasie napisać list do ex dziewczyny?

 

Po trzech tygodniach od ostatniego waszego kontaktu. Jeśli przez trzy tygodnie była cisza z jej strony i nie widzisz, aby była chociaż w minimalnym stopniu ciekawa co u Ciebie, to wtedy myślę, że warto jest napisać do niej list – jeśli koniecznie chcesz ją odzyskać. Z mojego doświadczenia i osób, którym pomagałem odzyskać byłą dziewczynę wynika, że ex zazwyczaj odzywają się do 3 tygodni ciszy z ich strony. Jakoś w okolicach 3 tygodnia zaczynają być – ciekawe. Jakoś w okolicach 3 tygodnia zaczynają szukać kontaktu w różny sposób – najczęściej są to różnego rodzaju zaczepki i zapytania z dupy. Jeśli po upływie 3 tygodni nie zauważysz zmiany w waszej relacji – czyli nie zdobędziesz jej uwagi – nawet w minimalnym stopniu, to wtedy możesz wysłać jej list – oczywiście specjalny, którego zadaniem będzie złapać uwagę Twojej byłej dziewczyny. Podkreślam, że nie może być to zwykły list, w którym przekażesz jej to, co już jej przekazałeś podczas festiwalu frajerstwa. Wtedy zamiast wywołać w niej wątpliwości odnośnie tego czy aby na pewno dobrze zrobiła zrywając z Tobą, to jeszcze mocniej utwierdzisz ją w przekonaniu, że dobrze zrobiła kończąc związek z Tobą.

Dodatkowo wysyłasz list do byłej dziewczyny po takim czasie w którym czujesz się psychicznie gotowy na kontakt od niej. Niestety w tym miejscu możesz sam siebie oszukiwać i to jest naprawdę problem facetów chcących odzyskać byłą dziewczynę na własną rękę.


Kiedy napisać list do byłej dziewczyny? W jakich okolicznościach?

 

 • Kiedy popełniłeś całą masę błędów – czytaj – odtańczyłeś taniec pingwina na festiwalu frajerstwa i chcesz teraz odwrócić sytuację.
 • Kiedy Twoja była dziewczyna Cię ignoruje i kompletnie nie zwraca na Ciebie uwagi.
 • Kiedy chcesz uruchomić w niej emocje ciekawości, która sprawi, że zacznie się interesować – ” co tam u Ciebie słychać”.
 • Kiedy Twoja ex nie chcę Cię znać i darzy Cię negatywnymi emocjami, takimi jak chociażby – nienawiść.
 • Kiedy pomiędzy wami jest ponad 3 tygodniowa cisza i masz wrażenie, że się jeszcze bardziej od siebie oddalacie z każdym dniem.
 • Kiedy inne sposoby jej odzyskania okazały się nieskuteczne.
 • Kiedy wasza relacja stoi w miejscu od dłuższego czasu i nie posuwa się do przodu. Na przykład zatrzymaliście się na etapie SMS-ów, gdzie ze sobą wymieniacie wiadomości, ale już nie dochodzi pomiędzy wami do spotkania, gdyż zawsze znajduje jakąś wymówkę. Pomimo tego dalej do Ciebie pisze – tak jak gdyby nigdy nic.
 • Kiedy chcesz, aby Twoja była dziewczyna – coś zrozumiała.

A ponadto:

 • Kiedy masz już dosyć tej psychicznej katorgi i chcesz postawić wszystko na jedną kartę na zasadzie – albo w tą, albo w tamtą. Albo się schodzimy i dajemy sobie szansę, albo się rozchodzimy na zawsze i zapominamy o sobie.
 • Kiedy chcesz się rozstać z byłą dziewczyną w normalnych i zdrowych relacjach.
 • Kiedy chcesz stwierdzić przed samym sobą, że zrobiłeś wszystko co mogłeś, aby odzyskać ex.
 • Kiedy chcesz uspokoić swoje sumienie, a ten list będzie dla Ciebie czymś w rodzaju – oczyszczenia – catharsis, po którym będziesz chciał w normalny sposób zamknąć rozdział z Twoją byłą i otworzyć nowy z inną kobietą.

Jakie zadanie do zrobienia będzie miał dobrze napisany list do ex dziewczyny?

 

Dobrze napisany list do byłej dziewczyny będzie miał za zadanie:

 • Przykrycie Twoich wcześniejszych błędów – jakie popełniłeś w związku z byłą dziewczyną i podczas nieudolnych prób jej odzyskania. Chodzi o to, żeby po przeczytaniu Twojego listu, Twoja była dziewczyna troszkę inaczej już do Ciebie podchodziła.
 • Odzyskanie w jej oczach choć trochę utraconej przez Ciebie atrakcyjności oraz szacunku.
 • Żeby zaczęła dochodzić do wniosku, że jednak dla niej tak naprawdę, to wcale Ty nie byłeś takim złym chłopakiem.
 • Zasiać w głowie byłej dziewczyny ziarno wątpliwości – czy aby na pewno dobrze zrobiła odchodząc od Ciebie – które będzie kiełkowało, aż w przyszłości da plony.
 • Zasiać w głowie pytania – czy może jednak dać Ci jeszcze jedną szansę?
 • Żebyś wyszedł na mężczyznę, który jednak umie rozstać się z klasą.
 • Żeby wróciły jej pozytywne wspomnienia związane z Tobą i tylko te dobre.
 • Żeby zauważyła Twoją zmianę w podejściu do jej osoby. Chodzi tu o zmianę Twojej retoryki odnośnie waszej relacji.
 • Żeby zauważyła, że zrozumiałeś swoje błędy jakie popełniłeś w związku.
 • Żeby zaczęło do niej dochodzić, że jednak Ciebie traci i już nie może Ciebie mieć, gdyż przestałeś być jej mentalnym niewolnikiem, chcącym do niej za wszelką cenę wrócić.
 • Żeby zaczęło do niej dochodzić, że wina za rozpad związku leży również po jej stronie, a nie tylko po Twojej.
 • Żeby się zaczęła zastanawiać czy rzeczywiście zrobiła wszystko, aby ten związek uratować, czy może jednak czegoś zabrakło i tym sposobem podjęła pochopną decyzję nie dając Ci jeszcze jednej szansy?
 • Żeby czytając ten list się na swój sposób wzruszyła.
 • Żeby Ci pomimo wszystko wybaczyła.
 • Ma nią potrząsnąć i dać jej do myślenia na tyle, że zacznie szukać z Tobą kontaktu i to będzie Twój punkt zaczepienia.
 • Żeby przyznała się przed samą sobą, że w dumie w tym liście masz dużo racji.
 • Żeby wywołać w niej emocje entuzjazmu.

W jaki sposób musi być napisany list do byłej dziewczyny? Co napisać do ex?

 

Oto, krótka instrukcja pisania listu do ex, tak aby zasiać w jej głowie ziarno wątpliwości:

Pierwsze co teraz zrób, to wróć do momentu, w którym opisałem błędy jakie popełniają mężczyźni podczas pisania listu do byłej dziewczyny. Więc w pierwszej kolejności unikaj tych błędów.

Czemu jest to takie ważne?

Ponieważ te błędy są tak naprawdę gwoździem do trumny Twojej nadziei o powrocie do ex. Chociaż jak żyjesz nadzieją, to już z góry skazujesz się na porażkę, gdyż w tych relacjach jest najlepiej ją porzucić i na nic nie liczyć. Popełniając powyższe błędy w liście do ex, jaki wysyłasz jej komunikat?

Jaki wysyłasz jej przekaz?

Jakie myśli pojawią się w głowie kobiety, kiedy przeczyta list z tymi błędami?

Oczywiście, że:

 • Mogę go dalej mieć. Dalej za mną biega, dalej mnie kocha, dalej chce do mnie wrócić, dalej nie widzi świata poza mną.
 • Nic się nie zmienił. Nic do niego nie dotarło. Dalej nic nie zrozumiał. Dalej jest taki sam, jak był.
 • On myśli, że ja jestem jakaś głupia, że po tym co mi zrobił ja do niego wrócę? Niech sobie w dupę wsadzi ten list i te kwiaty.
 • Przecież ja to wszystko wiem. Po chuj mi to pisał, jak skamlając na kolanach mówił mi to samo.
 • Dawałam mu już tyle szans, z których nie skorzystał, więc nie będzie kolejnej. Ja zrobiłam wszystko po mojej stronie, aby ratować ten związek. Dawałam mu szanse, której nie wykorzystał. Wysyłałam mu znaki, których nie zauważał.
 • Co on myśli, że mnie zmiękczy jakimś listem i tym, że mi powie, że mnie kocha?
 • Ale po chuj on się mi tu tłumaczy? To jest jego wina. To on dopuścił do rozpadu tego związku. Tu nie ma co się tłumaczyć, ani co wyjaśniać. Jego wina jest ewidentna.

I jakie emocje wywołuje w kobiecie napisany w taki sposób list do ex?

 • Emocje obojętności, ponieważ ten list wcale jej nie rusza – nie wywołuje żadnej wątpliwości w jej głowie.
 • Emocje satysfakcji / wyższości / pewności siebie / wyższej wartości, ponieważ kobieta ma świadomość, że dalej może Cię mieć, a co za tym idzie nie stanowisz już dla niej żadnego wyzwania.
 • Emocja złości / wkurwienia / rozdrażnienia, że znów jej dupę zawracasz ciągle tym samym, nic do Ciebie nie dociera, żebyś dał jej święty spokój. Tyle razy Ci mówiła, że już do siebie nie wrócicie i to koniec a Ty dalej swoje i dalej ją o to samo prosisz. Jesteś dalej uparty i coś próbujesz ugrać lamentami.
 • Emocja nienawiści, po której Twój list działa na nią jak płachta na byka. Najczęściej ta emocja występuje wtedy, kiedy skrzywdziłeś kobietę w jakiś sposób – np: ją zdradziłeś, a poprzez list próbujesz się w pewien sposób tłumaczyć i wybielić swoje zachowanie.
 • Emocja żalu / współczucia, po przeczytaniu listu kobiecie się po prostu zrobi Ciebie szkoda, że jesteś takim słabym facetem. Wtedy może winę za rozpad związku weźmie na siebie, żeby Cię pocieszyć. Wtedy możesz usłyszeć od niej – że zasługujesz na lepszą od niej.
 • Emocja rozczarowania, kiedy za pomocą listu pokażesz jej swoją prawdziwą twarz, której u Ciebie nigdy nie widziała. Do kobiety nagle dojdzie, że miała Cię za innego faceta, niż w rzeczywistości jesteś. Być może w związku grałeś twardziela i samca alpha, ale kiedy Cię rzuciła, to się rozkleiłeś, a listem potwierdziłeś jej tylko to, że udawałeś kogoś, kim tak naprawdę nie byłeś i dobrze zrobiła, że jednak Cię zostawiła, bo miała już wątpliwości.
 • Emocja strachu, kiedy kiedy kobieta przeczyta w liście, że Twoje życie nie ma już najmniejszego sensu albo odbierze Twój list jaką próbę groźby czy próbę szantażu.

Czy z takimi emocjami można odzyskać byłą dziewczynę, żonę czy kochankę?

Oczywiście, że nie.

Nawet się do niej nie zbliżysz na krok. Mało tego! Jeszcze bardziej się pogrążysz w jej oczach i stracisz resztki szacunku, którego i tak masz zapewne niewiele. A żeby odzyskać ex, to najpierw musisz w jej oczach odzyskać swoją wartość, którą utraciłeś. Tą wartością jest oczywiście Twój szacunek, autorytet, atrakcyjność albo zaufanie jeśli w grę wchodzi zdrada.

Bardzo ważna jest rozstanie z Twoją ex. Chodzi mi tu o przyczynę rozstania – jego powód. Różne są powody rozstań. Najczęściej jednak są to:

 • Błędy typowo związkowe
 • Zdrada i kłamstwa
 • Przemoc fizyczna i psychiczna
 • Długi i problemy finansowe.
 • Narkotyki, alkohol, hazard, które najczęściej wiążą się z kłamstwami, zdradą przemocą i problemami finansowymi oraz długami.

I każde rozstanie, to tak naprawdę napisany inny list. Inny piszesz list jeśli przyczyną rozstania były Twoje błędy – BŁĘDY TYPOWO ZWIĄZKOWE,  a jeszcze inny piszesz list jak przyczyną rozstania była BŁĘDY GRUBEGO KALIBRU np: TWOJA ZDRADA, po której kobieta zdecydowała się odejść od Ciebie i nie chce Cię już więcej znać.

Inaczej formułujesz list, ponieważ inny jest cel listu, a właściwie inna jest droga do celu.

W pierwszym wypadku celem jest:

Zaciekawienie kobiety oraz wywołanie w niej emocji wątpliwości, a w drugim przypadku celem będzie przeproszenie kobiety i uświadomienie jej, że w sumie, to nie byłeś do końca taki zły, a każdy popełnia błędy i zasługuje na drugą szansę.

Coś takiego!

Pamiętam jak latem napisał do mnie pewien chłopak, który chciał, abym pomógł mu odzyskać byłą żonę. Jednak sytuacja ta była skomplikowana, ponieważ on popełnił tylko jeden błąd, ale niestety dwa razy. Niestety nie był to błąd typowo związkowy, który może przykryć chociażby przez czas. Był to błąd grubego kalibru, po którym jego żona wręcz go znienawidziła. Sytuacja była napięta jak baranie jajca, ponieważ jego żona w ogóle nie chciała go znać. Nie szukała z nim kontaktu, nie interesowała się co i niego, nie odbierała od niego telefonów, nie chciała go nawet widzieć na oczy. Jak podejmował próby rozmowy, to rozdrażniał ją do granic możliwości. Jednym słowem jego osoba oraz jego głos działały na nią jak płachta na byka i w sumie nie ma się jej co dziwić.

Co było przyczyną ich rozstania?

Oczywiście, że zdrada, która należy do błędów grubego kalibru. Możesz mieć 1000 pięknych chwil z kobietą, które mogą zostać przekreślone tylko jedną rzeczą jaką jest – zdrada. W jego przypadku sprawa była jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ on dwukrotnie dopuścił się do zdrady. Za pierwszym razem fizycznie, gdzie został przyłapany praktycznie na gorącym uczynku –  wtedy jeszcze  przez jego narzeczoną, a drugi raz zdrada była czysto tylko psychiczna, bo poprzez SMS-y – niestety z tą samą kobietą. Wszystko działo się w pracy. Za pierwszym razem, gdzie doszło do zdrady fizycznej został postawiony przed wyborem. Miał wybrać żonę lub kochankę. Wybrał żonę. Za drugim razem – kiedy doszło do zdrady przez SMS-y, miała miejsce mała zemsta kobiety porzuconej wcześnie na rzecz jego żony, która wszystkie wiadomości z nim wysłała do jego żony, a ta widząc co jej mąż pisze koleżanką z pracy, poczuła się podwójnie oszukana – kolejny raz.  Jak widzisz było to Mission Impossible, które na jego szczęście udało się nam odkręcić.

W jaki sposób?

Oczywiście za pomocą listu. List był idealny w tym momencie, gdyż jego żona nie chciała w ogóle z nim rozmawiać, ani na niego patrzeć.

Co trzeba było zrobić?

Trzeba było tak napisać tak list, aby jego żona zechciała dać mu jeszcze jedną, tym razem zapewne już naprawdę ostatnią szansę – oczywiście o nią nie prosząc. Trzeba było wyjaśnić tak sytuację, jednocześnie nic jej nie tłumacząc i nie wyjaśniając. Kobieta sama musiała dojść do tych wniosków.

W pierwszej kolejności trzeba było wziąć całą sytuację na klatę i przyznać się do błędu zdrady i za to przeprosić, jednocześnie podkreślając, że nie ma żadnego usprawiedliwienia na jego zachowanie. Bez tłumaczenia.  W drugiej kolejności trzeba było uświadomić jego żonę – jednocześnie nie uświadamiając – bo nie można było pisać o tym wprost, tylko ona sama miała dojść do tego czytając ten list.

Miała dojść do tego, że oboje mają wspólnego wroga, który celowo chciał im rozbić małżeństwo i robił wszystko, aby co w jego mocy, aby to zrobić. Trzeba było uświadomić kobietę, że mieli mały kryzys, który został wykorzystany przez tą kobietę, którą wcześniej odrzucił na rzecz żony. Trzeba było uświadomić kobietę, że była to perfidna zemsta, ale ona sama miała dojść do tego, że on został sprowokowany. Został sprowokowany, bo mieli kryzys.

Skoro był kryzys, to trzeba było podać jedną jego przyczynę i skutek tej przyczyny – czyli co wtedy czuł jej mąż. Tą przyczyną był w tym wypadku rzadki seks.

Skąd to wiem?

Po prostu spytałem się tego faceta:

– dlaczego chcesz do niej wrócić?

Wtedy on zaczął wypowiadać się o żonie w samych superlatywach typu – bo to ta jedyna, bo taka kochana, gdzie ja drugą taką znajdę.

Wtedy zadałem mu drugie pytanie:

-Skoro było tak super, to dlaczego ją zdradziłeś? Czego Ci brakowało w związku, że musiałeś posunąć się do tego czynu?

I wszystko rozbijało się o seks, którego miał bardzo rzadko – jak to faceci :):):). Pominę już to dlaczego tak było, bo to już jest jego problem. Moim zadaniem było mu pomóc, więc to chciałem zrobić. Nie można było kobiecie wprost napisać jaka była przyczyna zdrady. Nie można było jej napisać, że chodziło o brak seksu, ponieważ tak sformułowane zdanie odbije się od jej pokrętnej logiki. Również będzie wyglądało to tak, że facet próbuje zwalić winę za jego zdradę na żonę, którą chciał odzyskać. Tak ona mogła zacząć rozumować i w taki sposób mogła odkręcić tzw. „kota ogonem”. Wtedy na bank powiedziałaby:

-Tobie to tylko o jedno chodzi. Ty myślisz tylko o jednym.

Czy coś w tym rodzaju.

Co więc trzeba było zrobić?

Trzeba było opowiedzieć jej o swoich odczuciach. Odczucia to emocje, a sucha informacja to logika. Mów kobiecie co czujesz, a nie to co wprost myślisz. Trzeba było jej przekazać, że nie czuł się przy niej mężczyzną, że czuł się przez nią zaniedbywany, jak bardzo mu było z tym źle, bla, bla, bla, jednocześnie cały czas podkreślając, że nie ma usprawiedliwienia na jego zachowanie. Nie można dopuścić w liście do tego, że jak damy dupy w związku, to się kobiecie z czegoś tłumaczymy, tylko bierzemy to na klatę jak mężczyźni. Dodatkowo trzeba było dać rozwiązanie tego problemu, z którego się nie skorzystało, ponieważ czegoś brakowało w ich związku od dłuższego czasu.

Rozwiązaniem w tej sytuacji byłaby szczera rozmowa o związku. Jednak szczerej rozmowy zabrakło. Zabrakło komunikacji i trzeba było to podkreślić słowami:

-Czuje się winny, ponieważ wystarczyło tylko z Tobą szczerze porozmawiać i jestem pewny, że do tej niesympatycznej sytuacji nie doszłoby, bo tak naprawdę to byłem z Tobą szczęśliwy. Zabrakło w naszym związku szczerej rozmowy. Zabrakło komunikacji, a tak nie powinno być w zdrowym i szanującym się związku.

Trzeba było tak to napisać, żeby kobieta w tym miejscu w duchu przyznała mu rację. I myślę, że przyznała, że faktycznie w ich związku zabrakło czasu na szczere rozmowy. Wtedy prawdopodobnie mogłaby dojść do wniosku, że faktycznie jej mąż mógł się czuć zaniedbywany przez nią i po części to też jest również i jej wina.

Na końcu trzeba było zaznaczyć, że w przyszłym związku szczera rozmowa będzie fundamentem relacji – dając do zrozumienia jego żonie, że rozumie swój błąd, żałuje go i więcej do niego nie dopuści. Na końcu pozostało pożegnanie i życzenie szczęścia i podziękowanie za piękne chwile, wspólny czas – i w tym miejscu trzeba było przywołać jedną wspólną chwilę z momentu jak było u nich jeszcze dobrze w związku. Tak sformułowana treść dawała kobiecie do zrozumienia, że żałuje swoich błędów, rozumie je i jednocześnie wycofuje się z jej życia, ponieważ doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że ona nie chce już go znać i tak będzie dla niej lepiej, bo zdaje sobie z tego sprawę jak bardzo ją skrzywdził i teraz za karę będzie musiał żyć z tym uczuciem już do końca życia.

I pozostało potem tylko czekać na efekt.

A jaki był efekt?

Na drugi dzień, zaraz po dostarczeniu listu, jego żona odezwała się z łzami do niego i chciała porozmawiać. Jak nie chciała rozmawiać, tak tym razem chciała to zrobić i pierwsza wyszła z inicjatywą kontaktu. Na tym stanęło i potem tylko dostałem wiadomość od tego chłopaka, że się zeszli i to jego ostatnia wiadomość do mnie, bo teraz jest na cenzurowanym. Nie powiedział mi szczegółowo jak wyglądało ta rozmowa, ale mogłem się domyślać jak.

No właśnie jak?

Kobieta czytając jego list, zgodziła się z nim i również wzięła odpowiedzialność za jego zdradę. Poczuła się winna temu, że przyczyniła się swoją osobą do tego, że popchała swojego męża w „ręce” innej kobiety. Na koniec poczuła jego utratę, ponieważ pożegnał się z nią w wymowny sposób – niby troską o nią, ale jednak to było pożegnanie. Nie prosił o powrót, nie prosił o trzecią szansę, nie błagał o wybaczenie, tylko przyznał się do błędu, wziął go na klatę i przeprosił, bo tylko tyle mógł zrobić. Dodatkowo na jego korzyść zadziałał inny czynnik.

Jaki?

Jego atrakcyjność. Być może jego żona przestała mu ufać, ale nadal darzyła go szacunkiem. W jej oczach pomimo zdrady nadal miał wysoką wartość, którą mógłby stracić, gdyby nie odezwał się do mnie, tylko na własną rękę próbował  odzyskać swoją żonę, odpierdalając przy tym festiwal frajerstwa i tańcząc taniec pingwina. Pamiętaj, że atrakcyjnemu mężczyźnie kobieta jest wstanie wiele wybaczyć – nawet zdradę. Oczywiście napisałem to w bardzo ogólny sposób, a nie wspomniałem jeszcze o wielu psychologicznych, perswazyjnych elementach jakie były zastosowane w tym liście. Można powiedzieć, że poprzez ten list sprzedałem niezadowolonej klientce męża na nowo :):):):)

To był jeden przypadek – czyli zdrada, a jak to jest w drugim przypadku, gdzie popełniło się błędy typowo związkowe?

Troszkę inaczej, ale też te dwie rzeczy mają kilka wspólnych elementów, które zaraz omówię. Najczęściej jednak związki i małżeństwa rozpadają się nie przez zdradę, lecz przez błędy typowo związkowe na końcu, których jest gangrena frajerstwa w męskim wykonaniu. Błędy, które nagromadziły się latami, zabierając mężczyźnie  w oczach kobiety – szacunek, autorytet, atrakcyjność.

Wróćmy do tego, jaki cel chcesz osiągnąć?

Jeśli popełniłeś błędy – te typowo związkowe, to Twoim celem będzie zaciekawienie kobiety, wywołanie w niej entuzjazmu, poczucia straty i zasianie w jej głowie wątpliwości, a to da Ci jej uwagę, którą będziesz mógł wykorzystać do dalszego jej odzyskiwania.

Jeśli po rozstaniu próbowałeś na własną rękę w nieudolny sposób odzyskać swoją byłą dziewczynę, to na bank mogłeś popełnić cały szereg błędów, które odbierały Ci w jej oczach Twój szacunek, atrakcyjność czy autorytet.

Jakie były konsekwencje Twoich nieudolnych prób odzyskania byłej dziewczyny?

Jakie były konsekwencje festiwalu frajerstwa w Twoim wykonaniu i zatańczenia jej przed oczami tańca pingwina?

Jej poczucie, które było niczym innym jak jej pewnością siebie oraz pewnością Ciebie.

Jakie poczucie?

Poczucie takie, że może Cię mieć. I wystarczy tylko jej to, że to czuje, wtedy jej stan emocjonalny w stosunku do Twojej osoby przechodzi na jakiś czas w obojętny. Na jakiś czas, ponieważ kobieta co jakiś czas sprawdza swoje poczucie – dające jej pewność siebie w pewien sposób.

W jaki?

Oczywiście, że poprzez chwilowe szukanie kontaktu z byłym. A te szukanie kontaktu najczęściej kręci się wokół jakiś pierdół. Moja ex na przykład w środku lata odezwała się do mnie, że robiąc porządku znalazła moją starą, zimową czapkę, albo że mnie tam jakiś typ pozdrawiał, którego ledwo co kojarzyłem.

Robi to ponieważ pomimo, że zerwała i już nie są w związku, to jeszcze ona jest z nim w związku w głowie, a trzyma ich przyzwyczajenie. Wtedy taka kobieta pojawia się, robi znów rozpierdol w głowie faceta, który podjara się jej kontaktem. Da mu nadzieję, zaspokoi swoje poczucie na zasadzie takiej, że odczuje to, że dalej może mieć swojego byłego faceta, dalej on ją kocha i dalej chce do niej wrócić i co robi potem?

Potem znów znika na jakiś czas, a najczęściej na 3 tygodnie, by potem zrobić znów to samo i to samo. I tak się ciągnie ta relacja jeszcze przez jakiś czas, która tak naprawdę to tylko stoi w miejscu i do niczego dobrego nie prowadzi – a już na pewno nie do odzyskania byłej dziewczyny.

Więc co trzeba zrobić, aby popchnąć tą relacje do przodu?

Trzeba pokazać kobiecie, że coś się zmieniło i już nie jest jak dawniej. Trzeba jej pokazać zmiany w Twoim podejściu do niej oraz do waszego związku.

A jak było dawniej?

Dawniej, to latałeś za nią jak pies z wywalonym językiem i błagałeś o jeszcze jedną szansę. Dawniej to tańczyłeś taniec pingwina na festiwalu frajerstwa. Więc pora to zmienić i najlepiej jest to zrobić za pomocą listu. Listu, ale nie byle jakiego, tylko pożegnalnego :):):) to tylko taki list może – choć wcale nie musi, zapalić czerwoną lapkę w głowie kobiety.


Jaką formę powinien mieć list do byłej dziewczyny?

 

 • List do ex powinien mieć formę pożegnalną:

Tak przynajmniej ona ma to odebrać podczas jego czytania i tak to powinna odczuć. Ona ma to odczuć, że coś się skończyło nie tylko z jej strony, ale również i z Twojej.

A co się skończyło?

Coś się skończyło, do czego ona była przyzwyczajona. Coś z czego czerpała dotychczas swoją pewność siebie. Coś co tak naprawdę w głębi kochała, bo łechtało jej to ego.

Czyli co?

Festiwal frajerstwa, który jakby nie patrzeć był dla kobiety świetną rozrywką i okazją do odbudowania pewności siebie kosztem faceta.

Kobieta może narzekać na to, że jej były chce do niej wrócić i ciągle do niej pisze w tej sprawie, ale tak prawdę mówiąc, to w głębi duszy jej się to podoba, że on lata za nią i jest jej mentalnym niewolnikiem, którego może w każdej chwili mieć na pstryknięcie palca. I trzeba jej to uczucie wybić z głowy, jednocześnie uświadomić – nie uświadamiając, że pomiędzy wami na serio się skończyło nie tylko z jej, ale również i z Twojej strony.

Możesz w tym miejscu ją poinformować, że jest to ostatnia wiadomość z Twojej strony i już więcej nie będziesz się z nią kontaktował, ponieważ już i tak w jej oczach wystarczająco się ośmieszyłeś próbując ją nieudolnie odzyskać i pora powiedzieć w końcu dość.

Tak masz napisać.

Warto też jej podać powód, dlaczego akurat zdecydowałeś się napisać do niej ten ostatni list. Może być to dla niej podejrzane, że nagle wyskakujesz jak Filip z konopi z jakimś listem i może pomyśleć, że znów coś kombinujesz, aby ją odzyskać. Może to być dla niej nieszczere zagranie z Twojej strony. Pamiętaj, że wystarczy jej tylko samo takie poczucie, że chcesz ją odzyskać, by była nastawiona do Ciebie ozięble. A paradoksalnie pisząc jej ten list, to wiadome, że chcesz to zrobić :):):) Ty to wiesz, ale ona ma czuć co innego.

Jaki to może być powód, który „usprawiedliwi” Twój kontakt w takiej formie ?

-Jeśli wasze rozstanie miało burzliwy przebieg, tym listem chciałbyś „pożegnać”  z nią w normalny sposób i w normalny sposób zakończyć ten rozdział, by móc otworzyć drugi. Zależy Ci na tym, ponieważ mimo tego złego co się pomiędzy wami wydarzyło ostatnimi czasy, to mimo wszystko była dla Ciebie ważną osobą w życiu i źle byś się czuł przed samym sobą, aby to tak zostawić.

Tu pada bardzo ważne stwierdzenie – BYŁA – która zakomunikuje kobiecie, że jest Twoją byłą i tak już do niej podchodzisz i się z tym pogodziłeś. Była, ale już nie jest.

-Komunikujesz jej, że ten list jest dla Ciebie pewną formą oczyszczenia – by móc zamknąć ten rozdział w życiu i z czystym sumieniem i pustą głową pójść do przodu drogą życia, którą chcesz od teraz podążać. Możesz również napisać, że ciężko przeżyłeś rozstanie i nie było Ci z tym łatwo dlatego zdecydowałeś się na ten list, który jest dla Ciebie zrzuceniem kamienia z serca, na którym Ci ciążył. I w jej głowie stworzy się kontrast pomiędzy tym co było, a tym co zaczyna być.

Już takimi sformułowaniami o oczyszczeniu, pustej głowie, drodze życia, ciężkim przejściu rozstania – z czego ona zapewne sobie w pełni zdaje sprawę, nowym rozdziale życia, zrzuceniem kamienia z serca, komunikujesz jej pośrednio, że COŚ SIĘ ZMIENIŁO u Ciebie, czego konsekwencją jest, co?

Strata jej kontroli nad Tobą.

Kontroli, którą ona miała przez dłuższy czas, po tym jak zabrała Ci kierownicę w związku. I już w tym miejscu może nasunąć się jej jaka emocja?

Ciekawości.

Kobieta może być ciekawa co się stało w Twoim życiu, że Ci się nagle odmieniło? I widzisz? Co się nasunęło teraz?

Nasunęło się teraz samo z siebie pytanie w stylu:

-Co się stało, że mu się odmieniło? Co miało na to wpływ? Przecież jeszcze nie tak dawno biegał za mną z wywieszonym językiem? To do niego nie podobne! To znaczy, że już nie będzie do mnie pisał? Dlaczego?

I wtedy mogą nasuwać jej się same odpowiedzi w stylu kolejnych pytań:

-A może on poznał kogoś? Jak tak to kogo? Gdzie ją poznał? Kiedy ją poznał? Jak ona wygląda?

I już ciekawość zaczyna przeradzać się w co?

W emocję zazdrości. A przynajmniej powinno. Może, lecz nie musi – pamiętaj o tym zawsze. I o to nam chodzi. Wtedy kobieta zazwyczaj sama zacznie sprawdzać co może być przyczyną takiego obrotu sprawy i zmiany Twojego nastawienia  do jej osoby.

I teraz napiszę jedną bardzo ważną rzecz, ponieważ Tobie już w tym miejscu mogą nasunąć się wątpliwości. Praktycznie wszyscy goście, którym pomagałem pisać list miało podobne wątpliwości do Ciebie odnośnie jego pożegnalnej formy.

Jakie to były wątpliwości?

Takie, że bali się wysłać kobiecie list w takiej formie – pożegnalnej formie. Wszyscy zadawali mi jedne i te same pytania, które wynikały z ich strachu oraz oczywiście niewiedzy. Te pytania można ująć mniej więcej w taki sposób:

-A jak jej wyślę list w takiej pożegnalnej formie, to ona nie pomyśli sobie, że ja sobie już z nią dałem spokój i nie będę o nią walczył?

-Czy ona nie pomyśli, że ja już odpuściłem?

-Czy ją bardziej nie zniechęcę do siebie?

-A co będzie jak się na mnie obrazi?

Tak! Właśnie tak ma pomyśleć!

Ma pomyśleć, że odpuściłeś i dałeś sobie z nią spokój i nie będziesz już za nią biegać. O to w tym wszystkim chodzi. Bo jak pomyśli, to znaczy, że w jej głowie pojawiły się pytania, na które ona będzie chciała znaleźć odpowiedź. Jeśli boisz się stracić coś czego i tak nie masz, to nie jesteś gotowy na odzyskiwanie byłej kobiety, ani na jej powrót. Pamiętaj, żeby zdobyć kobietę – odzyskać byłą dziewczynę, musisz być gotowy ją stracić. Nie możesz stracić czegoś czego i tak nie masz. To jest pierwsza rzecz.

A jaka jest druga?

W jaki sposób chcesz potrząsnąć kobietą? W jaki sposób chcesz jej dać do myślenia? Biegając, skamlając, błagając, dalej się poniżając? Naprawdę?

Skoro to do tej pory nie działało, to może warto jednak spróbować czegoś innego? Może warto zmienić swoje zachowanie w stosunku do ex?

Nic i tak nie tracisz, bo i tak tego nie masz. Możesz tylko zyskać. Jak nie kobietę, to Twój szacunek w jej oczach, który zapewne utraciłeś robiąc to co nieskuteczne.

W długoletnich związkach nie jest tak łatwo się rozstać. Uczucia nie zgasi się jak światło, że robisz pstryk i następuje ciemność. Nawet jak para się rozstanie, to i tak jeszcze przez pewien czas są ze sobą w związku w głowie. Tak się nie da, dlatego też dla kobiety może być to szok. Poczuje się wtedy niepewnie i nieswojo, bo do tej pory przyzwyczaiłeś ją do tego, że nie pozwalałeś, aby to światło zgasło.

A teraz co robisz?

Robisz pstryk, a przynajmniej tak wnioskuje po tym co przeczyta. Wtedy ona będzie chciała zapalić lampkę, bo jej się ciemno i smutno zrobi :):):)


Przesłanie listu ma być takie, że się z kobietą zgadasz odnośnie waszego rozstania:

 

Napisz jej, że po dłuższym namyśle i analizie całej sytuacji, wszystkich plusów i minusów, wszystkich – ZA i PRZECIW, w końcu musisz przyznać jej rację, którą w pierwszej chwili nie chciałeś do siebie dopuścić. Przyznaj jej racje, że w sumie dobrze, że wyszło tak, że się rozstaliście, ponieważ tak będzie dla was najlepiej. Zgadzając się z kobietą odnośnie rozstania, komunikujesz jej tu po raz kolejny zmianę Twojego podejścia do niej oraz do waszego związku. W tym miejscu mogą nasunąć się jej kolejne pytania oraz myśli w stylu:

-Ale jak to? On się ze mną zgadza? Co się stało, że zmienił zdanie?

Ludzka, a przeważnie kobieca logika działa na przekór. Kobieta zawsze robi na odwrót jak jakieś argumenty zderzą się z jej logiką. I w tym wypadku może być podobnie. Już w tym miejscu może zacząć wątpić w to czy to jednak była dobra decyzja? W końcu się z nią zgadzasz, a tak nie może być :):):). Jakbyś się z nią nie zgadzał i próbował ją odzyskać na wszelkie możliwe sposoby, to ona utwierdziłaby się w przekonaniu, że dobrze zrobiła zrywając z Tobą. Zgodziłaby się przed samą sobą, że była to dobra decyzja, bo Ty się z nią nie zgadzasz i próbujesz jej uświadomić, że nie ma racji. A skoro teraz się z nią zgadzasz, to jej pokrętna logika może zacząć działać na przekór i tym sposobem może się zastanawiać czy może jednak podjęła pochopną decyzję?

Zgadzając się z kobietą odnośnie zakończenia związku, komunikujesz jej, że w pełni rozumiesz jej decyzję oraz ją akceptujesz. Czyli robisz coś co jest do Ciebie nie podobne, ponieważ przyzwyczaiłeś ją wcześniej do innego, swojego, zachowania.

 

 • Przesłanie listu do ex ma być pozytywne i pogodne:

 

Tym sposobem przekażesz jej, że już okres wylewania łez masz już dawno za sobą. Tym sposobem pokazujesz jej, że pozbierałeś się do kupy i wziąłeś się w garść – jak prawdziwy facet. Tym sposobem przekażesz jej, że wstałeś z kolan. Może nawet wywnioskować, że zaczyna bić od Ciebie aura szczęście. Pokazujesz jej, że najgorsze masz już za sobą. Pokazujesz jej, że u Ciebie jest teraz dobrze, a będzie tylko jeszcze lepiej. Pokazujesz jej, że ruszyłeś z miejsca do przodu i nie oglądasz się za siebie. Tym bardziej będzie myślała – co się stało? – jak się z nią wcześniej zgodzisz, że w sumie dobrze się stało, że się rozstaliście.

Kiedy masz większe szanse odzyskać byłą dziewczynę? Jak jesteś emocjonalnym wrakiem człowieka czy może jak  jesteś pewnym siebie facetem?

Znasz odpowiedź! I niestety obawiam się, że możesz już w tym miejscu zacząć sam siebie oszukiwać, że wstajesz z kolan, a tak naprawdę dalej jesteś rozjebany emocjonalnie. Cóż! Twoja brocha. Jak lubisz się sam oszukiwać, to prędzej czy później i tak to wyjdzie. Dlatego ten list najlepiej, aby był spójny z Twoim stanem emocjonalnym. 

Kiedy rozstałem się z moją byłą dziewczyną, to był to dla mnie najgorszy okres w życiu. Dosłownie czułem się jak wrak człowieka. Czułem się tak jakby ktoś mi zabrał szczęście. Czułem się tak, jakby ktoś mi zmarł. A jak wtedy zachowywała się moja ex?

Jakie miała samopoczucie?

Czy była zdołowana jak ja?

Oczywiście, że nie. Tryskała energią oraz entuzjazmem. Mam wrażenie, że z mojego zdołowanego stanu czerpała swoją siłę oraz pewność siebie widząc jak ze smutną miną próbuję do niej nieśmiało zagadywać – by pogadać i może tym sposobem jeszcze coś ugrać i zmienić jej zdanie. Nie poznawałem jej. Zachowywała się jak ósmy cud świata. Była to bardzo przeciętna dziewczyna, ale biła od niej taka pewność siebie, jakby kurwa co najmniej była jakąś gwiazdą telewizji :):):) A ja?

A ja byłem wrakiem człowieka, obrazem nędzy i rozpaczy.

Pogodną i pozytywną formą listu zabierasz kobiecie tą emocjonalną satysfakcję. Nie ukrywajmy, ale bardzo dużo byłych kobiet – być może nawet Twoja ex, bardzo by chciała, aby ich ex do końca życia był nieszczęśliwy i myślał tylko o nich, chcąc za każdym razem do nich wrócić- dając to przy każdej okazji do zrozumienia. Kobiety lubią być adorowane i podrywane. Kobiety lubią mieć na smyczy jakiegoś takiego pieska, który biega koło jej nogi. Nawet jeśli się nigdy do tego nie przyznają, to w głębi duszy tak będą czuły.

Dlatego też unikaj:

-Jakichkolwiek żali, pretensji oraz negatywnej energii i złej krwi.

Unikaj jakichkolwiek form przekazu, które mogą dać kobiecie do myślenia, że dalej nie możesz sobie poradzić z waszym rozstaniem i masz do niej za to jakieś żale oraz pretensje – w stylu:

Jak mogłaś mi to zrobić? Dlaczego mi to zrobiłaś? Dlaczego mnie tak potraktowałaś?

Facet, który wstał z kolan tak się nie zachowuje. Facet, który wstał z kolan nie rozdrapuje starych ran, bo nie czuje takiej potrzeby. Wiesz co ja bym teraz zrobił gościowi, który odbił mi kobietę? Kiedyś spuściłbym mu wpierdol, a teraz? Teraz postawiłbym mu flachę i podziękował, że gdyby nie on, to nie dostałbym cennej lekcji życia i nie byłbym w miejscu w którym obecnie jestem.

Dlatego też Twojej ex:

 • Podziękuj jej za cenną lekcję życia, za którą jesteś jej wdzięczny, ponieważ jesteś bogatszy o doświadczenia. Jest to też jakby nie patrzeć pozytywne przesłanie listu.
 • Podziękuj za piękne chwile – wspomnij i przywołaj w tym miejscu trzy wasze jakieś wspomnienia i piękne chwile, które będą jeszcze długo w Twojej pamięci – ale nie pisz nic, że jej nie zapomnisz do końca życia i na zawsze będzie w Twoim sercu, czy coś w tym rodzaju :):):) Bez takich romantycznych wysrywów.

Bo w taki sposób zachowuje się gość, który wstał z kolan i idzie dalej przez siebie.

 

 • Pokaż jej, że dostrzegasz i rozumiesz swoje błędy jakie popełniłeś w związku:

Nie pisz wprost, że je rozumiesz i dostrzegasz w stylu;

-Wiem, gdzie popełniłem błędy, bla, bla, bla, już ich więcej nie popełnię, bla,bla, bla

Tylko zrób to tak, aby ona sama się tego domyśliła, że Ty rozumiesz swoje błędy i wiesz co zrobiłeś źle. Możesz posłużyć się jakąś historyjką, w której Twój kumpel również rozstał się z dziewczyną i we dwóch się spotkaliście, aby pogadać przy piwku. I on opowiadał Ci jak przebiegał jego związek – wpleć w to jeden, dwa lub max 3 jakieś najczęstsze rzeczy jakie zarzucała Tobie Twoja ex. Dodaj, że wyłapywałeś jego błędy i złapałeś się na tym, że również i Ty je popełniłeś w związku.

 

 • Swoje błędy obróć w żart:

 

Kiedy opowiesz w liście historyjkę z Twoim kolegą i waszymi podobnymi błędami, to potem obróć to wszystko w żart.

W jaki sposób?

Wyśmiej siebie. Dodaj, że teraz jak nerwy opadły i tak jak patrzysz teraz z boku na wasz związek, to naprawdę podziwiasz swoją byłą dziewczynę, że tyle czasu wytrzymała z Tobą i dawała Ci tyle szans. Napisz, że jesteś pełen podziwu dla jej cierpliwości, bo Ty byś sam ze sobą już dawno zerwał, gdybyś miał takiego chłopaka na jej miejscu.

Co jej przekazujesz tym?

Dajesz jej do zrozumienia, że zgadzasz się z jej decyzją rozumiesz ją i nie masz do niej żadnych żali oraz pretensji. Ponadto pokazujesz, że potrafisz żartować z siebie i pomimo zerwania masz dobry humor, a to może oznaczać pozytywną formę przekazu. Uświadomisz swojej ex, że naprawdę wstałeś z kolan na nogi i ruszasz przed siebie, ponieważ potrafisz się śmiać z waszego rozstania oraz z tego żartować,  a wcześniej było Ci nie do śmiechu.

 

 • Doceń ją – powiedz dlaczego akurat się z nią związałeś i co Ci się w niej najbardziej podobało – czyli powrót do wspomnień:

 

Skoro Twoja ex była cierpliwa dla Ciebie to doceń jej cierpliwość. Niech to będzie pierwsza cecha charakteru, która Ci się spodobała w niej. Napisz, że miała 3 cechy charakteru, które najbardziej Ci się w niej podobały. Wymień dwie – może być cierpliwość, albo może być też inna cecha, a o trzeciej nie wspominaj. Napisz, że zachowasz ją dla siebie i może kiedyś będzie okazja jak jej o tym powiesz. Niech będzie ciekawa. Całość tego podpunktu ubierz we wspomnienia o waszych początkach związku, a właściwie o tym jak się poznawaliście i co Cię w niej urzekło, że zdecydowałeś się ją poznać, poderwać i wejść z nią w związek. Niech jej ten widok stanie przed oczami. Namaluj w jej głowie obraz i niech popłyną jej łzy. Niech włączy jej się tęsknota za tamtymi chwilami.

Potem napisz coś takiego:

-I musiałem to wszystko zepsuć na własne życzenie  – wymieniając jedną rzecz, którą Ci najczęściej zarzucała w związku. Będzie to wprowadzenie do kolejnego podpunktu.

Jakiego?

 

 • Weź winę za rozpad związku na swoje barki, ale nie całą – tylko jej część:

 

Napisz, że czujesz się odpowiedzialny za rozpad związku, ponieważ popełniłeś masę błędów, a jedną z nich była powyższa rzecz z punktu. Pokaż, że nie uciekasz od odpowiedzialności i zdajesz sobie z nich sprawę. Jednak nie chodzi tu, abyś zaczął nagle tu wylewać żale, zaczął się biczować czy przybijać do krzyża.

Nie, nie nie!

Dodaj, że Tobie też zaczęło czegoś brakować i podaj jedną rzecz jaka Ci nie pasowała w waszym związku. Oczywiście tu nie chodzi o to, aby zacząć zwalać na nią winę czy odbijać piłeczkę. Chodzi o to, żeby ona zrozumiała, że wina za rozpad związku leży po obu stronach i ona też poniekąd jest winna. Podaj sytuację jedną jaka była nie w porządku wobec Ciebie, ale zrób to tak, aby przeczytała – co czułeś w tamtych okolicznościach. W tym miejscu warto zastosować technikę z psychologii tzw. KOMUNIKAT OTWARTY.

A co robi komunikat otwarty?

Wywołuje poczucie winy na emocjonalnym poziomie. Jeśli prawidłowo użyjesz komunikatu otwartego, to Twoja ex czytając list, przed samą sobą może pomyśleć coś takiego:

-No faktycznie. Ma trochę racji. Ja też do końca nie byłam w porządku wobec niego. Też po części jestem winna.

Takim sposobem ona może zgodzić się z Tobą i również poczuć się winna i odpowiedzialna za rozpad związku. Inaczej to wygląda jak jedna strona czuje się winna, a druga nie ma nic sobie do zarzucenia, a jeszcze inaczej jak dwie strony czują się odpowiedzialne za rozpad związku. Pamiętaj, że wina za rozpad związku zawsze leży po obu stronach, nawet jeśli to kobieta pierwsza zrywa z facetem.  Pamiętaj, że bierzesz winę na klatę, ale bez jakiegoś „przybijania się do krzyża”. Bez przybijania, bo wina leży również i po jej stronie.

Dodaj, ze ogólnie to chciałeś dobrze dla waszego związku. Można tutaj wpleść  model hipnotyczny Erikssona – tzw. potrójne zgodzenie lub 3 X TAK, TAK, TAK, za pomocą którego ona zgodzi się z Tobą:

-Fakt, był jaki był, można mu wiele zarzucić, ale w sumie to nie był do końca taki zły. Ja też byłam wobec niego nie w porządku i mu się w sumie to nie dziwie, że czasem reagował tak jak reagował.

Chodzi o to, żeby zaczęła Cię usprawiedliwiać  – nawet w minimalnym stopniu i również brać winę na siebie za rozpad tego związku.

Daj jej do zrozumienia, że owszem rozumiesz swoje błędy, ale też powiedz czego Ci brakowało i jak się z tym czułeś. I ona ma się tu zgodzić w głębi duszy z Tobą. A czego brakuje zawsze w związku? Rozmowy.

 

 • Napisz czego zabrakło i daj rozwiązanie tej sytuacji:

 

Już o tym wspominałem, a tutaj trochę to rozwinę. Czego zawsze brakuje w związku?

Szczerej rozmowy i słuchania drugiej osoby. Również w związkach brakuje zasad, spontaniczności oraz niekiedy szaleństwa, a przez to co się wkrada, co?

RUTYNA

I ona musi zrozumieć i się z tym zgodzić. A czemu wkradła się rutyna?

Bo nie było pomiędzy wami szczerej rozmowy na temat związku. Nie rozmawialiście na jego temat, tylko milczeliście, a tak naprawdę się ze sobą dusiliście. Nie ustaliliście zasad, które byłyby drogowskazem, którym byście się kierowali w rozwiązywaniu konfliktów. Napisz jakby to wyglądało jak byście ze sobą rozmawiali. Przywołaj jedną sytuację konfliktową, gdzie zamiast szczerej rozmowy i słuchania była kłótnia i wzajemne oszczerstwa i rozwiąż ją w liście za pomocą zasad, szacunku, szczerej rozmowy i słuchania. Opisz jak ona by się wtedy czuła i jak Ty by się czuł. Uświadom ile sytuacji byście w taki sposób rozwiązali, jak rzadko byście się kłócili ze sobą i ile mniej negatywnej energii byłoby pomiędzy wami.

Dodaj też coś takiego, że w tym miejscu czujesz lekki niedosyt, ponieważ wasz związek z tymi zasadami i takim postępowaniem w związku, zupełnie inaczej by wyglądał. Byłby dużo szczęśliwszy i spokojniejszy. Dodaj, że jeśli po tych zmianach byście się wraz ze sobą nie dogadywali, to wtedy oboje byście stwierdzili, że czas się rozstać, bo zrobiliście wszystko co w waszej mocy, aby ten związek uratować. Dlatego w tym miejscu czujesz niedosyt.

Ona też go ma poczuć i przyznać przed samą – sobą, że może i owszem – dawała Ci szanse, ale tak naprawdę nie zrobiliście razem do końca wszystkiego co w waszej mocy, aby ten związek uratować. Może gdyby rzeczywiście zrobilibyście tak jak piszesz, to ten związek by inaczej wyglądał?

I teraz zmień ton wypowiedzi, ponieważ może jej się w głowie lampka o powrocie jakimś z Twojej strony zapalić.

Dodaj, że mimo wszystko jesteście teraz bogatsi o doświadczenia i już więcej nie dopuścisz do takich rzeczy w swoim następnym związku, ponieważ dostałeś od niej konkretną lekcję, za którą jej mocno dziękujesz. Pokazujesz jej tym samym, że już myślisz o kolejnym związku z inną kobietą, a nie prosisz ją o powrót. Pokazujesz, że nie oglądasz się za siebie, tylko idziesz do przodu. Pokazujesz zmiany oraz to, że już nie ma nad Tobą kontroli.

I to będzie wstępem do kolejnego punktu – już ostatniego.

Jakiego?

 

 • Opowiedz jej o Twojej przyszłości. Opowiedz jej o swoich planach i rzeczach jakie chcesz zrealizować:

 

Opowiedz jej co planujesz w przyszłości. Gdzie pojechać, co zwiedzić, co zobaczyć, co osiągnąć, co zdobyć, co zrealizować, co kupić. Pokażesz tym sposobem, że wstałeś z kolan i masz już swoje życie pod kontrolą. Pokażesz jej ZMIANY W SWOIM ŻYCIU. Mają to być Twoje plany, które niech jej dadzą do zrozumienia, że będą już realizowane bez niej. Ma to do niej dotrzeć. Ona również ma się zdziwić, że zaczynasz robić coś, czego po Tobie się nie spodziewała. Ona ma pomyśleć sobie, że rozstanie Tobie służy i może to sprawić, że zacznie żałować, że nie jest już częścią Twojego życia, do którego była dotąd przyzwyczajona. Napisz jej o jakiejś sytuacji, z którą się mierzysz i niech trzyma kciuki. Być może za jakiś czas właśnie odezwie się do Ciebie, aby spytać się o tą sytuację np: egzamin na prawo jazdy.

Oczywiście te plany serio masz wprowadzić w życie i je zrealizować, a nie napisać tylko, bo za jakiś czas Twoja była może zechcieć je zweryfikować.

 

 • Pożegnaj się w sposób dający do myślenia, że z Twojej strony to już ostatni kontakt:

 

Podziękuj jeszcze raz za piękne chwile, życz jej szczęścia i napisz, że ją żegnasz :):)

 

List do byłej dziewczyny jest ostatecznością, którą piszesz tylko jeden, jedyny raz:

 

Piszesz tylko jeden, jedyny raz, bo już drugi raz on nie zadziała. Jest to ostateczna, ostateczność, po której już naprawdę nie możesz z kobietą szukać kontaktu, ponieważ piłka będzie leżała po jej stronie. Jednak warto go napisać na kilka tygodni przed jakimś wydarzeniem, który np: usprawiedliwi Twój kontakt. 

Jakie to może być wydarzenie?

-Święta i życzenia

-Ważne zapytanie np: o wspólne sprawy

-Jej urodziny

Czy była dziewczyna się jeszcze odezwie? Jak tak to kiedy?

 

Prawie we wszystkich listach jakie pomogłem napisać chłopakom od których odeszła dziewczyna – ich była się do nich odezwała i kontakt zatrybił na jakiś czas. Gorzej było potem, bo już to inna para kaloszy i dalsze jej odzyskiwanie. Niektórym się udało odzyskać byłą, a niektórym się ta sztuka nie udała.

Po jakim czasie odezwała się była dziewczyna?

Niektóre zaraz po przeczytaniu listu – czyli następnego dnia – kiedy doszedł po napisaniu. Niektóre po kilku dniach, a była też i taka, która odezwała się po kilku miesiącach, więc nie ma reguły. W jakich okolicznościach się odezwała? W momencie pisania listu miała już nowego chłopaka z którym była przez kilka miesięcy, aż tu nagle zaczęło się psuć pomiędzy nimi. Wtedy robiąc porządki natknęła się ponownie na list od byłego i postanowiła z nim odnowić kontakt.

W jednym przypadku była dziewczyna odpisała na list, listem o podobnym wydźwięku.


Jaki powinien być list do ex?  Jaką powinien mieć długość?

 

Nie ma reguły. Dobrze napisany list do byłej dziewczyny może być napisany na kilku stronach A4. Nie ważne czy będzie długi czy krótki. Jak nie wywołasz w niej emocji, to przerwie jego czytanie w każdym momencie. Jak złożysz do kupy to co Ci tu przekazałem, to list wyjdzie dosyć obszerny. Im dłuższy i dobrze napisany, tym za jego pośrednictwem możesz więcej furtek do ponownego kontaktu otworzyć swojej ex dziewczynie.

Jaką formę powinien mieć list do ex i w jaki sposób go wysłać do byłej dziewczyny?

 

Najlepsza jest forma papierowa, gdzie piszesz go odręcznie. Buduje to bliskość  i jest oryginalny w świecie SMS-ów, Facebooków, maili i komunikatorów.

Twojej ex nie będzie tak łatwo go podrzeć czy wyrzucić. Zazwyczaj sobie może zachować ten list na pamiątkę. Maila można wykasować, podobnie z SMS-em, a list już niekoniecznie ze względu na emocje, które mogą na to nie pozwolić. Nawet jak się go podrze, to można go skleić na nowo lub poskładać w całość. Zaletą pisanego listu na kartce papieru  jest to, że kobieta może go czytać kilka razy dziennie i za każdym razem dochodzić za jego pośrednictwem do nowych wniosków.

W jaki sposób go wysłać?

Najlepiej poleconym do rąk własnych :):):)


Co zwiększa skuteczność listu do ex?

 

Ilość Twoich błędów jakie popełniłeś w związku.  Nie ukrywajmy, że im jest ich mniej, tym list będzie miał mocniejsze działanie. Im więcej, tym będzie działał słabiej. To nie jest magiczna pigułka, która sprawi, że wszystko nagle pójdzie w zapomnienie i zniknie.

Nie, nie, nie.

Dodatkowo bardzo ważna jest Twoja atrakcyjność i poziom Twojego szacunku, autorytetu i zaufania, jaki masz w oczach kobiety – na co wpływ mają Twoje błędy. Im wyższy poziom atrakcyjności, tym list będzie wywierał na kobietę większy wpływ.


W jakich związkach najlepiej się sprawdza, list do ex:

 

W jakich związkach najlepiej się sprawdza i najlepiej działa – list do byłej dziewczyny? 

W długoletnich związkach i małżeństwach, gdzie oprócz długiego stażu związkowego, łączą was jeszcze inne rzeczy, takie jak:

 • Wspólne plany i łączące was sprawy
 • Wspólni znajomi
 • Dzieci
 • Różnego rodzaju zobowiązania finansowe.

Takie rzeczy istnieją tylko w długich związkach. I długoletnie związki są niczym innym jak żyznym gruntem w którym zasiewa się ziarnko wątpliwości, które zacznie kiełkować. Dodatkowo większe jest zaangażowanie emocjonalne kobiety w związek, które połączyć można z przyzwyczajeniem. Tak jak pisałem wcześniej, w długoletnich związkach, nie jest tak, że emocje nagle gasną jak światło. Byłą parę łączą jeszcze różne sprawy – takie jak wspólni znajomi, niedokończone sprawy, dzieci czy kredyty. W długoletnim związku nie jest też tak łatwo odejść od drugiego człowieka, tylko najczęściej koniec takich związków jest burzliwy, a nawet po rozstaniu, kobieta i mężczyzna jest jeszcze związana z byłym partnerem z przyzwyczajenia.

Po przeczytaniu tak napisanego listu, kobieta będąca dotychczas w długim związku czy małżeństwie, może zacząć się jeszcze zastanawiać czy warto dać partnerowi jeszcze jedną szansę i jeszcze spróbować odratować ten związek, bo szkoda jest tego wspólnego czasu, który razem spędzili. W krótkim związku mocniej będzie działała logika i mniejsze będzie przyzwyczajenie.

Jednak wyjątkiem stanowią tu bardzo długie związki i małżeństwa. Jeśli masz żonę z którą byłeś 30 lat, to myślisz, że nawet takim listem cofniesz wszystkie te swoje błędy i negatywne emocje, które nagromadziły się w was przez te lata?

Oczywiście, że nie.

Możesz spróbować, bo próbować zawsze można, ale są rzeczy nie do odwrócenia. Po 30 latach wspólnego życia kobieta może naprawdę chcieć się od Ciebie uwolnić, ponieważ przez ten czas jedyne co ją trzymało przy Tobie to dzieci czy kredyt. Po 30 latach kredyt spłacony, a dzieci wychowane, więc nic jej już nie trzyma przy Tobie. Ona tylko czekała na ten dzień, więc może widocznie tak miało być? Trzeba wiedzieć kiedy dać sobie spokój.

COŚ DZIEJE SIĘ PO COŚ


List do byłej dziewczyny musi być spójny z Tobą:

 

Co to oznacza?

To oznacza, że kobieta musi być świadoma, że Ty go rzeczywiście sam napisałeś, a nie korzystałeś z czyjejś pomocy. Kiedyś napisałem list chłopakowi, który potrafił w jednym zdaniu zrobić kilka błędów ortograficznych. Co napisała mu jego ex?

-Ty sam nie mogłeś tego listu napisać, bo jesteś na to za głupi

:):)

Co robić po wysłaniu listu do byłej dziewczyny?

 

Czyli co dalej?

Na pewno nie czekasz na jej kontakt na zasadzie takiej, że liczysz sekundy, minuty i dni od momentu wysłania listu i czekasz na jej kontakt – liczysz na coś jeszcze ze swojej strony. Zajmij się sobą, tak jak napisałeś jej w liście. Najlepiej jest wtedy mieć kontakt z ex pośredni, nie mając tak naprawdę kontaktu.

Czyli?

Możesz poprzez Facebooka, Instagrama, Tik – Toka czy wspólnych znajomych pokazać jej, że rzeczywiście wziąłeś się w garść i poszedłeś do przodu.


A co jeśli się nie uda? Co jeśli ona po przeczytaniu listu nie wróci do Ciebie?

 

Nic! Świat się zawali? Nie! Po prostu wtedy z pełną świadomością stwierdzisz przed samym sobą, że już naprawdę zrobiłeś wszystko co w Twojej mocy, aby ją odzyskać. Skoro się nie udało i od dłuższego czasu jest cisza, to należy nie czekać na kontakt, tylko zająć się sobą i swoim życiem. Jednak tak jak pisałem wcześniej, list może zadziałać z dużym opóźnieniem – nawet kilkumiesięcznym, a może też i wcale nie zadziałać, dlatego też nie żyj nadzieją. Ty ją porzuć.

List tak naprawdę jest dla Ciebie, bo jest Twoim oczyszczeniem z grzechów. List jest Twoim spowiednikiem, którym zamykasz pewien rozdział – rozdział frajerstwa i stajesz się facetem.


Potrzebujesz pomocy w napisaniu listu do byłej dziewczyny?

 

Pewnie pod tym wpisem pojawią się różne prośby odnośnie tego, abym pomógł napisać taki list :):):) Z góry już mówię, że musisz mi polać bardzo dobrej wódki, abym to zrobił :):):), ale możesz napisać na damcidomyslenia@gmail.com i może dam Ci parę cennych wskazówek.


Jak odzyskać ex, byłą dziewczynę, która odeszła – poradniki na temat odzyskiwania byłych kobiet:

 

Mało Ci?

Chcesz więcej wiedzy na temat tego jak wrócić do byłej dziewczyny, ex żony czy kochanki?  Łap! Czym chata, bogata. Masz tu naprawdę konkretną i całkowicie darmową wiedzę na temat związków oraz odzyskiwania byłych kobiet.

 1. Jak Zapomnieć o Byłej Dziewczynie
 2. Kontrola Emocji w Związku i Po Burzliwym Rozstaniu
 3. Jak odzyskać Ex Dziewczynę VS Jak Odbić Zajętą Kobietę
 4. Jakie Masz Szanse Na Odzyskanie Swojej Byłej Dziewczyny
 5. Kim Jest Nowy Facet Twojej Byłej Dziewczyny
 6. Twoja Była Dziewczyna Wróciła Do Ciebie? Czy Aby Na Pewno?
 7. Młodość Musi Się Wyszaleć, Kobiety Również
 8. Dlaczego chociaż raz w życiu powinieneś spróbować odzyskać swoją byłą dziewczynę, żonę czy kochankę
 9. Czy warto przyjaźnić się ze swoją byłą dziewczyną
 10. Jak odzyskać byłą dziewczynę, która odeszła

Wesprzyj mnie:

 

KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK i postaw mi „małą czarną” :):):) jednocześnie doceniając mnie za moją pomoc w tych trudnych dla Ciebie chwilach. Ja Cię wsparłem i Ty również możesz mnie wesprzeć – małą czarną :):) Będzie na opłacenie serwera, domeny, autorespondera i co najważniejsze – na motywację do pisania dalszego takich blogów jak ten. Zamiast płacić jakimś frajerom za kursy na temat odzyskiwania byłych kobiet, możesz postawić mi kawę i docenić moją „pracę” :):):)

Postaw mi – MAŁĄ CZARNĄ

Oceń wpis:

 

Jak dałem Ci do myślenia, to poleć mnie oraz tego bloga :):) Możesz również zapisać się na moją listę mailingową i być na bieżąco z blogami. W zamian za zapis dostaniesz ode mnie całkowicie darmową 300 stronicową książkę – ATRAKCYJNOŚĆ W PIGUŁCE, która również może Ci pomóc odzyskać byłą kobietę :):)


 

 

 

 

5/5 - (5 votes)
Pokaż więcej

50 Komentarzy

 1. Nie odzyskuje się byłej! Jeżeli była zdrada, z jej strony, i to ona spowodowała ropierdziel związku, to takiej laski się już nie odzyskuje i nie przyjmuje! Jak zdradziła raz, to zdradzi drugi, trzeci, itd… Miałem kiedyś laskę, która zostawiła kolesia dla mnie (jak się okazało). Ale to nic, ona zdradzała poprzednich również. Ale to nie zdradzała przez uśmiechy, granie w puszczanie oczek, ona zdradzała przez bzykanie! W samochodzie; w pensjonacie z byłym szefem; na mieszkaniu koleżanki z kolegą. Także, jak dała na boku raz, da i drugi! Tyle…

 2. Ha ha ha tyab, napisałem wczoraj dlugiego smsa mojej ex, kierując się twoimi wytycznymi i po miesiącu totalnej ciszy z jej i mojej strony napisała sama do mnie pytając się o to, że ma moje okulary przeciwsłoneczne ha ha ha.

   1. No i jakoś ten kontakt z moją ex się odświeżył i zaczynamy dość regularnie pisać. Co dalej? Jak to dalej pociągnać? Nie chce zjebać.

    1. Nie wiem, nie znam historii Twojego związku, więc trudno mi tu coś doradzić. Staraj się doprowadzić do spotkania i nie miej rozpalonej głowy.

  1. Samym listem nie odzyskasz byłej. To nie jest tak, że napiszesz list i ona rzuci się Ci znów w ramiona. List może Ci otworzyć zamkniętą furtkę, ale czy ona przez nią przebiegnie?

 3. Chłopie powiem ci tak. Masz rację. Napisanie listu naprawdę oczyszcza. Z moją byłą rozstałem się jakieś pół roku temu po 3 letnim związku. Rozstanie było z tych burzliwych i tak jak u ciebie była to telenowela brazylijska. Jednym słowem padło zbyt wiele gorzkich słów z obojga stron. To mi ciążyło na sercu, bo rozstaliśmy się jak najwięksi wrogowie. Obecnie związałem się z inną kobietą z którą jestem od 3 miesięcy, ale moja była ciągle siedziała mi w głowie. A właściwie ta sytuacja i te nasze nieuporządkowane sprawy z przeszłości. Postanowiłem pójść za twoimi radami, aby napisać do niej list, ale nie po to, aby wracać, tylko żeby wyczyścić atmosferę pomiędzy nami, a właściwie to ja sam chciałem się oczyścić w swojej własnej głowie. I nie wiedziałem, że to aż tak zadziała. Gdy tylko skończyłem pisać list, to poczułem taką ulgę jakiej dawno nie czułem. Kamień spadł mi z serca i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Odczułem w końcu spokój, którego wcześniej nie czułem i mój obecny związek z fantastyczną kobietą na tym cierpiał. Teraz czuję, że zamknąłem naprawdę rozdział w życiu w swojej głowie oraz w swoim sercu. Nareszcie czuję się wolny. I teraz najlepsze. Moja była jak tylko przeczytała list, to od razu zadzwoniła i mi za niego podziękowała. Pogadaliśmy długo i szczerze przez telefon i sobie wszystko wyjaśniliśmy. Mało tego. Zaczynam mieć wrażenie, że ona zaczyna robić małe podchody w moją stronę. Zaprosiła mnie na Facebooka, z którego mnie oczywiście wyrzuciła i zablokowała w momencie rozstania. Na przykład dziś dodała mi komentarz pod zdjęciem nawiązującym do nas. To znaczy kiedy było robione to zdjęcie, to byliśmy jeszcze razem i to było na wakacjach i ona napisała – „fajnie wtedy było”. Tak to odbieram. Nie wiem czy dobrze. Dodam jeszcze, że nigdy mi nic nie lajkowała, ani nie komentowała. Nawet jak byliśmy w związku to tego nie robiła, a teraz zaczęła to robić. Kurde znów mam chyba mętlik w głowie i lepiej jednak będzie, abym urwał ten kontakt, bo chce się skupić na obecnym związku w myśl twojej zasady, że do byłych się nie wraca. A jeszcze niechcący ją odzyskam i co będzie? XD XD XD Dzięki wielkie za to co robisz stary. Poleciała ode mnie darowizna na na naprawdę dużą małą czarną XD XD XD XD

  1. Ciekawe co pisałeś w tym liście że tak zadziałało jeśli ludzie się znają lata to cieszko po liście żeby ja niby nakłonić do kontaktu jak roztanie nastąpiło w klutni i padło parę słów których nie powinno się było mówić. Może poprostu była w innym zakochana ale nie wyszło odezwałeś się i chce wrocic ale nie za pomocą listu co można napisać w liście jak znalesc ja np 4,5 lat że wygrałeś w lotto i chcesz z nią zwiedzić cały świat?

 4. Aaa napisze komentarz, może komuś da coś do myślenia.
  Z moją ex byłem prawie 5 lat, ale z powodu mojej decyzji rozstaliśmy się. Dosłownie 2 dni później poznałem inna dziewczynę, z którą miałem ons (tinder). Na zdjęciach srednia, na randce trochę lepiej. Po rozstaniu z ex (która nazwijmy ex1) na weekend zamieszkałem do kumpla. I tam wziąłem tą dziewczynę. Nie planowałem się do niej odzywać później, sama to zrobiła. Od słowa do słowa, zaprosiłem ją do biura (kolejne sex spotkanie). Wtedy jak się odwaliła, to matko boska. W sumie jak ja zobaczyłem od razu się na nią rzuciłem. I tak zaczęliśmy się spotykać. Taki fuck friend. Aż do września. Ale zanim dlaczego, to krótkie info. Otóż po rozstaniu się z ex1, pozwoliłem jej mieszkać u mnie aż stanie na nogi. Myślałem, ze końca sierpnia się wyprowadzi, ale gdy termin się zbliżał, poprosiła mnie o czas. Zgodziłem się bo myślałem, ze mi jej szkoda (dziś zdaje mi się, ze raczej z poczucia winy stosunku do niej). Gdy mojej ff o tym wspomniałem, momentalnie mnie rzuciła. Zaczęła się angażować, tak jak chyba ja wtedy. Nie błagałem ją o szanse, powiedziałem, ze skoro mojej ex1 obiecałem, to słowa dotrzymam. Minęły 2 tygodnie i sama chciała do mnie wrócić. Zgodziłem się ale na warunkach związkowych (gdy rozmawialiśmy o tym, brzmiało to lepiej niż teraz). 3 tygodnie później mnie rzuciła, twierdząc ze nic do mnie nie czuje. Powód niemal dla każdego to sciema. Czy mnie zdradziła, czy chodzi ex nie wiem. Ale chce ją odzyskać (tzn pod warunkiem, ze chodziło o ex). Czy się uda? Nie wiem, ale nie mam zamiaru się upokarzać listem. Nie, TYAB, list to swietny pomysł, ale jak zaznaczyłeś, trzeba umieć go napisać. Nie mam talentu, podejdę do tematu bardziej tradycyjny sposób. I mimo, ze mam już kontakt z ex, do ataku przejdę gdy uporam się z ex1.

  Dlaczego pisze o tym? Po pierwsze, wydaje mi się ze laski nie zawsze zostawiają faceta gdy dopuszcza się zdrady. Po drugie, często to wina samych facetów (pomijam pierdołowatość) i ich nie uporzadkowanego zycia (jak moje).

  Dzięki za prowadzenia bloga.

 5. A czy jak Ex okłamywała mnie i 2 tyg po zerwaniu dodała na relacje zdjęcie z jakimś gościem list ma sens?
  Nie muszę jej odzyskiwać tylko odejść z klasą

 6. Czy te wskazówki zadziałają też do listu do byłego partnera, ewentualnie jakie zastosować? Przydałby się taki przewodnik również po męskiej psychice. Rozstaliśmy się po kilku latach z jego inicjatywy. Brak komunikacji w związku, brak ustalenia kluczowych kwestii, brak decyzyjności i w konsekwencji brak kolejnej szansy. Trochę za późno zrozumiałam jak ten związek prawidłowo budować. Niestety po rozstaniu duża desperacja z mojej stronty… a po tygodniu już zupełny brak kontaktu z jego strony.

 7. Zdradziłem jeden raz, dowiedziała się od byłej o tym. Po 3 tygodniach rozważała powrót i moja była narzeczona napisała do mojej byłej czy się z nią widziałem w okresie, po rozstaniu. Niestety tu znowu poległem, sprzedała mnie i powiedziała wszystko. Tym samym narzeczona napisała pierwszy raz w taki sposób „miedzy nami wszystko skończone, daj mi spokoj”
  Kiedy nie wiedziała o tym pisała czasami, zaprosiła do siebie na herbatę itd.
  Ostatnio widziałem ją z jakimś gościem u niej w domu, masowala mu plecy, przytulali się i chyba tez całowali. Zerwaliśmy 34 dni temu.
  Miedzy nami była potężna więź.
  Od 5 dni jest totalne milczenie z obydwu stron. Co o tym myśleć? Jakie są szanse? Skoro chciała wrócić bo zapytała byłej o to czy sue z nią widziałem, to uczucie dalej powinno w niej być żywe do mnie.
  Jak myślicie są szanse ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button